ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 15-11-05, 15:32   #21
- Idan -
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

הסמל האישי של- Idan -

שלח הודעה דרך Yahoo אל - Idan -

אני חושב שהכי ראוי שגל יענה על זה מאחר והוא אמר לי שאני יכול להיפרד מהמיתוס שלא ידוע כמה גרם חלבון מסוגל הגוף לספוג בארוחה. נכון גל?

דרך אגב גל, אני התכוונתי לסינטזת חלבון גם בכמות יומית וגם בארוחה מסוימת.

הנה עוד משהו שהפריע לי בתיאור של PRO-COMPLEX:

"בנוסף לחלבון מי הגבינה, הוסיפו את חלבון הביצה Egg Albumen בעל הערך הביולוגי הגבוה במיוחד וקצב הספיגה (חדירה מהקיבה אל מחזור הדם) איטי ובלה בלה בלה...."

לאחר עיכול המזון בקיבה, הוא עובר למעיים לפירוק כימי, בו כל אבות המזון מתפרקים לאבני הבניין שלהם ומשוחררים למחזור הדם דרך דפנות המעי.

מעניין אותי לדעת איך הגיעו למסקנה שחומצות האמינו נספגות בדפנות הקיבה...

דבר אחרון, ההבדלים במהירויות הספיגה של החלבונים השונים באמת נראים לי זניחים למדי.
אני חושב שאם מישהו יאלץ לשקול אם לאכול טונה או קוטז' אחרי אימון - ההמלצה שלי תהיה קוטז' מאחר והעיכול שהוא דורש קטן בהרבה מזה של הטונה. על אחת כמה וכמה כשמדובר בזמן סמוך לאחר אימון.

אני מוצא ששילוב של חלבונים שונים הוא דבר חיוני לא בגלל הבדלי מהירויות הספיגה, אלא בגלל הבדלי הרכבי חומצות האמינו שבחלבונים שיכולים להביא להרכבים טובים יותר של חומצות אמינו בגוף.
ישן 15-11-05, 18:56   #22
spacex
חבר פעיל

הסמל האישי שלspacex

שלום לך גל...תודה רבה קודם כל על ההתייחסות הרבה לעניין..

לגבי העניין של צריכת כמות חלבון גבוהה בארוחה אחת
תראה ,אני בתור חייל,מאוד קשה לי להגיע למצב של לאכול 3 שעות אחרי ארוחת הצהריים
קח לדוגמא
אני קם ב7 אוכל
בבבסיס בשעה 9 וחצי שוב אוכל קצת
ואחרי זה ארוחת צהריים ב12
ואז אני רק מגיע הבית ב6 ואין לי אפשרות עד אז לאכול
אז חשבתי לעצמי שאם אני בצהריים יאכל קצת יותר חלבון
נאמר אצלנו זה שניצל ,ובדר"כ אני אוכל 2,אז אני אתחיל לאכול 3,כדי שזה ייספג הרבה יותר לאט וזה יחסוך לי את הארוחה שלא מתאפשרת לי עד השעה 6...
מה אתה אומר?

אה ועוד דבר...אם כבר אמרת כל עוד הכנסנו מספיק חלבון

אם מישהו אמור לצרוך 160 גרם חלבון ביום ,והוא הצליח כבר לצרוך את זה מהבוקר עד הצהריים,זה יכול להיות תקין?
ומה הוא עושה אח"כ? מה יקרה אם הוא ימשיך לצרוך חלבון?(זה מצב היפוטתי,אני לא אומר שמישהו עושה את זה)
ישן 15-11-05, 20:56   #23
Gil-G
IsraelBody VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלGil-G

שלח הודעה דרך ICQ אל Gil-G

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Red_Hot

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח איזה חזקקקקקקקקקקקקקקקקק

"Ni bheidh an bua ach leis an Gra"

If you wanna Shoot, Shoot - Don't Talk

אני לא גיל גרנות
Gil-G מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 15-11-05, 21:38   #24
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

עוסק ב:: Making the world a better place

מוזר לי שאף אחד לא ביקש מחקרים בנושא... .

ציטוט:
אם אנחנו כבר בנושא הזה אז יש לי שאלה
מבחינה רפואית הגוף יכול לקבל במנה אחת 30 גרם חלבון לא יותר מזה א מה כשאתה שותה פרוטאין אחרי חדר כושר אתה לא יכול לאכול עוד חלבונים? או שכן כי אני ממש לא מבין את זה
אתה מבין בכלל מה שאלת?..., כי אני לא.
הגוף מקבל מה שאתה נותן לו ואתה יכול לאכול כמה חלבונים שתרצה (בגבול הטעם הטוב והבריאות).

ציטוט:
אני חושב שהכי ראוי שגל יענה על זה מאחר והוא אמר לי שאני יכול להיפרד מהמיתוס שלא ידוע כמה גרם חלבון מסוגל הגוף לספוג בארוחה. נכון גל?

דרך אגב גל, אני התכוונתי לסינטזת חלבון גם בכמות יומית וגם בארוחה מסוימת.
המיתוס הוא שאחרי X חלבון בארוחה הגוף לא ישתמש בשאר חומצות האמינו, או נלך אפילו יותר רחוק... יהפוך לשומן.
את המציאות הסברתי...

ציטוט:
דבר אחרון, ההבדלים במהירויות הספיגה של החלבונים השונים באמת נראים לי זניחים למדי.
אני חושב שאם מישהו יאלץ לשקול אם לאכול טונה או קוטז' אחרי אימון - ההמלצה שלי תהיה קוטז' מאחר והעיכול שהוא דורש קטן בהרבה מזה של הטונה. על אחת כמה וכמה כשמדובר בזמן סמוך לאחר אימון.
זו סיטואציה כללית מדי בשבילך להמליץ על משהוא..., הצורך בחלבון מהיר עדיין קיים במקרים מסויימים למרות יתרונותיו האנטיקטבוליות של חלבון הקזאין.

ציטוט:
שלום לך גל...תודה רבה קודם כל על ההתייחסות הרבה לעניין..

לגבי העניין של צריכת כמות חלבון גבוהה בארוחה אחת
תראה ,אני בתור חייל,מאוד קשה לי להגיע למצב של לאכול 3 שעות אחרי ארוחת הצהריים
קח לדוגמא
אני קם ב7 אוכל
בבבסיס בשעה 9 וחצי שוב אוכל קצת
ואחרי זה ארוחת צהריים ב12
ואז אני רק מגיע הבית ב6 ואין לי אפשרות עד אז לאכול
אז חשבתי לעצמי שאם אני בצהריים יאכל קצת יותר חלבון
נאמר אצלנו זה שניצל ,ובדר"כ אני אוכל 2,אז אני אתחיל לאכול 3,כדי שזה ייספג הרבה יותר לאט וזה יחסוך לי את הארוחה שלא מתאפשרת לי עד השעה 6...
מה אתה אומר?
זה בסדר גמור, תאכל ארוחה קצת יותר מורכבת שתכסה את השעות הללו ללא אוכל.

ציטוט:
אה ועוד דבר...אם כבר אמרת כל עוד הכנסנו מספיק חלבון

אם מישהו אמור לצרוך 160 גרם חלבון ביום ,והוא הצליח כבר לצרוך את זה מהבוקר עד הצהריים,זה יכול להיות תקין?
אף אחד לא יודע כמה חלבון הוא "אמור" לצרוך ביום..., אמור בשביל מה?. יהיה יותר נכון לומר כמות אופטימלית.

ציטוט:
ומה הוא עושה אח"כ? מה יקרה אם הוא ימשיך לצרוך חלבון?(זה מצב היפוטתי,אני לא אומר שמישהו עושה את זה)
אתה רציני?... .
מה יקרה?..., הוא ישתה רדבול ויצמח לו כנפיים. אחי, תסגר בבקשה על השאלה.

גל.

gal.T מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 15-11-05, 21:48   #25
spacex
חבר פעיל

הסמל האישי שלspacex

:):):):)...
התכוונתי שנגיד ובן אדם עובר את הכמות האופטימלית שלו לצריכת חלבון ביום...כבר אחרי ארוחת הצהריים,והוא ממשיך לצרוך יותר ממה שאופטימלי בשבילו?
ישן 15-11-05, 21:52   #26
- Idan -

הסמל האישי של- Idan -

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gal.T
המיתוס הוא שאחרי X חלבון בארוחה הגוף לא ישתמש בשאר חומצות האמינו, או נלך אפילו יותר רחוק... יהפוך לשומן.
את המציאות הסברתי...
אני מכיר מציאות אחרת לגמרי.

חומצת אמינו יכולה לעבור תהליכים שונים בכבד.
כמו שיש ביכולתה לעבור תהליך גליקוגנזה כך היא יכולה להיות מומרת לחומצת שומן.
ישן 15-11-05, 23:29   #27
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

ציטוט:
אני מכיר מציאות אחרת לגמרי.

חומצת אמינו יכולה לעבור תהליכים שונים בכבד.
כמו שיש ביכולתה לעבור תהליך גליקוגנזה כך היא יכולה להיות מומרת לחומצת שומן.
גליקוגנזה?..., אתה יודע בכלל על מה אתה מדבר? (Gycogenesis).
אין ביכולתם של חומצות אמינו להפוך לשומן.
בפעם ה100!.
http://ironman.co.il/forum1/index.ph...ון

ישן 15-11-05, 23:49   #28
hazi
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gal.T
מוזר לי שאף אחד לא ביקש מחקרים בנושא... .
גל אם יש לך דווקא מעניין אותי לקרוא מחקר על עניין כמות החלבון שהגוף יכול לקלוט בארוחה אחת...
hazi מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 15-11-05, 23:55   #29
OMRI-TURBO
מנהל ראשי

אין כזה מחקר כי זה אינדיבידואלי וזה תלוי בכמה גורמים עיקריים
1-מצב הורמונלי -נשים יכולות לסנטז אולי חצי מהכמות חלבון שגבר יכול, ועל כאן ההבדלים במאסת שריר.
2-משקל גוף
3-גנטיקה
4-אימונים וספורט
ישן 16-11-05, 00:22   #30
- Idan -

הסמל האישי של- Idan -

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gal.T
גליקוגנזה?..., אתה יודע בכלל על מה אתה מדבר? (Gycogenesis).
אין ביכולתם של חומצות אמינו להפוך לשומן.
בפעם ה100!
התכוונתי לגלוקונאוגנזה, סורי. (Gluconeognesis)

בכל מקרה, אני מכיר כזה תהליך שנקרא "דה אמינציה", בו החומצה האמינית מפרקת את הקשר החנקני שלה (3NH), כלומר נפתרת מהקטע האמיני ויוצרת שלד פחמימני שיכול להפוך לחומצת שומן.

זה מה שידוע לי.
אני מנסה לחפש שעה מאמרים/מחקרים אבל האנגלית שלי קצת צולעת והמונחים הפיזיולוגיים באנגלית לא ממש מקלים עלי בוא נגיד.

עריכה:
עכשיו שמתי לב שמחבר המאמר שקראתי הוא "יוסי מרקוביץ". אני זוכר שראיתי את השם שלו מתנוסס מעל כמה מאמרים כאן באתר. אולי זה יתן לך כיוון על מה אני מדבר.
ישן 16-11-05, 19:28   #31
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

ציטוט:
התכוונתי לגלוקונאוגנזה, סורי. (Gluconeognesis)

בכל מקרה, אני מכיר כזה תהליך שנקרא "דה אמינציה", בו החומצה האמינית מפרקת את הקשר החנקני שלה (3NH), כלומר נפתרת מהקטע האמיני ויוצרת שלד פחמימני שיכול להפוך לחומצת שומן.
על גלוקונאוגנסיס דיברדתי מקודם, מסתבר שארוחה גדולה "עשירה" בחלבון תגרום ללבלב להפריש גלוקגון לדם, אך זה לא יהווה שינוי משמעותי במאזן החנקתי בגוף. זהו מצב בו היפראינסולינמיה, רמות אינסולין וגלוקגון בדם גבוהות יתרחשו במקביל.
תחשוב על זה, גלוקגון זה הורמון נוגד לאינסולין הפועל כאשר רמות הסוכר בדם נמוכות על מינת להעלותן, כאשר נאכל ארוחה עשירה באבות מזון, אני לא רואה סיבה לגוף להמיר חומצות אמינו לגלוקוז. הגוף רוצה להגיע לאיזון (הומאוסטאזיס), לכן אני לא רואה את התהליך מתבצע (אולי בכמות קטנה) ויתרה מכך, חלק מן החלבונים יגיעו לדם יותר מאוחר עקב קשיים בהתמודדות עם גודל הארוחה.

עליי לציין כי אילו היה מדובר במשקה המכיל רק חלבון בכמות גבוהה, כנראה שהמצב היה שונה.
אך לגבי ארוחות שלמות...
הנה מחקר המשווה בין צריכה של שתי ארוחות אל מול שבע ארוחות ביום, בהתייחסות למטבוליזם, לסינטזת שומן ומאזן חנקתי.

Eur J Clin Nutr. 1991 Mar;45(3):161-9.
Department of Human Biology, University of Limburg, Maastricht, The Netherlands.

Influence of the feeding frequency on nutrient utilization in man: consequences for energy metabolism.
A study was conducted to investigate whether there is a diurnal pattern of nutrient utilization in man and how this is affected by meal frequency to explain possible consequences of meal frequency for body weight regulation. When the daily energy intake is consumed in a small number of large meals, there is an increased chance to become overweight, possibly by an elevated lipogenesis (fat synthesis and accumulation) or storage of energy after the meal. Thirteen subjects, two males and eleven females, were fed to energy balance in two meals per day (gorging pattern) and seven meals per day (nibbling pattern) over 2-day intervals. On the second day on each feeding regimen, the diurnal pattern of nutrient utilization was calculated from simultaneous measurements of oxygen consumption, carbon dioxide production and urinary nitrogen excretion over 3 h intervals in a respiration chamber. A gorging pattern of energy intake resulted in a stronger diurnal periodicity of nutrient utilization, compared to a nibbling pattern. However, there were no consequences for the total 24 h energy expenditure (24 h EE) of the two feeding patterns (5.57 +/- 0.16 kJ/min for the gorging pattern; 5.44 +/- 0.18 kJ/min for the nibbling pattern). Concerning the periodicity of nutrient utilization, protein oxidation during the day did not change between the two feeding patterns. In the gorging pattern, carbohydrate oxidation was significantly elevated during the interval following the first meal (ie from 1200 h to 1500 h, P less than 0.01) and the second meal (ie from 1800 h to 2100 h, P less than 0.05). The decreased rate of carbohydrate oxidation observed during the fasting period (from rising in the morning until the first meal at 1200 h), was compensated by an increased fat oxidation from 0900 to 1200 h to cover energy needs. In the nibbling pattern, carbohydrate and fat oxidation remained relatively constant during the active hours of the day

זה בתור התחלה..., יש לי עוד מחקרים שבוצעו בנושא.

גל.

ישן 16-11-05, 20:24   #32
- Idan -

הסמל האישי של- Idan -

אוקיי, תודה על המחקר המעניין. קראתי, הפנמתי, אבל.... נשאר לי סימן שאלה דיי גדול מעל לראש.

המסקנה מהמחקר ע"פ מיטב הבנתי (אני מזכיר, אני מבין אנגלית עם מונחים פיזיוליים ומדעיים כמו שאתה מבין סינית בערך...) היתה שהקבוצה עם מס' הארוחות המועט, עברה תהליך של ליפוגנזיס לעומת הקבוצה השניה שלא עברה את התהליך הזה. בנוסף, חלבונים לא עברו שום תהליך חריג מה שטרחת להדגיש.

אבל לא התיחסת בכלל לתהליך שתיארתי לך. "דה-אמינציה".
אולי במחקר הזה ועוד רבים נוספים, לא מצאו זכר לתהליך שכזה, אבל זה לא אומר שהדבר דומה במחקרים אחרים שעדיין לא נתקלת בהם.

אני מניח שיוסי מרקוביץ לא הנפיץ את התהליך הזה, מה שאומר שגילו אותו איך שהוא.
אולי ביחסים משתנים בין אבות המזון, או שקיים רכיב מסוים שגורם לתהליך, אין לי מושג.

אם הבנתי נכון, לפי מחקר זה ודומים לו, אתה הסקת שחומצות אמינו לא יכולות להיות מומרות לחומצות שומן.
אני לא חושב שזה דבר נכון לשלול משהו אם אתה פשוט לא מכיר דבר כזה, או שלא הוכיחו שלא יכול להתקיים תהליך כזה.

בכל מקרה, תודה על המחקר, אני אקרא אותו שוב כדי שאבין את תוכנו טוב יותר.

עריכה:

שימו לב למספר ההודעות שלי. המממ רק שלא תדרוס אותי מכונית בדרכי החוצה...
ישן 16-11-05, 20:37   #33
-עידן-
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי - Idan -
שימו לב למספר ההודעות שלי. המממ רק שלא תדרוס אותי מכונית בדרכי החוצה...
The number of the beast....

-עידן- מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 16-11-05, 22:22   #34
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

ציטוט:
המסקנה מהמחקר ע"פ מיטב הבנתי (אני מזכיר, אני מבין אנגלית עם מונחים פיזיוליים ומדעיים כמו שאתה מבין סינית בערך...) היתה שהקבוצה עם מס' הארוחות המועט, עברה תהליך של ליפוגנזיס לעומת הקבוצה השניה שלא עברה את התהליך הזה. בנוסף, חלבונים לא עברו שום תהליך חריג מה שטרחת להדגיש.
מה שאמרת הוא נכון חלקית.
הקבוצה עם הארוחות הקטנות שמרה על ליפוגנסיס בכמות קטנה, לעומת הקבוצה השנייה (3 ארוחות gorging pattern) שעקב כמות המזון הגבוהה פר ארוחה בוצע אצלה יותר בנייה של שומן.
אך לא הבנת את החלק החשוב, מאיפה באה האנרגיה במנוחה?...
הקבוצה שצרכה שלוש ארוחות ביום אכן אגרה הרבה שומן לאחר הארוחות, אבל... בגלל ההפוגות הארוכות בין הארוחות, הגוף פיצה על כך בפירוק השומן למטרת אנרגיה.

לא מאמין?..., הנה עוד מחקר על כך;
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.f...919&query_hl=33
תקרא גם את זה;
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.f...6828&query_hl=1
ואת זה;
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.f...5494&query_hl=1

עוד דבר... אתה רשמת - "היתה שהקבוצה עם מס' הארוחות המועט, עברה תהליך של ליפוגנזיס לעומת הקבוצה השניה שלא עברה את התהליך הזה."

אני מקווה שאתה יודע שתהילכי בנייה ופירוק של שומן מתרחשים במקביל כל היום, לא ניתן לומר שקבוצה אחת עברה את התהליך כאשר השנייה לא...

ציטוט:
אבל לא התיחסת בכלל לתהליך שתיארתי לך. "דה-אמינציה".
אולי במחקר הזה ועוד רבים נוספים, לא מצאו זכר לתהליך שכזה, אבל זה לא אומר שהדבר דומה במחקרים אחרים שעדיין לא נתקלת בהם.
WTF Are you Talking About
דה-אמיניציה זה למעשה הורדת ה"קטע" האמיני מהחומצה האמינית (הורדת החנקן NH3) ויצירת שלד פחממני, כאשר במידה ואין צורך בגלוקוז (מאגרי גליקוגן מלאים) יהפוך לשומן.
זה בעצם התהליך שעוברת החומצה האמינית (דה-אמינציה) כאשר מתבצע התהליך גלוקונאוגנסיס ע"י הורמון הגלוקגון... הסברתי לך את זה כבר.

חומצה אמינית לא יכולה להפוך לשומן, הגורל שלה לאחר גלוקונאוגנסיס הוא בד בבד לפחמימה.

ציטוט:
אני מניח שיוסי מרקוביץ לא הנפיץ את התהליך הזה, מה שאומר שגילו אותו איך שהוא.
אולי ביחסים משתנים בין אבות המזון, או שקיים רכיב מסוים שגורם לתהליך, אין לי מושג.
מה הקשר יוסי מרקוביץ?...

ציטוט:
אם הבנתי נכון, לפי מחקר זה ודומים לו, אתה הסקת שחומצות אמינו לא יכולות להיות מומרות לחומצות שומן.
אני לא חושב שזה דבר נכון לשלול משהו אם אתה פשוט לא מכיר דבר כזה, או שלא הוכיחו שלא יכול להתקיים תהליך כזה.
יוסי מרקוביץ הוכיח לא?...
טוב עזוב... אני לא מבין על מה אתה שובר את הראש.

גל.

ישן 17-11-05, 00:22   #35
spacex
חבר פעיל

הסמל האישי שלspacex

ואווו..גל תודה רבה לך
אגב יש לך תואר בזה ? או מה?
ישן 17-11-05, 12:42   #36
- Idan -

הסמל האישי של- Idan -

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gal.T
טוב עזוב... אני לא מבין על מה אתה שובר את הראש.
גם אני לא

דרך אגב, אין לי מושג מי זה יוסי מרקוביץ ובמה הוא עוסק. פשוט השתמשתי במניפולציה כדי שתביא לפה עוד מחקרים...
ישן 17-11-05, 18:32   #37
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

ציטוט:
ואווו..גל תודה רבה לך
אגב יש לך תואר בזה ? או מה?
תואר בקריאה

ציטוט:
גם אני לא

דרך אגב, אין לי מושג מי זה יוסי מרקוביץ ובמה הוא עוסק. פשוט השתמשתי במניפולציה כדי שתביא לפה עוד מחקרים...
ממש טלנובלה... היית יכול לבקש.

ישן 17-11-05, 19:15   #38
m0she
מנהל מחלקת התזונה

כללי:: משה גלעדי
עוסק ב:: סטודנט לרפואה

גל לא הבנתי לגמרי את המחקר . בעצם , הקבוצה שצרכה 2 ארוחות והקבוצה שצרכה 7 ארוחות בסופו של דבר הגיעו לאותן התוצאות?

MosheG@israelbody.org
m0she מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 17-11-05, 21:09   #39
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

ציטוט:
גל לא הבנתי לגמרי את המחקר . בעצם , הקבוצה שצרכה 2 ארוחות והקבוצה שצרכה 7 ארוחות בסופו של דבר הגיעו לאותן התוצאות?
oui messiuer

המסקנה מכל המחקרים הללו היא; שלתדירות הארוחות, או למספר הארוחות ביום (לרוב 3 אל מול 6) אין השפעה על הגוף מבחינת - עלייה במסת שומן, מאזן חנקתי, או על המטבוליזם של הגוף כאשר המאזן הקלורי היומי (ושל אבות המזון) זהה.
זוהי די פריצת דרך ושבירת מיתוסים שרצים בכל המאמרים שאנו קוראים.
הבעיה היחידה שראו, או בעצם ההשפעה היחידה היא על פרופיל השומנים בדם, על השליטה על רמות האינסולין (תנגודת ורגישות) והגלוקוז בדם. כל זאת כמובן, עקב הנפח הגדול של הארוחות לעומת הנפח הקטן בתדירות הגבוהה.
בעצם אותן השפעות שחשבנו שקורות עקב תדירות גבוהה של ארוחות קטנות, בעצם מפצות על כך, או בגודל הארוחה, או "בצום" הגדול שבין ארוחה לארוחה. ז"א שאם היה נהוג לחשוב ש6,7 ארוחות מגבירות את האפקט התרמי של המזון, אז מה שצריך להסתכל עליו בעצם, זה על הTOTAL TEF (האפקט הכללי היומי) שבסוף היום שווה. או למעשה שקצב המטבולי של הגוף לא נחלש בין ארוחה לארוחה (אולי אצל עכברים).
אני רואה זאת כחדשות טובות לאותם אנשים שקשה להם להתמודד עם מספר גבוה של ארוחות ביום, גם כן, אם אנו רוצים להכניס ארוחה עם נפח קצת יותר גדול מהשאר ולא לחכות רק 3 שעות לבאה...
בכלל, אני רואה את כל עקרון ה "חלבון כל 3 שעות או שאני אהיה קטבולי" כדי טמא ופרנואידי. למעשה, כדי שהגוף יתחיל לפרק רקמות שריר למטרת אנרגיה צריך קצת יותר מ"הצום" של הלילה, או שמירה "דתית" שכזאת על חלבון כל 3 שעות!.
בנוסף, אני רואה את זה כלמעשה שינוי בתפיסה של איך הגוף מגיב לאכילה ועל חשיבות המאזן הקלורי, מאוד מעניין.

Laboratoire de Physiologie du Comportement Alimentaire, UFR Leonard de Vinci, Bobigny, France. jlsylv@club-internet.fr

Louis-Sylvestre J, Lluch A, Neant F, Blundell JE

Highlighting the positive impact of increasing feeding frequency on metabolism and weight management.
Research on feeding frequency started more than 20 years ago and some studies have shown evidence of nutritional benefits, especially on metabolism and body weight management. Advice on feeding frequency could play an important role in public health policies by reducing levels of overweight and obesity, the prevalence of which has dangerously increased in most countries over the last few decades. The 17th International Congress of Nutrition brought to the forefront the benefits of increasing feeding frequency (i.e. keeping the same total daily energy intake but dividing it into more frequent meals than usual). Recent epidemiological studies, mostly carried out in France, have provided evidence on the beneficial effects of a fourth meal for those individuals who habitually choose this pattern. Supported by metabolic data, these findings have now been supported by experimental studies. The "gouter", commonly eaten in the afternoon in France by most children and many adults, has the biological characteristics of a meal because it is eaten in response to hunger. Suppressing the "gouter" in "habitual fourth meal eaters" soon leads to an increase in Body Mass Index (BMI). Further, people who are regular "gouter" eaters have a higher carbohydrate intake and better metabolic profile than other adults, even though their total energy intake is not greater. Increased feeding frequency leads to a reduction in the total secretion of insulin, an improvement in insulin resistance and a better blood glucose control, as well as an improvement in the blood lipid profile. The experts agreed that, as long as we do not consume more energy than we use up and we only eat when we are hungry, it may be useful to split our total energy intake into as many meals as our social pattern allows. However, the pattern of eating cannot be completely dissociated from the composition of foods consumed. Therefore within this energy intake, we must take care to consume not only a good balance of macronutrients with high carbohydrate and low fat levels, but also ensure that we get an adequate intake of essential micronutrients. "What you eat" and "When you eat it" are public health messages to communicate: frequent consumption of low energy dense high carbohydrate foods, rich in micronutrients, must be encouraged ensuring that energy intakes are not greater than energy expenditures and that eating episodes occur in a hunger state

גל.

ישן 17-11-05, 21:35   #40
OMRI-TURBO
מנהל ראשי

גל אני לא מבין משהו אחד אולי תסביר לי,
בן אדם אוכל 200 גרם חלבון ליום , איך אתה רוצה שהוא יכניס את זה ב-3 ארוחות?
ודבר נוסף הגוף במכה לא יוכל לספוג את כל החלבון הזה אז ריבוי ארוחות כן חשוב מהבחינה הזאת אם לא מכל הבחינות האחרות.
מה אתה אומר על זה?
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא