ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 10-02-15, 09:36   #1
clear12122
חבר מתחיל

ברירת מחדל האם אני צריך אבקת חלבון ואם כן איזו

שלום רב,
קודם כל אני 1.90 משקל 90
אומנם זה לא המון ביחס לגובה, אבל המסת שריר שלי מאוד נמוכה ויש לי בעיקר שומנים, לא שאני שמן עכשיו אבל זה לא שרירים,
התחלתי לפני חודשיים וחצי להתאמן בחדכ, כשלפני זה הייתי עושה רק ריצות, אני מתאמן 6 פעמים בשבוע ועושה 2 פעמים בשבוע אירובי, ו4 פעמים כוח,
אני עושה תוכנית ab, עכשיו אחרי אימון אם אני אוכל 2 ביצים אני כבר ממש מתפוצץ וגם דיי שונא לאכול את זה, ואני לא אוהב טונה,
רציתי לשאול אם עדיף לי כבר להתחיל עם אבקת חלבון, ואם כן איזו? כי אני עדיין רוצה לרדת במשקל, יש לי שומנים, יש אבקת חלבון בלי פחמימות?

תודה רבה! יום טוב!
clear12122 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 10-02-15, 14:09   #2
יועץ לתוספי תזונה
מנהל מקצועי - תוספי תזונה

הסמל האישי שליועץ לתוספי תזונה

אבקת חלבון מספקת חלבון.
יעילותו על פני מקור חלבון ביתי הוא הטעם,פשטות ההכנה והצריכה ואיכותו.

לכן אם נימאס לך לאכול ביצים וטונה אבקת חלבון אכן יכולה להיות מקור מצויין לחלבון.
אך,שים לב.
אבקת חלבון לא באה להחליף ארוחות והיא לא תיתן לך את התוצאה הרצוייה ללא התמדה באימונים,במנוחה וכמובן בתפריט היומי!.
אם ברצונך לרדת באחוזי השומן אני מאוד ממליץ לך לקרוא את המאמר לחיטוב בפורטל ישראלבודי,ואל תיחפז יותר מדי לקנות תוספים תזונה במחשבה שזה אבקת קסמים או במחשבה שאם לא תאכל כלום תירד באחוזי השומן.
לא ככה הדברים.
http://www.israelbody.org/%D7%94%D7%...A9%D7%9C%D7%9D

בנוגע לאבקת חלבון-
רוב אבקות החלבון מכילות כמות קטנה ביותר של פחמימות.
לכן 5 גרם פחמימה לא יהיה כזה הבדל עבורך,לעומת מתאמן שמתכונן לתחרות,וכל גרם של פחמימה נחשב.
אבקת החלבון MATRIX 5 של חברת SYNTRAX,היא בין האבקות הנמכרות ביותר בארץ,ולא בכדי.
מדובר בקומפלקס של כמה סוגי חלבון,בעלי זמני ספיגה שונים.
למידע מפורט על המוצר בפורטל ישראלבודי-
http://www.israelbody.org/%D7%A1%D7%...7%A1-5-SYNTRAX
ישן 10-02-15, 23:08   #3
Tamir D
חבר פעיל

הסמל האישי שלTamir D

היי גבר, קודם כל הטיפ הראשוני והמשמעותי ביותר שאוכל לתת לך הוא שתעשה לעצמך קצת סדר בבלאגן.
העניין המהותי אצלך הוא לא לקחת אבקת חלבון או לא, אלא ראשית עליך להחליט מה המטרה שברצונך להשיג בטווח הזמן הקרוב. כאשר ניצבת לך מטרה מול העינים, הרבה יותר קל להתקדם כי בעצם יש לך יעד מוגדר לשאוף אליו. אבקה, או כל תוסף כזה או אחר, מהווה כלי עזר להשגת המטרה הזו אבל הכי חשוב שהיא קיימת.

מהנתונים היבשים שהבאת, אני מסיק שאתה מעוניין בתור התחלה לרדת באחוזי השומן ולהתחטב - לקבל מראה חטוב יותר ע"י ירידה באחוזי השומן בגופך.
כאן משחקת התזונה פקטור מכריע - הרבה אנשים מנסים להתחטב ולהוריד באחוזי השומן שלהם, אבל לא באמת יודעים לעשות זאת נכון ואז קורים אחד משני מצבים בדרך כלל:
1.בגלל תזונה לא מאוזנת ונבונה הם יורדים במסת השריר שלהם.
2.בגלל שהם עובדים לא נכון, הם לא מצליחים, מתייאשים ושוב עולים במשקל.
לכן אני חוזר לעצה הראשונית שנתתי לך - סדר.
ברגע שהחלטת שברצונך להתחטב - עשה לעצמך סדר.
סדר באימונים וסדר בתזונה, נסה לאכול כל 3 שעות. מספר גבוה של ארוחות גורם להאצת המטבוליזם ומאפשר לגוף לבצע תהליכים ביולוגים ביעילות והמהירות גבוהים יותר ( שריפת שומנים,בניית שרירים וכדומה).

בקשר לאבקה- האבקה נועדה, כפי שצוין, כדי להשלים ערכים תזונתיים של חלבון במהלך היום.
כמובן שכאשר מסיימים אימון, עדיף לשתות שייק חלבון מאשר לאכול ביצים או טונה מהסיבות הבאות:
1.קצב ספיגה - אבקת חלבון מי גבינה מורכבת למעשה מחלבון מי גבינה, שקצב הספיגה שלו הוא מהמהירים בטבע, סדר גודל של 30 דקות, חיוני כאשר יצאנו מאימון והשרירים עבדו ואנחנו זקוקים למשהו שייספג בהם מהר.
2.נוחות - הרבה יותר נוח וזמין להביא למכון אבקה ולהוסיף לה מעט מים מאשר טונה \ ביצים \ בשר.
3.כלכלית - שאתה מחלק את המחיר של אבקת חלבון פר מנה, זה יוצא זול יותר מקופסת טונה או גביע קוטג' למשל.
4.טעם - האבקות באות במגוון טעמים, ומן הסתם אבקה בהכרח תהיה טעימה יותר מטונה במים או ביצים וכו.

כמה עצות נוספות :
חיטוב וירידה באחוזי שומן זה תהליך יומיומי שתלוי בתזונה שלך במהלך היום, האבקה נורא יכולה לסייע כי כמות החלבון קריטית בזמן שאנחנו מנסים להוריד באחוזי השומן, הגוף מרגיש חוסר אנרגיה בגלל המחסור בפחמימות והסכנה לפירוק חלבון(=שריר) במצב זה גדולה יותר, לכן עלינו לצרוך חלבון בכמות מספקת כדי למנוע תהליכים קטבוליים ככל שניתן (פירוק שריר).
כדי לסייע לך להבין את הנושא יותר לעומק, ממליץ לך בחום לקרוא את המאמר הזה :
http://www.israelbody.org/%D7%94%D7%...A9%D7%9C%D7%9D

זהו מאמר מקיף מאוד ובעברית, שמפשט בצורה מצוינת את כל המושג הזה שנקרא "חיטוב".

עצה שניה שמאוד יכולה לעזור לך ועזרה לי מאוד באופן אישי, היא לפנות לתזונאי.
שהתחלתי הרגשתי מאוד מבולבל, הייתה לי מוטיבציה אבל ידע קצת פחות והחלטתי שעדיף להיעזר באיש מקצוע כדי להגיע למקסימום תוצאות. ממליץ לך מאוד על היועצים של ישראלבודי, שבפגישה יעשו לך סדר בתזונה ובאימונים - בהתאם למטרותייך ולסדר היום שלך.

זכור - האבקה יכולה מאוד לעזור ואני כן ממליץ עליה ( אני אישית משתמש במוצר MATRIX 5 )
http://www.israelbody.org/%D7%A1%D7%...7%A1-5-SYNTRAX
שמכיל 3 סוגי חלבון (מי גבינה - ספיגה מהירה, אלבומין - ספיגה בינונית, קזאין - ספיגה איטית), ככה שקצב הספיגה שלה ממושך ולכן היא מצוינת לצריכה גם במהלך היום וגם לאחר אימון, בעצם בכל הזמן, וגם הטעם שלה נהדר.
מה שיעשה בסופו של יום את ההבדל הממשי בגוף שלך - זה התזונה.
מקווה שעזרתי, אם יש לך עוד שאלות תשאל חופשי ושיהיה בהצלחה !
Tamir D מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה