ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 19-10-08, 21:18   #21
adimenia
חבר פעיל

חחחחחחחחחחחחחחח ליצר פחמימה מחלבון??!!! מה זה הקישקוש הזה אין דבר כזב אתה מתכוון אנירגיה מחלבון
ובקשר לדיאטה שמע אני לא המצאתי אותה זאת תכנית ידועה של בן אדם הנחשב גורו תזונה עולמי אתה לא חייב לעשות אותה כמו שאמרתי וכמו שליל אומר בשורות הריאשונות של הספר הדיאטה הזאת לא מיועדת לכל אחד היא קשה בטירוף אבל מביאה תוצאות מובטחות אם אתה לא רוצה לעשות אותה על תעשה אותה אבל בטח על תזלזל בא אחי
תיקרא על זה קצת תקרא תגובות של אנשים שעבור אותה תיראה שהיא מבטיחה תוצאות
ושוב זה לא המצאה שלי ליל הוא אוטוריטה בכל מה שקשות לתזונה ואימונים אז זאת זכותך להחליט אם אתה רוצה לעשות את מה שוהא אומר או לא רק מה התוצאת שלו לא מטלות בספק
adimenia מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 19-10-08, 21:22   #22
adimenia
חבר פעיל

ושוב המטרה של העמסה כאן היא "לעבוד" על הגוף ולא לכנס למצב של קיטוסיס וכאשר אתה מבצע את העמסה לפי התכנית אתה מגיע חמצב של glycogen super compensation שזה מאגר של יותר מ 100% גליקוגן בשריר דרך אגב מה שיםה פה הוא שגם בתהליך העמסה הגוף ממשיך להשתמש בשומן לאנרגיה כי העדיפות של הגוף תהיה כודם כל להחזיר את מאגרי הגליקוגן ורק אחר כך להשתמש בפחמימה כמקור לאנירגיה
ישן 19-10-08, 21:34   #23
HardCor3
מפקח ראשי

הסמל האישי שלHardCor3

כללי:: ירדן

ציטוט:
פורסם במקור על ידי adimenia צפה בהודעה
חחחחחחחחחחחחחחח ליצר פחמימה מחלבון??!!! מה זה הקישקוש הזה אין דבר כזב אתה מתכוון אנירגיה מחלבון
ובקשר לדיאטה שמע אני לא המצאתי אותה זאת תכנית ידועה של בן אדם הנחשב גורו תזונה עולמי אתה לא חייב לעשות אותה כמו שאמרתי וכמו שליל אומר בשורות הריאשונות של הספר הדיאטה הזאת לא מיועדת לכל אחד היא קשה בטירוף אבל מביאה תוצאות מובטחות אם אתה לא רוצה לעשות אותה על תעשה אותה אבל בטח על תזלזל בא אחי
תיקרא על זה קצת תקרא תגובות של אנשים שעבור אותה תיראה שהיא מבטיחה תוצאות
ושוב זה לא המצאה שלי ליל הוא אוטוריטה בכל מה שקשות לתזונה ואימונים אז זאת זכותך להחליט אם אתה רוצה לעשות את מה שוהא אומר או לא רק מה התוצאת שלו לא מטלות בספק
אכן על ידי תהליך הנקרא דיאמינציה .
HardCor3 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 19-10-08, 21:45   #24
adimenia
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי hardcor3 צפה בהודעה
אכן על ידי תהליך הנקרא דיאמינציה .
לא שמעתי על זה תן כמה לינקים לקרוא על הנושא נישמע לי מופרך לגמרי

אתה לא מתכוון ליצור אנרגיה מחלבון?
ישן 19-10-08, 21:53   #25
HardCor3
מפקח ראשי

הסמל האישי שלHardCor3

כללי:: ירדן

ציטוט:
לא שמעתי על זה תן כמה לינקים לקרוא על הנושא נישמע לי מופרך לגמרי

אתה לא מתכוון ליצור אנרגיה מחלבון?
בגוף האדם יש עשרים חומצות אמינו סטנדרטיות המשמשות לבניית החלבונים, הניתנות לצריכה מהמזון.

את חלקן מסוגל הגוף לסנתז בעצמו, בעיקר בתאי הכבד. חומצות אלו אין האדם חייב לקבל מהמזון ולכן הן נקראות חומצות אמינו בלתי-חיוניות. בכל רקמות הגוף, ובעיקר בכבד, נעשה גם תהליך המכונה דיאמינציה (deamination), כאשר חומצות אמינו הופכות לחומרים כימיים אחרים וביניהם גם לשומן.

שמונה חומצות אמיניות נקראות חומצות אמינו חיוניות משום שאין ביכולתו של גוף האדם לסנתז אותן מתרכובות אחרות ברמה הרצויה ולפיכך עליו לקבל אותן באמצעות צריכת מזון, בעיקר בדרך של פירוק חלבונים. חומצות האמינו החיוניות המתקבלות בתזונה הן: לאוצין, טראונין, פנילאלנין, ליזין, איזולאוצין, טריפטופאן, ולין, מתיונין.

ארבעת חומצות האמינו ציסטאין, טירוזין, היסטידין וארגינין הן חומצות אמינו חצי חיוניות בעיקר בילדים, משום שהמסלולים המטבוליים המובילים לסינתוזן אינם מפותחים באופן מלא. גם חומצות אלו מתקבלות על ידי פירוק חלבונים.

בנוסף, יכול גוף האדם לקבל גם את החומצות אלנין, אספרגין, גלוטמין, גליצין, חומצה אספרטית, חומצה גלוטמית, לויצין, ליזין, סרין, פנילאלנין, פרולין, ציסטין ותראונין בדרך של פירוק חלבונים.

כמות צריכת חומצות האמינו הדרושה תלויה גם בגילו ובמצבו הבריאותי של הפרט, ולכן קשה לקבוע באופן מוצהר את דרישות הגוף לחומצות אמינו מסוימות.

בנוסף לחומצות האמינו הסטנדרטיות הנמצאות בכל צורות החיים, למספר רב של חומצות אמינו לא טבעיות ישנו תפקיד חיוני בתעשייה הכימית, כמו למשל הריאגנטים EDTA ו- nitriloacetic acid.

חומצות אמינו מסועפות ונגזרותיהן משמשות כתוספי תזונה אצל ספורטאים. זאת בעיקר מהסיבה שלהבדיל מחומצות אמינו רגילות הן אינן מתפרקות בכבד (המקום בו מתפרקות רוב חומצות האמינו) ומגיעות דרך מחזור הדם ישירות לשרירים.
HardCor3 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 19-10-08, 22:17   #26
HallucinogeN
על תנאי - פרסום חברות מתחרות

adimenia, אתה לא שם לב שאתה מדבר כמו ילד קטן?
שולל דברים חופשי אבל אין לך מאחורי מה לעמוד, והגוף יכול לייצר באלפי דרכים גלוקוז, ככה התחלתי את הפוסט הקודם - אין דבר כזה פחמימות חיוניות! יש כזה דבר חומצות אמינו וחומצות שומן חיוניות! (כאשר חיוני=הגוף אינו יודע לייצר בעצמו)
אז כל מה שלייל אומר זה מה שקובע לעולמי-עד?
כן, אני מכיר את השיטה, תבין שהיא בסופו של דבר גימיק שיווקי. בסך הכל carb-cycling עם טוויסט, שהוא לדעתי, מיותר.

נ.ב
מילים מפוצצות כמו "glycogen super compensation" אינם עגה מדעית אלא סתם דרך פלצנית לומר שמאגרי הגליקוגן מתמלאים כפיצוי על התרוקנותם בימים שלפני.
HallucinogeN מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 19-10-08, 22:18   #27
adimenia
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי hardcor3 צפה בהודעה
בגוף האדם יש עשרים חומצות אמינו סטנדרטיות המשמשות לבניית החלבונים, הניתנות לצריכה מהמזון.

את חלקן מסוגל הגוף לסנתז בעצמו, בעיקר בתאי הכבד. חומצות אלו אין האדם חייב לקבל מהמזון ולכן הן נקראות חומצות אמינו בלתי-חיוניות. בכל רקמות הגוף, ובעיקר בכבד, נעשה גם תהליך המכונה דיאמינציה (deamination), כאשר חומצות אמינו הופכות לחומרים כימיים אחרים וביניהם גם לשומן.

שמונה חומצות אמיניות נקראות חומצות אמינו חיוניות משום שאין ביכולתו של גוף האדם לסנתז אותן מתרכובות אחרות ברמה הרצויה ולפיכך עליו לקבל אותן באמצעות צריכת מזון, בעיקר בדרך של פירוק חלבונים. חומצות האמינו החיוניות המתקבלות בתזונה הן: לאוצין, טראונין, פנילאלנין, ליזין, איזולאוצין, טריפטופאן, ולין, מתיונין.

ארבעת חומצות האמינו ציסטאין, טירוזין, היסטידין וארגינין הן חומצות אמינו חצי חיוניות בעיקר בילדים, משום שהמסלולים המטבוליים המובילים לסינתוזן אינם מפותחים באופן מלא. גם חומצות אלו מתקבלות על ידי פירוק חלבונים.

בנוסף, יכול גוף האדם לקבל גם את החומצות אלנין, אספרגין, גלוטמין, גליצין, חומצה אספרטית, חומצה גלוטמית, לויצין, ליזין, סרין, פנילאלנין, פרולין, ציסטין ותראונין בדרך של פירוק חלבונים.

כמות צריכת חומצות האמינו הדרושה תלויה גם בגילו ובמצבו הבריאותי של הפרט, ולכן קשה לקבוע באופן מוצהר את דרישות הגוף לחומצות אמינו מסוימות.

בנוסף לחומצות האמינו הסטנדרטיות הנמצאות בכל צורות החיים, למספר רב של חומצות אמינו לא טבעיות ישנו תפקיד חיוני בתעשייה הכימית, כמו למשל הריאגנטים edta ו- nitriloacetic acid.

חומצות אמינו מסועפות ונגזרותיהן משמשות כתוספי תזונה אצל ספורטאים. זאת בעיקר מהסיבה שלהבדיל מחומצות אמינו רגילות הן אינן מתפרקות בכבד (המקום בו מתפרקות רוב חומצות האמינו) ומגיעות דרך מחזור הדם ישירות לשרירים.
אחי זה ברור וידוע אבל זה מתקשר ליצירת פחמימה מחלבון?

אלה הם שני דברים שונים בתחלית בפחמימה אין חומצות אמינו
ותפקידה בגוף הוא שונה לגמרי זה כמו להגיד שרקמת שומן יכולה להפוך לרקמת שריר
ישן 19-10-08, 22:18   #28
The Sun
Banned

HallucinogeN
אתה מתעסק כאן עם אנשים לא רציניים, אתה יודע איפה הרציניים נמצאים תחסוך לעצמך את הקקי
The Sun מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 19-10-08, 22:27   #29
adimenia
חבר פעיל

נירה לי שאני מבין למה את מתכוון אתה מתכוון לחלבון מן הצומח שאינו מכיל את 9 חומצות האמינו החיוניות אני לא מדבר על זה הבחור אמר שהגוף יכול להפוך פחמימה לחלבון זה בלתי אפשרי אני לא מדבר על חלבון שקיים בדגנים שהגוף יכול חפרק ולהשתמש בחומצות האמינו אשר מגיעות מהחלבון הזה אני מדבר על פחמימה שנספגת בגוף לגוף אין את יכולת להפוך אותה לחלבון
ישן 19-10-08, 22:31   #30
adimenia
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי HallucinogeN צפה בהודעה
שולל דברים חופשי אבל אין לך מאחורי מה לעמוד, והגוף יכול לייצר באלפי דרכים גלוקוז, ככה התחלתי את הפוסט הקודם - אין דבר כזה פחמימות חיוניות! יש כזה דבר חומצות אמינו וחומצות שומן חיוניות! (כאשר חיוני=הגוף אינו יודע לייצר בעצמו)
כן, אני מכיר את השיטה, תבין שהיא בסופו של דבר גימיק שיווקי. בסך הכל carb-cycling עם טוויסט, שהוא לדעתי, מיותר.

נ.ב
מילים מפוצצות כמו "glycogen super compensation" אינם עגה מדעית אלא סתם דרך פלצנית לומר שמאגרי הגליקוגן מתמלאים כפיצוי על התרוקנותם בימים שלפני.
מי אמר שמה שליל אומר זה קדוש?
אני בסך הכל ציינתי שהבחור יודע על מה הוא מדבר טוויסט לא טוויסט
זה עובד נקודה עוד פעם אתה רוצה תעשה אתה לא רוצה על תעשה מה אתה לוקח את זה אישי ודרך אגב אני מציע לך לקרוא את הספר יש ים הרבה מידע וידע על הכימיה של הגוף ואיך דברים עובדים ותבין למה השיטה הזאת עובדת
עם אתה רוצה לרדת לאחוזי שומן ממש נמוכים carb cycling עם ציטים כמו שאתה אומר לא יביא אותך לשם בטח שלא בזמן קצר יחסית
ישן 19-10-08, 22:33   #31
adimenia
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי the sun צפה בהודעה
hallucinogen
אתה מתעסק כאן עם אנשים לא רציניים, אתה יודע איפה הרציניים נמצאים תחסוך לעצמך את הקקי
אני לא יודע מה זה אמור להביע אבל אחי אני מציע לך לא לזלזל באנשים שאתה לא מכיר וחבל לרדת כאן לפסים אישיים אתה מוזמן לחלוק על דעתי ולהביע את לדעתך אם אתה חושב שאני טועה תביא את משנתך לדיון ובוא ניראה מי צודק
אבל תגובות כמו שלך הם לא לעניין
ישן 19-10-08, 22:39   #32
adimenia
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי hallucinogen צפה בהודעה

נ.ב
מי דיבר על גלוקוז פה מה הקשר גבר המטרה שלך בתכנית הזאת זה להשתמש בשומן כמקור אנרגיה ברור שאין דבר כזה פחמימה חיונית אבל שומן הוא מקור הרבה פחות טוב לאנרגיה מגלוקוז ודרך אגב שומן כמקור אנרגיה לא מסוגל
להיות מנוצל ע"י המוח כמקור אנרגיה סגלל זה אתה מרגיש כמו זבל על דאיטת דלת פחמימות פחמימות חשובות כי זה מקור האנירגיה הכי זמין והכי טוב לגוף
בכול מקרה אני חוזר ואומר מי שניסה את השיטה הזאת קיבל תוצאות ממש טובות
ואתה אולי חושב שאין לי מושג אל תאמין למה שאני אומר תשאל את הרדקור תשאל את גיל תשאל את יותם על השיטה הזאת ותיראה מה יש להגיד
ישן 19-10-08, 23:07   #33
HallucinogeN

א) אם לא הבנת עדיין כשאני אומר פחמימה אני אומר גלוקוז כיוון שפחמימה זה בסופו של דבר גלוקוז לא משנה באיזה עטיפה תעטוף אותו.
ב) מי קבע ששומן הוא מקור פחות טוב לאנרגיה מגלוקוז?
ג) המח יכול לנצל אנרגיה משומן לכ-75% מתפקודו התקין, כפי שהזכרתי מקודם, קיימים תהליכים ופעילויות שדורשות גלוקוז בגוף אך גם זה לא מגרד את ה50 גרם פחמימה ביום. ולכן, גם אם לא נצרוך פחמימות לחלוטין הגוף יודע לייצר גלוקוז בעצמו לצורך פעילויות אלה. קראתי איפשהו הפשטה יפה של הנושא. אם תשים קבוצה של אנשים על אי אחד ותאכיל אותם רק בחלבון ובשומן ועל אי אחר קבוצה של אנשים ותאכיל אותם רק בפחמימות. תוך שנה הקבוצה של הפחמימות כולם ימותו והקבוצה של החלבון ושומן יחיו בכיף ובסבבה.
ד) אתה אולי מרגיש כמו זבל על דיאטת דלת פחמימות כיוון שקודם כל, אתה בגרעון קלורי ואתה "נגמל" מההרגל של הגוף שלך להיות תלוי בפחמימות. חוץ מזה מדובר בחוסר-צריכה מוקצנת בפחמימות.

לילה טוב
ישן 19-10-08, 23:21   #34
adimenia
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי HallucinogeN צפה בהודעה
א) אם לא הבנת עדיין כשאני אומר פחמימה אני אומר גלוקוז כיוון שפחמימה זה בסופו של דבר גלוקוז לא משנה באיזה עטיפה תעטוף אותו.
ב) מי קבע ששומן הוא מקור פחות טוב לאנרגיה מגלוקוז?
ג) המח יכול לנצל אנרגיה משומן לכ-75% מתפקודו התקין, כפי שהזכרתי מקודם, קיימים תהליכים ופעילויות שדורשות גלוקוז בגוף אך גם זה לא מגרד את ה50 גרם פחמימה ביום. ולכן, גם אם לא נצרוך פחמימות לחלוטין הגוף יודע לייצר גלוקוז בעצמו לצורך פעילויות אלה. קראתי איפשהו הפשטה יפה של הנושא. אם תשים קבוצה של אנשים על אי אחד ותאכיל אותם רק בחלבון ובשומן ועל אי אחר קבוצה של אנשים ותאכיל אותם רק בפחמימות. תוך שנה הקבוצה של הפחמימות כולם ימותו והקבוצה של החלבון ושומן יחיו בכיף ובסבבה.
ד) אתה אולי מרגיש כמו זבל על דיאטת דלת פחמימות כיוון שקודם כל, אתה בגרעון קלורי ואתה "נגמל" מההרגל של הגוף שלך להיות תלוי בפחמימות. חוץ מזה מדובר בחוסר-צריכה מוקצנת בפחמימות.

לילה טוב
א) מחקרים קבעו. המוח מנצל שומן כאנרגיה בתצורת kenotes וזה הרבה הרבה הרבה פחות יעיל מגלוקוז זה לא אומר שאתה לא יכול ליחיות ככה אתה יכול אבל זה מאוד קשה בגלל זה אנשים לא מצליחים להחזיק הרבה זמן על דאיטות דלות פחמימות

ב) תגיד לי מי מדבר פה על החיוניות של פחמימות מול חלבונים או שומנים אתה שמעת אותי אומר שפחמימות יותר חשובות מחלבון אני בחיים לא אמרתי דבר כזה

ג) אני חוזר ואומר אם אתה על אחוז שומן נמוך יחסית והגוף תקוע הרבה זמן
ואתה רוצה לרדת אל מתחחת 10% שומן ודיאטה שאתה עושה כבר לא עובדת
אז UD2 בהחלט יכולה לתת לך פתרון למצב זאת לא דיאטה לטווח ארוך זה בסך הכל לתקופה של 6-8 שבועות אין עוררין על התוצאות בדיאטה הזאת אתה יכול לקשקש כמה שאתה רוצה זה עדיין לא יעזור לך
זה עובד נקודה גם מניסיון אישי וגם ועדיות של אנשים שניסו אותה אתה יכול להגיד שלך זה לא מתאים זה בסדר זה לא מיועד לכל אחד וגם זה בסדר

ד) כדי להגיע לחוסר של גליקוגן בגוף יש צורך להיות קיצוני בצירכת הפחמימות
אחרת אתה לא תגיע למחסור מספק על מנת לפצות עליו בהעמסה

ה) לגבי ההפשטה שנתת אני מסכים אם זה למרות שהקבוצה שתאכל רק חלבון ושומן תתאבד לאחר זמן קצר מטירוף
ישן 19-10-08, 23:45   #35
HallucinogeN

שמע בנאדם אני לא יודע על מה אתה מגיב בדיוק, אבל מה שבטוח זה שאתה לא משדר על אותו תדר

אז שיהיה
ישן 19-10-08, 23:59   #36
Philip1123
חבר פעיל

הסמל האישי שלPhilip1123

שלח הודעה דרך MSN אל Philip1123

זו דיאטה מצוינת ומי שאומר שהיא נורא קשה פיזית ומנטלית הוא סתם מפונק, או חלש, או שפשוט לא יודע איך לעשות אותה כמו שצריך.
אני תמיד עובד לפיה והתוצאות מעולות תמיד. מה שחסר בפחמימות משלימים עם יותר חלבונים, הרבה שומנים (אגוזי מלך, שקדים) וסיבים תזונתיים.
יתרה מזאת, אני כבר כמעט חודשיים עם גג 20 גרם פחמימות ביום (שבאים כולם רק מירקות וקצת פירות סביב לאימון), וזה בכלל בכלל לא קשה. אחרי שישה ימים ביום השביעי אני מפציץ בפחמימות, כולל צ'יטים וזה עובד מדהים, שווה כל רגע.
אם הייתי רוצה הייתי ממשיך עוד, אבל הגעתי לאחוז שומן נמוך מאוד, ואני מתחיל מסה...
Philip1123 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 20-10-08, 02:49   #37
adimenia
חבר פעיל

ציטוט:
שמע בנאדם אני לא יודע על מה אתה מגיב בדיוק, אבל מה שבטוח זה שאתה לא משדר על אותו תדר

אז שיהיה

ניראה לי שהמצב הוא הפוך אבל עזוב בוא ניסגור את הדיון זה לא הולך לשום מקום הרי בסופו של דבר כל אחד עושה מה שטוב לו וטוב שכך
ישן 20-10-08, 02:51   #38
adimenia
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי philip1123 צפה בהודעה
זו דיאטה מצוינת ומי שאומר שהיא נורא קשה פיזית ומנטלית הוא סתם מפונק, או חלש, או שפשוט לא יודע איך לעשות אותה כמו שצריך.
אני תמיד עובד לפיה והתוצאות מעולות תמיד. מה שחסר בפחמימות משלימים עם יותר חלבונים, הרבה שומנים (אגוזי מלך, שקדים) וסיבים תזונתיים.
יתרה מזאת, אני כבר כמעט חודשיים עם גג 20 גרם פחמימות ביום (שבאים כולם רק מירקות וקצת פירות סביב לאימון), וזה בכלל בכלל לא קשה. אחרי שישה ימים ביום השביעי אני מפציץ בפחמימות, כולל צ'יטים וזה עובד מדהים, שווה כל רגע.
אם הייתי רוצה הייתי ממשיך עוד, אבל הגעתי לאחוז שומן נמוך מאוד, ואני מתחיל מסה...

אחלה שזה קל לך רוב האנשים לא מגיבים טוב על דאיטת דלת פחמימות
אז עם זה קל לך הרווחת דרך אגב חודשיים זה מקסימום שהייתי עושה את התכנית אחרי זה הייתי עובר לחודש וחצי תחזוקה ומתחיל שוב
ישן 20-10-08, 12:42   #39
St.SillaNF
חבר פעיל

עוסק ב:: שחייה

ציטוט:

נ.ב
בנוסף אל תשכח את החומצה הפולית שהכרחית להפיכת פחמימות לאנרגיה, אם כבר מדברים על זה
(ויש לה יתרונות אחרים שמאד תורמים מבחינה ביולוגית)
-אני צודק?
St.SillaNF מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 20-10-08, 12:46   #40
St.SillaNF
חבר פעיל

עוסק ב:: שחייה

ציטוט:
אני לא יודע מה זה אמור להביע אבל אחי אני מציע לך לא לזלזל באנשים שאתה לא מכיר וחבל לרדת כאן לפסים אישיים אתה מוזמן לחלוק על דעתי ולהביע את לדעתך אם אתה חושב שאני טועה תביא את משנתך לדיון ובוא ניראה מי צודק
אבל תגובות כמו שלך הם לא לעניין
התגובות שלך הם לא לעניין,
באים לפה אנשים עם נסיון - שאני אישית מאד מכבד,
ואני קורא כל הודעה שלך ולא מבין למה אתה בכלל מתכוון,
St.SillaNF מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה