ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > פיתוח גוף-כללי

פיתוח גוף-כללי בפורום זה יהיו שיחות בנושא פיתוח גוף שאינם נכללים בפורומים האחרים

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 16-04-12, 23:01   #1
denous
IsraelBody VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלdenous

עוסק ב:: מדריך חדר כושר
ברירת מחדל פריקת כתף...

טוב...
אז כנראה שנפצעתי בשיאי ופרקתי את הכתף בלחיצת כתפיים דאמבלים ישיבה..(מסקנה - אין על פרס רגיל..)
בקיצור לגבי אימונים אני מאמין שאני אחזור להתאמן עוד קרצת פחות מחודש..
העניין הוא שאני התחלתי חיטוב לפני שבוע (מזל האמת שלא קרה במאסה) ורציתי לשאול אם אני מקפיד על תזונה נכונה כמו עד עכשיו אבל גירוי לשריר לא יהיה בחודש הקרוב.. וגם אחריו אני לא מאמין שאני אגיע לגירוי מי יודע מה כי צריך להתחיל ממשקלים נמוכים מאוד מן הסתם..
מה גורלו של השריר הקיים? החלבון מספיק לשמור על השריר הקיים או שאכלתי אותה? הצעות וסיפורים שיכולים לעזור לגבי הכתך יתקבלו בברכה..
denous מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 17-04-12, 12:28   #2
denous

הסמל האישי שלdenous

כוס עמק יש פה מישהו עם ידע שיש לו כוח להוציא את היד מהביצים ובבקשה לענות לי על השאלה?
עבדתי קשה על כל גרם שריר ואני לא אתן לכל זה ללכת ככה..
מה אני עושה כרגע? ומה יהיה עם השריר הקיים יש דרך לשמר אותו גם בלי להתאמן?
ישן 17-04-12, 14:06   #3
zuko
אזהרה ראשונה - השמצת משתמשים על גבי הפורום

הסמל האישי שלzuko

1.ביקרת אצל רופא?
2.אם אתה באמת לא תוכל להתאמן חודש תהיה במאזן נטראלי ושים דגש על חלבון ושומן.
3.שמע בלי גירוי שריר אתה תרד קצת גם בכוח וגם בשריר,אבל באמת שזה בקטנה בהשוואה לבריאות שלך,קח כמה זמן שצריך להחלמה מלאה,ורק בריאות ידידי!

איפה אדיריאנה?
zuko מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 17-04-12, 15:30   #4
denous

הסמל האישי שלdenous

ציטוט:
פורסם במקור על ידי zuko צפה בהודעה
1.ביקרת אצל רופא?
2.אם אתה באמת לא תוכל להתאמן חודש תהיה במאזן נטראלי ושים דגש על חלבון ושומן.
3.שמע בלי גירוי שריר אתה תרד קצת גם בכוח וגם בשריר,אבל באמת שזה בקטנה בהשוואה לבריאות שלך,קח כמה זמן שצריך להחלמה מלאה,ורק בריאות ידידי!
ביקרתי..
סביר להניח שאני אוכל להתאמן רק עוד 3 שבועות בערך וגם אז אני לא אוכל לתת גירוי כמו שצריך לשריר כי אני אתחיל ממשקלים נמוכים..
ולמה נטראלי? בדיוק התחלתי חיטוב.. זה נורא אם אני אמשיך במתכונת של חיטוב רק ללא אימונים? כאילו עד כעמה זה נורא?
תודה רבה מקווה להחלים כמה שיותר מהר..
ישן 17-04-12, 15:49   #5
zuko
אזהרה ראשונה - השמצת משתמשים על גבי הפורום

הסמל האישי שלzuko

שמע,ההגיון בחיטוב הוא לשמור על כמה שיותר שריר יקר ולרדת בשומן ואת זה אתה עושה עם תזונה ואימונים(חזקים),עכשיו אם חסר לך את מרכיב האימונים אתה תאבד הרבה יותר שריר,גם להיות במאזן שלילי וגם לא להתאמן זה פשוט חבל על השריר,אני לא הייתי עושה אתה זה,אבל אם בוער לך לאבד שומן וביחד עם זה שריר תתפנק.סה"כ אם 3 שבעות לא תתאמן ותהיה על נטראלי המצב לא יהיה גרוע כ"כ,ומשם תמשיך.

איפה אדיריאנה?
zuko מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 19-04-12, 21:31   #6
Yope
חבר פעיל

עשיתי פיזיותרפיה של משקלים קטנים כשאני פרקתי... עם הזמן בתנועות איטיות ונכונות המשכתי משקלים כבדים אבל תיזהר לא לחשוב שוואלה הנה אני מרים חצי ממה שהרמתי אז בוא נתפרע.. מזהיר מראש לפריקה חוזרת תהיה חכם! בהצלחה
Yope מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 20-04-12, 00:30   #7
denous

הסמל האישי שלdenous

ציטוט:
פורסם במקור על ידי yope צפה בהודעה
עשיתי פיזיותרפיה של משקלים קטנים כשאני פרקתי... עם הזמן בתנועות איטיות ונכונות המשכתי משקלים כבדים אבל תיזהר לא לחשוב שוואלה הנה אני מרים חצי ממה שהרמתי אז בוא נתפרע.. מזהיר מראש לפריקה חוזרת תהיה חכם! בהצלחה
אני מבין שחווית לפחות פריקה אחת..
תוכל להסביר לי קצת?
מתי הכאבים עוברים ונמתי אני כבר אוכל להזיז את היד טווח תנועה רגיל כי כרגע עברו חמישה ימים מיום הפריקה ואני עדיין עם מקבע וקשה לי להרים את היד העצם כואבת.. לא מגיע ל-90 מעלות בשום זווית...
לגבי האימונים לאחר כמה זמן חזרת להתאמן? לאחר כמה זמן עשית אימונים שבאמת היוו גירוי לשריר? והאם הגעת למשקלים שהרמת בעבר? איזה תרגילים אסור לעשות.. ואיך מונעים פריקה חוזרת...
אני יודע שזה ממש חופר והרבה שאלות אבל זה פשוט חדש לי ואני בכלל לכיוון הניתוח כי המצב הזה של חוסר אימון מכניס אותי לסרטים שאני לא רוצה בהם...
אני מאוד אודה אם תענה לי.
ישן 20-04-12, 12:28   #8
Yope
חבר פעיל

קודם כל ניתוח זה אפשרות אחרונה רק במקרה של פריקות חוזרות לא פוסקות
אני בחודש הראשון קמתי כל בוקר עם כאבי תופת.. כמובן בהדרגה..
אני מאמין שאחרי חודש כבר לא יהיו לך כאבים אלא אם כן תרים משקלים מסויימים שיתנו לך להרגיש את הכאב
מה שאני עשיתי זה להרים שליש מהמשקלים שהייתי מרים ואולי קצת פחות כי זה מה שהרגיש לי בידיוק על סף התחלת הכאב... שבועיים ככה ואחרי זה העלתי משקלים ששוב הרגישו לי רק על סף התחלת הכאב..
היום כבר 5 חודשים אחרי ב"ה אני חזרתי למוטב וכמובן מעל מה שהייתי מרים בכללי
אני מאמין שהתהליך הכללי ייקח לך בין חודשיים ל-3 אבל הכל עם זהירות

נסה להימנע מתרגילים מודגשים על כתפיים אלא אם כן משקלים קלילים ובנוסף בנץ' פרס יכאב לך מאוד אז גם נסה להימנע אבל אפשרי במשקלים הנכונים ולך על פוש אפס איטיים (אולי עם משקל עליך )הכי בטוח ככה תרגיש מה הנקודת כאב שלך
ישן 20-04-12, 14:45   #9
denous

הסמל האישי שלdenous

ציטוט:
פורסם במקור על ידי yope צפה בהודעה
קודם כל ניתוח זה אפשרות אחרונה רק במקרה של פריקות חוזרות לא פוסקות
אני בחודש הראשון קמתי כל בוקר עם כאבי תופת.. כמובן בהדרגה..
אני מאמין שאחרי חודש כבר לא יהיו לך כאבים אלא אם כן תרים משקלים מסויימים שיתנו לך להרגיש את הכאב
מה שאני עשיתי זה להרים שליש מהמשקלים שהייתי מרים ואולי קצת פחות כי זה מה שהרגיש לי בידיוק על סף התחלת הכאב... שבועיים ככה ואחרי זה העלתי משקלים ששוב הרגישו לי רק על סף התחלת הכאב..
היום כבר 5 חודשים אחרי ב"ה אני חזרתי למוטב וכמובן מעל מה שהייתי מרים בכללי
אני מאמין שהתהליך הכללי ייקח לך בין חודשיים ל-3 אבל הכל עם זהירות

נסה להימנע מתרגילים מודגשים על כתפיים אלא אם כן משקלים קלילים ובנוסף בנץ' פרס יכאב לך מאוד אז גם נסה להימנע אבל אפשרי במשקלים הנכונים ולך על פוש אפס איטיים (אולי עם משקל עליך )הכי בטוח ככה תרגיש מה הנקודת כאב שלך
קודם כל, תודה רבה...
רציתי לשאול אם פרקת פעם אחת בלבד? ואם יש ספורט או תנועות מסויימות שאי אפשר לעשות?
לגבי בנץ כלומר אני לא אוכל להגיע למשקלים כבדים בבנץ?
ולגבי הבחודש כאבים חח ביאסת אותי הייתי בטוח שבוע ועובר.. וד"א כמה זמן לקח לך עד שיכולת פשוט להזיז את היד בצורה רגילה? הזרוע שלי כרגע לא מסוגלת להתרומם בכוחות עצמה..
ישן 20-04-12, 17:40   #10
SmokingSnake
Chuck Norris's Apprentice

אחרי פריקת כתף מגבילים את כל התנועות שעושים עד גובה אוזניים(בלי לחיצות מעל הראש ומתח) לשבועות הראשונים, תתמקד בתנועות מבודדות לכתפיים ובלחיצות רק לחזה(בזהירות) ובלי שיפוע חיובי, לגב יש לך חתירות.

המנגנון של פריקת כתף זה כשמרימים את הכתף מעל גובה אוזניים, הראש של ההומרוס(העצם של הזרוע) מתנתק מהתושבת שלו וככה אפשר להרים יד מעל הראש.

אחרי שתעלה למשקלים שלך בבנץ' תתחיל לעבוד על הלחיצות כתף בהדרגה

Starr was damned strong, primarily because he worked as hard as any human being ever has. He was not a genetic freak, but his balls were huge, and he applied himself to his training like few people have ever done

Mark rippetoe on Bill Starr
SmokingSnake מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 20-04-12, 20:19   #11
Yope
חבר פעיל

פעמיים, ראשונה בקרב והשנייה כי לא נזהרתי כששיחקתי כדורסל
כדורגל אתה יכול לשחק, כדורסל לא או כל ספורט אחר שמצריך פעולה פיזית רצינית עם היד. כי כדורסל נובע מתנועה חזקה של הכדור בין אם זה מסירה או דבר דומה... בכל מקרה שחייה זה מצויין בשבילך התנגדות של המים זה אחלה פיזיותרפיה

בנץ' פרס עם הזמן אתה תגיע למשקלים שהיית רגיל ותעבור אותם רק תן לזה זמן ואני באמת מדגיש זמן
בשבילי אישית להרים את היד מעל הראש בלי להרגיש כאבים זה חודשיים, להרים מעל הראש עם כאבים חודש
ישן 09-07-12, 16:14   #12
Zazu
חבר מתחיל

חדר כושר: ספורט לייף

שלום לך זה שפתח את השיחה!
אני שם לב שמההודעה האחרונה עברו להם חודשיים 3 חודשים!
עכשיו אני פרקתי כתף באמצע מסה יקרה איבדתי כבר 3 קילו בחודשיים,כני בפזוטרפיה רצחנית עם עצמי
אך הדברים ממש כואבים ובעייתיים ספר לי אחי אייך אתה אחרי 3 חודשים בערך? מה עם לחיצה כבר עושה?
Zazu מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 09-07-12, 23:32   #13
denous

הסמל האישי שלdenous

ציטוט:
פורסם במקור על ידי zazu צפה בהודעה
שלום לך זה שפתח את השיחה!
אני שם לב שמההודעה האחרונה עברו להם חודשיים 3 חודשים!
עכשיו אני פרקתי כתף באמצע מסה יקרה איבדתי כבר 3 קילו בחודשיים,כני בפזוטרפיה רצחנית עם עצמי
אך הדברים ממש כואבים ובעייתיים ספר לי אחי אייך אתה אחרי 3 חודשים בערך? מה עם לחיצה כבר עושה?
הייתה לי תת-פריקה אז אני לא אינדקציה הכי טובה אבל בכל מקרה...
היום אחרי שלושה חודשים, עדיין יש עיקצוצים ומעט רגישות בתנועות מסויימות (התנועות ה"פורקות"),
אני גם מבצע פיזיותרפיה עד היום, אל תפסיק עם זה !
לגבי לחיצות, אני מבצע לחיצת חזה וגם מתח (לא יורד עד הסוף אבל עושה מתח מעולה וגם כמות מעולה), ישנם כאבים מסויימים לדוגמה בשיכמה וכתף אחורית לפעמים אבל באמת שהמצב בסדר...
לגבי שאר התרגילים המורכבים, סקוואט, דדליפט ופרס: סקוואט ביצעתי למרות שכואב להניח את היידים בצורה שצריך, דדליפט עוד לא ביצעתי כי זה נראלי עומס בעייתי, ופרס אני לא חושב שאני אבצע. (למרות שעשיתי לחיצת כתפיים בישיבה עם דאמבלים וזה בסדר, תמיד שיהיה מישהו מאחורייך ואל תשים משקל שכבד עליך אפילו במעט).
חוץ מזה, פשוט תשמור על עצמך, בלי מכות, בלי זריקות כדור או אבנים אנערף, בלי משחקים במים או כל מיני דברים שדורשים תנועה סיבובית ואחורית של הזרוע, תזהר במיוחד בשינה ! לא לישון על בטן כשהיידים לפני הראש כי הרבה פורקים ככה!
אם יש לך עוד שאלות תשאל..
ישן 10-07-12, 02:58   #14
Zazu
חבר מתחיל

אתה רוצה להגיד לי שאני בחיים לא יעשה יותר לחיצת כתפיים?
ולי הייתה פריקה מלאה תחתונה....
ישן 11-07-12, 19:38   #15
Yope
חבר פעיל

אתה תעשה במשקלים נמוכים ותתקדם בקצב איטי
ישן 12-07-12, 15:01   #16
denous

הסמל האישי שלdenous

ציטוט:
פורסם במקור על ידי zazu צפה בהודעה
אתה רוצה להגיד לי שאני בחיים לא יעשה יותר לחיצת כתפיים?
ולי הייתה פריקה מלאה תחתונה....
למה שלא תעשה ?
אין שום בעיה לבצע לחיצת כתפיים בישיבה עם מוט\דאמבלים וגם בעמידה אין שום בעיה...
אני פשוט נזהר כי לבצע press זה קצת יותר מסוכן, שלא נדבר על זה שהכתף יכולה להתפרק בזמן התרגיל והמוט ימצא את דרכו על ראשך עם כל המשקל שעליו.
אתה יכול לבצע איזה תרגיל שתרצה, תתחיל ממשקלים מאוד נמוכים ולאט לאט תעלה לפי ההרגשה שלך, ובאותה נשימה אל תשכח שהכתף שלך הרבה יותר רגישה...
אם אתה מרגיש שחזר לך הכוח ואתה סופרמן אז תדע שאתה לא.
אל תזלזל בפיזיותרפיה כי זה מאוד חשוב.. תאכל, תגדל ותחזק את השריר.
אתה תוכל לחזור לעשות כל תרגיל שעשית בעבר.
ישן 14-07-12, 13:44   #17
Zazu
חבר מתחיל

תודה רבה על התגובות,בכול זואת את הלחיצת כתפיים לעורף עם מוט לא כול כך הייתי אוהב.
אני יתן יותר דגש ללחיצה בישיבה עם משקולות יד.... וכמובן לא אזלזל בכול תרגיל שקיבלתי
בפזוטרפיה אפילו קניתי גומיה לחיזוק המייצבים וניראה לי שזה יהיה נוהל שלי לפחות אימון גומיה
3 פעמים בשבוע! ולפי הדברים שלכם הסוד להצלחה אחרי פריקה זה סבלנות,זהירות והמון נחישות.
תגובה