ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 01-11-08, 17:21   #1
sleibel
חבר מתחיל

עוסק ב:: סמנכ"ל טכנולוגיות בחברת הייטק
חדר כושר: הולמס פלייס
Red face תזונה לפני, אחרי אימון ואבקות חלבון

שלום לכולם. אני מאוד נהנה לקרוא את הפורומים - כמות הידע כאן היא עצומה (ומבלבלת...)
:d
אני מתאמן כ-3 שנים בהם הגעתי למשקל מטרה וכרגע אני בתוכנית תזונתית לחיטוב + אימוני ab להפחתת אחוזי שומן. קראתי את המאמרים לגבי חיטוב
1. האם במידה ואני אוכל מספיק חלבון במשך היום עדיין מומלץ לקחת אבקת חלבון לספיגה מהירה (יש לי אופטימום גולד) בהנחה שלוקח לי שעה וחצי להגיע הביתה לאחר אימון ?
2. מכיוון שיש לי נטייה להשמנה וסוכרת (וגם מבחינת חישוב קלוריות יומי) - אני מעדיף לא לקחת גלוקוז/דקסטרוז עם החלבון בכל מקרה (זה מה שהבנתי שמאפשר ביטול הקורטיזול ועצירת האפקט הקטבולי) - האם זה חיוני ? האם יש תחליף (האם גלוטמין עושה את אותה עבודה ?)
3. האם יש בעיה בעודף חלבון כל עוד עומדים במכסת קלוריות. למשל: אבקת חלבון אחרי אימון מכילה 24 גרם חלבון אבל בקלוריות מעטות יותר מקוטג'. האם אם אני אמור לאכול קוטג' בשלב כלשהו ביום ובמקום זה אני מכניס אבקת חלבון (למשל קזאין) לאחר אימון עם חצי מנה - כלומר חלבון כמעט כפול באותו "מחיר קלורי" של היוגורט או אפילו פחות, הדבר בעייתי ?
4. האם מומלץ תוסף bcaa בזמן/אחרי ? האם מה שיש באבקות החלבון מספיק ?
5. בהנחה שאני מבצע אימון כוח ולאחר מכן אימון אירובי של 45-50 דקות - איך היית ממליץ לחלק ? לאכול חלבון אחרי הכוח ולפני האירובי, פחמימות אחרי האירובי או ביחד אחרי כל האימון ? (בהנחה שאימון הכוח הוא כ-50-55 דקות בגלל עומס במכון
6. האם מומלץ לשלב לפני השינה עם אבקה של קזאין טהור על מנת לשחרר חלבון במהלך הלילה (בהנחה שלא תמיד אני מעוניין "לדחוף" ארוחה מוצקה בעומס גבוה עם ביצים וגבינות וטונה לפני השינה). האם ניתן ללכת לישון מיד אח"כ ? האם זה יכול להיות פתרון לתחליפי חלבון במהלך היום (בשילוב לחם) אם לא רוצה "לסחוב" קוטג' או גבינות איתי בתיק ?

תודה מראש לכולם.
sleibel מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 01-11-08, 18:30   #2
sleibel
חבר מתחיל

עוד כמה פרטים קטנים להשלמת התמונה במיוחד לגבי שאלה אחרונה: כרגע התפריט שלי מדבר על 1.8 גרם חלבון לקילו כשרוב החלבון מגיע אחרי אימון בערב לפני השינה (איזה שעה וחצי אחרי אימון אני מגיע לאוכל) וכולל ביצים, גבינה ולפעמים טונה. כלומר כמות החלבון היומית מחושבת - הבעיה היא במיוחד בתזמונים של הארוחות ובעיקר אחרי אימון, בעיה לאכול לפעמים המון חלבון לפני השינה ולחכות שהאוכל "יירד קצת", הסחיבה של המוצרים איתי (מוצרי חלב קשה ומתקלקל וטונה בטח בלתי אפשרי לקחת ולאכול באמצע הרחוב)
שוב תודה.
ישן 01-11-08, 18:53   #3
ArschGesicht
חבר פעיל

הסמל האישי שלArschGesicht

ציטוט:
פורסם במקור על ידי sleibel צפה בהודעה
שלום לכולם. אני מאוד נהנה לקרוא את הפורומים - כמות הידע כאן היא עצומה (ומבלבלת...)
אני מתאמן כ-3 שנים בהם הגעתי למשקל מטרה וכרגע אני בתוכנית תזונתית לחיטוב + אימוני ab להפחתת אחוזי שומן. קראתי את המאמרים לגבי חיטוב
1. האם במידה ואני אוכל מספיק חלבון במשך היום עדיין מומלץ לקחת אבקת חלבון לספיגה מהירה (יש לי אופטימום גולד) בהנחה שלוקח לי שעה וחצי להגיע הביתה לאחר אימון ?אם יש לך מספיק חלבון בתפריט בסה"כ היומי אז אתה לא צריך אבקה, אם אתה מדבר מבחינת אימון - אתה צריך שיהיה לך חלבון לפני ואחרי האימון
2. מכיוון שיש לי נטייה להשמנה וסוכרת (וגם מבחינת חישוב קלוריות יומי) - אני מעדיף לא לקחת גלוקוז/דקסטרוז עם החלבון בכל מקרה (זה מה שהבנתי שמאפשר ביטול הקורטיזול ועצירת האפקט הקטבולי) - האם זה חיוני ? האם יש תחליף (האם גלוטמין עושה את אותה עבודה ?)גלוטמין יש גם ככה באבקת חלבון.. אם אתה לא יכול לקחת סוכר ענבים אז אל תקח
3. האם יש בעיה בעודף חלבון כל עוד עומדים במכסת קלוריות. למשל: אבקת חלבון אחרי אימון מכילה 24 גרם חלבון אבל בקלוריות מעטות יותר מקוטג'. האם אם אני אמור לאכול קוטג' בשלב כלשהו ביום ובמקום זה אני מכניס אבקת חלבון (למשל קזאין) לאחר אימון עם חצי מנה - כלומר חלבון כמעט כפול באותו "מחיר קלורי" של היוגורט או אפילו פחות, הדבר בעייתי ? לא כ"כ הבנתי מה כתבת, אם התכוונת להעברה של ארוחות ממקום למקום בתפריט אז זה בסדר, רק מומלץ שתשאיר את הארוחת בוקר כפי שהיא, ולפני ואחרי אימון (אם אתה צורך קזאין אז מן הסתם שגם הוא ישאר בסוף היום, כי בשביל מה אז הקזאין)
4. האם מומלץ תוסף bcaa בזמן/אחרי ? האם מה שיש באבקות החלבון מספיק ? אבקה מספיקה, אתה יכול לקחת חצי סקופ לפני אימון \ יוגורט דל שומן וכו', 30 דק' לפני~
5. בהנחה שאני מבצע אימון כוח ולאחר מכן אימון אירובי של 45-50 דקות - איך היית ממליץ לחלק ? לאכול חלבון אחרי הכוח ולפני האירובי, פחמימות אחרי האירובי או ביחד אחרי כל האימון ? (בהנחה שאימון הכוח הוא כ-50-55 דקות בגלל עומס במכוןבסוף האימון תקח הכל, לפי הזמנים זה לא כזה נורא
6. האם מומלץ לשלב לפני השינה עם אבקה של קזאין טהור על מנת לשחרר חלבון במהלך הלילה (בהנחה שלא תמיד אני מעוניין "לדחוף" ארוחה מוצקה בעומס גבוה עם ביצים וגבינות וטונה לפני השינה). האם ניתן ללכת לישון מיד אח"כ ? האם זה יכול להיות פתרון לתחליפי חלבון במהלך היום (בשילוב לחם) אם לא רוצה "לסחוב" קוטג' או גבינות איתי בתיק ? לפני שינה קזאין בחיטוב זה פלוס, ואתה יכול להחליף אוכל מוצק בשייקים אבל אל תסתמך על אבקות כמקור חלבון עיקרי

תודה מראש לכולם.
..........
SlipknoT - Skin Ticket
2.11 סליפנוט בארץ!!!
ואת הכרטיס שלי כבר קניתי = והחזרתי
עצוב לי..
ArschGesicht מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 01-11-08, 19:09   #4
sleibel
חבר מתחיל

תודה.
לגבי אימון: האם עדיף לי לקחת אבקה אחרי אימון כדי למנוע מצב קטבולי עד שאני מגיע הביתה ופשוט להפחית את החלבון מחלק אחר של היום (כלומר להשתמש בו כשהגוף הכי זקוק לו)
לגבי "המחיר הקלורי": התכוונתי: אם אני משיג 25 גרם באבקה במקום 25 גרם בקוטג' (כשבקוטג' יש יותר קלוריות)-אז עדיף אולי לקחת תוספת חלבון כי אני בעצם שומר על גרעון קלורי ומוסיף יותר חלבון. האם זה נכון ? האם אין חשש מעודף חלבון ביום (למשל: 2.5 לכל ק"ג) על אותו מספר קלוריות ?
מה בעצם מומלץ בעיקר לגבי נושא הנוחות ? הרי האבקות באות גם לפתור בעיות "לוגיסטיות" של היסחבות עם האוכל, קירור וכו' ? אחרת בעצם אין הצדקה לכל זה - וכולם היו הולכים עם הקוטג' והטונה, לא ? הרי מבחינה עקרונית אין בעיה היום להשיג את זה בכל מקום גם במשך היום - אז למה בעצם כל הדיונים על אבקות, whey, קזאין באבקה וכו' ? יכול להיות שכל אחד מעדיף אחרת - מעניין אותי מה אתם חושבים, מה עושים עם התחשבות במחקרים לגבי ספיגה, תזמון וכו'.

מה לגבי נושא הגלוטמין ? האם הוא מומלץ/קריטי ?
ישן 01-11-08, 19:11   #5
the animal
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

חדר כושר: גו אקטיב ת"א

ציטוט:
פורסם במקור על ידי sleibel צפה בהודעה
1. האם במידה ואני אוכל מספיק חלבון במשך היום עדיין מומלץ לקחת אבקת חלבון לספיגה מהירה (יש לי אופטימום גולד) בהנחה שלוקח לי שעה וחצי להגיע הביתה לאחר אימון ? אתה יכול לאכול את החלבון גם שעתיים אחרי האימון, מה שחשוב זה שתהיה לך פחמימה עם אינדקס גליקמי גבוה, בכמות מכובדת של 0.8 גרם פחמימה פר קילוגרם גוף, ישירות אחרי האימון.
2. מכיוון שיש לי נטייה להשמנה וסוכרת (וגם מבחינת חישוב קלוריות יומי) - אני מעדיף לא לקחת גלוקוז/דקסטרוז עם החלבון בכל מקרה (זה מה שהבנתי שמאפשר ביטול הקורטיזול ועצירת האפקט הקטבולי) - האם זה חיוני ? האם יש תחליף (האם גלוטמין עושה את אותה עבודה ?) הפחמימה עם אינדקס גליקמי גבוה יותר חשובה מהחלבון, והיא למעשה היחידה שנחוצה בארוחה שאחרי האימון. אני לא יודע בדיוק מה ההגבלות של הסוכרת בעניין הסוכרים שאתה יכול להכניס, אז אני לא אומר לך לאכול את זה בכל זאת.
3. האם יש בעיה בעודף חלבון כל עוד עומדים במכסת קלוריות. למשל: אבקת חלבון אחרי אימון מכילה 24 גרם חלבון אבל בקלוריות מעטות יותר מקוטג'. האם אם אני אמור לאכול קוטג' בשלב כלשהו ביום ובמקום זה אני מכניס אבקת חלבון (למשל קזאין) לאחר אימון עם חצי מנה - כלומר חלבון כמעט כפול באותו "מחיר קלורי" של היוגורט או אפילו פחות, הדבר בעייתי ? 24 גרם חלבון עודף על הפי 2 ממשקל גוף לא יפגעו בך.
4. האם מומלץ תוסף bcaa בזמן/אחרי ? האם מה שיש באבקות החלבון מספיק ? זה יכול לתרום, אבל לא חובה.
5. בהנחה שאני מבצע אימון כוח ולאחר מכן אימון אירובי של 45-50 דקות - איך היית ממליץ לחלק ? לאכול חלבון אחרי הכוח ולפני האירובי, פחמימות אחרי האירובי או ביחד אחרי כל האימון ? (בהנחה שאימון הכוח הוא כ-50-55 דקות בגלל עומס במכון. אימון ארוך מדי. שהאימון לא יעבור את השעה וחצי בסה"כ. תאכל פחמימה זמינה בינהם וגם אחרי האירובי.
6. האם מומלץ לשלב לפני השינה עם אבקה של קזאין טהור על מנת לשחרר חלבון במהלך הלילה (בהנחה שלא תמיד אני מעוניין "לדחוף" ארוחה מוצקה בעומס גבוה עם ביצים וגבינות וטונה לפני השינה). האם ניתן ללכת לישון מיד אח"כ ? האם זה יכול להיות פתרון לתחליפי חלבון במהלך היום (בשילוב לחם) אם לא רוצה "לסחוב" קוטג' או גבינות איתי בתיק ? מה שמשנה הוא סך הערכים היומי. אין צורך בארוחה של לפני השינה.

תודה מראש לכולם.
בגוף ההודעה
the animal מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה