ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 18-08-13, 16:17   #1
Kilian
חבר מתחיל

ברירת מחדל התייעצות לא שגרתית: בוחן אפשרות לצרוך גיינר בשל במצב בריאותי בעייתי

טוב, אפתח ראשית שאני עובד בצמוד לדיאטנית ולא אפעל בלא אישור סופי ממנה לצרוך אבקה כזו או אחרת.

המצב לי הוא כזה: אני מושתל כליה, ובעקבות התרופות חסר תיאבון, והמשקל שלי נמוך, ואחוזי השומן שלי מגוחכים (6%+-).

כבר ניסיתי משקה "רפואי", והוא הגעיל אותי מאוד, ואני מנסה לחשוב מחוץ לקופסא, כי לנצח את הגוף זה דבר מאוד קשה.

אני מחפש אבקת גיינר איכותית שתעזור לי לעלות במשקל, בסביבות ה-10 קילוגרמים. אני גם שוקל לחזור לחד"כ ולשלב בזה אימונים.

הבעיות:
1. אסור לי להתאמן "חזק מדי".
2. לא כדאי לי להכביד על הכליה ביותר מדי חלבון (25 גרם זה סביר, אבל 50 זה כבר בעייתי, בטח אם זה מתווסף לחלבון מהאוכל הרגיל).
3. אשלגן (Potassium) לא הכי מומלץ לי. כמות אשלגן שיש למשל בבננה או שתיים ביום היא סבירה, לא מעבר לזה.

מה דעתכם? האם כדאי לי לנסות את הכיוון הזה (כמובן בצמוד לדיאטנית)? האם תוכלו להמליץ לי על גיינר איכותי שמכיל כמה שפחות אשלגן? אשמח לשמוע דעתכם.

אציין שאני רץ 45 דקות +- 3 פעמים בשבוע, ככה שגם זה מוריד לי עוד כמה מאות קלוריות מהתפריט היומי.
Kilian מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 18-08-13, 22:20   #2
gin
חבר פעיל

אני לא רופא ככה שאני לא הולך להגיד לך מה בריא לך ומה לא. אני כן אתן לך טיפ קטן בנושא גיינרים שחשוב שתיישם. יש המון סוגים והמון חברות, זה לא משנה מה אנשים יגידו שהכי טוב כי בסופו של דבר רוב האנשים שיענו לך התבססו על ערכים של חלבון,פחמימה, טעם וערבוב (שזה בכלל לא פקטור בבחירת גיינר).
אתה צריך לעבור על גיינרים ולרדת לרמת המיקרו- פחמימות וסוג הפחמימות, סוכר וסוג הסוכר, שומנים, חלבון, סיבים, ויטמנים, כולסטרול, אנזימים, חומצות (מסועפות או חצי חיוניות) וכו'. כמו כן תבדוק יחס אשלגן ונתרן, כי במקרה שלך זה משמעותי. שים לב שישנם גיינרים שמגיעים עם קריאטין וגם זה משמעותי עבורך.
אל תסתמך על מה ש"ימליצו", בדוק בעצמך את כל המרכיבים ותחליט האם זה מתאים לך או לא.
בהצלחה.

נערך לאחרונה על ידי gin, 18-08-13 בשעה 22:24.
gin מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 19-08-13, 17:52   #3
יועץ לתוספי תזונה
מנהל מקצועי - תוספי תזונה

הסמל האישי שליועץ לתוספי תזונה

אני ממליץ לך להתייעץ עם רופא/יועץ תזונתי אשר צמוד אלייך ומכיר את העבר הרפואי שלך.
ישן 20-08-13, 03:18   #4
Kilian
חבר מתחיל

דיברתי עם הרופא שלי, שאמר שיבדוק את העניין; שלחתי לו גם פירוט של מרכיבים של אחת מאבקות
הגיינר כדי שיהיה לו מושג על מה בדיוק מדובר.

הגעתי לכאן מפני שברור לי שאתם מומחים יותר גדולים מהרופא וגם מהדיאטנית (תתפלאו...) בכל מה
שקשור לאבקות האלה, אז רציתי במידה ואקבל אישור לצרוך גיינר, את חוות דעתכם לגבי איזה גיינר יתאים
לי ולצרכים המיוחדים שלי (שזה אומר כמה שפחות אשלגן, זאת בערך ההגבלה היחידה שאני יודע עליה,
אלא אם כן הרופא שלי יחדש לי משהו).
Kilian מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה