ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > פיתוח גוף-כללי

פיתוח גוף-כללי בפורום זה יהיו שיחות בנושא פיתוח גוף שאינם נכללים בפורומים האחרים

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 31-05-08, 17:33   #21
boris19
חבר פעיל

הסמל האישי שלboris19

כללי:: עד מתי ?
שלח הודעה דרך MSN אל boris19

אלפי כל הכבוד לך באמת אפשר ללמוד דברים מעניינים מהאשכול שלך.

אתה יכול להסביר על אופן ניצול אנרגיה בגוף האדם (דופק מטרה ? זמן האירובי כמקור לניצול שומן,פחמימה..)
ישן 31-05-08, 17:53   #22
alfi
IsraelBody VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלalfi

כללי:: אני? אלפי

ציטוט:
פורסם במקור על ידי boris19
אלפי כל הכבוד לך באמת אפשר ללמוד דברים מעניינים מהאשכול שלך.

אתה יכול להסביר על אופן ניצול אנרגיה בגוף האדם (דופק מטרה ? זמן האירובי כמקור לניצול שומן,פחמימה..)
כן אני יסביר באשכול הבא....
alfi מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 05-06-08, 23:21   #23
alfi

הסמל האישי שלalfi

תזונת האדם במנוחה

הפחמימות והשומנים הם הדלקים המטבוליים העיקריים הנצרכים בתזונה ושאותם יכולים תאי השריר לפרק לצורך הפקת אנרגיה והמרתה ל. Atp –
המסלול האירובי יכול להשתמש גם בחלבון כדלק מטבולי, אך זה נעשה רק במצבי מצוקה מסוימים.
במצב מנוחה האנרגיה מסופקת באופן כמעט בלעדי על- ידי המסלול האירובי,
כאשר שני שלישים מהאנרגיה מקורם בפירוק שומנים ושליש - מפירוק פחמימות (גלוקוז).

תרומתם היחסית של חומרי הדלק להפקת Atp בזמן מאמץ

שלושה גורמים קובעים את חלקם היחסי של הפחמימות והשומנים בהרכב הדלק המטבולי, שבו ישתמשו מסלולי אספקת האנרגיה בשרירים בזמן פעילות גופנית :

עצימות ומשך המאמץ

התזונה של האדם הפעיל

רמת הסבולת הממושכת של האדם הפעיל
ישן 07-07-08, 14:41   #24
alfi

הסמל האישי שלalfi

לאחר קצת אתנחתא מפעילות הפוסט נחדש את שידורינו לאלתר...

אני נתקל לא פעם ולא פעמיים בשאלת הריטואל "איך אני 'מתחטב' לקיץ הקרוב?".אז ככה,בתור משהו בעל התקפיים אלרגניים למילים בסגנון 'חיטוב','ניפוח' ועוד אוסף מגוון של סלנג מכוני כושר אנסה לשים קצת סדר בעניין...

אז מהו חיטוב?
חיטוב הינו ירידה באחוז השומן ועלייה במסת שריר (כמובן יחס הפוך בין שריר לשומן).
למעשה זה נשמע אידיאלי,אך אינו עונה על מבחן המציאות.

חשבון פשוט יבוא להסביר את "עקרון המאזן הקלורי":
1.מאזן קלורי נייטרלי-כמות הקלוריות הנצרכת (intake) זהה לכמות הקלוריות בשימוש במהלך היום (outake)
2.מאזן קלורי חיובי-כמות הקלוריות הנצרכת (intake) גדולה מכמות הקלוריות בשימוש במהלך היום (outake)
3.מאזן קלורי שלילי-כמות הקלוריות הנצרכת (intake) קטנה מכמות הקלוריות בשימוש במהלך היום (outake)

ובפשטות?
ירידה באחוז שומן משמע ירידה בפוטנציאל הגדילה השרירי ולהיפך שכן עלייה במסת שריר טומנת בה גם עלייה בפוטנציאל המסה השומנית הבלתי-חיונית (שומן ויסרלאי סאב-קוטאני)

הערת שוליים:
באופן תיאורטי יש מבינינו שיגיבו בחיוב לעלייה בשריר vs ירידה במסה שומנית (בעלי מבנה אקטו-מזו מורפי משודרג),שכן הרעיון של 'האפשרות' הזאת יש מעין
ישן 07-07-08, 14:43   #25
joker1
חבר פעיל

כללי:: דוד
שלח הודעה דרך MSN אל joker1

בן אדם אתה רוצה אני יכול להביא לך טיפה מידע מפיו של מארק ריפפטו שהטווח חזרות המושלם ביותר לתוצאות הטובות ביותר הוא בין 50-75% rm1 - בסביבות ה- 5 חזרות.
זה מאוד מעניין אבל רלוונטי רק למשקולות חופשיים
joker1 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 02-08-08, 19:17   #26
alfi

הסמל האישי שלalfi

בקרוב....

'תעשה שריר' - כל מה שרצית (ורק חלמת) לדעת על שרירי השלד-יכלול בין היתר היבטים אנטומיים,פיזיולוגיים,ביומ-כימיים,אנדוקרינלוגיים,ביומ-מכאניים,נוירו-מוסקולרים,סוגיית גמישות ומתיחות וכן הלאה...

כמו-כן אשמח אם יבואו רעיונות חדשים באשר לנושאים שמעניינים אתכם ותרצו לדעת עוד....
ישן 02-08-08, 19:51   #27
The Sun
Banned

woohoo אלפי חזר לפעילות!

מעניין אותי לדעת איזה פרמטרים משתנים משפיעים על הBMR, אם יש איזה שהיא דרך לתת סיקור של העניין.
The Sun מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 02-08-08, 20:03   #28
alfi

הסמל האישי שלalfi

ציטוט:
פורסם במקור על ידי the sun צפה בהודעה
woohoo אלפי חזר לפעילות!

מעניין אותי לדעת איזה פרמטרים משתנים משפיעים על הbmr, אם יש איזה שהיא דרך לתת סיקור של העניין.
נעשה סיקור קצר אבל ברמה הבסיסית bmr או rmr או ree ובעברית חילוף חומרים בסיסי במנוחה מושפע ממין,גיל,חום,תזונה,פעילות גופנית,מסה רזה ושומנית ותוספי מזון שונים.
ישן 02-08-08, 20:13   #29
joker1
חבר פעיל

אלפי, הייתי רוצה קצת לדעת על הביומכניקה של ה- snatch וה- clean&jerk וההשפעה שלהם על ה- rotator cuff
ישן 02-08-08, 20:58   #30
alfi

הסמל האישי שלalfi

מהו bmr?

חילוף חומרים (מטבוליזם) הינו סה"כ תהליכי הבנייה (אנאבוליים) אל מול תהליכי הפירוק (קטבוליים) בגוף האדם לצורך קיומן של המערכות החיוניות לשימור תהליכי החיים.

ההוצאה האנרגטית היומית מחולקת לשלוש רמות:
1.bmr - ההוצאה האנרגטית היומית במצב של מנוחה מוחלטת (שכיבה על הגב).מהווה בין 60%-70% מההוצאה הקלורית היומית
2.dit - האפקט התרמוגני של הדיאטה diet termogenesis הוא למעשה תהליך הפקת החום (שבא לידי ביטוי בערך קלורי) כתוצאה מתהליכי הקליטה,ההפרשה,ערבוב ודחיפה,עיכול וספיגה של מזון באמצעות מערכת העיכול.מזונות שונים השפעתן היא אחרת על האפקט התרמוגני (לדוגמת החלבון הטהור).מהווה כ-10% מההוצאה הקלורית היומית
3.פעילות גופנית והתאוששות - השפעה של פעילות גופנית (יכול לבוא לידי ביטוי בשטיפת המכונית של השכן וכן גם אימון משקולות בחדר כושר,כמובן ההוצאה הקלורית באה בהתאמה לרמתה) המהווה בין 20%-30% מההוצאה הקלורית היומית

אז מה משפיע על חילוף החומרים הבסיסי?
ההוצאה האנרגטית היומית מושפעת ממגוון רחב של משתנים שלמעשה באים לקבוע את ה'צורך' המערכתי הבסיסי (במנוחה) של גופנו להפיק אנרגיה.כלומר יש מחלקנו לקבוע את רמת ההוצאה הקלורית ויש גורמים שאינם תלויים בנו (בין אם הם תורשתיים\גנטיים,נסיבתיים או אידיופטיים).
מין - בקרב גברים גבוה יותר בעיקר בשל מסה שרירית גדולה יותר (עלות אנרגטית של ק"ג שריר הינה לערך 50 קלוריות).בעניין זה יש לדעת שתהליכי הפקת אנרגיה ברקמה שומנית הם מינוריים באופן יחסי.
גיל - אם העלייה בגיל ישנה ירידה בחילוף החומרים.קו המעבר המואץ הינו לערך גיל ה-50 בשל ירידה ברקמה השרירית
חום - ככל שעולה הטמפרטורה האפקט התרמוגני ותהליכי וויסות החום של אנזימים מסויימים עולה לשם שמירה על הומאיסוסטזיס (עפ"י אפקט q10 - האנזימים יכפילו את פעולתם עם כל עלייה של 10 מעלות בטמפרטורה)
תזונה - שינויים בתזונה,בין אם מדובר בעלייה בצריכה הקלורית היומית ולהפך,יכולים להביא לעלייה או ירידה בחילוף החומרים
פעילות גופנית - מהווה הגורם המשמעותי ביותר על צריכת הקלוריות היומית.פעילות אירובית (שחייה,ריצה,אופניים,משחקי כדור) מעלה את קצב חילוף החומרים עד ל-20% ביומיים שלאחריה בנוסף לאנרגיה שיוצאת במהלכה.אימוני כוח (הרמת משקולות) תרומתן נעשית ב'עקיפין' שכן הם מעלים את נפח תאי השריר (עלייה ב-lean body mass ) שתורמת להוצאה הקלורית.
תוספי מזון - אמצעים פרמקולוגיים שונים שתורמים בניוד רקמת שומן,עלייה בפעילות מערכת העצבים האוטונומית וגרורותיה וכיוצא בזאת.
ישן 02-08-08, 21:09   #31
The Sun
Banned

תודה רבה אלפי!
ישן 02-08-08, 21:25   #32
alfi

הסמל האישי שלalfi

ציטוט:
תודה רבה אלפי!
אם יש משהו שאתה לא מבין ו\או רוצה להעמיק רק תגיד
ישן 02-08-08, 21:34   #33
The Sun
Banned

האמת שהסיקור הקצר שנתת כאן העלה לי שאלה הגיונית למדיי:

אם אני אעשה אירובי בצהריים, כדי כביכול להעלות את הטמפ' לרמות גבוהות במיוחד, אז ע"פ המאמר קצב חילוף החומרים צריך להכפיל את עצמו, עד כאן נכון?
אם אני מוסיף לאירובי בצהריים תוספת התאבדותית כמו סווטשירט ונסקפה חזק - קצב חילוף החומרים ישלש את עצמו או משהו כזה, אלא אם אני מפספס כאן משהו.
האם קצב חילוף החומרים יעלה רק לזמן הפעילות האירובית, או שישמר חלק ממנו מכאן והלאה?

אני בטוח שמישהו כבר חשב על זה לפני, וגם ערך מחקר בנושא - האם אתה יכול לבדוק את העניין ?
ישן 02-08-08, 21:41   #34
NPX
חבר פעיל

תודה רבה ! חידשת לי דברים רבים
יש לי שאלה ..
מהן השעות המומלצות לביצוע אירובי (ריצה -אם זה משנה )
האם זה משנה כאשר זה בחד"כ \ מחוץ לבית
תודה
NPX מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 02-08-08, 21:57   #35
alfi

הסמל האישי שלalfi

ציטוט:
האמת שהסיקור הקצר שנתת כאן העלה לי שאלה הגיונית למדיי:

אם אני אעשה אירובי בצהריים, כדי כביכול להעלות את הטמפ' לרמות גבוהות במיוחד, אז ע"פ המאמר קצב חילוף החומרים צריך להכפיל את עצמו, עד כאן נכון?
אם אני מוסיף לאירובי בצהריים תוספת התאבדותית כמו סווטשירט ונסקפה חזק - קצב חילוף החומרים ישלש את עצמו או משהו כזה, אלא אם אני מפספס כאן משהו.
האם קצב חילוף החומרים יעלה רק לזמן הפעילות האירובית, או שישמר חלק ממנו מכאן והלאה?

אני בטוח שמישהו כבר חשב על זה לפני, וגם ערך מחקר בנושא - האם אתה יכול לבדוק את העניין ?
לו דווקא שינויים יכולים לנוע עד כ-30% ממצבן המקורי,כלומר לא מדובר כאן על הגברת bmr פי שלושה.
אם זכור לי נכון פעם דיברנו על זה..
גופנו נע בטמפרטורה של 37 מעלות (set point) בערכי מנוחה.שינויים בחום גופנו (אלו שציינתי) במצב נורמטיבי נעשים באופן מדורג ואדפטיבי.לא מדובר כאן על עלייה או ירידה אקוטית בחום גופנו,דבר שיכול להוביל לתרחיש של היפר\ו תרמיה,התייבשות עד למצב של מוות.
ישן 02-08-08, 22:13   #36
The Sun
Banned

אם כן אז אולי שווה ומומלץ לעשות את זה...
ישן 02-08-08, 22:27   #37
alfi

הסמל האישי שלalfi

ציטוט:
אם כן אז אולי שווה ומומלץ לעשות את זה...
כפי שנאמר חילוף החומרים עולה בין 15-20 עד ליומיים לאחר הפעילות הגופנית...

מומלץ ושווה אבל זוהי ממש לא התועלת היחידה לפעילות גופנית אירובית (סבולת ממושכת) מה שמזכיר לי שאני לא עושה כמעט ובכלל....
ישן 02-08-08, 23:12   #38
alfi

הסמל האישי שלalfi

ציטוט:
פורסם במקור על ידי joker1 צפה בהודעה
אלפי, הייתי רוצה קצת לדעת על הביומכניקה של ה- snatch וה- clean&jerk וההשפעה שלהם על ה- rotator cuff
לא יודע אם אתה רציני אבל אם כן אני יחקור את הנושא לעומק ויחזור אליך עם ממצאים.
לבינתיים אני יעלה את השאלה הזאת בפורום אימונים...
ישן 02-08-08, 23:51   #39
senate
חבר פעיל

הסמל האישי שלsenate

כללי:: אני לא סנטה

אפשר לקבל פירוט לגבי זה שבחיטוב לא גודלים, כלומר: מדוע פחמימות נחוצות לגדילת השריר ?
ישן 03-08-08, 00:33   #40
joker1
חבר פעיל

זאת שאלה לא רעה לדעתי, אם אמרת שקצב חילוף החומרים אחרי פעילות(אנאירובית למקרה זה) הוא הגבוה ביותר ביום, אז השעה שהכי מומלץ לצרוך ג'אנק ודברים בסגנון היא אחרי האימון?
מצד שני קראתי שמומלץ להגביל לכמה שפחות את כמות השומן בארוחה שאחרי האימון.
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא