ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

נושא נעול

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 09-06-07, 19:42   #1
גיל גרנות
מייסד הפורום

הסמל האישי שלגיל גרנות

כללי:: גיל גרנות
גיל:: מצוות הנהלת הפורום.מדריך כושר מוסמך ממכללת וינגייט - מאמני חדר כושר.יועץ לתזונת ספורט,מתמחה בפיתוח ג
עוסק ב:: יועץ תזונה וכושר
ברירת מחדל לאכול כל 3 שעות-נכון או לא? ההמשך

אוקי,

היה לי קשה להתעלם מהוויכוח הסוער שנפתח פה בפורום לגבי "הארוחות המרובות".

אנשים, אתם חייבים להבין יש כל כך הרבה תאוריות, יש כל כך הרבה שיטות ויש כל כך הרבה אנשים מרוצים או שלא (הלוואי וכולם היום מרוצים) .

ועד היום, לא מצאתי את השיטה "מספר אחת" שעובדת בשביל כולם. הרעיון של האינדיבידואל הוא רעיון שאסור להתעלם ממנו ולכל אדם יש את העדפות שלו ומה שעובד בשבילו.

מה שיפה בענף שלנו שאין פה שחור ולבן, הכל משתנה ומאוד דינמי, מחקרים חדשים יצוצו בכל
יום ובכך הידע שלנו לחולל שינוי משמעותי בגופנו, גדל.

אני תמיד נוהג לעקוב אחרי מחקרים חדשים ואחרי פוסטים של Gal T ו קרנבו(יותם) ידידיי המלומדים. לומר לכם שאני מיד משתמש באותן השיטות ומיישם אותן ביום שלמחרת? בשום פנים ואופן לא. כל דבר צריך להיבדק לעומק. לראות איך אנשים מקבלים את הרעיון החדש ("רק 3 אחרוחות ביום?") או ("תרד בכל ארוחה?" מימי The Kid) ועוד פרמטרים אחרים שחיוניים לפני תחילת העבודה.

דיברנו על ריבוי ארוחות, על שיטות "קורעות", וכדומה, ברגע שננתח כל מצב לגופו ונראה מהו הרציונאל יהיה יותר קל להסכים שלכל השיטות יש מקום כלשהו במשוואה, אך עדיין אף אחת מהן היא לא המשולמת.

לדוגמא, מפתח גוף וותיק שאוהב לבלוס בלי סוף בתקופת המסה ועבד עד היום בתפריטי מגזין Flex לא יקבל בכזאת קלות את המעבר ל 3 ארוחות גדולות ביום (מניסיון) ואלא יעדיף לנשנש כל שעתיים וחצי שלוש ארוחה קטנה יותר. ככה זה "ישב" לו יותר טוב בבטן, הוא לא יהיה "כבד מידי". ויוכל לגוון ולהפיג את השעמום היומיומי.
בניגוד ל-
איש עסקים עסוק, שאין לו זמן למשחקים, הוא יעדיף לחטוף 2-3 ארוחות גדולות ועוד 1-2 חטיפים בין לבין. אחד כזה יקבל בשמחה את המחקר החדש בלי הרבה וויכוחים.

אני מקווה לסיים בקרוב מאמר חדש שעליו אני עובד שמעלה חלק מהדיון שעלה פה בפוסט.
מקווה שעזרתי,
שיהיה שבוע מעולה!

צוות ישראלבודי- הנהלה
יועץ לתזונת ספורט, תוספי מזון ופעילות גופנית.
GilGranot@israelbody.org - ליעוץ, תמיכה ושאלות
גיל גרנות מנותק  
ישן 09-06-07, 19:44   #2
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

תסכים שלא יהיה הבדל בהרכב הגוף אם אוכלים כל 3 שעות או רק 3 פעמים ביום לדוגמא, כאשר הקלוריות, והחלבונים פחממות שומנים אותו דבר?
סינטרקס
סיינטרקס
Bullet מנותק  
ישן 09-06-07, 20:12   #3
m0she
מנהל מחלקת התזונה

כללי:: משה גלעדי
עוסק ב:: סטודנט לרפואה

אין הרבה תאוריות ואין הרבה שיטות בנושא הזה. בויכוח העיקרי של הדיון, שהיה על הרמה הפיזיולוגית [למשל, הטענה השגויה שריבוי ארוחות מאיץ חילוף חומרים], יש מידע מחקרי נרחב מאוד וכל המחקרים מצביעים לכיוון אחד. אם אתה מדבר על נוחות ועל התאמה לאורח חיים של אנשים זה משהו אחר, אבל זה לא רלוונטי לנושא הדיון שהיה.

MosheG@israelbody.org
m0she מנותק  
ישן 09-06-07, 21:19   #4
YONI
IsraelBody VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלYONI

עוסק ב:: מדריך חדר כושר
חדר כושר: הולמס פלייס דיזנגוף

אה זה לא רלוונטי מר משה? תמשיך לחפש את המריבות ולחשוב שוב שרק מה שאתה אומר רלוונטי לדיון
וגם אדון בולט אתה יכול להמשיך את החיטוב עוד 5 שנים גם וכל אחד יחזור לעיסוקיו בשקט
יש פה אנשים שנהיה להם פרצוף של מאמר כבר מרוב שהם מחפשים להביא פה מאמרים
YONI מנותק  
ישן 09-06-07, 21:20   #5
P-a-n-1-c
Banned

עוסק ב:: חייל בסדיר, מילואימניק בטיב טעם.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי YONI
אה זה לא רלוונטי מר משה? תמשיך לחפש את המריבות ולחשוב שוב שרק מה שאתה אומר רלוונטי לדיון
וגם אדון בולט אתה יכול להמשיך את החיטוב עוד 5 שנים גם וכל אחד יחזור לעיסוקיו בשקט
P-a-n-1-c מנותק  
ישן 09-06-07, 21:29   #6
Night_Wolf
Banned

שלח הודעה דרך ICQ אל Night_Wolf

ציטוט:
פורסם במקור על ידי YONI
יפה אמרתה אחי אבל אין טעם לפנות אליהם גזע עקום לא מתיישר.

ויעקב זאת שאלה אלייך אני לא מבין לעזאזל מה בידיוק אתה מחפש לחטב אצלך?!?!?
Night_Wolf מנותק  
ישן 09-06-07, 21:31   #7
toxicity

עוסק ב:: להטחן בצה"ל

היה מאוד מעניין לראות בפוסט הקודם כמה שמאוד ירדו על כאלה שהביאו מחקרים ויזלזלו בהם, והעריצו את גיל, שהוא בעצמו, לא גדול בכלל.
toxicity מנותק  
ישן 09-06-07, 21:34   #8
Moshe
Banned

ציטוט:
פורסם במקור על ידי toxicity
היה מאוד מעניין לראות בפוסט הקודם כמה שמאוד ירדו על כאלה שהביאו מחקרים ויזלזלו בהם, והעריצו את גיל, שהוא בעצמו, לא גדול בכלל.
גיל לא רוצה להיות גם גדול הוא בקושי מתאמן (הגיע הזמן לחזור לא ?) , בכל מקרה הוא מסתמכים על הניסיון והידע שהוא צבר במשך השנים ובגלל הרקורד שלו והם התייחסו לעניין של לא להיות גדול אלא לגדול מבחינת המעשה והתהליך האם מתקדמים או נתקעים ולא האם הרי אדם או ציפלוחים.
הנושא הזה מאוד מיותר בכלל לא חושב שהיה צריך לפתח אותו כמו שפיתחו אותו , לדעתי גם אם נגיד ויש (אבל אני מאמין שאין) , הבדל בין 3 ל6 הוא יהיה כל כך זניח...
Moshe מנותק  
ישן 09-06-07, 21:46   #9
shikoLM

הסמל האישי שלshikoLM

ציטוט:
פורסם במקור על ידי YONI
אני מצטער להגיד אבל לא ראיתי בהודעה של גיל שום הוכחה פיזולגית לעדיפות של ריבוי ארוחות. מכך ניתן להסיק שהיתרון המדובר הוא עניין הנוחות, וזה כמו שמשה אמר לא רלוונטי לדיון המקורי.

shikoLM מנותק  
ישן 09-06-07, 22:00   #10
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

ציטוט:
פורסם במקור על ידי YONI
זה לא רלוונטי כי השרשור המקורי עסק בעניין פיסיולוגי, ובייחוד עניין של הרכב הגוף(מסת שריר ושומן). מה שמשה אומר כן רלוונטי לדיון, ומילותיך בכלל מיותרות אז שב בשקט!
כן, אני יכול להמשיך חיטוב עוד 15 שנה! זה קשור לעניין השרשור? איך הנתונים שלי (שאגב לפי דעתי לא מביישים בכלל ויש פה אנשים שדברו והם בכלל צריכים לשמור על פרופיל נמוך בקטע הזה ולא להתנשא) קשורים לשאלה המקורית?

"יש פה אנשים שנהיה להם פרצוף של מאמר כבר מרוב שהם מחפשים להביא פה מאמרים"
במקומך הייתי מתבייש להגיד את זה, אני מאחל לרופא שלך לשלוח אותך לניתוח או להחליט להביא לך תרופות על סמך חוות דעת, ועל סמך אנשים שהוא מכיר בחיי היום-יום ולא על סמך מחקרים ועל סמך המדע.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי MosheB
הנושא הזה מאוד מיותר בכלל לא חושב שהיה צריך לפתח אותו כמו שפיתחו אותו , לדעתי גם אם נגיד ויש (אבל אני מאמין שאין) , הבדל בין 3 ל6 הוא יהיה כל כך זניח...
לא אתה לא מבין, פותח השרשור שאל שאלה לגיטימית על מספר הארוחות ביום ו"האם זה משנה", אנשים הציגו חוות דעת אחת שמבוססת על מחקרים ועל מדע, ואנשים אחרים הציגו חוות דעת אחרת שמבוססת על הרגלי אכילה של שרירנים וטענו שחייב לאכול כל 3 שעות, אחרת מפרקים שריר, לא מפרקים שומן, וה' יודע מה עוד קורה
סינטרקס
סיינטרקס
Bullet מנותק  
ישן 09-06-07, 22:05   #11
DropDead
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי MosheB
גיל לא רוצה להיות גם גדול הוא בקושי מתאמן (הגיע הזמן לחזור לא ?) , בכל מקרה הוא מסתמכים על הניסיון והידע שהוא צבר במשך השנים ובגלל הרקורד שלו והם התייחסו לעניין של לא להיות גדול אלא לגדול מבחינת המעשה והתהליך האם מתקדמים או נתקעים ולא האם הרי אדם או ציפלוחים.
ההבדל הוא שבמסה אי אפשר להכניס את כל האוכל ב 3 ארוחות .. גם לא ב 4 .
DropDead מנותק  
ישן 09-06-07, 22:28   #12
gman
חבר פעיל

שלח הודעה דרך ICQ אל gman

חח איזה מחמאה גיל פתח דיון כתשובה לשאלה שלי, אני חשוב עכשיו (:
דרופ דד, אני דווקא מצליח להכניס את כל האוכל ב4 ארוחות, ולי זה יוצא יותר נוח מאשר ארוחה כל 3 שעות.
ישן 09-06-07, 22:33   #13
YONI

הסמל האישי שלYONI

עוסק ב:: מדריך חדר כושר
חדר כושר: הולמס פלייס דיזנגוף

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Bullet
זה לא רלוונטי כי השרשור המקורי עסק בעניין פיסיולוגי, ובייחוד עניין של הרכב הגוף(מסת שריר ושומן). מה שמשה אומר כן רלוונטי לדיון, ומילותיך בכלל מיותרות אז שב בשקט!
כן, אני יכול להמשיך חיטוב עוד 15 שנה! זה קשור לעניין השרשור? איך הנתונים שלי (שאגב לפי דעתי לא מביישים בכלל ויש פה אנשים שדברו והם בכלל צריכים לשמור על פרופיל נמוך בקטע הזה ולא להתנשא) קשורים לשאלה המקורית?

"יש פה אנשים שנהיה להם פרצוף של מאמר כבר מרוב שהם מחפשים להביא פה מאמרים"
במקומך הייתי מתבייש להגיד את זה, אני מאחל לרופא שלך לשלוח אותך לניתוח או להחליט להביא לך תרופות על סמך חוות דעת, ועל סמך אנשים שהוא מכיר בחיי היום-יום ולא על סמך מחקרים ועל סמך המדע.

לא אתה לא מבין, פותח השרשור שאל שאלה לגיטימית על מספר הארוחות ביום ו"האם זה משנה", אנשים הציגו חוות דעת אחת שמבוססת על מחקרים ועל מדע, ואנשים אחרים הציגו חוות דעת אחרת שמבוססת על הרגלי אכילה של שרירנים וטענו שחייב לאכול כל 3 שעות, אחרת מפרקים שריר, לא מפרקים שומן, וה' יודע מה עוד קורה
אתה יכול לאחל לרופא שלי הרבה דברים הבעייה שאני לא מכיר בכלל את הרופא שלי כי לא הייתי צריך אותו אבל אתה יודע מה אם אני ארצה לברר אני אקח ממך טיפים להגיע כמה שיותר מהר לקופת חולים בינתיים אני אתחיל עם ארוחה אחת ביום ונראה איך אני ממשיך מכאן, אם זה לא עוזר להגיע לרופא מהר או לפסיכיאטר אז אני אודיע לך ותעזור לי
YONI מנותק  
ישן 09-06-07, 22:50   #14
arbel2
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

הסמל האישי שלarbel2

עוסק ב:: מנגן על עצבים בחסד עליון
חדר כושר: נאוטילוס

אוחחחחחח העקשנות של כל הגורמים בדבר נותנת לי חשק לאנוס להם את הגולגולת

ואיך חוזרים לנקודה ש"גיל לא גדול" ? Whoop Dee Doo , גיל לא 100 קילו חטוב , אבל ואללה אני מעדיף לתת לבחור הזה להכין אותי לתחרות (גילו'ש ,זה יקרה בעתיד הלא רחוק ,תהיה מוכן בלאט ! ) מאשר איזה "יועץ תחרויות" בשקל תשעים שמבחינתו התרופה לזה שקורסות לך הכליות והכבד באמצע הכנה לתחרות או דיאטה קשה זה להוסיף עוד שני Cc של סוסטנון .

וכמו שגיל עמיתי המלומד והמכובד אמר קודם ,בענף שלנו יש 7982 (בדיוק ! P: ) דרכים להשיג כל דבר ,ולכל שיטה יש X מחקרים שמגבים אותה וx מחקרים שלא , ללכת לפי מחקרים זה טוב ויפה ,אבל יש מקום גדול אף יותר לניסיון האישי ,וכמובן ,להטעמה האישית.
דרך אגב ,למרות שאני מוקיר את דעותיו של לייל מקדולנד מפז ,ובהחלט היו לו כמה פנינים של חוכמה שמאוד עזרו לי בחיי ,אבל אל תעשו מהמילה של לייל קודש ,טוב נשמות שלי ? לא כל מה שהולך אצלו בפורום זה חצוב בסלע ,ולא כל מילה שיוצאת לו מפה זה דין תורה.

או בקיצור ?
שברתם לי את הזין בריבוע עם הויכוח הדבילי שצמח סביב דיון בסיסי מאוד

לפניות ,מענות ,טענות ובקשות ...לחץ כאן

מאמן חדר כושר מוסמך מטעם קמפוס "שיאים" אוניברסיטת ת"א
arbel2 מנותק  
ישן 09-06-07, 23:04   #15
m0she
מנהל מחלקת התזונה

איך לייל מקדונלד קשור פה? השם שלו לא הוזכר בטיעון של אף אחד, הובאו מחקרים בלבד. בנוגע למחקרים, אתה פשוט טועה ומטעה. אתה מוזמן להביא מחקרים שסותרים את מה שנאמר.

MosheG@israelbody.org
m0she מנותק  
ישן 09-06-07, 23:10   #16
- Idan -

הסמל האישי של- Idan -

שלח הודעה דרך Yahoo אל - Idan -

אני לא מבין איך נשאר עדיין מקום לויכוח. גיל כותב בעצמו שהשיקול של האם לתת תפריט עם 3 או 6 ארוחות תלוי באורח החיים של הבן אדם נטו, כלומר זה עניין של נוחות, כלומר אפשר להסיק שהוא טוען שמבחינה פזיולוגית אין הבדל מהותי (לא משהו שאמור להשפיע על צבירת מסה או איבוד שומן הכוונה).
ישן 09-06-07, 23:12   #17
Vin diesel
מושעה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי - Idan -
אני לא מבין איך נשאר עדיין מקום לויכוח. גיל כותב בעצמו שהשיקול של האם לתת תפריט עם 3 או 6 ארוחות תלוי באורח החיים של הבן אדם נטו, כלומר זה עניין של נוחות, כלומר אפשר להסיק שהוא טוען שמבחינה פזיולוגית אין הבדל מהותי (לא משהו שאמור להשפיע על צבירת מסה או איבוד שומן הכוונה).
צודק...
Vin diesel מנותק  
ישן 09-06-07, 23:22   #18
arbel2

הסמל האישי שלarbel2

עוסק ב:: מנגן על עצבים בחסד עליון
חדר כושר: נאוטילוס

ציטוט:
פורסם במקור על ידי m0she
איך לייל מקדונלד קשור פה? השם שלו לא הוזכר בטיעון של אף אחד, הובאו מחקרים בלבד. בנוגע למחקרים, אתה פשוט טועה ומטעה. אתה מוזמן להביא מחקרים שסותרים את מה שנאמר.

בשירשור הקודם שננעל ,שמו של לייל הועלה והוזכר ,וחלק מהשיטות המשוטטות בפורום שלו הוזכרו
(סוג של צום )

לפניות ,מענות ,טענות ובקשות ...לחץ כאן

מאמן חדר כושר מוסמך מטעם קמפוס "שיאים" אוניברסיטת ת"א
arbel2 מנותק  
ישן 09-06-07, 23:25   #19
Kachok

הסמל האישי שלKachok

כללי:: עד מתי?
עוסק ב:: טכנאי תקשורת
חדר כושר: קאנטרי באר שבע
שלח הודעה דרך MSN אל Kachok

ציטוט:
פורסם במקור על ידי arbel2
בשירשור הקודם שננעל ,שמו של לייל הועלה והוזכר ,וחלק מהשיטות המשוטטות בפורום שלו הוזכרו
(סוג של צום )

השיטות האלו לא בדיוק שלו...זה פשוט טרנד בתחום

עד מתי ספטמבר 07?:cry_1:

Kachok מנותק  
ישן 09-06-07, 23:25   #20
m0she
מנהל מחלקת התזונה

זאת לא שיטה שהוא פיתח, זאת שיטה שרצה חזק במחקר. יש אנשים בפורום שלו שניסו אותה, אבל הוא ממש לא המציא את זה. מכל מקום כל הטענות גובו במחקרים ולא ב"לייל אמר".

MosheG@israelbody.org
m0she מנותק  
נושא נעול