ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 13-06-07, 10:28   #37
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

עוסק ב:: Making the world a better place

ארוחה מוצקה שעה לפני האימון בדר"כ = רצפה מלוכלכת.
אני מעדיף לראות ארוחה שעתיים וחצי בערך לפני האימון (אפשר הרבה יותר כשיש שייק לפני). מי גבינה שעה לפני האימון + קצת פירות יבשים נשמע נהדר לכניסה להעמסה ממאזן שלילי (בגלל הפרוקטוז), כאשר במאזן חיובי עדיף שייק כמו; דקסטרוז\מי גבינה חצי שעה לפני או אפילו פחות. יחס של 1\1 נשמע טוב.

בזמן האימון לא צריך ממש להשתגע כשיש את השייק לפני, אולי קצת פרוקטוז או שילוב עם דקסטרוז\מלטודקסטרין. אוסמולריות נמוכה ככל האפשר, כלומר, הרבה מים וקצת פחמימות לקצב ריקון מהיר של הקיבה. בכללי אבל זה מאוד תלוי בעצימות של האימון, אפשר אפילו להוריד את המשקה הזה, או את המשקה שלפני בהתאם למה שאתה עושה באימון (אם זה ווליום, מנוחות קצרות, דרופ\סופר סטים, או אימוני כוח). אבל להשאיר את החלבון לפני.
מבחינת כמויות, אני מעדיף להשאיר את התזונה שבמהלך\לפני נמוכה יחסית. אני לא חושב שיותר יתן יותר וזה בהחלט מכיל פוטנציאל לבוא קצת נגדנו (אי נעימויות בקיבה\רצפה מלוכלכת, אפשרות להיפו' אצל אנשים\מצבים מסויימים, וכל נושא האדפטציה שאני חושב שאולי גם תהיה ירידה בIS אחרי האימון בגלל שהגוף יתחיל לסנטז גליקוגן במהלכו). ככה שאפילו שליש מהפחמימות שאחרי האימון יהיו הכמויות כאן.

אחרי האימון מדברים בדר"כ על 1-1.5 גרם פחמימה\משקל גוף, כאשר שליש מזה יגיע מחלבון. אני ארצה לראות דגש על מהירות עם הפחמימות (השיפט המטבולי, ניצול סינטזת הגליקוגן וניצול ה'AA pool' שמתרוקן), אולי רק עם חלק מהן, לא לראות כאן שומן כמובן, לא להתבייש עם הנוזלים, המלחים, ומבחינת החלבונים אני מעדיף כאן קזאין (קצת מי גבינה והרבה חלב גם יהיה אפשרות).
אני שותה כאן בדר"כ שייק של קזאין או חלב עם מי גבינה, קצת דקסטרוז, קצת שיבולת שועל, וקצת דבש וקינמון לטעם.

בגדול במאזן שלילי אני ארצה לראות דגש על הפרוקטוז לפני, בחיובי אין טעם. את כל נושא הכמויות בהחלט ניתן לשלוף מהתחת, אני אתן לך את העונג לעשות את זה. אפשר לומר גם שרוב מה שאני אמרתי כאן נשלף מהתחת. אין הרבה מידע ספרותי בנושא, אז אני פועל ברמה של 60% הגיון\20% נסיון\20% מחקרים. מה שמשעשע אותי זה לראות כמה אפשר לסבך דבר כלכך פשוט, ואפשר לכתוב כאן עוד הרבה, כאשר השורה התחתונה לטעמי היא; אם אתם מסתבכים\לא מבינים תעזבו את זה, אם אתם מבינים ומוכנים לעוד קצת טרחה שאולי יש לה ערך מוסף קטן, ולא הולכים לחרפן לעצמכם את השכל עם מדידות\כמויות\דיקדוק בזמנים\אובססיביות, אז זה דבר נחמד לנסות.

גל
מסבך לכולם את החיים

gal.T מנותק   הגב עם ציטוט