ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 08-06-07, 14:50   #21
Protein
חבר פעיל

לא יודע אחי קראתי עכשיו שתי מחקרים במגזינים של פיתוח גוף על אבקות חלבון על בסיס סויה ועל חלבון סויה בכלל והם ממש ממש לא הניבו תוצאות מחמיאות... בוא נגיד שבקצרה הם מעודדים הורמונים נשיים..(אבל אתה בטוח יודע את זה) ולפי מה שראיתי אתה משתמש הרבה במוצרי סויה ואבקות סויה.. אז לא יודע מה להגיד לך ..

חוץ מזה באמת אחלה תפריט .. מאוד מגוון ומושקע אחי.. :]

עריכה :

עוד משו ששמתי לב עכשיו בארוחת צהריים יש לך 50 גרם חלבון... זה קצת יותר מידי לארוחה אחת חבל.. הגוף כבר לא מנצל את זה בצורה שאתה רוצה שינצל את זה.. כך את ה10 גרם האלה ושים את זה במקום שאין לך עדיין עד 40 גרם חלבון בארוחה.. כי מעל 40 גרם חלבון בארוחה זה סתם בזבוז.. ושוב.. ממש מושקע.. :]
ישן 08-06-07, 16:09   #22
DropDead
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Protein
לא יודע אחי קראתי עכשיו שתי מחקרים במגזינים של פיתוח גוף על אבקות חלבון על בסיס סויה ועל חלבון סויה בכלל והם ממש ממש לא הניבו תוצאות מחמיאות... בוא נגיד שבקצרה הם מעודדים הורמונים נשיים..(אבל אתה בטוח יודע את זה) ולפי מה שראיתי אתה משתמש הרבה במוצרי סויה ואבקות סויה.. אז לא יודע מה להגיד לך ..

חוץ מזה באמת אחלה תפריט .. מאוד מגוון ומושקע אחי.. :]

עריכה :

עוד משו ששמתי לב עכשיו בארוחת צהריים יש לך 50 גרם חלבון... זה קצת יותר מידי לארוחה אחת חבל.. הגוף כבר לא מנצל את זה בצורה שאתה רוצה שינצל את זה.. כך את ה10 גרם האלה ושים את זה במקום שאין לך עדיין עד 40 גרם חלבון בארוחה.. כי מעל 40 גרם חלבון בארוחה זה סתם בזבוז.. ושוב.. ממש מושקע.. :]
אל תדבר שטויות המיתוס של כמות מסוימת של חלבון בארוחה הופרך מזמן ...
חוץ מזה אין לו הרבה ארוחות ביום ככה שזה בסדר וכל עוד זה נוח לו אין בעיה עם זה.
DropDead מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 08-06-07, 16:27   #23
YOYO
חבר פעיל

הסמל האישי שלYOYO

רוב החלבון בתפריט הוא חסר(חלבון סויה לא מלא)
בקשר לעיניין של הסויה זה שנוי במחלוקת אבל קראתי שסויה בכמויות גדולות לא בריא

התפריט נראה טוב מגוון וגם בריא הכל אורגני חח
YOYO מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 08-06-07, 18:14   #24
Protein
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי DropDead
אל תדבר שטויות המיתוס של כמות מסוימת של חלבון בארוחה הופרך מזמן ...
חוץ מזה אין לו הרבה ארוחות ביום ככה שזה בסדר וכל עוד זה נוח לו אין בעיה עם זה.

אתה מוכן להביא לי את המאמר של ההפרחות של הנושא הזה שהגוף יכול לספוג באופן יעיל יותר מ40 גרם בפעם אחת?
אני אשמח.. תודה..
ישן 08-06-07, 18:17   #25
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Protein
אתה מוכן להביא לי את המאמר של ההפרחות של הנושא הזה שהגוף יכול לספוג באופן יעיל יותר מ40 גרם בפעם אחת?
אני אשמח.. תודה..
אתה מוזמן להסתכל בשרשורים נעוצים ולעשות חיפוש
סינטרקס
סיינטרקס
Bullet מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 08-06-07, 18:49   #26
Sugarzaza
IsraelBody VIP - חבר יהלום

שלח הודעה דרך ICQ אל Sugarzaza שלח הודעה דרך MSN אל Sugarzaza

ציטוט:
פורסם במקור על ידי YOYO
רוב החלבון בתפריט הוא חסר(חלבון סויה לא מלא)
בקשר לעיניין של הסויה זה שנוי במחלוקת אבל קראתי שסויה בכמויות גדולות לא בריא

התפריט נראה טוב מגוון וגם בריא הכל אורגני חח
אבקות סויה מעשירים במתיונין (זו החומצת אמינו היחידה שחסרה בחלבון הסויה)
חוץ מזה, שאני תמיד אוכל סויה עם ירק ודגן או קטניה, שאלה לרוב עשירים במתיונין (בעיקר הדגנים), גם הטחינה עשירה מאוד במתיונין. כך שאין שום בעיה.

מעבר לזה, כל החומרים המזיקים שנמצאים בסויה מלכתחילה, כמו מעכבי טריפסין, המגלוטינינים וכו' נהרסים ע"י השרייה ובישול פשוט.

למי שמעוניין לקרוא:
http://www.snunit.k12.il/heb_journals/mada/281012.html

Patience + Persistence = Progress. (Bill Starr, The Strongest Shall Survive)

Sugarzaza מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 08-06-07, 20:11   #27
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

עוסק ב:: Making the world a better place

אני חייב לציין שזה התפריט הכי מוזר שראיתי. חוץ מחור ענק בכיס בגלל כל המזון האורגני הזה, שעליונותו מוטלת בספק, זה נשמע ממש לא טעים, וגובל בפראנואידיות תזונתית שעושה יותר נזק מתועלת לעניות דעתי. מה קורה לך?, קצת להתפשר, לאכול בריא לא צריך להיות מדע גרעיני, זה לא בריא.

חוץ מזה, כל הסויה הזה ידפוק לך ת'שכל (ראה - דמנטציה מוחית).

gal.T מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 08-06-07, 20:18   #28
Sugarzaza

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gal.T
אני חייב לציין שזה התפריט הכי מוזר שראיתי. חוץ מחור ענק בכיס בגלל כל המזון האורגני הזה, שעליונותו מוטלת בספק, זה נשמע ממש לא טעים, וגובל בפראנואידיות תזונתית שעושה יותר נזק מתועלת לעניות דעתי. מה קורה לך?, קצת להתפשר, לאכול בריא לא צריך להיות מדע גרעיני, זה לא בריא.

חוץ מזה, כל הסויה הזה ידפוק לך ת'שכל (ראה - דמנטציה מוחית).

א. מה יכול להיות רע באוכל נטול ריסוס ומשמרים? מעבר לזה שלירקות ולפירות אשכרה יש טעם אמיתי. עד שלא אכלת עגבניה אורגנית לא אכלת עגבניה אמיתית ידידי

ב. האוכל יוצא לי מאוד זול, בעיקר ירקותפירות כי עושים לי קומבינות בעבודה.

ג. טעים מאוד.

ד. קשקוש. המחקר היחיד שהיה בנושא היה ממומן על ידי תעשיית חלב הפרה, ובדיעבד התברר שהוא היה מכור והתבצע על הומלסים שהיה להם הסטוריה רפואית של שטיון.

ישן 08-06-07, 21:03   #29
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Sugarzaza
א. מה יכול להיות רע באוכל נטול ריסוס ומשמרים? מעבר לזה שלירקות ולפירות אשכרה יש טעם אמיתי. עד שלא אכלת עגבניה אורגנית לא אכלת עגבניה אמיתית ידידי

ב. האוכל יוצא לי מאוד זול, בעיקר ירקותפירות כי עושים לי קומבינות בעבודה.

ג. טעים מאוד.

ד. קשקוש. המחקר היחיד שהיה בנושא היה ממומן על ידי תעשיית חלב הפרה, ובדיעבד התברר שהוא היה מכור והתבצע על הומלסים שהיה להם הסטוריה רפואית של שטיון.
אם זה זול לך וטעים לך, אז שיהיה... אני אשאר עם הורמוני הגדילה בבשר שלי. בכל מקרה, אין כלכך הסכמה כללית בנושא שאורגני = יותר בריא (1,2,3,4).

לגבי השטיון, נכון הנושא הוא בעייתי מכיוון שהוא יהיה קשה לזיהוי מחוץ למחקרים אפידמולוגיים (שהם די בעיתיים). אבל, יש הסבר מכני מאחורי התופעה, ואפשר להשוות זאת לנושא צריכת השומן שגם כן הקשר בינו לבין מחלות קרדיווסקולריות נקבע ע"י מחקרים כאלו, רק שכאן ההסבר הוא הרבה יותר מתוחכם מאשר הקשר בין שומן בעורקים לבין שומן בתזונה, אלא הוא מוסבר ע"י איתות תוך תאי מסויים. זהגם לא כלכך המחקר היחיד בנושא כמו שניתן לראות למטה בציטוט. 'Better safe than sorry'

הסבר של יוסי מרקוביץ' בנושא;
ציטוט:
למעשה, קשר מ-ס-ו-י-ם כבר הועלה בעבר בין אורח החיים היפני לבין דמנטציה שלא מאלצהיימר ובמיוחד דמנטציה וסקולרית. נתונים החלו לצוף בדבר העובדה שמקרי הדמנטציה הוסקולרית היו גבוהים יותר ביפן מאשר באירופה ובארה"ב, אבל הפער הזה הצטמצם עם השנים (מחקר, מחקר), דבר שיכול היה לנבוע מהפיכתה (האיטית וההדרגיתי) של התזונה היפנית למערבית יותר; עם זאת, בקרב יפניים אתניים שחיו בארה"ב, נצפה אחוז דומה של מקרי דמנטציה כמו בזה הקיים בקרב האוכלוסיה הלבנה (מחקר), כך שכנראה הסיבה אינה גנטית.
אכן, וויט וחבריו החלו לבדוק את אורח החיים ודמנטציה בקרב יפניים שחיו בהאווי אחרי שגילו שאוכלוסיה זו (אלו המופיעים במחקר הטופו שאלי ציטט בהודעה הקודמת) סבלה -כ-כ-ל-ל- ממקרים רבים יותר של דמנטציה וסקולרית של אוכלוסיה לבנה אך פחות מאוכלוסיה יפנית הגרה ביפן, דבר שתומך בהשערה כי המדובר בפקטור של אורח החיים (האוכלוסיה הכילה פחות או יותר יפניים "מערביים")(מחקר). וויט וחבריו פשוט עברו על העובדות כדי להצביע על הטופו כגורם המשפיע במחקר החדש.
גל

1. Int J Food Sci Nutr. 2003 Sep;54(5):357-71. Organic Food: nutritious food or food for thought? A review of the evidence. Magkos F, Arvaniti F, Zampelas A. Department of Nutrition and Dietetics, Harokopio University, Athens, Greece.

2. Proc Nutr Soc. 2002 Feb;61(1):19-24. Nutritional quality of organic food: shades of grey or shades of green? Williams CM. High Sinclair Unit of Human Nutrition, School of Human Nutrition, School of Food Biosciences, University of Reading, UK.

3. Crit Rev Food Sci Nutr. 2002 Jan;42(1):1-34. A comparison of the nutritional value, sensory qualities, and food safety of organically and conventionally produced foods. Bourn D, Prescott J. Department of Food Science, University of Otago, Dunedin, New Zealand.

4. Altern Ther Health Med. 1998 Jan;4(1):58-69. Effect of agricultural methods on nutritional quality: a comparison of organic with conventional crops. Worthington V. NutriKinetics, Washington, DC, USA.

ישן 08-06-07, 21:16   #30
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

אני ממליץ לך להתעניין בעבודת המחקר שיוסי עשה כאן, דרך פורום 'מדעי התזונה' בתפוז. הוא מאוד בקיא בנושא, הוא בהחלט העמיד הרבה טבעוניים וחברה אלטרנטיבים על טעויותיהם, הן בכל הקשור לחלב הפרה, ולסוייה.

השורה התחתונה היא שהמדע האמיתי, המורכב, הסטטיסטי, והאובייקטיבי מעמיד הרבה דברים על מקומם, את אותם דברים שהגישות ההוליסטיות מנמקות בטיעוני פנייה להגיון שרירותיים, במחקרים עם מסקנות לא נכונות, ותו לא. חבל שאתה לא בודק את מקורות המידע שלך יותר לעומק, קל ללכת כאן שולל, ובמיוחד כשהתקשורת רוכבת על כל גל שיספק לה סקופ.

ישן 10-06-07, 10:36   #31
Sugarzaza

בדקו קשר ישיר בין הטופו והדמנציה? הדבר היחידי שהראו, למיטב הבנתי, זה שליפנים יש סיכוי גבוה יותר לחלות בשטיון. לא הראו אם הפקטור הוא תזונתי, סביבתי, גנטי... וכו'.

מעבר לזה, אני מעדיף לאכול מזון שנוי במחלוקת נטול-כימיקלים, מאשר מזון שנוי במחלוקת רווי בכימיקלים Anytime.

ישן 10-06-07, 13:28   #32
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

[quote=Sugarzaza]בדקו קשר ישיר בין הטופו והדמנציה? הדבר היחידי שהראו, למיטב הבנתי, זה שליפנים יש סיכוי גבוה יותר לחלות בשטיון. לא הראו אם הפקטור הוא תזונתי, סביבתי, גנטי... וכו'.[quote]
זאת אולי קורלציה, אך זו אחת עם סבירות מאוד גבוהה. תקרא את הנתונים לעומק, המתודולוגיה התקינה והקשר החזק שנראה בהחלט מעוררים חששות מאוד גבוהות לטעמי. אפילו יותר מדי.
יוסי מעלה טענות מאוד חזקות (תחפש שם בפורום), ככה שאיני יודע אם הייתי מוכן להתעלם מהספק כאן, ובמיוחד לאור חומרת ההשלכות.
ציטוט:
פורסם במקור על ידי Sugarzaza
מעבר לזה, אני מעדיף לאכול מזון שנוי במחלוקת נטול-כימיקלים, מאשר מזון שנוי במחלוקת רווי בכימיקלים Anytime.
נשמע הגיוני, אבל אם תקרא את הנתונים לעומק אתה תווכח לדעת שלא תמיד מה שנשמע הגיוני הוא נכון. קל ללכת שולל (כמו שכבר אמרתי). זה כמו ש6 אימוני התנגדות, ע"פ ההגיון, נשמעים יותר טוב מ3 אימוני התנגדות מבחינת נתוצאות, אך במציאות זה לא כזה פשוט כמו שזה נשמע. אני חושב שנכון לעכשיו, לפי המידע שברשותינו, כל עוד זה; א. זול לך, וב. טעים לך, תעשה מה שאתה רוצה.

ישן 10-06-07, 14:40   #33
Sugarzaza

לפני כ-100+ שנים כל התבואה הייתה אורגנית, ללא ריסוס, והאוכל היה נטול כימיקלים.
מה ההבדל?

כמו שזה נראה, אנחנו נותנים לאינטרסים של חקלאים שחושבים על הכיס שלהם לשלוט לנו בתפריט.

ישן 10-06-07, 15:43   #34
Eli
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gal.T
אני ממליץ לך להתעניין בעבודת המחקר שיוסי עשה כאן, דרך פורום 'מדעי התזונה' בתפוז. הוא מאוד בקיא בנושא, הוא בהחלט העמיד הרבה טבעוניים וחברה אלטרנטיבים על טעויותיהם, הן בכל הקשור לחלב הפרה, ולסוייה.

השורה התחתונה היא שהמדע האמיתי, המורכב, הסטטיסטי, והאובייקטיבי מעמיד הרבה דברים על מקומם, את אותם דברים שהגישות ההוליסטיות מנמקות בטיעוני פנייה להגיון שרירותיים, במחקרים עם מסקנות לא נכונות, ותו לא. חבל שאתה לא בודק את מקורות המידע שלך יותר לעומק, קל ללכת כאן שולל, ובמיוחד כשהתקשורת רוכבת על כל גל שיספק לה סקופ.
גל, הציטוטים שהבאת בפוסט הקודם מתייחסים לטופו. יש עוד מאכל על בסיס סויה שנקרא טמפה (Tempeh). הפולינזים (או אינדונזים או איזשהי אומת נזים אחרת) מערבבים את הסויה המבושלת עם איזה צמח שמתסיס אותה, ומתקבל מעין לחם סויה. קראתי איפשהו שמאכלי סויה מותססים כבר לא מכילים פיטו אסטרוגנים. מה דעתך?
אני מתעניין כי הייתי מנשנש סויה שקליתי במיקרו כדי להשלים חלבון - סויה די זולה ( 8 שקל לקילו).
Eli מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 10-06-07, 15:49   #35
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

לגבי הסויה, תקרא את הסקירה הבאה של Ian Williams Goddard.
אם זה לא יגרום לך לחשוב פעמיים, אני לא יודע מה כן.

ישן 10-06-07, 15:56   #36
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Eli
גל, הציטוטים שהבאת בפוסט הקודם מתייחסים לטופו. יש עוד מאכל על בסיס סויה שנקרא טמפה (Tempeh). הפולינזים (או אינדונזים או איזשהי אומת נזים אחרת) מערבבים את הסויה המבושלת עם איזה צמח שמתסיס אותה, ומתקבל מעין לחם סויה. קראתי איפשהו שמאכלי סויה מותססים כבר לא מכילים פיטו אסטרוגנים. מה דעתך?
אני מתעניין כי הייתי מנשנש סויה שקליתי במיקרו כדי להשלים חלבון - סויה די זולה ( 8 שקל לקילו).
לא בדקתי לגבי זה, אבל אני מדבר על השפעות שלא קשורות לפיטואסטרוגנים.

ישן 10-06-07, 16:05   #37
Eli
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gal.T
לא בדקתי לגבי זה, אבל אני מדבר על השפעות שלא קשורות לפיטואסטרוגנים.
טעות שלי, חשבתי שזה נובע מאותם חומרים. תודה.
Eli מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 10-06-07, 16:06   #38
Eli
חבר פעיל

לפותח הפוסט, אולי זה יעניין אותך:

Tempeh is made by a natural culturing and controlled fermentation process that binds soybean particles into a cake form. It originated in Indonesia, where it is most popular, although it is common in other parts of Southeast Asia as well. It is especially popular on the island of Java, where it is a staple source of protein. Like tofu, tempeh is made from soybeans, but tempeh is a whole soybean product with different nutritional characteristics and textural qualities. Tempeh's fermentation process and its retention of the whole bean give it a higher content of protein, dietary fiber and vitamins compared to tofu, as well as firmer texture and stronger flavor. Because of its nutritional value, tempeh is used worldwide in vegetarian cuisine; some consider it to be a meat analogue
.

זה מויקיפדיה
Eli מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 10-06-07, 16:11   #39
Sugarzaza

אני מכיר היטב את המוצר, אבל תודה!

תגובה