ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 21-04-07, 15:44   #21
TZAHI10
חבר פעיל

הסמל האישי שלTZAHI10

עוסק ב:: לעשות כסף באינטרנט - הכנסה פסיבית

אני לוקח את ה500 גרם. מוזר שאתה אומר שלקיחת ויטמין C נגד צינון זה מיתוס, כשהרופא בקופת חולים רשם לי את זה כבר פעמיים... בכל מקרה שכנעתם אותי אחרי שאני אגמור את הקופסא אני לא אקח יותר ויטמין C. מה שגם ככה יגיע הקיץ ופחות סיכוי שאני אצטנן

כסף באינטרנט
TZAHI10 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 21-04-07, 16:15   #22
igorek
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ran_z
שלומלום.
אני רואה שיש פה קצת התלבטויות על כמות צריכת הויטמין C ליום.
אז כפי שנאמר פה, הכמות המומלצת היא 60 מ"ג ליום.

צריכה מעבר לכך לא תביא אתכם לשום מקום, המיתוס הכי גדול בעיניין הויטמין הנ"ל הוא בעיקר בטיפול בצינון ומחלות חורף, כמובן שזה מיתוס, ידוע כבר שתיסוף הויטמין עוזר רק לבנאדם שיש לו מחסור בויטמין, כלומר לא מגיע לרמה המומלצת ביום. בנאדם שמגיע לכמות המומלצת או מעבר, תיסוף בויטמין לא יעזור לו למניעת מחלות ובטח שלא טיפול בהם.

באשר לאנשים שצורכים כמויות מוגזמות (איגור ציין 3000 מ"ג ביום, ופוסט אחר שאני חושב נמחק במתקפת ההאקרים אמיר הרדוף ציין שהוא צורך 4000 מ"ג ליום):

במחקר גדול ומקיף שנעשה בשוודיה ופורסם לפני מס' שנים והקיף כ- 400 אחיות של בתי-חולים שהשתתפו במחקר.
ניתן להן תוספת יומית של 4000 מ"ג ביום ויטמין C.
התוצאה היתה עגומה ונוראה..סרטן!
הרבה מאוד מהאחיות חלו בסרטן, המחקר הזה הביא לגל של זעם בעולם, מכיוון שבוצע בבני-אדם ותוצאותיו הנוראות.

אין בעיה להשתמש בכמויות של כל ויטמין מעבר להמלצה היומית, כמובן שמתיסוף של 500 מ"ג / 1000 מ"ג ויטמין C ביום, אין, ולא נמצא לו שום נזק, אבל כבר שמדובר בכמויות אסטרונומיות מעבר להמלצה...אתם רואים שיש השלכות, וכן יכול להיות נזק ולפעמים קטלני.

בעולם מיוצרים כדורי ויטמין C במינון של 500 מ"ג , 1000 מ"ג ו4000 מ"ג לכדור.
ה 4000 מ"ג אסור ליבוא ארצה (כלומר אסור למכירה על המדפים), ולכן לא ניתן להשיג אותו כאן.

מה שנאמר פה על-ידי, לקוח מתוך שעור בתזונה של קורס מדר"כ בוינגייט, בשעור שכולו בתייחסות לויטמין C.

המשך שבת שלום.
רן, אתה שוכח שאני ספורטאי שעוסק בפעילות אינטנסיבית יותר מ-8 שעות בשבוע ולכן אני רואה ש-3 גרם זאת כמות לגיטימית.
אני אשמח גם לראות את המחקר כי זה נשמע לי תמוהה מאוד.
igorek מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 21-04-07, 16:19   #23
Antonator1
הושעה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי igorek
רן, אתה שוכח שאני ספורטאי שעוסק בפעילות אינטנסיבית יותר מ-8 שעות בשבוע ולכן אני רואה ש-3 גרם זאת כמות לגיטימית.
מה, כל אימון אצלך זה יותר משעתיים?
Antonator1 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 21-04-07, 16:20   #24
shahaflol
חבר פעיל

ציטוט:
ובכל זאת, אתה צורך מעל ומעבר לצריכה היומית המומלצת. עודף לא בהכרח יטיב ו/או לא יזיק.
יש סיבה מסויימת שאתה צורך כמות כזו?
shahaflol מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 21-04-07, 16:30   #25
ran_z
חבר פעיל

הסמל האישי שלran_z

ציטוט:
זה שאתה ספורטאי לא משנה, זה לא אומר שאתה צריך לקחת ויטמין, ולצרוך כמות אסטרונומית שלו ליום במשך תקופה ארוכה (להוציא תיסוף בסוגי ויטמינים שהומלץ ע"י רופא לאחר בדיקה של מטופל והחלטה) אין בזה שום תועלת ושלא נדבר גם על ביזבוז הכסף (עודפים יופרשו ע"י הגוף).
אני לדוגמה עשיתי בדיקת דם וביקשתי שיבדקו את הויטמנים ויצא שהכל תקין ובגדר הנורמה, אבל אני עדין מתסף כדור מולטי ויטמין/מינרל אחד ביום, וכך גם ההמלצה של בין היתר העוסקים בפעילות גופנים כמובן גם עצימה בחד"כ, תיסוף של מולטי ליום. שבו אתה מקבל כל ויטמין בכמות של בין 30% ל 300% מהקצובה היומית המומלצת, ולא לקחת ויטמין מסוים ולהתחיל להתשגע איתו ולצרוך כמויות משוגעות שלו כמו שאתה עושה!
צר לי אין לי את המחקר, כל מה שנלמד מהמחקר ע"י המרצה בזמן השעור, רשמתי את סיכומו במחברת בלבד.

כשתבין...תגדל!

לפניות, שאלות, בקשות, המלצות, תלונות - ליחצו כאן.
ran_z מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 21-04-07, 16:55   #26
TZAHI10
חבר פעיל

הסמל האישי שלTZAHI10

עוסק ב:: לעשות כסף באינטרנט - הכנסה פסיבית

Ran_z - צדקת. זה באמת רופא רוסי עם כרס !

כסף באינטרנט
TZAHI10 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 21-04-07, 19:08   #27
ran_z
חבר פעיל

הסמל האישי שלran_z

ציטוט:
פורסם במקור על ידי TZAHI10
Ran_z - צדקת. זה באמת רופא רוסי עם כרס !
חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח' וואלה קלעתי בול

כשתבין...תגדל!

לפניות, שאלות, בקשות, המלצות, תלונות - ליחצו כאן.
ran_z מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 21-04-07, 19:09   #28
shahaflol
חבר פעיל

http://www.nutritionj.com/content/2/1/7/?mkt=2353

כאן יש הרבה מאוד חומר מלווה במחקרים על ויטמין C, כולל חומר הנוגע לויטמין C ולסרטן.

הסיכום של המאמר( Ascorbic acid= ויטמין C) הדגשתי את החלקים הרלוונטים ביותר.
Ascorbic acid is one of the important and essential vitamins for human health. It is needed for many physiological functions in human biology. Fresh fruits, vegetables and also synthetic tablets supplement the ascorbic acid requirement of the body. However, stress, smoking, infections and burns deplete the ascorbic acid reserves in the body and demands higher doses of ascorbic acid supplementation. Based on available biochemical, clinical and epidemiological studies, the current RDA for ascorbic acid is suggested to be 100–120 mg/day to achieve cellular saturation and optimum risk reduction of heart diseases, stroke and cancer in healthy individuals. In view of its antioxidant property, ascorbic acid and its derivatives are widely used as preservatives in food industry. Many health benefits have been attributed to ascorbic acid namely antioxidant, anti-atherogenic and anti-carcinogenic activity. Lately some of these beneficial effects of ascorbic acid are contradicted. The relation between ascorbic acid and cancer is still a debatable as the molecular mechanism underlying anti-carcinogenic activity of ascorbic acid is not clearly elucidated. Regarding the pro-oxidant activity of vitamin C in presence of iron, there is compelling evidence for antioxidant protection of lipids by ascorbic acid both with and without iron co-supplementation in animals and humans. Current evidences also suggest that ascorbic acid protects against atherogenesis by inhibiting LDL oxidation. The data on vitamin C and DNA damage are conflicting and inconsistent. However, more mechanistic and human in vivo studies are warranted to establish the beneficial claims on ascorbic acid. Thus, though ascorbic acid was discovered in 17th century, the role of this important vitamin in human health and disease still remains a mystery in view of many beneficial claims and contradictions.
shahaflol מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה