ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 16-08-07, 00:12   #1
Sugarzaza
IsraelBody VIP - חבר יהלום

שלח הודעה דרך ICQ אל Sugarzaza שלח הודעה דרך MSN אל Sugarzaza
ברירת מחדל כתבה חשודה

כתבה חשודה מבית יעל דרור הידועה לשמצה מYNET

http://www.clalit20plus.co.il/Clalit...proteins_8.htm

תקציר קל:
מחקר שהתפרסם לפני שנים אחדות הראה שגם אם שומרים על כמות החלבון היומית המומלצת, אך אוכלים 80% ממנו בארוחת הצהריים ובשאר היום מפזרים את ה-20% הנותרים, חלה עלייה בקצב פירוק החלבונים בגוף (כלומר השרירים) בהשוואה לאכילה של אותה כמות חלבון, כשהיא מפוזרת על-פני חמש ארוחות ביום. אכילת החלבון בחמש ארוחות מעודדת את בניית השרירים ומונעת את פירוקם!

חלוקה מיטבית של החלבון מבטיחה שקצב חדירת חומצות האמינו לשרירים יהיה מתון וקבוע, וכך מגיעים למצב של עלייה בקצב בניית החלבון בשרירים וירידה בקצב פירוקם. התוצאה הסופית המתקבלת היא עלייה מובהקת במסת השריר.

המחקרים נערכו בהתחלה בחיות (בחזירים, בחולדות ובדגים) אך הוכחו כנכונים גם בבני אדם בוגרים. החוקרים מצאו, כי כאשר כמות החלבון שצורכים בארוחה שווה לדרישות הגוף או גבוהה ממנה - ומרוכזת בארוחה אחת או בשתיים במהלך היום - חלה עלייה בקצב חדירת חומצות האמינו לדם - ודבר זה, שימו לב טוב, עלול להעיד על פירוק שרירים, או על כך שהשרירים לא נבנים בפועל.

???

Patience + Persistence = Progress. (Bill Starr, The Strongest Shall Survive)

Sugarzaza מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 16-08-07, 00:16   #2
m0she
מנהל מחלקת התזונה

כללי:: משה גלעדי
עוסק ב:: סטודנט לרפואה

איך אפשר להתייחס בלי רפרנס? מכל מקום, זה עומד בסתירה למחקרים עדכניים בתחום של If למשל.

MosheG@israelbody.org
m0she מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 16-08-07, 00:20   #3
toxicity

עוסק ב:: להטחן בצה"ל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי m0she
איך אפשר להתייחס בלי רפרנס? מכל מקום, זה עומד בסתירה למחקרים עדכניים בתחום של If למשל.
יש להם שמה בהתחלה ובסוף
toxicity מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 16-08-07, 00:22   #4
MagimiX
חבר פעיל

חברה מעט הבנת הניקרא לא תזיק. מה שהם אומרים פה זה בעצם שאכילה של כמות חלבון בארוחה אחת/שתיים מרוכזות ביום תביא לפירוק שרירים גדול בהשוואה לצריכה של אותה כמו חלבון אם נפזר את זה על מספר ארוחות ביום. וזה מה שכולנו עושים לא(4-7 ארוחות ביום) ?
MagimiX מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 16-08-07, 00:24   #5
toxicity

ציטוט:
פורסם במקור על ידי MagimiX
חברה מעט הבנת הניקרא לא תזיק. מה שהם אומרים פה זה בעצם שאכילה של כמות חלבון בארוחה אחת/שתיים מרוכזות ביום תביא לפירוק שרירים גדול בהשוואה לצריכה של אותה כמו חלבון אם נפזר את זה על מספר ארוחות ביום. וזה מה שכולנו עושים לא(4-7 ארוחות ביום) ?
זה דעה קדומה
ישן 16-08-07, 00:31   #6
MagimiX
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי toxicity
זה דעה קדומה
מה דעה קדומה ?
ישן 16-08-07, 00:33   #7
toxicity

שצריך לפזר את הארוחות
זה בדיוק אותו דבר אם תאכל 8 ארוחות או 1
ישן 16-08-07, 00:40   #8
zav
חבר פעיל

נראה לי שאתה מתכוון למיתוס..
zav מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 16-08-07, 00:46   #9
MagimiX
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי toxicity
שצריך לפזר את הארוחות
זה בדיוק אותו דבר אם תאכל 8 ארוחות או 1
אתה באמת חושב ככה? אם כן אין לי אפילו מה לנסות להסביר לך מכיוון שאין לך אפילו ידע בסיסי בתזונה וכמה שורות שלי לא יעזרו לך . הייתי מציע לך לחפש מאמרים(מבוססים) על חלבון ועל תזונה בהקשר של פיתוח גוף ולהתחיל לקרוא. אם אין לך בעיה עם אנגלית אז תקרא גם את המחקרים שעליהם מבוססים המאמרים זה יכול לעזור לך המון.
ישן 16-08-07, 00:49   #10
toxicity

ציטוט:
אתה באמת חושב ככה? אם כן אין לי אפילו מה לנסות להסביר לך מכיוון שאין לך אפילו ידע בסיסי בתזונה וכמה שורות שלי לא יעזרו לך . הייתי מציע לך לחפש מאמרים(מבוססים) על חלבון ועל תזונה בהקשר של פיתוח גוף ולהתחיל לקרוא. אם אין לך בעיה עם אנגלית אז תקרא גם את המחקרים שעליהם מבוססים המאמרים זה יכול לעזור לך המון.
אל תגיד לי למי יש או אין ידע בתזונה סבבה? אתה חי בעבר
משה תרביץ לו כמה מחקרים
ישן 16-08-07, 00:53   #11
chingo
חבר פעיל

לפי מה שאני יודע הכתבה הזאת צודקת

אם אתה עכשיו מפרק 100 גרם חלבון בארוחה אחת אז מתוך זה יכנס לך במקרה הטוב 60 אחוז (60 גרם חלבון) אבל אם אתה מחלק את זה ל5 ארוחות של 20 גרם חלבון אז יהיה לגוף יותר קל לקלוט כמות גדולה יותר של חלבון.
יכול להיות שאני טועה..
chingo מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 16-08-07, 00:54   #12
m0she
מנהל מחלקת התזונה

ציטוט:
בבקשה, משהו מבוסס

Stote KS et. al. A controlled trial of reduced meal frequency without caloric restriction in healthy, normal-weight, middle-aged adults. Am J Clin Nutr. 2007 Apr;85(4):981-8.

BACKGROUND: Although consumption of 3 meals/d is the most common pattern of eating in industrialized countries, a scientific rationale for this meal frequency with respect to optimal health is lacking. A diet with less meal frequency can improve the health and extend the lifespan of laboratory animals, but its effect on humans has never been tested. OBJECTIVE: A pilot study was conducted to establish the effects of a reduced-meal-frequency diet on health indicators in healthy, normal-weight adults. DESIGN: The study was a randomized crossover design with two 8-wk treatment periods. During the treatment periods, subjects consumed all of the calories needed for weight maintenance in either 3 meals/d or 1 meal/d. RESULTS: Subjects who completed the study maintained their body weight within 2 kg of their initial weight throughout the 6-mo period. There were no significant effects of meal frequency on heart rate, body temperature, or most of the blood variables measured. However, when consuming 1 meal/d, subjects had a significant increase in hunger; a significant modification of body composition, including reductions in fat mass; significant increases in blood pressure and in total, LDL-, and HDL-cholesterol concentrations; and a significant decrease in concentrations of cortisol. CONCLUSIONS: Normal-weight subjects are able to comply with a 1 meal/d diet. When meal frequency is decreased without a reduction in overall calorie intake, modest changes occur in body composition, some cardiovascular disease risk factors, and hematologic variables. Diurnal variations may affect outcomes.

הכתבה לא עולה לי, האמת שהיא גם לא כל כך מעניינת אותי. אם יש רפרנס ספציפי שאתם רוצים להתייחס אליו, תרשמו אותו פה ואני אשתדל לאתר את המחקר ולראות מה העניין.

MosheG@israelbody.org
ישן 16-08-07, 01:13   #13
MagimiX
חבר פעיל

אתה רציני איתי שעל המחקר הזה אתה מבסס את התזונה היומית שלך ? עזוב את זה שהמחקר נעשה על בני אדם "רגילים" ולא על מתאמנים, אין לך פה שום אינדיקציה אפילו על המשתנים שהם מציינים פה(לחץ דם, כולסטרול וכו) ובטח לא על שינוי בהרכב הגוף(אחוז שומן שריר במקרה שלנו). המחקר הזה לא רציני לאנשים שלא מתאמנים ובטח שלא לאנשים שמתאמנים ורוצים לעלות/לרדת בשריר/שומן.
עכשיו, עזוב לרגע את המבנה של החלבון והיכולות שלו בהקשר לגוף(מבחינה ביולוגית) אחד הדברים החשובים ביותר בפיתוח גוף הוא התזמון של החלבון ככה שאין שום סיכוי בעולם שתגיע למצב אופטימלי עם ארוחה אחת ביום !
יותר מזה אין לי כוח/רצון להיכנס לכל הנושא הזה של חלבון וההצעה שלי אליכם(משה וtoxicity) זה כמו שאמרתי כבר - לפתוח את האינטרנט / אנציקלופדיה וללמוד קצת על חלבון ועל התפקוד שלו בהקשר של פיתוח גוף.
ישן 16-08-07, 01:18   #14
m0she
מנהל מחלקת התזונה

אתה יודע מה המשמעות של significant? עשית פעם קורס בסטטיסטיקה? אולי במקום לבלבל בשכל ולשלוח את כולם ללמוד תביא רפרנס?

אני לא צריך ללמוד על חלבון, אני יודע עליו הרבה יותר ממה שצריך לדעת בשביל לנהל את הדיון הקטן הזה.

עוד מחקר, בשבילך:

Eur J Clin Nutr. 1991 Mar;45(3):161-9.
Department of Human Biology, University of Limburg, Maastricht, The Netherlands.

Influence of the feeding frequency on nutrient utilization in man: consequences for energy metabolism.
A study was conducted to investigate whether there is a diurnal pattern of nutrient utilization in man and how this is affected by meal frequency to explain possible consequences of meal frequency for body weight regulation. When the daily energy intake is consumed in a small number of large meals, there is an increased chance to become overweight, possibly by an elevated lipogenesis (fat synthesis and accumulation) or storage of energy after the meal. Thirteen subjects, two males and eleven females, were fed to energy balance in two meals per day (gorging pattern) and seven meals per day (nibbling pattern) over 2-day intervals. On the second day on each feeding regimen, the diurnal pattern of nutrient utilization was calculated from simultaneous measurements of oxygen consumption, carbon dioxide production and urinary nitrogen excretion over 3 h intervals in a respiration chamber. A gorging pattern of energy intake resulted in a stronger diurnal periodicity of nutrient utilization, compared to a nibbling pattern. However, there were no consequences for the total 24 h energy expenditure (24 h EE) of the two feeding patterns (5.57 +/- 0.16 kJ/min for the gorging pattern; 5.44 +/- 0.18 kJ/min for the nibbling pattern). Concerning the periodicity of nutrient utilization, protein oxidation during the day did not change between the two feeding patterns. In the gorging pattern, carbohydrate oxidation was significantly elevated during the interval following the first meal (ie from 1200 h to 1500 h, P less than 0.01) and the second meal (ie from 1800 h to 2100 h, P less than 0.05). The decreased rate of carbohydrate oxidation observed during the fasting period (from rising in the morning until the first meal at 1200 h), was compensated by an increased fat oxidation from 0900 to 1200 h to cover energy needs. In the nibbling pattern, carbohydrate and fat oxidation remained relatively constant during the active hours of the day

הטון המזלזל שלך לא במקום. אני פתוח לחדושים, אתה מוזמן להביא רפרנס. לא, מאמר באתר הוא לא רפרנס.

MosheG@israelbody.org
ישן 16-08-07, 01:26   #15
MagimiX
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי m0she
אתה יודע מה המשמעות של significant? עשית פעם קורס בסטטיסטיקה? אולי במקום לבלבל בשכל ולשלוח את כולם ללמוד תביא רפרנס?

אני לא צריך ללמוד על חלבון, אני יודע עליו הרבה יותר ממה שצריך לדעת בשביל לנהל את הדיון הקטן הזה.

הטון המזלזל שלך לא במקום. אני פתוח לחדושים, אתה מוזמן להביא רפרנס. לא, מאמר באתר הוא לא רפרנס.
בנתיים אתה פה זה שמנסה לשנות סדרי עולמות ולהביא גישה חדשה לעלום פיתוח הגוף ככה שאתה זה שצריך להביא את הביסוס לזה. אני אשמח עם תוכל להראות לי מחקר שבדק את ההשפעה של ארוחה אחת לעומת מספר ארוחחות ביום על נושא פיתוח הגוף. כי כאמור התזונה שמתאמן צריך היא שונה בהחלט מתזונה של אדם רגיל.
אגב סתם מתוך סקרנות: מתי "מומלץ" לאכול את הארוחה האחת הזאת ? -בבוקר?לפני אימון?אחרי אימון?
ישן 16-08-07, 01:28   #16
m0she
מנהל מחלקת התזונה

אני לא מבין - למה נראה לך שהעובדה שאתה מרים דאמבל כמה פעמים בשבוע הופכת אותך לאדם אחר? כל התהליכים הביוכימיים עומדים בעיניהם, הם משתנים רק מבחינה כמותית ולא מהותית. אין שום סיבה לחשוב שבודיבילדרים צריכים תזונה מיוחדת ושונה משל כלל האוכלוסיה.

הבאתי 2 מחקרים עד כה. בפורום הזה לפחות, הגישה שאני מציג היא הדעה הרווחת והמבוססת ולא דעת המיעוט. אתה מוזמן להריץ חיפוש בנושא ולראות את הדיונים הרבים שנערכו.

MosheG@israelbody.org
ישן 16-08-07, 02:14   #17
הזברה

לא קראתי, אבל היא התבססה בטענה שלה על זה:
http://www.clalit20plus.co.il/NR/rdo...eanabolism.pdf
ועל זה:
http://www.clalit20plus.co.il/NR/rdo...canCollege.pdf
הזברה מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 16-08-07, 02:22   #18
m0she
מנהל מחלקת התזונה

שני הלינקים גם לא עובדים לי, את המחקר הראשון מצאתי אבל את השני שלא. אם יש למישהו את השם המלא שלו אני אשמח.

ציטוט מתוך המאמר שכן השגתי (1):

There was a tendency for a higher nitrogen balance in young women fed four protein-containing meals a day compared with young women fed three meals a day, with lunch providing 80% of daily protein intake [25]. However, for adequate intakes of energy and protein, there was no difference in nitrogen balance between young women fed three or six meals per day [26].

משמע, עבור צריכה מתאימה של חלבון וקלוריות, אין הבדל בין דפוסי הארוחות. יעל דרור כנראה קוראת מאמרים סלקטיבית.

עוד ציטוט:

In young subjects, the differences in protein anabolism were minor between the spread and the pulse patterns because the response of muscle protein synthesis to feeding was similar whatever the feeding pattern.

(1) Current Opinion in Clinical Nutrition & Metabolic Care. 6(3):301-306, May 2003.
Type and timing of protein feeding to optimize anabolism

MosheG@israelbody.org
ישן 16-08-07, 02:37   #19
הזברה

זה לא מחקר, זה נייר עמדה (נראה ישן) של איזה ארגון דיאטניות בארצות הברית באקרובט, גם לי הוא בקושי עולה ורק בגלל שאני משתמש בפיירפוקס, באקספלורר בכלל זה לא עולה. הכותרת שלו היא:Position of the American Dietetic Association,Dietitians of Canada,and the American College of sports medicine;nutrition and athletic performance

תגיד משה את המחקרים ,אתה פשוט מוציא מpubmed?

בקשר למחקר שכבר קראת, ,לא רק היא ,רוב ה"מומחים" בארץ קוראים את המחקרים סלקטיבית, או פשוט(אם מדובר ביוצאי וינגייט) לא יודעים להתמודד עם השפה אז מנחשים.
הזברה מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 16-08-07, 02:39   #20
m0she
מנהל מחלקת התזונה

יש לי גישה למחקרים מלאים דרך השרת של האוניברסיטה, בפאבמד אפשר כמעט תמיד למצוא רק אבסטרקטים.

MosheG@israelbody.org
תגובה