ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > פציעות ספורט

פציעות ספורט בניהול עופר צחר - פיזיותרפיסט ספורט

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 12-07-09, 18:22   #1
Red
חבר מתחיל

ברירת מחדל לאחר ניתוח bankart לתיקון פריקת כתף

אני מתקרב לסוף תקופת החודש וחצי עם היד בקיבוע, ואתחיל בקרוב פיזיותרפיה. ברצוני לדעת מתי ובאיזה אופן כדאי\אוכל לחזור לפעילות?
Red מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 12-07-09, 18:40   #2
avishav1
חבר פעיל

אל תסמוך על אף תשובה שתקבל פה חוץ מהד"ר.
לך לרופא.
avishav1 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 12-07-09, 18:49   #3
Red
חבר מתחיל

ברירת מחדל אוקיי

ונניח עברתי את הפזיותרפיה והרופא מתיר לי להתאמן, מאחר והפסקתי רק לפני מס' חודשים - האם אני עדיין צריך להתחיל מאפס כמו מתאמן מתחיל(מבחינת תוכנית, חזרות וכו')?
Red מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 12-07-09, 20:11   #4
avishav1
חבר פעיל

אני מניח שכן,אבל לא לזמן ארוך.
אני מניח שירדת גם במשקלי עבודה אז תעשה חודש fbw ואז תחזור לתכנית שמקורית שלך.
avishav1 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 12-07-09, 20:24   #5
Red
חבר מתחיל

ברירת מחדל תודה

עכשיו צריך רק סבלנות..
Red מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 13-07-09, 07:57   #6
elipog87
חבר פעיל

חדר כושר: חד"כ פרטי

טוב..אספר לך קצת מהמקרה שלי..

סבלתי מתת פריקה מיולי 2007...והיו לי בעיות בכתף..
ממאי 2008 עד נובמבר 2008 התאמנתי בדרך כושר..ולצערי בנובמבר 2008 פרקתי כתף בצורה מלאה...(את אותה הכתף..) עשיתי ניתוח בפברואר 2009...ולאחר תהליך שיקום..התחלתי להתאמן באופן הדרגתי בחדר כושר בסוף אפריל 2009..כחודשיים וחצי...אבל אני השקעתי בפיזותרפיה מטורפת יומיומית..והחזרה לאימונים היתה הדרגתית ..

היום חודשיים וחצי אחרי..חזרתי לכושר ולשייפ שהיה לי לפני הפריקת כתף..ואני מרגיש מצויין!

מאחל לך החלמה מהירה..ותשמור על הכתף!
elipog87 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 13-07-09, 14:06   #7
Red
חבר מתחיל

ברירת מחדל ראשית תודה

ויש לי כמה שאלות..
מה עשית בפיזיותרפיה? בבית או כל פעם אצל הפיזיותרפיסט? מתי החלטת לעבור מפזיותרפיה לחד"כ? פשוט הרגשת שהכתף מספיק חזקה? יש לך טווח תנועה מלא? אתה מרגיש בטוח בתנועות מעל גובה כתפיים עם היד המנותחת או שאתה חושש?

תודה על התשובות.. נשאר לי עוד שבוע עם הקיבוע ואני רוצה לתכנן את הזמן כמו שצריך לחזור כמה שיותר מהר לאימונים.. (וברור לי שקצב ההתאוששות שונה מאדם לאדם)
Red מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 13-07-09, 18:48   #8
elipog87
חבר פעיל

חדר כושר: חד"כ פרטי

נענה שאלה שאלה...

מה עשיתי בפיזותרפיה? הייתי הולך פעמים- שלוש בשבוע לפיזותרפיסטית פרטית בבית שלה..הייתי עושה כל מיני תרגילים לפי הפרוטוקול של המנתח..יש הגבלות...הייתי עושה אימוני טווחים ואימוני כוח..כי איבדתי הרבה מסת שריר ביד...מ37 ס"מ הגעתי בערך ל34 ס"מ ביד של הכתף הפרוקה....בכל אופן הייתי גם מתאמן כל יום בבית..הייתי מקבל ממנה תרגילים שיש לבצע..הייתי עושה כמעט כל יום פיזותרפיה חוץ מיום שבת מנוחה..רוב התרגילים עם עם משקל גוף, או משקולות עד 5-6 ק"ג וגומי... לגבי מעבר לחד"כ הפיזותרפיסטית שלי אמרה שסיימנו את הטיפול והיא לא רואה יותר צורך בטיפול ואני יכול להתחיל להתאמן בחד"כ..כמובן תוך כדאי מעבר הדרגתי ולהתחיל במשקלים קטנים.. ולעלות בהדרגה...טווח תנועה מלא אין ..כי בניתוח מגבילים אותך לטווח תנועה מלא..אבל יש לי 90 אחוז מטווח התנועה..ואיני מוגבל בשום דבר....כיום אני דיי מרגיש בטוח עד הכתף ואפילו התחלתי לבצע מתח...כמובן שיש חשש פסיכולוגי..אבל זה עניין שעובר עם הזמן....בכל אופן תבצע תהליך שיקום מלא..אל תקפוץ מהר מיידי כדאי שלא תפגע בעצמך...שיקום נכון הוא רווח לעתיד!

מקווה שעזרתי..
elipog87 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 14-07-09, 01:54   #9
Red
חבר מתחיל

ברירת מחדל עזרת אחי..

תודה על התשובות.. אני באמת הולך לעשות הכל בשכל ולא לקפוץ על שום שלב.. והלוואי שגם אני אוכל לחזור תוך חודשיים וחצי לאימונים - אני משתגע מחוסר פעילות!
Red מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה