ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > פורום אימוני כוח

פורום אימוני כוח אימוני כוח הם תורה שלמה, איך לעשות את זה נכון, להשאר בחיים ובאמת לראות תוצאות.

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 20-02-07, 22:44   #21
- Idan -
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

הסמל האישי של- Idan -

שלח הודעה דרך Yahoo אל - Idan -

פריודיזציה בתרגום עילג לעברית, זה "תקופתיות" (מהמלה period). זה מתיחס לכל תוכנית אימונים שמתחלקת לתקופות. זה יכול להיות בלוקים של חזרות, כמו HST, זה יכול להיות תקופות של אינטנסיביות גבוהה/נפח אימון נמוך ואינטנסיביות נמוכה/נפח אימון גבוה כמו הגרסה המתקדמת של 5x5 וכו'.
ישן 20-02-07, 22:48   #22
Nimrod
חבר פעיל

הסמל האישי שלNimrod

כמובן שצריך לשלב, גם מתאמני הכוח לא עובדים 1-3 חזרות בלבד! הם עושים 1-8 חזרות!
בשביל להתחזק צריך לעלות במסת שריר ולשפר את מערכת העצבים, את מסת השריר הם לא רוצים לעלות בשביל להשאר באותה קטגוריית משקל, אז מה שנשאר להם זה למקסם עלייה ביכולת של מערכת העצבים.
אם תעבוד 1-3 חזרות בלבד, לא רק שהגוף יתרגל מהר ולא ירצה להמשיך להתקדם, יש בעיה מבחינת מערכת העצבים, מערכת העצבים לא בנויה רק לעומס מקסימלי אלה גם לעומס לאורך זמן, זתומרת שלעבוד מהר על 1-3 חזרות זה לא חכם בכל מקרה.

לפי דעתי בתוכנית אימונים של באדי בילדר טבעי צריך להיות גם כוח מקסימלי של 1-3 חזרות, גם 4-6 חזרות שזה שילוב מעולה של הכול וגם 8-12 חזרות (שהטווח הזה בנוסף ליתרונותיו האחרות אומרים (לא ראיתי מחקר אבל אני מאמין שיש) שיש אחרי סט 8-12 חזרות הפרשת הורמונים יותר גבוהה!

ההבדל לפי דעתי בין אימון של bb טבעי לבין פוואר ליפטר טבעי צריך להיות שפוואר ליפטר צריך יותר להתמקד ב1-6 ומידי פעם גם 8 ובאדי בילדר צריך לשלב בין כל טווחי החזרות 1-12.

"החיטוב שלך זה 80% תזונה
המסה שלך זה 80% אימונים
החיטוב והמסה שלך זה 100% סטרואידים"

ג'אי קטלר במסה (תמונה חדשה) :
http://img19.imageshack.us/img19/9108/66454295sl1.jpg

"סמים הם סטרואידים לנשמה"

נמרוד

מני = מלך ישראל! (חי חי וקיים)
Nimrod מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 20-02-07, 22:52   #23
הזברה
IsraelBody VIP - חבר יהלום

ציטוט:
פורסם במקור על ידי - Idan -
פריודיזציה בתרגום עילג לעברית, זה "תקופתיות" (מהמלה period). זה מתיחס לכל תוכנית אימונים שמתחלקת לתקופות. זה יכול להיות בלוקים של חזרות, כמו HST, זה יכול להיות תקופות של אינטנסיביות גבוהה/נפח אימון נמוך ואינטנסיביות נמוכה/נפח אימון גבוה כמו הגרסה המתקדמת של 5x5 וכו'.
נכון, אבל כשמדברים על לא לינאריות , הפריודיזציה, חייבת לשלב שימור, כלומר עבודה על כל הטווחים של העומס לאורך השבוע ,אם על ידי שינוי בעוצמת האימון שזאת שיטה בינונית לדעתי או על ידי משחק במשקלים ושילוב טווחי חזרות מרובים באימון.
אני מדבר על מצב שבו עובדים על כמה טווחים כשיש כאלה שהם בתחזוק ואחד שהוא בעבודה מרכזית ולפעמים עוד אחד כמטרה מישנית. את הלינק לבלוג של קטריס אתם הבאתם לי ואני מניח שכולכם מכירים את המאמר של ליל.

נימרוד לדעתי גם עבודה לפחות של סט אחד של תיחזוק על 15 חזרות היא חשובה לא פחות מהסט של ה10 וכך גם זאת של ה3 חזרות ,אבל גם עבוודה על 2 טווחי החזרות האלה בלבד יותר יעילה מעבודה רק על 10
הזברה מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 20-02-07, 22:55   #24
THE_JUGGERNAUT
חבר פעיל

ציטוט:

הם לא פרסמו איזה שהם סימוכין, אבל לא הבנתי איזה סימוכין אתה רוצה?
טווח חזרות נמוך מתמקד יותר בסיבי שריר Type II-B, זה כבר ידוע, גם וינגייט מלמדים את זה אם אני לא טועה

נכון שטווח חזרות מתמקד בסיבים הנ"ל, אבל מי אמר 1-3 שחזרות זה הדרך האופטימלית להיפרטרופיה שלהם?

ציטוט:
אם לא אכפת לך לקבל מאמר אחד מעניין מתוך 80 מאמרים מגמתיים, פרסומות ושטויות אחרות - אז תרשם לרשימת התפוצה שלהם.
טוב, נראה לי שאני יוותר.... אני יצטרך לסמוך עלייך לסנן לנו את היותר מעניינים

THE_JUGGERNAUT מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 20-02-07, 23:05   #25
- Idan -

הסמל האישי של- Idan -

ציטוט:
פורסם במקור על ידי THE_JUGGERNAUT
נכון שטווח חזרות מתמקד בסיבים הנ"ל, אבל מי אמר 1-3 שחזרות זה הדרך האופטימלית להיפרטרופיה שלהם?

כי יותר סיבים לבנים מגוייסים לעומסים גבוהים מאשר סיבים אדומים.
ישן 20-02-07, 23:17   #26
THE_JUGGERNAUT
חבר פעיל

ציטוט:

כי יותר סיבים לבנים מגוייסים לעומסים גבוהים מאשר סיבים אדומים.
אני לא משווה בין 8 נניח ל 3....אבל הכוונה שלי הייתה שלפי מיטב הבנתי כדי "לעודד" גדילה (לא יכולתי על דרך אחרת לקרוא לזה) השריר צריך להיות במינימום מסומים של מתח/לחץ או איך שתרצו לקרוא לזה....Time Under Tension מה שנקרא

וכמו שמישהו כבר אמר פה לפני - לפי מה שהוא אומר חזרה אחת זה יהיה האידיאל

ישן 20-02-07, 23:26   #27
Nimrod
חבר פעיל

הסמל האישי שלNimrod

ציטוט:
פורסם במקור על ידי הזברה
נכון, אבל כשמדברים על לא לינאריות , הפריודיזציה, חייבת לשלב שימור, כלומר עבודה על כל הטווחים של העומס לאורך השבוע ,אם על ידי שינוי בעוצמת האימון שזאת שיטה בינונית לדעתי או על ידי משחק במשקלים ושילוב טווחי חזרות מרובים באימון.
אני מדבר על מצב שבו עובדים על כמה טווחים כשיש כאלה שהם בתחזוק ואחד שהוא בעבודה מרכזית ולפעמים עוד אחד כמטרה מישנית. את הלינק לבלוג של קטריס אתם הבאתם לי ואני מניח שכולכם מכירים את המאמר של ליל.
זה לא הוכח ב100 אחוז הקטע של התחזוקה.
הרי גם שאתה עובד 5 חזרות אתה מתחזק במידה מסויימת את ה12 חזרות וכנ"ל הפוך.
גם אני אישית עוד לא שמעתי על מישהו שהבטווחים 4-12 עבד בטווח אחד וזה פגע באחר.
פוואר ליפטר או וויט ליפטר שעושה פריודזציה לינארית מ15 חזרות לחזרה אחת כנראה יפגע ביכולות שלו בחזרה אחת העבודה על 15 חזרות, כשאתה נמצא ב1-6 , 4-12 וכאלו, אני לא בטוח אם יש פגיעה בטווחים.
כמובן שאני לא בטוח ואני גם חסיד גדול של פריודזציה.

אני אומר, להתאמן 1-12 חזרות כל הזמן, להתאמן hft ופעם בחודש לשנות את התוכנית לגמרי, סדר תרגילים, טווחי חזרות בכל תרגיל, סדר אימון , חלוקה וכו וכו..

"החיטוב שלך זה 80% תזונה
המסה שלך זה 80% אימונים
החיטוב והמסה שלך זה 100% סטרואידים"

ג'אי קטלר במסה (תמונה חדשה) :
http://img19.imageshack.us/img19/9108/66454295sl1.jpg

"סמים הם סטרואידים לנשמה"

נמרוד

מני = מלך ישראל! (חי חי וקיים)
Nimrod מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 20-02-07, 23:29   #28
- Idan -

הסמל האישי של- Idan -

ציטוט:
פורסם במקור על ידי THE_JUGGERNAUT
אני לא משווה בין 8 נניח ל 3....אבל הכוונה שלי הייתה שלפי מיטב הבנתי כדי "לעודד" גדילה (לא יכולתי על דרך אחרת לקרוא לזה) השריר צריך להיות במינימום מסומים של מתח/לחץ או איך שתרצו לקרוא לזה....Time Under Tension מה שנקרא

וכמו שמישהו כבר אמר פה לפני - לפי מה שהוא אומר חזרה אחת זה יהיה האידיאל
אתה צודק, TUT הוא גם אחד מהפקטורים שצריך לקחת אותם בחשבון. זאת אחת הסיבות ש- 5x5 כל כך פופולארי (יחסית). הוא בדיוק מאזן בין TUT לבין עומס גבוה. כאשר מתחת ל-5 חזרות, השריר לא נמצא כביכול מספיק זמן תחת עומס, ומעל 5 חזרות העומס לא גבוה מספיק כדי לגייס הרבה יחידות מוטוריות.

אני לא ראיתי במאמר הזה המלצה לעבוד עם חזרה אחת באופן ספציפי מפני שזה האידיאל. זה לא היה רשום שם. הוא המליץ באופן כללי לעבוד עם עומסים כבדים, אם זה 3 חזרות, או 5 חזרות וכו'.
ישן 20-02-07, 23:46   #29
shahaflol
חבר פעיל

אני לא אוהב את המאמרים האלה שלוקחים גורם אחד שמשפיע על גדילה במסה, מקצינים אותו ובונים עליו בלבד את כל התיאוריה שלהם, ואז משתמשים בו בלבד כדי להוכיח שהיא נכונה.
המאמר הזה מתעלם מכל גורם אחר המשפיע על הגדילה במסה ופשוט לוקח עקרון אחד ונתקע איתו.
לפי מה שהוא אומר, כמו שאמרו כאן, עבודה של 20 סטים על Rm 1 תביא לגדילה המקסימלית.
shahaflol מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 20-02-07, 23:57   #30
THE_JUGGERNAUT
חבר פעיל

ציטוט:
אתה צודק, TUT הוא גם אחד מהפקטורים שצריך לקחת אותם בחשבון. זאת אחת הסיבות ש- 5x5 כל כך פופולארי (יחסית). הוא בדיוק מאזן בין TUT לבין עומס גבוה. כאשר מתחת ל-5 חזרות, השריר לא נמצא כביכול מספיק זמן תחת עומס, ומעל 5 חזרות העומס לא גבוה מספיק כדי לגייס הרבה יחידות מוטוריות.

אני לא ראיתי במאמר הזה המלצה לעבוד עם חזרה אחת באופן ספציפי מפני שזה האידיאל. זה לא היה רשום שם. הוא המליץ באופן כללי לעבוד עם עומסים כבדים, אם זה 3 חזרות, או 5 חזרות וכו'.

ציטוט:
אני לא אוהב את המאמרים האלה שלוקחים גורם אחד שמשפיע על גדילה במסה, מקצינים אותו ובונים עליו בלבד את כל התיאוריה שלהם, ואז משתמשים בו בלבד כדי להוכיח שהיא נכונה.
המאמר הזה מתעלם מכל גורם אחר המשפיע על הגדילה במסה ופשוט לוקח עקרון אחד ונתקע איתו.
לפי מה שהוא אומר, כמו שאמרו כאן, עבודה של 20 סטים על Rm 1 תביא לגדילה המקסימלית.
מסכים....אבל הוא מעלה נקודה נחמדה לדיון...חוץ מזה לדעתי הוא צודק במה שהוא מתכוון (אם אני מבין אותו נכון) פשוט הכתיבה של המאמר לוקה בחסר

ישן 21-02-07, 00:10   #31
הזברה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Nimrod
גם אני אישית עוד לא שמעתי על מישהו שהבטווחים 4-12 עבד בטווח אחד וזה פגע באחר.
אני דוגמא חיה לאדם ששילב כמה טווחי חזרות באימון ורואה פתאום שיפור מטורף ואני מכיר אנשים אחרים, כמה אנשים הכרת שבדקו את זה כמו שצריך?
האימונים שלי עכשיו על הידיים לדוגמא הם רק על 5 ו15 כשאני רואה שיפור נהדר וזה בלי להוסיף 10 חזרות או בסביבה(למרות שזאת לא דוגמא כל כך טובה כי בשרירים הגדולים אני כן משלב גם 10 חזרות וחוץ מזה יכול להיות שאני סתם מיוחד).
לדעתי מוכח או לא מוכח ,לא צריך לפחד להוסיף איזה סט אחד בטווח גבוהה(15) ובטווח נמוך(4-5) גם לשרירים הגדולים, סט אחד של גיוס יחידות מוטוריות וסט אחד שעובד קצת יותר על הגדלת מאגרי הגליקוגן והמסה הסרקופלזמית בשריר, זה לא מה שיפריע לך למסה ואם אתה מתקדם לאורך זמן במשקלים בטווחים האלה ,אין שום סיבה שלא תראה שיפור במסה.
אולי זה לא נכון שחור על גבי לבן כי בתחום הזה אין שחור ולבן ,אבל בדיוק בגלל העובדה הזאת צריך להבין שגם ההגדרה של טווח חזרות אידאלי למסה היא לא לגמרי נכונה, אם זה היה נכון וזה היה המרכיב היחיד, לא היו הארדגיינרים בעולם.

אגב האימון שלי בנוי ממש על העקרונות האלה ואני טס קדימה במשקל גוף יותר מהר משהייתי אפילו בתוכניות כמו HIT וHST לינארית. אגב אין על HFT.
ישן 21-02-07, 00:29   #32
m0she
מנהל מחלקת התזונה

כללי:: משה גלעדי
עוסק ב:: סטודנט לרפואה

אתה אנקדוטה , לא כלל , בלי להתייחס בכלל למה שאמרת.

MosheG@israelbody.org
m0she מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 21-02-07, 00:36   #33
הזברה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי m0she
אתה אנקדוטה , לא כלל , בלי להתייחס בכלל למה שאמרת.
הוא לא שמע על מישהו, אז נתתי לו מישהו. חוץ מזה בתחום הזה אין כמעט כללי ברזל רק הרבה אנקטודות .
ישן 21-02-07, 00:45   #34
m0she
מנהל מחלקת התזונה

סטטיסטיקה אפשר לעשות לכל דבר, זה שאף אחד לא עשה את זה או לחילופין שאתה לא יודע איפה למצוא אותה לא הופך את האינדוקציה שלך לנכונה.

MosheG@israelbody.org
ישן 21-02-07, 00:58   #35
הזברה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי m0she
סטטיסטיקה אפשר לעשות לכל דבר, זה שאף אחד לא עשה את זה או לחילופין שאתה לא יודע איפה למצוא אותה לא הופך את האינדוקציה שלך לנכונה.
אני לא אתווכח כי זה וויכוח עקר וחסר תוכן עד שתיהייה לנו באמת סטטיסטיקה של הנושא.למרות זאת אני רק יתחיל ויכתוב שלדעתי לפחות, אדם תקוע לא צריך לפחד לנסות דברים אחרים, כי "מדע" סטטיסטי כמו תורת האימון בסופו של דבר לא יכול לדבר על נכון ולא נכון אלה על בערך ואם התאמנת אי פעם בחדר כושר עם מתאמנים טיבעיים ,אתה צריך לדעת שרוב המתאמנים הם דווקא הארדגיינרים למרות שכולם מרימים בסביבות 10 חזרות ועובדים לפי תוכנית מסודרת ויכול להיות שדווקא האנקדוטה שלי תעזור לחלקם לשבור את הקיר.(יכול להיות שלא אבל אני מכיר לפחות 2 אנשים שזה כן עזר להם, הכל עניין של שיפוט אישי של הבנאדם).
ישן 21-02-07, 01:17   #36
m0she
מנהל מחלקת התזונה

הויכוח הזה לא עקר כי אני לא מתווכח איתך על שיטת האימון שלך , אני מתווכח על השטות של לנסות להסיק ממך על כל העולם.

מה שאתה כותב רק מראה שאתה לא מבין כלום בסטטיסטיקה.

MosheG@israelbody.org
ישן 21-02-07, 01:39   #37
הזברה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי m0she
הויכוח הזה לא עקר כי אני לא מתווכח איתך על שיטת האימון שלך , אני מתווכח על השטות של לנסות להסיק ממך על כל העולם.

מה שאתה כותב רק מראה שאתה לא מבין כלום בסטטיסטיקה.
בשום מקום לא ניסיתי להסיק שום דבר על שאר העולם מהדוגמא שלי, להפך הפורום הזה כרגע די מלא בדעות שונות משלי ואני רוצה שאנשים אחרים! שיקראו פה יסיקו את דעותיהם גם מהמקרה שלי כי יש אנשים כמו נמרוד שזה שהם לא מכירים מישהו שהשיטה הזאת עבדה עליו אולי משפיע על הדעה שלהם.
חוץ מזה ,בדרך מההסקה הברורה מהטענה המאוד ידועה שרוב האנשים בחדר כושר הם הארדגיינרים למסקנה שכל העניין של מספר החזרות האידאלי הוא לא פרה קדושה, לא עשיתי שום הנחה שטותית שהסתמכה עלי.

בקשר לסטטיסטיקה מה בדיוק אני לא מבין? הרגע סיימתי קורס אגב.
בכל מדגם סטטיסטי יש כמובן תוחלת אבל יש גם שונות מהממוצע שאם היא גדולה צריך להתחשב בה. הרבה מהגישה האימונית שנכנסת היום לשוק אגב מבוססת על זה שלכל אדם יש את הגביע הקדוש שלו ואין כללים ברורים.
פריודיזציה לא לינארית מדברת על אימונים גמישים שמשלבים הרבה דברים ויכולים להתאים את עצמם יותר טוב לבנאדם,הגישה של העומס הפרוגרסיבי היא אולי הדבר היחיד שרוב המאמרים שקראתי כן הסכימו איתו ולכן הרשתי לעצמי לשים אותה כעקרון מנחה.
ישן 21-02-07, 01:48   #38
m0she
מנהל מחלקת התזונה

אם הרגע סיימת קורס אז לא ברור למה אתה מסיק שהמדע הזה מדבר רק על בערך ולא על נכון לא נכון , כיוון שהמחקרים האלה הם כמו כל מחקר רפואי/קליני אחר.
בנוסף , קבעת שרוב המתאמנים הם הארד גיינרים ויתר על כן אתה גם טוען שרובם מתאמנים בצורה זו או אחרת , שוב רק על פי נקודת המבט האישית [ועל כן הלא אובייקטיבית] שלך. גם אם נניח ואתה צודק והם אכן מתאמנים ככה , כיוון שלא ניסינו עליהם שיטות אימונים אחרות אנחנו לא יכולים לדעת אם הבעיה היא באימון או בפקטורים אחרים [אימון יתר? תזונה? גנטיקה?]. רגרסיה ליניארית אני מניח שלמדת , משתנים מתערבים..

MosheG@israelbody.org
ישן 21-02-07, 02:14   #39
הזברה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי m0she
אם הרגע סיימת קורס אז לא ברור למה אתה מסיק שהמדע הזה מדבר רק על בערך ולא על נכון לא נכון , כיוון שהמחקרים האלה הם כמו כל מחקר רפואי/קליני אחר.
בנוסף , קבעת שרוב המתאמנים הם הארד גיינרים ויתר על כן אתה גם טוען שרובם מתאמנים בצורה זו או אחרת , שוב רק על פי נקודת המבט האישית [ועל כן הלא אובייקטיבית] שלך. גם אם נניח ואתה צודק והם אכן מתאמנים ככה , כיוון שלא ניסינו עליהם שיטות אימונים אחרות אנחנו לא יכולים לדעת אם הבעיה היא באימון או בפקטורים אחרים [אימון יתר? תזונה? גנטיקה?]. רגרסיה ליניארית אני מניח שלמדת , משתנים מתערבים..
בגלל המונח המאוד בסיסי של שונות, בצורה שטחית מאוד אפשר לתאר את המונח הזה בצורה הבאה: יכול להיות שחצי מהאנשים בעולם מתנפחים הכי טוב ב15 חזרות וחצי ב5 ,הממוצע הוא 10 ,אבל השונות הממוצעת היא 5.
במקרה שמדובר ביותר תת קבוצות, השונות היא הממוצע המשוקלל של המרחק מהממוצע ובגלל המושג הזה, סטטיסטיקה לא צריכה לדעתי להיות הדבר היחיד ואפילו לא העיקרי שינחה מאמן שנותן תוכנית למתאמן.

בקשר להארדגיינריות, קראתי את זה פה ושם במאמרים שלא שמרתי, בכל אופן, זה לחלוטין בר ויכוח ,אם ויקיפדיה יכולה קצת לעזור לשכנע שלא מצצתי מהאצבע אז בבקשה(יש שם לינק למאמר):
http://en.wikipedia.org/wiki/Hardgainer
אפשר להסיק לדעתי מהעובדה הזאת קצת על השונות באוכלוסיה, אם מניחים שהגישה המקובלת של תורת האימון היא נכונה סטטיסטית.

בקשר לצורה הזאת או האחרת?
אני מתאמן שנים ותופתע גם היתה תקופה שהדרכתי (היום זה כבר לא משתלם כשלומדים לתואר רציני שבו אפילו ברבע משרה אני יכול לקבל יותר ממדריך במלאה) ומהניסיון שלי רוב האנשים עובדים ומודעים לעניין של טווח החזרות, זה מופיע בהרבה מקומות באינטרנט ,כל מדריך לומד אותו וזה דבר מאוד ידוע. חוץ מזה עד שלא יהייה מחקר אובייקטיבי בשטח זה הכי טוב שאני יכול לתת.

בקשר לשאר הגורמים , יכול להיות בדיוק כמו העניין של האימון, שוב השיפוט הוא בעיני הקורא. בסך הכל העניין של HFT ושל שיטות אימון לא קלאסיות הוא מאוד פסול בעיני הרבה אנשים ,תזונה הם תמיד יהיו מוכנים לשנות, לאימון יתר סביר שהם לא יגיעו מתוכנית דמויית HST עם עלייה מתונה במשקל (כמו שלדעתי כדאי להם לעשות עם פריודיזציה כמובן) והגנטיקה לא תשתנה אם הם ינסו ללכת בדרך אחרת. לדעתי פשוט לא צריך לפסול את הגישה הזאת ,שידעו שזה יכול להיות גם זה.
ישן 21-02-07, 03:20   #40
SiX PACK

הסמל האישי שלSiX PACK

עידן, קשה לי לפרגן לאנשים (מה לעשות אגו נפוח) אבל הייתי חייב לציין שהלוואי שהיה לי את חצי מכמות הידע שיש לך על פיתוח גוף, תמיד אני נהנה לקרוא את התגובות שלך... אני לא נוטה לנטוש את הידע שביססתי לעצמי ולהאמין לכל מני פרשנויות וכתבות למיניהם, אבל זה נתן לי כמה אינדקציות טובות למחשבה.. תודה אחי.

Facebook
SiX PACK מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא