ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 11-05-07, 12:42   #1
Ori-Silver
חבר פעיל

הסמל האישי שלOri-Silver

ברירת מחדל ירקות בחיטוב

אני ממש שונא ירקות!!אני לוקח מולטי ויטמין זה אמור להיות סבבה?הוא שיש סיבה אחרת שכולם ממליצים לאכול ירקות?
Ori-Silver מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 11-05-07, 12:43   #2
יiסי
חבר פעיל

שלח הודעה דרך ICQ אל יiסי

שובע. הם בעלי נפח גדול וערך קלורי נמוך מאוד ולכן משביעים לך תצורה , אני לא שובע מכדורי ויטמנים :/
ישן 11-05-07, 12:49   #3
Night_Wolf
Banned

שלח הודעה דרך ICQ אל Night_Wolf

תשמע זה נחמד,אבל בויטמינין אין את כל הערך התזונתי שיש בירקות אחי
Night_Wolf מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 11-05-07, 12:52   #4
Ori-Silver
חבר פעיל

הסמל האישי שלOri-Silver

אבל בהנחה שאני עושה חיטוב אחד עם ירקות וחיטוב אחד בלי ירקות ועם מולטי ויטמין,בשני החיטובים אני על אותו כמות קלוריות ואתו יחסים בין אבות המזון תיהיה הבדל בירידה בשומן?
Ori-Silver מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 11-05-07, 12:59   #5
Moshe
Banned

לא יהיה הבדל ,משמעותי לפחות
Moshe מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 11-05-07, 13:00   #6
m0she
מנהל מחלקת התזונה

כללי:: משה גלעדי
עוסק ב:: סטודנט לרפואה

זה עניין בריאותי מעבר לירידה בשומן. יש בעיה עם מולטי ויטמינים , חלק מהויטמינים נתנים בכמות מוגזמת לחלוטין. מחקרים הראו בעיה עם תיסוף ויטמין E , ויטמין A ובטא קרוטן. ויטמין C עוד בבדיקה , יכול להיות מזיק ויכול להיות מועיל , סלניום כנראה מועיל או לא מזיק. כל זה נאמר על תיסוף במולטי ויטמינים , בירקות ופירות המצב שונה. תנסה לשלב את הירקות במאכלים אחרים.

MosheG@israelbody.org
m0she מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 11-05-07, 13:16   #7
trx--->sus
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

אולי אתה לא אוהב ירקות ככה אבל תקח ירקות תחתוך דק טיפה לימון שמן זית מלח ופלפל וגם אבקת שום ויש לך סלט הכי טעים בעולם אם שומן איכותי
trx--->sus מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 11-05-07, 13:23   #8
yaniv
חבר פעיל

אממ בעיקר בגל שזה ממלא.. אבל מבחינת ויטמינים זה אותו דבר...
yaniv מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 11-05-07, 13:29   #9
Moshe
Banned

ציטוט:
פורסם במקור על ידי m0she
זה עניין בריאותי מעבר לירידה בשומן. יש בעיה עם מולטי ויטמינים , חלק מהויטמינים נתנים בכמות מוגזמת לחלוטין. מחקרים הראו בעיה עם תיסוף ויטמין E , ויטמין A ובטא קרוטן. ויטמין C עוד בבדיקה , יכול להיות מזיק ויכול להיות מועיל , סלניום כנראה מועיל או לא מזיק. כל זה נאמר על תיסוף במולטי ויטמינים , בירקות ופירות המצב שונה. תנסה לשלב את הירקות במאכלים אחרים.
זה הכל באוויר , אבל בוא נתייחס לירקות שאינם אורגנים כאל פאקטור של "אולי" תקבל את כל הויטמנים והמינרלים שהגוף זקוק להם באותו יום נתון , כמובן בהתחשב בכמות.
הייתה כתבה ענקית במעריב/ידיעות אחרונות השבוע על ירקות אורגנים ונמצא שסתם אני מביא דוגמאות שאני זוכר מהכתבה בתפוז אורגני למשל נמצא ב50% יותר ויטמין C מאשר תפוז רגיל שאנחנו קונים אצל הירקן , ככה שכל הנתונים על הירקות מבחינת פרופיל ויטמנים ומינרלים אשר מגיעים אלינו היישר מהירקן שנויים גם כן במחלוקת..מאז שהם נקטפו עם חומרים כימיים ועד שהם מגיעים לירקן ויטמנים ומינרלים "נאבדים" בדרך , שלא נדבר כאשר גם חותכים אותם ואוכלים כמה שעות לאחר מכן בספק רב אם נשאר הרבה. בקשר לויטמן E וA צריך כמויות דיי גדולות כדי שזה יעשה נזק כולשהוא...
ישן 11-05-07, 13:35   #10
m0she
מנהל מחלקת התזונה

זה ממש לא באויר , אתה החלטת שזה באויר. אני זה שקרא את המחקר המלא , לא אתה. אם במולטי ויטמין יש 300% מהקצובה היומית של ויטמין A , הייתי אומר שזו כמות גדולה.
הנתונים שיש באתרים שונים על ויטמינים ומינרלים בירקות ופירות הם על המוצרים ה"רגילים" ולא האורגניים. זה שמישהו חותך את הירקות ומשאיר אותם בחוץ ובזה הורס את הויטמינים לא הופך את הירקות למקור גרוע , זה אומר שהבן אדם עושה טעות.
אז מה אם הם נקטפו עם חומרים כימיים? די עם הפרנויה. זה בכל אופן לא רלוונטי לענייננו.

אתה מתעלם מהעובדה שבמולטי ויטמין הרבה מהחומר לא נמצא בצורה הפעילה ביולוגית שלו כי זה בד"כ ערבוב של איזומרים ולא איזומר ספציפי שמשפיע. ככה שצורכים כמויות גדולות שלאו דווקא מועילות. השילוב של הפיטוכימיקלים והויטמינים השונים במזון מסייע לספיגה שלהם. אפשר לראות את זה בעליונות של ספיגת ברזל מבשר או סידן מחלב - ה"סביבה" גם חשובה.

MosheG@israelbody.org
ישן 11-05-07, 13:39   #11
Moshe
Banned

ציטוט:
פורסם במקור על ידי m0she
זה ממש לא באויר , אתה החלטת שזה באויר. אני זה שקרא את המחקר המלא , לא אתה. אם במולטי ויטמין יש 300% מהקצובה היומית של ויטמין A , הייתי אומר שזו כמות גדולה.
הנתונים שיש באתרים שונים על ויטמינים ומינרלים בירקות ופירות הם על המוצרים ה"רגילים" ולא האורגניים. זה שמישהו חותך את הירקות ומשאיר אותם בחוץ ובזה הורס את הויטמינים לא הופך את הירקות למקור גרוע , זה אומר שהבן אדם עושה טעות.
אז מה אם הם נקטפו עם חומרים כימיים? די עם הפרנויה. זה בכל אופן לא רלוונטי לענייננו.

אתה מתעלם מהעובדה שבמולטי ויטמין הרבה מהחומר לא נמצא בצורה הפעילה ביולוגית שלו כי זה בד"כ ערבוב של איזומרים ולא איזומר ספציפי שמשפיע. ככה שצורכים כמויות גדולות שלאו דווקא מועילות. השילוב של הפיטוכימיקלים והויטמינים השונים במזון מסייע לספיגה שלהם. אפשר לראות את זה בעליונות של ספיגת ברזל מבשר או סידן מחלב - ה"סביבה" גם חשובה.
זו ממש לא פרנויה אם מדברים על ויטמנים ומירנלים , אם ישעמם לך איי פעם תקח פלפל אדום/תפוז או משהו כזה למעבדה , משהו שתקנה מהירקן לעומת "הערכים שמופיעים באתר" , אתה תראה הבדלים של שמיים וארץ , ככה שלהסתמך על זה אי אפשר ואני לא בעד מולטיויטמין אם לא הבנת נכון אבל אני רק אומר שהירקות והפירות לא מכילים את מה "שרשום"
ישן 11-05-07, 13:47   #12
m0she
מנהל מחלקת התזונה

ממתי רשום על פירות וירקות משהו? תכנס לnutrition data ותבדוק , יש שם ערכים למוצרים לא אורגניים. אני בטוח שלא עשית את זה בעצמך אז אני לא מבין למה אתה כל כך בטוח בזה.

MosheG@israelbody.org
ישן 11-05-07, 14:32   #13
Moshe
Banned

ציטוט:
פורסם במקור על ידי m0she
ממתי רשום על פירות וירקות משהו? תכנס לnutrition data ותבדוק , יש שם ערכים למוצרים לא אורגניים. אני בטוח שלא עשית את זה בעצמך אז אני לא מבין למה אתה כל כך בטוח בזה.
אמרתי שהייתה כתבה ענקית על זה , וקראתי על זה לא פעם אחת , לכן אני בטוח בזה ואם למשהו לא יהיה מה לעשות עם הכסף שלו יש בנס ציונה מעבדה שילך ויבדוק ואם זה יצא אתה תראה את התוצאות.
ישן 11-05-07, 14:34   #14
m0she
מנהל מחלקת התזונה

כתבה בעיתון זה לא רפרנס , עם כל הכבוד. זה אמור להיות מעניין ומקומם , לא מדעי ומדוייק.

MosheG@israelbody.org
ישן 11-05-07, 14:36   #15
Moshe
Banned

טוב עזוב להתווכח איתך זה כמו להתווכח עם קיר , אתה בחיים לא תודה במשהו שאתה לא קראת עליו/לא שמעת עליו / שהוא לרשום באחד הספרים שלך.
שיהיה לך בהצלחה סיימנו את הדיון.
ישן 11-05-07, 14:38   #16
m0she
מנהל מחלקת התזונה

זה מעניין שאתה חושב שעיתון מעריב זה רפרנס רציני ועובד לפיו , אבל ניסויים זה זבל.

כל טוב.

MosheG@israelbody.org
ישן 11-05-07, 14:45   #17
Moshe
Banned

מילא זו הייתה כתבה של כתב או משהו מפגר כמו אוסנת הראל
היה מדובר בפרופסור ומחקר שנערך באוניברסיטה כולשהיא אם ממש היה לי חשק הייתי מוצא את הכתבה איפשהוא אבל זה יכנס לחפירה גדולה יותר וחבל תחשוב מה שתחשוב תעשה מה שתעשה , עניין שלך בסופו של דבר ,
יום טוב.
ישן 11-05-07, 14:48   #18
m0she
מנהל מחלקת התזונה

גם היתה כתבה של רופא על מוצרי חלב , שהיתה שטויות מתחילתה ועד סופה. כל אחד צריך להביא סמוכין , גם מישהו שמתיימר להיות מומחה.

MosheG@israelbody.org
ישן 11-05-07, 14:50   #19
shahaflol
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי MosheB
מילא זו הייתה כתבה של כתב או משהו מפגר כמו אוסנת הראל
היה מדובר בפרופסור ומחקר שנערך באוניברסיטה כולשהיא אם ממש היה לי חשק הייתי מוצא את הכתבה איפשהוא אבל זה יכנס לחפירה גדולה יותר וחבל תחשוב מה שתחשוב תעשה מה שתעשה , עניין שלך בסופו של דבר ,
יום טוב.
מה אתה אורי גלר? תגיד שם ותסתמך על משהו מוצק יותר.
shahaflol מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 11-05-07, 14:54   #20
Moshe
Banned

ציטוט:
פורסם במקור על ידי shahaflol
מה אתה אורי גלר? תגיד שם ותסתמך על משהו מוצק יותר.
אמרתי שאין לי את הכתבה מול העיניים וקראתי אותה השבוע , מה נראה לך אני זוכר שמות של רופאים/אוניברסיטות שנעשה בהם המחקר?
תחפש את הכתבה תראה הכל
תגובה