ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 10-06-07, 16:10   #1
CatDog
חבר פעיל

3 שאלות על אינדקס גליקמי

1. איך לעזאזאל לדבש יש אינדקס גליקמי גבוה מלסוכר לבן אם בדבש זה הכל פרוקטוז ?

2. למה אומרים שגם לקטוז (סוכר החלב) מקפיץ ת'אינסולין אם האינדקס הגליקמי שלו ממש נמוך?

3. האם אותה כמות של פחמימות פשוטות בעלי אינדקס גליקמי נמוך (לדוגמא תפוחים\חלב) תקפיץ ת'אינסולין (מה שלא רצוי במהלך היום) יותר\פחות מאותה כמות של פחמימות מורכבות בעלות אינדקס גליקמי גבוה (לדוגמא אורז\תירס)?
CatDog מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 10-06-07, 16:20   #2
Sugarzaza
IsraelBody VIP - חבר יהלום

שלח הודעה דרך ICQ אל Sugarzaza שלח הודעה דרך MSN אל Sugarzaza

1. מי אמר שהכל פרוקטוז?

2. לחלב יש גם כן השפעה אינסולימנית לא קטנה, יש על זה מאמר בישראלבודי

3. תלוי בהרבה גורמים, כמו נוכחות של ליפידים, סיבים וחלבונים. אל תקח את האינדקס הגליקמי של מזונות כתורה מסיני, זה מאוד לא אבסולוטי כמו שאתה חושב.

Patience + Persistence = Progress. (Bill Starr, The Strongest Shall Survive)

Sugarzaza מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 10-06-07, 16:47   #3
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

עוסק ב:: Making the world a better place

ציטוט:
פורסם במקור על ידי CatDog
1. איך לעזאזאל לדבש יש אינדקס גליקמי גבוה מלסוכר לבן אם בדבש זה הכל פרוקטוז ?

2. למה אומרים שגם לקטוז (סוכר החלב) מקפיץ ת'אינסולין אם האינדקס הגליקמי שלו ממש נמוך?

3. האם אותה כמות של פחמימות פשוטות בעלי אינדקס גליקמי נמוך (לדוגמא תפוחים\חלב) תקפיץ ת'אינסולין (מה שלא רצוי במהלך היום) יותר\פחות מאותה כמות של פחמימות מורכבות בעלות אינדקס גליקמי גבוה (לדוגמא אורז\תירס)?
1. הדבש הוא לא כולו פרוקטוז, אלא יחס שדי מזכיר את הסוכר שולחן\סוכרוז, של חצי חצי. האינדקס תלוי בעוד כמה גורמים אחרים, אבל הוא די דומה בין השניים.

2. לקטוז לא גורם לתגובה גליקמית או לתגובה אינסולינמית גבוהה, אלא החלבון של החלב ובמיוחד מי הגבינה.

3. אם אנו מדברים על כמות של פחמימות, ולא על כמות של מוצר (משקל של אוכל), אז כמובן שזו עם האינדקס הנמוך תעלה בצורה פחות מהירה וחדה את הגלוקוז והאינסולין. מורכבות הפחמימה לא קשורה תמיד לאינדקס הגליקמי שלה, יהיו כאן יוצאים מן הכלל (לא שאפשר בכלל לכנות זאת "כלל").

4. אל תתעסק בשטויות. אין הרבה יתרון בהתעסקות במדד הזה, לאדם בריא. אם כבר רוצים לייחס לכך חשיבות, לשם מטרה כלשהיא (רעב או תזונה מסביב לאימון למשל), צריך לזכור שמעבר לאינדקס הגליקמי יש גם את העומס הגליקמי של הארוחה, האינדקס האינסולינמי, אפקט של ארוחות אחרות, הבדלים ברגישות לאינסולין בין בני אדם שיראו התמודדות שונה ועוד פקטורים שבהם מתחשבים חולי הסכרת.

gal.T מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 10-06-07, 17:44   #4
CatDog
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gal.T
1. ן\3. אם אנו מדברים על כמות של פחמימות, ולא על כמות של מוצר (משקל של אוכל), אז כמובן שזו עם האינדקס הנמוך תעלה בצורה פחות מהירה וחדה את הגלוקוז והאינסולין. מורכבות הפחמימה לא קשורה תמיד לאינדקס הגליקמי שלה, יהיו כאן יוצאים מן הכלל (לא שאפשר בכלל לכנות זאת "כלל").
אז איזו עדיפות יש לאכול פחמימות מורכבות ולא פשוטות ?
אם אני אוכל תפוחים בננות וסוכר לבן כל היום במקום שיבולת שועל\אורז מלא לא תהיה לזה שום השפעה אם כמות הפחמימות שווה ?
ישן 10-06-07, 17:46   #5
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

ציטוט:
אז איזו עדיפות יש לאכול פחמימות מורכבות ולא פשוטות ?
אם אני אוכל תפוחים בננות וסוכר לבן כל היום במקום שיבולת שועל\אורז מלא לא תהיה לזה שום השפעה אם כמות הפחמימות שווה ?
עברית שפה קשה?... אני לא מדבר על המורכבות, אלא על האינדקסים השונים (הסברתי לך שזה שימוש לא מדוייק במונח).

הנה לך חכה. עכשיו לך תדוג ידידי.

עריכה: תבין עד כמה זה לא מדוייק, ולפי הדוגמא שלך אפילו. למשל, בננה ובמיוחד תפוח כמעט ולא ישפיעו על האינסולין, כאשר שיבולת שועל קצוצה תשפיע יותר, ואורז לבד ישפיע כמו הסוכר הלבן (אפילו המלא יהיה קרוב אליו). וכל זאת למרות המורכבות\פשטות... (אני מדבר על מהירות עליית הגלוקוז\אינסולין כמובן).

ישן 10-06-07, 17:55   #6
CatDog
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gal.T
עברית שפה קשה?... אני לא מדבר על המורכבות, אלא על האינדקסים השונים (הסברתי לך שזה שימוש לא מדוייק במונח).

הנה לך חכה. עכשיו לך תדוג ידידי.

עריכה: תבין עד כמה זה לא מדוייק, ולפי הדוגמא שלך אפילו. למשל, בננה ובמיוחד תפוח כמעט ולא ישפיעו על האינסולין, כאשר שיבולת שועל קצוצה תשפיע יותר, ואורז לבד ישפיע כמו הסוכר הלבן (אפילו המלא יהיה קרוב אליו). וכל זאת למרות המורכבות\פשטות... (אני מדבר על מהירות עליית הגלוקוז\אינסולין כמובן).
תודה אחי שרשור אחד המעניינים ... אבל עדיין לא הצלחתי להבין ממנו - האם יש איזושהי עדיפות לאכול פחמימות מורכבות על פני פשוטות ? (ואני לא מדבר על הזמן שמסביב לאימון אלא במהלך יום רגיל נניח ללא אימון )
האם יש פחות איבוד שריר ויותר שריפת שומן או משו כזה או שהכל שאלה של שובע ?

עריכה: סליחה.. אניודע שהחלפתי נושא לגמרי ..
ישן 10-06-07, 18:26   #7
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

ציטוט:
תודה אחי שרשור אחד המעניינים ... אבל עדיין לא הצלחתי להבין ממנו - האם יש איזושהי עדיפות לאכול פחמימות מורכבות על פני פשוטות ? (ואני לא מדבר על הזמן שמסביב לאימון אלא במהלך יום רגיל נניח ללא אימון )
האם יש פחות איבוד שריר ויותר שריפת שומן או משו כזה או שהכל שאלה של שובע ?

עריכה: סליחה.. אניודע שהחלפתי נושא לגמרי ..
רציתי להפנות אותך לדברים שנאמרו כבר, מספיק פעמים, אבל אור המעפאן מחק זמנית הודעות ישנות מהפורום. חשוב שתבין את ההגיון מאחורי הדברים, אבל אם אתה רוצה תשובה פשוטה, אז בגדול מעבר לרעב האינדקס, לכשעצמו, אינו משנה כלכך.

תקרא אולי גם כאן, וקצת את מה שalan כותב בשרשורים שהוא ציטט מBB.COM.
http://www.atraf-f.net/or/showthread.php?t=20780

מצטער שאני לא מרחיב בעצמי, פשוט אני שונא לחזור על עצמי.

גל

ישן 10-06-07, 21:41   #8
CatDog
חבר פעיל

הבנתי תודה אחי על העזרה ..
תגובה