ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 14-04-07, 18:35   #1
Deja Vu
חבר פעיל

ברירת מחדל ירקות קפואים

תגידו אני יכול לשלב אותם באפון קבוע בתפריט חיטוב שלי במקום סלט ירקות פעם אחת ביום? הנתונים נראים לי פחות או יותר זהים 22 קלוריות למאה גרם 5 גרם פחמימות 2 גרם חלבון 2 גרם סיבים ורבע גרם שומן מה אתם אומרים?
Deja Vu מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 14-04-07, 18:43   #2
Vin diesel
מושעה

אתה יכול.
Vin diesel מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 14-04-07, 18:56   #3
Moshe
Banned

5 גרם פחמימות ו2 גרם חלבון
סה"כ זה 28 קלוריות ורבע גרם שומן מעגל את זה ל30
איך הם רשמו 22 :\
Moshe מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 14-04-07, 23:58   #4
zav
חבר פעיל

לא מחשבים את הסיבים..
zav מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 15-04-07, 00:06   #5
יונתן מהמעלית
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי zav
לא מחשבים את הסיבים..
הוא לא חישב את הסיבים....

יונתן מהמעלית מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 15-04-07, 00:42   #6
SiX PACK
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

הסמל האישי שלSiX PACK

למה לך לאכול ירקות קפואים..? אין לך גישה לירקות טריים באופן זמין או מה..?

Facebook
SiX PACK מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 15-04-07, 00:50   #7
Deja Vu
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי SiX PACK
למה לך לאכול ירקות קפואים..? אין לך גישה לירקות טריים באופן זמין או מה..?
ברור שיש ואני אוכל כל יום 12 ירקות ככה אבל היום במקרה אמא שלי בישלה ירקות מהמקפיא וואלה זה טעים לפחות כמו סלט והנתונים דומים וזה גיוון טוב כולה פעם ביום להחליף ארוחה של סלט לארוחה עם ירקות קפואים זאת הכוונה ובקשר לנתונים זה לא מדויק האמת אני יבדוק אחרי זה מה יש שם בדיוק....
Deja Vu מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 15-04-07, 00:58   #8
damn
חבר פעיל

אם אני לא טועה בירקות קפואים יש פחות וויטמינים אם ביכלל יש.
וגם בבישול הם מאבדים וויטמינים..
אני לעומת זאת מצאתי משו אצל סבתא שעושים ירקות מאודים וזה אחד הדברים הנדירים
damn מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 15-04-07, 01:04   #9
zav
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי יונתן מהמעלית
הוא לא חישב את הסיבים....
הוא חישב כי הם נכללים בתוך הפחמימות.
אם תחשב 5 גרם פחמימות פחות 2 גרם סיבים זה 3 גרם פחמימות.
עוד 2 גרם חלבון.
סה"כ (3+2)*4=20
עוד רבע גרם שומן =22.
zav מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 15-04-07, 05:39   #10
maya
אחראית תזונה ותוספים.

הסמל האישי שלmaya

עוסק ב:: מדריכה בחדר כושר
שלח הודעה דרך ICQ אל maya שלח הודעה דרך MSN אל maya

ציטוט:
פורסם במקור על ידי damn
אם אני לא טועה בירקות קפואים יש פחות וויטמינים אם ביכלל יש.
וגם בבישול הם מאבדים וויטמינים..
אני לעומת זאת מצאתי משו אצל סבתא שעושים ירקות מאודים וזה אחד הדברים הנדירים
לפי מה שאני מבינה בירקות קפואים הויטמינים נישמרים יותר

ולעניין זה מגיעים אלינו הירקות המוקפאים,שהוקפאו שעות ספורות לאחר הקטיף,כשהם בשיא טריותם. הם גדלים בעונת הגידול האופטימלית והם זמינים בכל העונות מבלי שהערכים התזונתיים של הירק הטרי שהוקפא נפגעים משך כל תקופת ההקפאה.

מרבית הירקות הטריים המשווקים עוברים 3-7 ימים של אחסון והובלה מרגע הקטיף ועד לצריכה הביתית.
בדיקת רמות ויטמין C בירק מהווה מדד לתכולת ויטמינים בכלל,שכן ויטמין C הוא אחד הוויטמינים הרגישים ביותר,אשר מקדימים להיהרס.
בבדיקה נמצא כי קיים אובדן של הויטמין במינון של 3.8--14.2 % ביום בתנאי אחסון ללא קרור ו--1.4--10.8 % ביום בקרור עצמו(בשבעת הימים הראשונים שלאחר הקטיף)

ומה לגבי ירקות מוקפאים ?
ירקות מוקפאים עוברים תהליך של חליטה והקפאה שעות ספורות לאחר הקטיף,לעומת ירקות טריים הנמכרים בשווקים ימים לאחר הקטיף.
הקפאת ירקות בתעשייה מתבצעת בטמפ` של 30 מעלות מינוס ולכך יש השלכות משמעותיות על שימור ויטמינים. נמצא כי ככל שטמפרטורת ההקפאה נמוכה יותר,כך שימור ויטמין C במשך תקופת ההקפאה טוב יותר.
כמו כן נמצא כי תכולת הסיבים לא נפגמה כלל מתהליך ההקפאה ונמצאה אף עלייה קטנה בתכולתם. גם תכולת המינרלים של הירקות לא הושפעה מתהליך ההקפאה באופן כללי.
גם באותו מדד המראה יכולת של קשירה לרדיקלים חופשיים בירקות נראה הבדל
מדד זה מכונה ORAC .
נמצאו הבדלים גדולים בערכי ה-ORAC בין הירקות השונים.למשל: בברוקולי מוקפא ערכי הORAC היו זהים לאלו של הברוקולי הטרי.

זאת ועוד: ירקות מוקפאים דורשים משך בישול קצר יותר מאשר ירקות טריים,לכך יש השפעה משמעותית באובדן ויטמינים ונוגדי חימצון בבישול בהשוואה לירקות טריים שעברו בישול.
במהלך ההקפאה הממושכת אין שינוי בהרכב ובזמינות של אבות המזון ותרכובות פעילות
וחשוב לזכור כי ירקות מוקפאים זמינים כל השנה.
לסיכום:
מהשוואה בין ירקות טריים בעת הקטיף,ירקות בעת השיווק וירקות מוקפאים,עולה בברור התמונה הבאה: ירקות מוקפאים דומים יותר בתכולתם לירקות טריים בעת הקטיף,זאת בשל סמיכות תהליך ההקפאה לקטיף.
לעומת זאת,ירקות מוקפאים עולים בערכם התזונתי על ירקות המצויים בשוק ובסופרמרקט,אשר מאבדים תרכובות חיוניות במהלך האיחסון מהקטיף ועד לשיווק.
יתרונות אלו מושגים למרות שהירקות המוקפאים עוברים תהליך קצר של חליטה בקיטור,שפגיעתו מינימלית ופחותה מזו שנגרמת מאחסון,גם אם האחסון בקרור הוא למשך ימים ספורים בלבד.
ישן 15-04-07, 07:01   #11
chivas90210
משתמש ותיק

הסמל האישי שלchivas90210

ציטוט:
פורסם במקור על ידי maya
לפי מה שאני מבינה בירקות קפואים הויטמינים נישמרים יותר

ולעניין זה מגיעים אלינו הירקות המוקפאים,שהוקפאו שעות ספורות לאחר הקטיף,כשהם בשיא טריותם. הם גדלים בעונת הגידול האופטימלית והם זמינים בכל העונות מבלי שהערכים התזונתיים של הירק הטרי שהוקפא נפגעים משך כל תקופת ההקפאה.

מרבית הירקות הטריים המשווקים עוברים 3-7 ימים של אחסון והובלה מרגע הקטיף ועד לצריכה הביתית.
בדיקת רמות ויטמין C בירק מהווה מדד לתכולת ויטמינים בכלל,שכן ויטמין C הוא אחד הוויטמינים הרגישים ביותר,אשר מקדימים להיהרס.
בבדיקה נמצא כי קיים אובדן של הויטמין במינון של 3.8--14.2 % ביום בתנאי אחסון ללא קרור ו--1.4--10.8 % ביום בקרור עצמו(בשבעת הימים הראשונים שלאחר הקטיף)

ומה לגבי ירקות מוקפאים ?
ירקות מוקפאים עוברים תהליך של חליטה והקפאה שעות ספורות לאחר הקטיף,לעומת ירקות טריים הנמכרים בשווקים ימים לאחר הקטיף.
הקפאת ירקות בתעשייה מתבצעת בטמפ` של 30 מעלות מינוס ולכך יש השלכות משמעותיות על שימור ויטמינים. נמצא כי ככל שטמפרטורת ההקפאה נמוכה יותר,כך שימור ויטמין C במשך תקופת ההקפאה טוב יותר.
כמו כן נמצא כי תכולת הסיבים לא נפגמה כלל מתהליך ההקפאה ונמצאה אף עלייה קטנה בתכולתם. גם תכולת המינרלים של הירקות לא הושפעה מתהליך ההקפאה באופן כללי.
גם באותו מדד המראה יכולת של קשירה לרדיקלים חופשיים בירקות נראה הבדל
מדד זה מכונה ORAC .
נמצאו הבדלים גדולים בערכי ה-ORAC בין הירקות השונים.למשל: בברוקולי מוקפא ערכי הORAC היו זהים לאלו של הברוקולי הטרי.

זאת ועוד: ירקות מוקפאים דורשים משך בישול קצר יותר מאשר ירקות טריים,לכך יש השפעה משמעותית באובדן ויטמינים ונוגדי חימצון בבישול בהשוואה לירקות טריים שעברו בישול.
במהלך ההקפאה הממושכת אין שינוי בהרכב ובזמינות של אבות המזון ותרכובות פעילות
וחשוב לזכור כי ירקות מוקפאים זמינים כל השנה.
לסיכום:
מהשוואה בין ירקות טריים בעת הקטיף,ירקות בעת השיווק וירקות מוקפאים,עולה בברור התמונה הבאה: ירקות מוקפאים דומים יותר בתכולתם לירקות טריים בעת הקטיף,זאת בשל סמיכות תהליך ההקפאה לקטיף.
לעומת זאת,ירקות מוקפאים עולים בערכם התזונתי על ירקות המצויים בשוק ובסופרמרקט,אשר מאבדים תרכובות חיוניות במהלך האיחסון מהקטיף ועד לשיווק.
יתרונות אלו מושגים למרות שהירקות המוקפאים עוברים תהליך קצר של חליטה בקיטור,שפגיעתו מינימלית ופחותה מזו שנגרמת מאחסון,גם אם האחסון בקרור הוא למשך ימים ספורים בלבד.

יפה מאוד MMM. רואים שהעתקת את המאמר מאיפושהו(רק תצייני למטה מאיפה) לפי סימניי הפיסוק...חחח
בכל מיקרה ניראה לי שזה מאוד ממצא ויענה לשאלתו...
chivas90210 מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה