ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 26-09-07, 20:02   #1
dor_dru
חבר פעיל

ברירת מחדל שאלות על חילוף חומרים ועלייה במאסה

לקראת החג , אחרי שהייתי בשבוע נטראלי שלאחר חיטוב נכנסתי סוף סוף לתקופת מאסה.
עשיתי טעות כי בחג כל היום בולסים ופשוט לא השתלטתי עצמי אחרי חיטוב מתיש ועליה בנוזלים ושומן.
מהלחץ חזרתי לחיטוב מאסיבי של 1200 קלוריות ביום (אך דוחפים שומן אכותי ל1200 קלוריות?!)
בכל אופן חזרתי יחסית מהר לעצמי ואני שוב באותה נקודה.

השאלות:
1.האם כל הקפיצות האלו פוגעות בחילוף החומרים - תמיד אומרים שהחילוך חומרים יורד , הייתי בחיטוב 3 חודשים לכן סביר להניח שזה באמת ירד.
2.שהחלבון הוא בונה את השריר והפחממה בעצם שם כדי לסייע לחלבון להגיע ולבנות את השריר.
אם אני אוכל חלבון ללא פחממה בעצם החלבון בוזבז? כי לא היה מה שיעזור לו להגיע לשריר? מה החלון שיש לי כדי להכניס פחממה ובעצם לא לתת לחלבון להתבזבז?
אני שואל זאת כדי לדעת כמה לאכול במאסה לפחות עד שהוא יחזור לעצמו.
3.אם אני מתאמן Ab ללא ארובי וה Bmr הוא 1600 . אני אוכל 2000 קלוריות (אני אעלה תפריט מאוחר יותר בנושא זה לביקורת) זה יחשב עלייה נקייה עם מינמום עלייה בשומן?

מקווה שהצלחתם להגיע עד הסוף
חג שמח לכולם
dor_dru מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 26-09-07, 20:21   #2
Moshe
Banned

1.עצם זה שהורדת בשומן פגע לך בחילוף החומרים הבסיסי של הגוף כי גם שומן כמו שריר צורך אנרגיה , זה לא משמעותי אבל.בקשר לקפיצות אין קשר וגם אם היה שבועיים נטרלי היו מסדרים את העניין.
2.אפשר לאכול חלבון ללא פחמימה ואז לעשות סייקל פחמימות באמצע השבוע או פעמיים בשבוע או כמה שזה לא יהיה , יש המון דיאטות כאלו ואחרות שודגלות בחיטוב בימים ללא אימון ובמסה בימי אימון דבר מוזרים כאלה ואחרים שצריך לנסות על עצמך אם הם עובדים או לא , בעיקרון פחמימות חשובות לא פחות מחלבונים וגם מכסות לא מעט קלוריות.
3.bmr = כמה אתה שורף בלי לעשות כל מאמץ גופני כזה או אחר תכפיל את זה נניח ב1.2 פעולות מינוריות בלבד יצא לך 1920 קלוריות בלי לעשות משהו מיוחד ביום יום , ישיבה מול מחשב או שולחן , מקלחת , הליכה לתחנת אוטובוס הקרובה וכדומה.
אם תוסיף אימון משקולות ממוצע זה עוד 100-300 קלוריות (תלוי באימון) , אירובי ושאר הירקות בדרך אתה תגיע למאזן נטרלי שלך.
כדי לעלות במסה צריכים לצרוך יותר ממה שמוציאים , לדוגמה כ2500 קלוריות.
עליה נקייה תעלה לך שומן תרצה או לא תרצה אבל בשל עלייה במסה האחוזים בעצם מתאפיינים בעליה לא חדה כמו שתאכל לדוגמה 5000 קלוריות ביום ותעלה בשומן ביחס של 1:3 לטובת השומן מאשר השריר .
עדיפות היא לעשות יחס של 1:1 וכך האחוזי שומן בעצם אינם "עולים"
קצת קשה לשמור על היחס הזה אבל גם אם תרביץ חיטובן של חודשיים לערך זה לא כזה נורא...
בקשר לאיך דוחפים שומן איכותי ב1200 קלוריות אוכלים רק חלבון ושומן פשוט וקל ועושים סייקלים של פחמימות בהתאם,
בהצלחה.
Moshe מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 26-09-07, 20:35   #3
dor_dru
חבר פעיל

קודם כל תודה על התשובות המעמיקות והתייחסות
ממה שאני מבין בעצם החלבון נשאר בגוף וברגע שפחממה מתעכלת בגוף הם מתחילים לבנות את השריר
כמה זמן חלבון מחזיק בגוף ללא פחממה?
למען האמת אף פעם לא האמנתי שאם יושבים שורפים קלוריות אז לא חישבתי את זה , אבל אם אתה אומר.
בכל אופן עזרת לי המון באמת
אני אעלה תפריט מאסה היום או מחר ואשמח לשמוע תגובה ממך
dor_dru מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 26-09-07, 22:39   #4
Moshe
Banned

מבחינה פיזולוגית כחיים רגילים לכל דבר אין צורך בפחמימה לגוף מבחינה פיוזיולוגית , הגוף מייצר באיזשהוא שלב לבד את הפחמימות לפעולות בסיסיות שלו , וכמובן לא לבניית שריר , ואני גם לא חושב שמשהו יתקע לעצמו 300-400 גרם חלבון ביום וכ100-200 גרם שומן כדי לעלות בשריר ולהיות מעל התחזוקה.
בקשר לבנייה שריר רק על ידי חלבון זה אפשרי אבל אני מניח לטווח הקצר אל תשכח שרוב השריר שלך מורכב מנוזלים ונוזלים = פחמימות = גליקוגן ואפשר להרחיב על זה עוד ועוד אבל אני מניח שאין צורך.
מבחינת תיפקוד יום יומי ללא פחמימות זה ממש אידבידואלי, האחד ילמד באוניברסיטה ויעשה בגרויות והשני לא יוכל לקום מהמיטה ללא פחמימות.
חומצות אמינו בדם יהיו לך תמיד אם תאכל חלבון ללא פחמימה , תלוי במוצר שאתה אוכל לדוגמה קופסת קוטג' לוקח לה את ה7 שעות לערך להעלם מהגוף בצורה טוטאלית (לא יודע מה בקשר לצואה אבל לפחות ממחזור הדם) ,
בהצלחה.
Moshe מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה