ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 31-05-07, 15:44   #1
Sugarzaza
IsraelBody VIP - חבר יהלום

שלח הודעה דרך ICQ אל Sugarzaza שלח הודעה דרך MSN אל Sugarzaza
ברירת מחדל חלב דל שומן.

חלב - דל שומן ?
כולם יודעים שהשומן במוצרי החלב הוא שומן רווי ולכן יש להמנע ממנו ע"י צריכה של מוצרי חלב דלי שומן. כמה זה דל שומן? 20%? 10%? 5%? 0%?. היסטרית השומן הביאה לידי מוצרים של 0% שומן בחלב ובא לציון גואל. עכשיו אין בעיה אפשר לאכול בלי לחשוש.

בתזונה הטבעית הקלאסית כל מוצר מתחת ל - 10% שומן נחשב לדל שומן. אבל, במקום לסמוך על הרפואה הטבעית או לחליפין על ההיסטריה של השואפים לרזות, נלך למקור ונבדוק מה קורה שם. המקור של החלב הוא הפרה ו/או חלב אם . בואו נבדוק מהו אחוז השומן בשני סוגי החלב האלו. למרבה ההפתעה מתברר כי בשני סוגי החלב ישנה כמות זהה של שומן והיא 3.8% . ומה זה אומר? בתור התחלה זה אומר שהטבע מספק לנו 3.8% שומן גם בחלב אם וגם בחלב פרה. אם נצא מההנחה שהטבע אינו טועה והשומן חיוני לתינוק הרי הוא גם חיוני למבוגר כי ההבדל בין תינוק למבוגר הוא בצורך לגדול ולשם כך ישנם החלבונים בחלב ולא השומן. ובאמת, כמות החלבון בחלב פרה גדולה פי 3 מאשר בחלב אם כי העגל צריך לגדול בקצב גבוה ובזמן קצר.

אז בעצם למה יש 3.8% שומן? בחלב יש ויטמין A וכן ויטמין D אשר נקלטים בגוף רק בנוכחות של שומן. ה - 3.8% שומן היא הכמות האופטימלית של שומן כדי להביא לקליטת הויטמינים. לכן גם כל מוצרי החלב שהם סביב ה- 4% שומן הם הטובים ביותר : גבינה 5% , חלב 3% , יוגורט 3% וכו'.
הסידן שנמצא בחלב דורש נוכחות של ויטמין D וכן מעט שומן כדי שייספג בגוף.
אז מה קורה בגבינות 0%? הויטמין A - לא נספג ויוצא ממערכת העכול.
הויטמין D - לא נספג והולך בדרכו של A .
הסידן מחפש את D והולך גם הוא לדרכו האחרונה.
אז במקום גבינות 0% עדיף להוריד טיח מהקיר לערבב עם מים מינרלים. יש אומרים שזה גם יותר טעים.
פרופ' קראסו

(מצאתי באינטרנט)
Sugarzaza מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 31-05-07, 15:49   #2
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

סידן לא זקוק לשומן כדי להספג. מלבד זאת, לא חייב לאכול שומן עם הארוחה. שומן מתעכל ממש לאט, וגם אף אחד לא אמר שחייב מעל 5% שומן, אולי גרם שומן מספיק?
ויטמין D גם יכול להיות מיוצר בתוך הגוף.
חוץ מזה מה הקשר "הטבע לא טועה"? חלב הפרה נועד בשביל הפרה, לא בשביל בני אדם.
סינטרקס
סיינטרקס
Bullet מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 31-05-07, 16:21   #3
barak
חבר פעיל

עדיף שתיקח מוצרי 0-1 אחוזי שומן ותיקח בנוסף כפית שמן זית או כמה אגוזי מלך, כדי שהשומן שתקבל יהיה איכותי
barak מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 31-05-07, 16:36   #4
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

עוסק ב:: Making the world a better place

קראסו זה לא השמוק הזה מהרדיו, שמזהיר מאפדרין כאילו זה רעל עכברים וממליץ כנגד תוספי מזון לספורטאים?

gal.T מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 31-05-07, 16:42   #5
tal_s
חבר פעיל

הסמל האישי שלtal_s

חדר כושר: גו-אקטיב

כן זה הוא...:glare:
tal_s מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 31-05-07, 18:04   #6
Sugarzaza

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gal.T
קראסו זה לא השמוק הזה מהרדיו, שמזהיר מאפדרין כאילו זה רעל עכברים וממליץ כנגד תוספי מזון לספורטאים?
תרחיב, מי זה? לא שמעתי עליו.
ישן 31-05-07, 19:58   #7
maya
אחראית תזונה ותוספים.

הסמל האישי שלmaya

עוסק ב:: מדריכה בחדר כושר
שלח הודעה דרך ICQ אל maya שלח הודעה דרך MSN אל maya

http://www.isa.co.il/hebrew/martzim/rafi_caraso.htm
ישן 31-05-07, 19:59   #8
Kachok
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

הסמל האישי שלKachok

כללי:: עד מתי?
עוסק ב:: טכנאי תקשורת
חדר כושר: קאנטרי באר שבע
שלח הודעה דרך MSN אל Kachok

פרופ' רפאל קרסו מנהל את החלקה הנוירולוגית, מרפאת הכאב והמרפאה לרפואה משלימה במרכז הרפואי הלל יפה בחדרה, ומנהל אקדמי של בית הספר לרפואה משלימה של המכללה למנהל.

אומרר הכל

עד מתי ספטמבר 07?:cry_1:

Kachok מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 31-05-07, 21:00   #9
יגאלול
חבר מתחיל

אכן מעניין,
השאלה כמה זה נכון.
יגאלול מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 31-05-07, 21:03   #10
m0she
מנהל מחלקת התזונה

כללי:: משה גלעדי
עוסק ב:: סטודנט לרפואה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Kachok
פרופ' רפאל קרסו מנהל את החלקה הנוירולוגית, מרפאת הכאב והמרפאה לרפואה משלימה במרכז הרפואי הלל יפה בחדרה, ומנהל אקדמי של בית הספר לרפואה משלימה של המכללה למנהל.

אומרר הכל
זה אומר שהוא נוירולוג שהתחרפן. אני אישית הייתי בהרצאה שלו על רפואה אלטרנטיבית והוא פשוט מברבר, אני לא מבין איך בן אדם כמוהו יכול להרשות לעצמו להגיד כאלה דברים. כנראה שבשביל מספיק כסף כל אחד יעשה כל דבר.

MosheG@israelbody.org
m0she מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 31-05-07, 21:11   #11
Sugarzaza

ציטוט:
פורסם במקור על ידי m0she
זה אומר שהוא נוירולוג שהתחרפן. אני אישית הייתי בהרצאה שלו על רפואה אלטרנטיבית והוא פשוט מברבר, אני לא מבין איך בן אדם כמוהו יכול להרשות לעצמו להגיד כאלה דברים. כנראה שבשביל מספיק כסף כל אחד יעשה כל דבר.
מה הוא אומר?
ישן 31-05-07, 21:21   #12
m0she
מנהל מחלקת התזונה

למשל את מה שאתה הבאת. אני אישית שמעתי הרצאה על בודהיזם, הוא קשר בין יהדות לבודהיזם דרך זה שאסור לשפוך זרע לבטלה בשתיהם וקשקש משהו על זה.. די סננתי, אני רק זוכר שזה לא היה שווה התייחסות.

MosheG@israelbody.org
ישן 31-05-07, 21:23   #13
Kachok
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

הסמל האישי שלKachok

כללי:: עד מתי?
עוסק ב:: טכנאי תקשורת
חדר כושר: קאנטרי באר שבע
שלח הודעה דרך MSN אל Kachok

ציטוט:
פורסם במקור על ידי m0she
למשל את מה שאתה הבאת. אני אישית שמעתי הרצאה על בודהיזם, הוא קשר בין יהדות לבודהיזם דרך זה שאסור לשפוך זרע לבטלה בשתיהם וקשקש משהו על זה.. די סננתי, אני רק זוכר שזה לא היה שווה התייחסות.

ואז נשאלת השאלה מה קשור שפיכת זרע לשווא לבין רפואה לבין "אטיאייג'ינג" שזה בעצם התחום שלו

עד מתי ספטמבר 07?:cry_1:

Kachok מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 31-05-07, 21:39   #14
Sugarzaza

ציטוט:
פורסם במקור על ידי m0she
הרבה אנשים גורסים שצריך נוכחות של שומן במוצרי חלב בשביל ספיגה יותר טובה של הויטמינים המסיסים בשומן (A,D). אני לא חושב שזה, או העובדה שהוא משלב רפואה עם רפואה משלימה מעיד על זה שהוא "השתגע"
ישן 31-05-07, 22:23   #15
m0she
מנהל מחלקת התזונה

אני חושב שזה כבר נטחן פה אבל לא משנה, אני אגיד שוב.
במדינת ישראל, אין שום סיבה לחשוש שחסר למישהו ויטמין D. אתה יכול לשער למה?
מכל מקום, אפשר להוסיף שומן ממקורות אחרים - מי אמר שחייבים שהשומן יהיה דווקא מהחלב? בנוסף, מי אמר לך שבחלב 1% אין מספיק שומן בשביל לאפשר את הספיגה של הויטמינים המסיסים שהוא מכיל? זה דורש בדיקה, אין סיבה להגיד שבהכרח יש בעיה בכזה חלב.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Kachok
ואז נשאלת השאלה מה קשור שפיכת זרע לשווא לבין רפואה לבין "אטיאייג'ינג" שזה בעצם התחום שלו
התשובה הפשוטה - כסף.

MosheG@israelbody.org
ישן 01-06-07, 09:16   #16
Shlomik
מנהל ראשי

הסמל האישי שלShlomik

מצטרף למשה נושא החלב דובר כבר מספר פעמים בעבר ופשוט אפשר להריץ חיפוש, לסיכום אין לכם מה לדאוג אתם יכולים להמשיך לשתות את החלב 1% שלכם בשקט והינה מחקר שכבר פירסמתי בעבר שמראה את העניין:
http://tinyurl.com/gcvcu

In this 2-year randomized controlled study of 167 men >50 years of age, supplementation with calcium-vitamin D3-fortified milk providing an additional 1000 mg of calcium and 800 IU of vitamin D3 per day was effective for suppressing PTH and stopping or slowing bone loss at several clinically important skeletal sites at risk for fracture. INTRODUCTION: Low dietary calcium and inadequate vitamin D stores have long been implicated in age-related bone loss and osteoporosis. The aim of this study was to assess the effects of calcium and vitamin D3 fortified milk on BMD in community living men >50 years of age. MATERIALS AND METHODS: This was a 2-year randomized controlled study in which 167 men (mean age +/- SD, 61.9 +/- 7.7 years) were assigned to receive either 400 ml/day of reduced fat ( approximately 1%) ultra-high temperature (UHT) milk containing 1000 mg of calcium plus 800 IU of vitamin D3 or to a control group receiving no additional milk. Primary endpoints were changes in BMD, serum 25(OH)D, and PTH. RESULTS: One hundred forty-nine men completed the study. Baseline characteristics between the groups were not different; mean dietary calcium and serum 25(OH)D levels were 941 +/- 387 mg/day and 77 +/- 23 nM, respectively. After 2 years, the mean percent change in BMD was 0.9-1.6% less in the milk supplementation compared with control group at the femoral neck, total hip, and ultradistal radius (range, p < 0.08 to p < 0.001 after adjusting for covariates). There was a greater increase in lumbar spine BMD in the milk supplementation group after 12 and 18 months (0.8-1.0%, p < or = 0.05), but the between-group difference was not significant after 2 years (0.7%; 95% CI, -0.3, 1.7). Serum 25(OH)D increased and PTH decreased in the milk supplementation relative to control group after the first year (31% and -18%, respectively; both p < 0.001), and these differences remained after 2 years. Body weight remained unchanged in both groups at the completion of the study. CONCLUSIONS: Supplementing the diet of men >50 years of age with reduced-fat calcium- and vitamin D3-enriched milk may represent a simple, nutritionally sound and cost-effective strategy to reduce age-related bone loss at several skeletal sites at risk for fracture in the elderly.

שימו לב שמדובר על חלב 1% מעושר בויטמין די
בדיוק כמו שיש לנו במקרר, על פי תוצאות המחקר האוניבסרסיטה ממליצה לצרוך חלב 1% מעושר בויטמין די בשביל לשמור על העצמות, זאת מכיוון שהייתה ספיגה של סידן מהחלב.

Email: shlomik@israelbody.org
Shlomik מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא