ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

צפה בתוצאות הסקר: שייק רק אחרי האימון או שייק גם לפני האימון?
שייק חלבון רק אחרי האימון 219 72.04%
שייק חלבון לפני האימון ואחרי האימון 85 27.96%
מצביעים: 304. לא ניתן להצביע לסקר זה

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 24-10-05, 01:42   #21
carlos 4x4
חבר פעיל

גיל:: אמממ כל דבר החל מפיתוח גוף דרך ברייקדאנס והיפ הופ וכלה בספרות המאה ה15 ומדע בדיוני.

הכלתי ללכת על הסוף עם השטויות שלי קצת....והמשכתי לחוויה

אני לא בטוח בכלל שמערכת העיכול תהיה משובתת, ה"מזון" שהכנסנו מגיע בצורת אבקה ולכן אין לו צורך בעיכול ובמיצי קיבה, רק בפירוק כימ של הפולי פפטיד.

בוא נגיד כזה דבר: לדעתכם, מישהו שלא לוקח את השייק הזה לעומת מישהו שכן לוקח, מה יהיה ההבדל במאסת הגוף אחרי שנה? לדעתכם יותר מ1%?
carlos 4x4 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 24-10-05, 01:55   #22
יותם טלר
חבר פעיל

פיזיולוגית? שואף ל-0%, 1% עוד יהיה יחסית משמעותי.

מה שכן, שייק במהלך האימון יכול לספק תוספת מוטיבציה וגם יכול לספק ייתרונות פסיכולגיים נוספים כגון מרץ וכוח ע"י פלסציבו אפקט.

אז אני אומר למה לא?

עבור אנשים שמקפידים בפנאטיות עד עדי רמת הטיהור המים אותם הם שותים (אהמ, אהמ...), אני לא חושב שמדובר באיזושהי הגזמה פרועה או פרות מעופפות באויר.
ישן 24-10-05, 02:11   #23
carlos 4x4
חבר פעיל

גיל:: אמממ כל דבר החל מפיתוח גוף דרך ברייקדאנס והיפ הופ וכלה בספרות המאה ה15 ומדע בדיוני.

ציטוט:
עבור אנשים שמקפידים בפנאטיות עד עדי רמת הטיהור המים אותם הם שותים (אהמ, אהמ...),
אהבתי....

ציטוט:
מה שכן, שייק במהלך האימון יכול לספק תוספת מוטיבציה וגם יכול לספק ייתרונות פסיכולגיים נוספים כגון מרץ וכוח ע"י פלסציבו אפקט.
מסכים איתך ב1000%, אבל מסתכל על זה מהצד השני. אני יכול להגיד לך שאני מכיר לא אחד ולא שניים ואפילו אני בתקופה מסויימת, שמזלזלים באימון ללא השייק הזה (גם לפני, גם אחרי אני מדבר כאן על שייקים באופן כללי) סובלים מנפילה בכל הדברים שציינת בגלל מחסור בשייק, ולא כך אמור להיות הדבר. הדבר שלעצמו, הוא נחמד, הרגל די טוב לחיים, אפשר להתסדר גם בלעדיו, ותאמינו לי - זה לא פחות טוב.
ישן 24-10-05, 02:24   #24
יותם טלר
חבר פעיל

מסכים לחלוטין!

תיתכן התנייה קוגניטיבית בין אימון מוצלח לבין שייק במהלכו, ובכך למעשה תיווצר איזושהי תלות.

על כל אחד לעשות את חשבון הנפש שלו, האם הייתרונות הלא גדולים הטמונים בחובו של תיסוף בשייק במהלך האימון, שווים להם את החסרונות הפוטנציאליים בהמשך במידה והאפשרות לא תהייה זמינה עבורם בשל אילוצים כאלה ואחרים.

אכן נקודה מעניינת למחשבה שלא ציינתי, וורי נייס קרלוס.
ישן 24-10-05, 02:36   #25
carlos 4x4
חבר פעיל

גם תתכן התנייה קוגניטיבית בין שייק במהלך האימון ונפח לא מנוצל בארנק
בכל מקרה, אני בטוח שאתה יודע שיש חיים גם אחרי השייק.
את האמת, גם על השייק שאחרי האימון אפשר להתווכח....
ישן 24-10-05, 02:42   #26
יותם טלר
חבר פעיל

ציטוט:
את האמת, גם על השייק שאחרי האימון אפשר להתווכח....
לא איתי תיאלץ להתווכח.

אני מכיר במחקר שהוכיח שלמעט לאחר צום בן 15 שעות ומעלה, אין תועלת מיוחדת בחלבון מי גבינה בהשוואה לחלבון מלא ממקור אחר.

מה שכן, ייתרונות הנוחות, הטעם ובעיקר הגיוון מכריעים עבורי את הכף לטובת שייק בכ"ז.

גם ניתן לחסוך כסף בטווח הארוך - ולא לבזבז כפי שרמזת - אם רוכשים חלבון בעלות סבירה במקומות הנכונים, והנ"ל יצא זול יותר פר גרם חלבון בהשוואה לאלטרנטיבות.
ישן 24-10-05, 03:03   #27
carlos 4x4
חבר פעיל

אני מדבר על התייעלות ידידי.
תסכים איתי שמאותה אבקה איכותית שקנית בזול תהנה יותר זמן אם תקח רק אחרי האימון ולא לפני.
בנוסף, ועל זה אני גם הולך לקבל צעקות, נגיד שלא לקחת מיד אחרי האימון אבקת חלבון אלא אכלת ארוחה (שבמקרה שהיית לוקח שייק היית אוכל חצי שעה - שעה אחרי), לדעתך יהיה שינוי משמעותי?
לדעתי לא יהיה שינוי שגדול מ0.05% בתוספת מאסת שריר שנתית, אבל + רציני בחשבון בנק, ב99% אחוז מהאוכלוסיה. בעידן החדש של מיעוט יחסי בסטים, המאזן החנקתי לא נופל פלאים כמו באימונים מסוג ABCD, ולכן אין סיבה לצרוך כמויות אסטרונומיות של חלבון, וגם לא של פחמימה.
ישן 24-10-05, 03:22   #28
יותם טלר
חבר פעיל

ציטוט:
תסכים איתי שמאותה אבקה איכותית שקנית בזול תהנה יותר זמן אם תקח רק אחרי האימון ולא לפני.
איך חסכתי בכך כסף? אם צרכתי 30 גרם חלבון, לא משנה מתי או באיזה מצב צבירה, זה ירד מאותה מכסה בת 210 גרם שאני צורך מדי יום ביומו, ובהכרח החליף מנת חלבון בת 30 גרם ממקור אחר - פסטרמה, קוטג' או מה שלא יהיה - שעולה יותר פר גרם חלבון.

ציטוט:
נגיד שלא לקחת מיד אחרי האימון אבקת חלבון אלא אכלת ארוחה (שבמקרה שהיית לוקח שייק היית אוכל חצי שעה - שעה אחרי), לדעתך יהיה שינוי משמעותי?
בנוגע לכך אנו תמימי-דעים, אני סובר שאין חשיבות פונקציונאלית לתיסוף במי גבינה.
קזאין, אלבומין או כל מקור מלא אחר יהיו טובים בדיוק באותה מידה.

את הסיבות בגינן אני כן בוחר לצרוך מי גבינה ציינתי בהודעתי הקודמת.
ישן 24-10-05, 05:33   #29
טונה
חבר פעיל

כללי:: רן

לפי התפריט שלי יש לי ארוחה שמורכבת

מדנונה ביו לחמניה ופרי לפני אימון...

אם אני לוקח את זה למכון ואוכל את זה ממש לפני שאני מתחיל את האימון, זה יכול להחליף לי את המנת שייק לפני האימון?
ישן 24-10-05, 12:21   #30
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

עוסק ב:: Making the world a better place

יפה מאוד, קראתי את כל הדיון שלכם ואני חייב להגיד שהוא מאוד מעניין ובמקום. רובנו היינו רוצים להתכחש לכל מה שנאמר כאן, אבל, באמת רוב ההשפעות והיתרונות מבחינת מסת שריר על פי השפעותן של משקה לפני אימון\במהלכו לעומת משקה בודד אחרי, או אפילו ארוחה מוצקה הן לא קסומות מדי ובדרך כלל יש ציפיית יתר.
אני חושב, שלאור ההתגלגלויות של השיחה והמסקנות שהועלו כאן, לא צריך להשאיר את הדברים באוויר, אלא לנסות ולתת באמת ראייה מציאותית של צריכת משקאות מסביב לאימון\רק אחריו\ארוחה מוצקה מבחינה כספית פיזיולוגית ופסיכולוגית.

בוא נצא מנקודת הנחה כזאת.
ציטוט:
הדבר שלעצמו, הוא נחמד, הרגל די טוב לחיים, אפשר להתסדר גם בלעדיו, ותאמינו לי - זה לא פחות טוב.
זה נכון מאוד... למעשה בGolden Age של הבודיבילדינג לא היה לאנשים מושג כמעט על עשירית מהדברים שאנו (חובבנים) יודעים כיום על חלבונים, פחמימות, שומנים, אינסולין, אינדקס גליקמי ועוד הרבה (אני רק מציין את הדברים הבסיסיים של היום שהמידע עליהם הרבה יותר עצום מבעבר, אם הם בכלל ידעו...). אותם אנשים כמו ארנולד, לואי, מייק, סרג'יו, פרנקו קולומבו ועוד, שכמובן הסיבה שאני נותן אותם כדוגמא ידועה לכולנו.
כלומר, בהנחה שמתאמן מסויים לא פנה לחלק "האסור" של התחום, לא נוכל לומר על מתאמן A ששותה שייקים מסביב לאימון, כאשר מתאמן B אוכל ארוחה מוצקה בביתו, "נו ברור שA כזה ענק וB כזה קטן".
אולם, מה הם אותם היתרונות?, נראה לי שהם נבלעו כאן איפשהוא בדרך.

זרימת דם מוגברת בזמן האימון - חשוב?, בטח שכן..., אולי זה לא מה שיבא לנו את השיפור המשמעותי במשקל, עקב העובדה שאצל כל מתאמן תהיה זרימת דם גבוהה באימון. אך למעשה שילוב של חומצות אמינו בדם עם גלוקוז זמין לאנרגיה ורמות לא נמוכות של אינסולין (מה שלא יהיה במצב השני) בשילוב עם זרימת דם עוד יותר גבוהה, כן יביאו לאימון יותר טוב.
מניעת קטבוליזם והגברת סינטזת החלבון - חשוב?... בעצם כאן יבוא השינוי המשמעותי. יקרו כאן כמה דברים חשובים, פירוק החלבונים מן השרירים יפחת, סינטזת החלבונים תגדל בזמן האימון (במקום רק פירוק, אנו נקבל בנייה ואנאבוליזם) וכך בעצם מאזן החלבון יהפוך לחיובי במהלך האימון (החלק הכי קטבולי ביום) ואתו המאזן היומי שבעצם מהווה את הגורם המכריע.

עכשיו, אם נסתכל על היתרונות המאוד כלליים שדיברתי עליהם נוכל להסיק מסקנות. חוץ מהשלכות של פאמפ, התאוששות ושיקום יש כאן את הNet Protein Balance המדובר והחשוב שיש לקחת אותו יותר ברצינות.
גם כן, אני מאמין שצריכת כלכך הרבה קלוריות בזמנים שאין חשש להשמנה והפירוק שריר בשיאו, אכן יכולים להביא להבדלים משמעותיים בהרכב הגוף.
לדעתי אותם אחוזים יהיו הרבה יותר גבוהים בהשוואה לארוחה מוצקה 30 דקות אחרי האימון וקצת פחות בהשוואה למשקה בסופו של האימון.
הרי מכך נבע כל הדיון, מהסקר שמשווה בין שני המצבים שאין ספק שהם משמעותיים לטווח הארוך.

מישהוא חושב אחרת?

עכשיו, מהצד הכספי...
בוא ננצא מנקודת הנחה כזאת - חלבון זה דבר יקר, כל סוג שנקנה כמו טונה, קוטג', ביצים, חזה עוף ומי גבינה יעלה הרבה כסף ביחס לכמות היומית שאליה נרצה להגיע. מי גבינה, אם נקנים במקומות הנכונים, יכולים להיות הכי זולים מהחבורה כאשר מדובר על כמות מסויימת של חלבון.
אם אני מחליט על כמות יומית מסויימת שמתאימה לתקציבי, אז צריכה של מי גבינה מאוד מוזילה את העניין (כל זה בהנחה שאני זה שקונה את כל האוכל שאני אוכל כולל התוספים).
לכן, צריכה של משקה כפול מסביב לאימון לא תהיה יותר יקרה עם ההנחות נכונות.
בכלל, העניין הפיננסי כאן הוא לא בא בחשבון, מכיוון שגם ככה כמות האוכל שאנו אוכלים בהשוואה לאנשים שלא מנסים להפיק את 100% הגדילה מהתזונה היא גדולה בכל צורה. אם נחליט להוריד הילוך, לקחת יותר את הזמן ולהפסיק עם הנסיונות לגדול 4 קילו בחודש (-:, אז התמונה קצת משתנה (לטובת קרלוס).

ציטוט:
אני מכיר במחקר שהוכיח שלמעט לאחר צום בן 15 שעות ומעלה, אין תועלת מיוחדת בחלבון מי גבינה בהשוואה לחלבון מלא ממקור אחר.
אבקש לראות אותו, אני יודע שהמחקרים של טיפטון אמינים ומוכיחים אחרת.

gal.T מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 24-10-05, 12:30   #31
OMRI-TURBO
מנהל ראשי

לבחור ששאל אם לחם ודנונה זה טוב מקום שייק: זה לא תחליף לשייק יש לך 6 גרם חלבון ביוגורט.
ישן 24-10-05, 12:30   #32
Recrosit
חבר פעיל

הסמל האישי שלRecrosit

גל איזה מגילות אתה תמיד רושם...
תמיד שמח להשכיל ממך -)
Recrosit מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 24-10-05, 13:22   #33
carlos 4x4
חבר פעיל

ציטוט:
זרימת דם מוגברת בזמן האימון - חשוב?, בטח שכן..., אולי זה לא מה שיבא לנו את השיפור המשמעותי במשקל, עקב העובדה שאצל כל מתאמן תהיה זרימת דם גבוהה באימון. אך למעשה שילוב של חומצות אמינו בדם עם גלוקוז זמין לאנרגיה ורמות לא נמוכות של אינסולין (מה שלא יהיה במצב השני) בשילוב עם זרימת דם עוד יותר גבוהה, כן יביאו לאימון יותר טוב.
מתאמנים מעבר לים לא מגבירים אינזסולין לפני האימון, אני לא חושב שזה דבר חכם. אם אתה לוקח 40 גרם פחמימות 10 דקות לפני אימון כאשר אתה 10 דקות בתוך האימון האינסולין שלך בהרבה מתחת לנורמה בלאו הכי, ועוד רמות של קטבוליזם מנמיכות אותו עוד יותר. אתה חושב שה40 גרם שאתה שותה ב40 הם מה שיעלו אותו מעבר לנורמה? אתה טועה בהחלט. יהיו לך 10 דקות אימון מעולות וכל הזמן שלאחר מכן ילווה בתפוקה נמוכה מהרגיל מבחינה אנרגטית. אםן תרצה אני מוכן לשרטט לך גרף של שינוי ברמות האינסולין פעם אחת עם 40 גרם סוכר לפני אימון ופעם אחת בלי ותגיד לי בעצמך איפה רמות האינסולין גבוהות יותר באופן כללי לכל משך זמן האימון. ד"א מה קשור לזרימת דם מוגברת? אם כבר זרימת דם מופחת מכיוון ודם רב מופן למעי לפירוק החלבון, אז עם שייק יהיה לך פחות דם לשרירים.

ציטוט:
עכשיו, אם נסתכל על היתרונות המאוד כלליים שדיברתי עליהם נוכל להסיק מסקנות. חוץ מהשלכות של פאמפ, התאוששות ושיקום יש כאן את הNet Protein Balance המדובר והחשוב שיש לקחת אותו יותר ברצינות.

צריך לקחת אותו מאוד ברצינות. תראה לי מקור מחקרי אחד שמראה שאתה מסוגל לסנטז יותר חלבון ממשקל הגוף שלך בקילוגרמים. לא דשיברתי על ההמלצה של וינגייט ל1.5 , אפילו לא למפריזים שאומרים 2. אין שום ראייה שהגוף האנושי מסוגל לזה.

ציטוט:
גם כן, אני מאמין שצריכת כלכך הרבה קלוריות בזמנים שאין חשש להשמנה והפירוק שריר בשיאו, אכן יכולים להביא להבדלים משמעותיים בהרכב הגוף.
מה שיקרה זה ריבוי של אנזימי פירוק חלבון, UREA ועוד כמה שמות מוזרים שאני לא ממש זוכר שיוצפו ויקשו על התפקוד התקין של הגוף. אם הגוף שלך מתקשה לנהל את המערכת, יהיו לא פחות משאבים לנהל את בניית השרירים, לכן במקרה כזה דווקא כל המוסיף גורע.

ציטוט:
ביחס לכמות היומית שאליה נרצה להגיע
הרי אל זה דיברנו. בלי השייק שלפני האימון אני צורך 180 גרם חלבון ביום, ועם השייק הזה205+-. אין שום הוכחה כמו שציינתי שהגוף יכול לסנט לשריר כזאת כמות, ועל זה בדיוק דיברתי כשאמרתי בזבוז כסף. אתה יכול גם לאכול עוד 200 גרם חזה עוף, השאלה מזה נותן, ובמקרה הזה - כלום.

גל אתה מכיר אותי גם אני הייתי בראש שלך, עד שהבנתי שזה לא ממש עובד ככה. אני עכשיו חייב ללכת למכון אבל אני ארשום פה משהו שלדעתי מאוד חשוב בעניין הזה.
ד"א שים פה את כל המחקרים שיש לך של טפטון ותראה איך אני סותר את רובם.
ישן 24-10-05, 15:08   #34
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

אוי אלוהים...., אני כבר רואה את זה נכנס לדיון שלא יגמר עד מחר.
הלוואי והיה לי זמן להתחיל לשבת עכשיו ולחפור על זה לעומק.

כמה דברים:
ציטוט:
מתאמנים מעבר לים לא מגבירים אינזסולין לפני האימון, אני לא חושב שזה דבר חכם
גם אני לא (-:, תקרא את מה שרשמתי בתחילת הפוסט בדיוק על מה שהסברת כאן.
http://ironman.co.il/forum1/index.php?showtopic=101#

ציטוט:
הרי על זה דיברנו. בלי השייק שלפני האימון אני צורך 180 גרם חלבון ביום, ועם השייק הזה205+-. אין שום הוכחה כמו שציינתי שהגוף יכול לסנט לשריר כזאת כמות, ועל זה בדיוק דיברתי כשאמרתי בזבוז כסף. אתה יכול גם לאכול עוד 200 גרם חזה עוף, השאלה מזה נותן, ובמקרה הזה - כלום.
פיספסת את הפואנטה. אז תאכל עדיין 180 גרם חלבון, רק שהשייק כלול ואתה חוסך את כספך (כאשר ידוע לנו מחיר המנה של השייק בהשוואה לשאר האוכל).

ציטוט:
צריך לקחת אותו מאוד ברצינות. תראה לי מקור מחקרי אחד שמראה שאתה מסוגל לסנטז יותר חלבון ממשקל הגוף שלך בקילוגרמים. לא דשיברתי על ההמלצה של וינגייט ל1.5 , אפילו לא למפריזים שאומרים 2. אין שום ראייה שהגוף האנושי מסוגל לזה.
אני לא מבין על מה אתה מדבר ואיך זה קשור?, אני דיברתי כאן על מאזן החלבון (בנייה מינוס פירוק) שבדרך כלל באימון יהפוך לשלילי (מה שלא יקרה במקרה של המשקה) ובסוף היום יהיה יותר חיובי. זה מה שצריך לקחת ברצינות ואני בטוח שייתן הבדל של יותר מ1% בשנה.

ציטוט מהמחקר;(1) שמדבר על חשיבותם של החלבונים "המהירים" בזמנים "הקשים".
"Dietary factors, such as quantity, digestibility and AA profile of proteins, regulate postprandial protein metabolism. In addition, there is growing body of evidence that the protein digestion rate is an independent regulating factor of postprandial protein gain. Controlling protein digestion kinetics could represent an adjunctive strategy to optimize postprandial protein gain in situations in which protein wasting has to be prevented."

ציטוט מהמחקר;(2) שמדבר על ההשפעה לאחר האימון.
" Muscle protein breakdown was not significantly affected by hyperminoacidemia either at rest or after exercise. We conclude that the stimulatory effect of exogenous amino acids on muscle protein synthesis is enhanced by prior exercise, perhaps in part because of enhanced blood flow .Our results imply that protein intake immediately after exercise may be more anabolic than when ingested at some later time"

ציטוט מהמחקר;(3) שמדבר על ההשפעה בזמן האימון.
"The ingestion of a relatively small amount of essential amino acids, combined with carbohydrates, is an effective stimulator of net muscle protein synthesis. The stimulation of net muscle protein synthesis when EAC is consumed before exercise is superior to that when EAC is consumed after exercise. The combination of increased amino acid levels at a time when blood flow is increased appears to offer the maximum stimulation of muscle protein synthesis by increasing amino acid delivery to the muscle and thus amino acid availability."

ציטוט מהמחקר;(4) שמראה את משך זמן סינטזת החלבונים לאחר אימון (דיברנו על זה פעם).
"Net muscle protein balance has been demonstrated to increase dramatically in response to exercise and amino acid ingestion when measured acutely (7, 25). However, the question remained as to whether this acute response reflected the response of muscle over a longer time period. In this study, we confirmed that muscle protein balance is increased, primarily because of an increase in muscle PS, when measured acutely and found that this response is additive to the basal response over a full 24-h period. Thus measurement of the acute metabolic response of muscle metabolism in future studies will provide information that may be interpreted to reflect the likelihood of changes to muscle mass when the intervention is carried out over longer time periods. "
* זה במיוחד לכל אוהבי הABCD ומעלה, אך הנושא כאן הוא לא היפרטרופיה.

ציטוט ממחקר;(6)
"The aims of this study were to compare different tracer methods to assess whole body protein turnover during 6 h of prolonged endurance exercise when carbohydrate was ingested throughout the exercise period and to investigate whether addition of protein can improve protein balance"
והמסכנה;
"Combined ingestion of protein and carbohydrate improves net protein balance at rest as well as during exercise and postexercise recovery."

ועוד מחקר שמראה על שיפור ביצועים בעת צריכת משקה פחמימות חלבונים בזמן האימון (5).

מקווה שזה מספיק..., סתור נא ידידי ועוד דבר קטן - בבקשה אל תנסה להוכיח שאתה צודק, תנסה למצוא את ההסברים הנכונים לחוסר יעילות או ליעילות של כזה משקה לעומת ארוחה וכמובן... את הרווח שנקבל כאן מבחינת מסת שריר, התאוששות וביצועים.
הלכתי להתאמן,
גל.

מקורות

1. Martial Dangin*,, Yves Boirie*3, Christelle Guillet* and Bernard Beaufrère. Influence of the Protein Digestion Rate on Protein Turnover in Young and Elderly
Subjects. Am J. Nutr. 132:3228S-3233S, 2002

2. Phillips SM, Tipton KD, Aarsland A, Wolf SE and Wolfe RR. Mixed muscle protein synthesis and breakdown after resistance exercise in humans. Am J Physiol 273: E99-107, 1997.

3. Tipton KD, Rasmussen BB, Miller SL, Wolf SE, Owens-Stovall SK, Petrini BE and Wolfe RR. Timing of amino acid-carbohydrate ingestion alters anabolic response of muscle to resistance exercise. Am J Physiol Endocrinol Metab 281: E197-E206, 2001.

4. "Tipton KD, Borsheim E, Wolf SE, Sanford AP and Wolfe RR. Acute response of net muscle protein balance reflects 24-h balance after exercise and amino acid ingestion. Am J Physiol Endocrinol Metab 284: E76-E89, 2003."

5. Ivy JL, Res PT, Sprague RC and Widzer MO. Effect of a carbohydrate-protein supplement on endurance performance during exercise of varying intensity. Int J Sport Nutr Exerc Metab 13: 382-395, 2003.

6. René Koopman, Daphne L. E. Pannemans, Asker E. Jeukendrup, Annemie P. Gijsen, Joan M. G. Senden, David Halliday, Wim H. M. Saris, Luc J. C. van Loon, and Anton J. M. Wagenmakers. Combined ingestion of protein and carbohydrate improves protein balance during ultra-endurance exercise.

ישן 24-10-05, 15:11   #35
~XtaZa~
חבר פעיל

אני לא זקוק לשייקים, אני צורך כמות מספקת של חלבונים מדיי יום ואפילו נהנה! אוכל טבעי

<span style=\'font-size:14pt;line-height:100%\'><span style=\'color:blue\'>NBA</span> <span style=\'color:orange\'>Finals</span></span>
<span style=\'font-size:14pt;line-height:100%\'><span style=\'color:red\'>Miami Vs. Dallas</span></span>

2-2
~XtaZa~ מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 24-10-05, 17:02   #36
carlos 4x4
חבר פעיל

רשמתי הכל, לחצתי ESC והכל נחמחק...נתחיל מההתחלה:

ציטוט:
אוי אלוהים...., אני כבר רואה את זה נכנס לדיון שלא יגמר עד מחר.
גם מחר זה לא יגמר

ציטוט:
גם אני לא (-:, תקרא את מה שרשמתי בתחילת הפוסט בדיוק על מה שהסברת כאן.
אתה בעד לקחת רק חלבון לפני אימון? חידשת לי קצת, חשבתי שאתה גם עם פחמימה.

ציטוט:
פיספסת את הפואנטה. אז תאכל עדיין 180 גרם חלבון, רק שהשייק כלול ואתה חוסך את כספך (כאשר ידוע לנו מחיר המנה של השייק בהשוואה לשאר האוכל).
לא ממש פיספסתי, אתה זה שפספסת. הוכח שקבוצה שצרכה רק קזאין במשלך חודש שלם הרוויחה יותר שריר מקבוצה שצרכה רק מי גבינה במשך חודש שלך. מבחינת תיאורתית, לא הייתי מחליף שום ארוחה במשך היום לשייק חלבון אם לא הייתה לי ברירה. גם מבחינת הנאה מהאוכל, וגם מבחינת מחסור בחומצות אמינו לאחר זמן מה מהשייק.

ד"א לרוב האנשים, בניגוד למה שרושמים פה כל יומיים, עדיף לקנות קופסאת טונה מאשר מנת חלבון, טונה יונה לדוגמא עולה 429 ואתה מקבל 30+ גרם חלבון בעוד במנה של אופטימום שעולה מחיר זהה ואפילו מעט יותר אתה מקבל רק 24 גרם חלבון. נקודה למחשבה.

ציטוט:
אני לא מבין על מה אתה מדבר ואיך זה קשור?, אני דיברתי כאן על מאזן החלבון (בנייה מינוס פירוק) שבדרך כלל באימון יהפוך לשלילי (מה שלא יקרה במקרה של המשקה) ובסוף היום יהיה יותר חיובי. זה מה שצריך לקחת ברצינות ואני בטוח שייתן הבדל של יותר מ1% בשנה.
בדיוק על זה אני מדבר וככה זה קשור. באימון מהסוג שלי ושלך (אני לא מתייחס לאימונים של 30 סטים לכשל) המאזן החנקתי אמנם הופך שלילי, אך אדרוש ממך מחקר להנחה הכפולה השגויה שלך שגורסת כי רוויה של חומצות אמינו בדם תצמצם בצורה יותר מהירה את המאזן החנקתי ותגדיל אותו. לדעתי, לגוף יש מספיק חלבון בשביל לצמצם את המאזן החנקתי בזמן האימון, ולכן התוספת שאתה אומר שנחוצה ואני טוען שלא לא תגרום לשום שינוי אצל אנשים ללא עידוד אנבולי (אם אתה על סטרוראידים אני מסכים איתך ב100%)

ונעבור למחקרים:

מחקר מס' 1, שכנראה לא קראת אם הצגת אותו עם הכותרת שהצגת, מסיים במסקנה:"Finally, and in contrast to young subjects, a "fast" protein may be more beneficial than a "slow" one in elderly subjects" כלומר הכותרת שלך מתייחסת רק לאנשים מבוגרים, אני אזהר בלשוני ואגיד קשישים. מאידך, עבור אנשים צעירים המחקר מראה דווקא חלבון הקזאין היה יעיל יותר (in contrast to).
אנחנו לא ממש קשישים, ולכן הטענה שגויה עבורנו. עוד הוכחה שמה שרשמתי לגבי החסכון בשייק נכון.

לגבי מחקר 2 כנראה התבלבלת בכותרת, כי המחקר שרשמת בדק 8 גברים ונשים שלא התאמנו לעולם ואת המאזן החנקתי בשתי מקרים: לאחר אימון אקסטרי ולאחר אימון קונצטרי. אני לא ממש רואה איך זה מתקשר

מחקר מס' 3 זה המחקר האהוב על קיד, עליו הוא בנה את אחד המאמרים שלו. יש לי הסגות ממנו, והם:

א. לא נרשם סוג האימון. יכול להיות שהמחקר מדבר על אימון אירובי, ואז התוצאות מובנות אך לא נכונות במקרה שלנו.
ב. לא נאמר מה הייתה תזונתם במשך היום. מי כמוך יודע שהתוזנה חשובה לפני אימון. אם הם היו בצום למשל, התוצאות מובנות ולא נכונות במקרה שלנו.
ג. לא רשום גיל מין של האנשים, רשום רק "Six healthy human ". אנשים שונים מגיבים שונה
ד. לא רשום על רמת האימון של אותם אנשים. הרי אנשים שלא התאמנו לעולם לא יגיבו כמו רוני קולמן למשקה לפני האימון, מפני שהגוף שלהם לא רגיל למאזן חנקתי שלילי.
ה. הלכשה המרכזית למחקר וסטטיסטיקה בארה"ב קבעה בשנת 1928 כי למען הוכחה ברורה ממחקר צריך מדגם מייצג (משהו כמו 527 איש+-) פה מדובר על 6, שרקע המקצועי שלהם מוטל בספק.

באופן כללי, אותם פרופסורים ביצעו מחקר, עשו ממוצע לתוצאות והגישו את המסקנה המוזהבת על מגש של כסף. אני לא יודע מה איתך, במחקר הזה אני רואה תוצאה שערוריתית שריח סירחון חריף נודף ממנה, מוצגת על גבי מגש חלודה. המחקר הזה הוא סופר "לקחת בערבון מוגבל"

כמו שציינת, מחקר 4 הוא לא ממש נקודת השיחה אבל ברשותך אני אתייחס גם עליו. באופן ראשוני, אתה יכול לקחת את 5 הסעיפים שרשמתי למחקר הקודם ולייחס אותם גם לפה. כלום לגבי תזונה שוטפת, רקע והיסטוריה של התאמנים, בנוסף לעובדה שהמחקר נעשה על 7 אנשים.
אבל יותר חשוב מכל זה היא העובדה שאימונים שונים דורשים התאוששות שונה. אני מניח שמחקר המדובר (כמו כל המחקרים שHST מתבסס עליהם) מתייחס ל3 סטים של 8-10 חזרות עם 75-80% מRM1. אולי אימון כזה דורש 24 שעות, אבל מי אמר שאימון שכולל 20 סטים לחזה שרובם לכשל ו10 סטים לכתפיים שרובם לכשל גם כן ידרשו אך ורק 24 שעות? הרי זהו אבסורד לחשוב כך. יכול להיות ואף סביר להניח שתדרש לשרירים מנוחה רבה בהרבה בכדי להתאושש מהאימון הזה ביחס לאימון ההוא (מהסוג שרשמתי).

את מחקר 6 אני חושש שלא קראת לפני שצטטת ממנו, שהרי המחקר מדבר על ULTRA ENDURENCE - 6 שעות אירוביות בטירוף. במקרה כזה אין עוררים שדרוש תיסוף משמעותי בפחמימות וחלבון (אתה יכול להגיד למה פה זה ברור ונתווכח גם על זה...עזוב)

גם את מחקר 5 אני מאמין שלא קראת, שכן מדובר על מאמץ סופר אירובי של 3 שעות ריצה קלה יחסית ואחריה ריצה ב 85% VO2MAX עד לא יוכלו להמשיך יותר. אתה לא ממש יכול להשוות אימון שכזה שדורש כמות עצומה של קלוריות וקטבולי בטירוף לאימון משקלות סטנדרטי...הם הרי שונים בתכלית, לכן אני אמנע מלתייחס לתוצאות מחקרים 5 ו- 6 שמדברים על תיסוף משקה שכזה (משקה איזוטוני) בפעילות אירובית ארוכה מאוד, במקרה אני כזה מסכים שמשקה כזה הוא חובה (שוב משקה בזמן האימון ולא לפני) ולא אפשרות שמלבד אפקט פסיכולוגי לא לשינוי פיזולוגי מהותי, לא מעט ולא בכלל.

גל אתה מסתכל על מחקר כאבן שאין לה הופכין ולא כך הדבר. תנאים חשובים ביותר כמו גיל רקע ומידת האימון של הנבדקים יכול להפוך מחקר למוצלח או לנפילה, ואפילו דברים כמו טמפרטורה זמן שינה לפני ותזונה יכולים לשנות את התוצאות. מה שעשו ברוב המחקרים הללו זה לקחת את התוצאות ולעשות ממוצע. ממוצע שכזה עובד אם תיקח 600 אנשים לא עם 6.

בתור מדען וחוקר הם מחוייבים למחקרים שלהם שבדרך כלל מקבלים מינוני ענק והתוצאות הן שיגרמו למחקר להיות הצלחה או כשלון, מדעים נותים לעוות את פני הדברים, כמובן לטובתם. אין לקחת מחקר כתורה מסיני ורצוי לקרוא אותו לפני שמסיקים מסקנות, ובמיוחד לפני שמצטטים ממנו.

יש המון דעות, אני לא אומר שמה שאתה אומר לא נכון, אני אומר שזה לא בהכרח נכון. וכל עוד לא תמצא מחקר שבודק שינוי במאסה במשך חודש עם שייק ובלי שייק שנעשה על מספר גדול של מתאמנים מנוסים עם תנאים זהים לחלוטין, לא תקבל תוצאה ברורה, ועד אז, הויכוח הזה מיותר בדיוק כמו ערבי בארץ ישראל.

ד"א איפה אתה מתאמן?
ישן 24-10-05, 19:38   #37
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

ציטוט:
גם מחר זה לא יגמר
(-:, כן... הרבה זמן לא הגענו לדיונים כאלו, אז בוא ונגמור את זה עכשיו.

ציטוט:
לא ממש פיספסתי, אתה זה שפספסת. הוכח שקבוצה שצרכה רק קזאין במשלך חודש שלם הרוויחה יותר שריר מקבוצה שצרכה רק מי גבינה במשך חודש שלך. מבחינת תיאורתית, לא הייתי מחליף שום ארוחה במשך היום לשייק חלבון אם לא הייתה לי ברירה. גם מבחינת הנאה מהאוכל, וגם מבחינת מחסור בחומצות אמינו לאחר זמן מה מהשייק.
אני מכיר את המחקר ואני לא אתווכח על יעילותו של חלבון הקזאין. אך כמובן, לכל חלבון יש את הייתרונות שלו ואת הזמן האופטימלי שלו לצריכה.

בקשר למחקרים בכלליות, אני לא אגיב יותר מדי, יכול להיות שפיספסתי פה ושם כי מיהרתי לאימון. גם כן, אני לא חושב שזה יוביל לאנשהו מהסיבה הפשוטה - שאף פעם לא נעשה מחקר מספיק מקיף ואמין שקולע בדיוק לדיונינו.

ציטוט:
בדיוק על זה אני מדבר וככה זה קשור. באימון מהסוג שלי ושלך (אני לא מתייחס לאימונים של 30 סטים לכשל) המאזן החנקתי אמנם הופך שלילי, אך אדרוש ממך מחקר להנחה הכפולה השגויה שלך שגורסת כי רוויה של חומצות אמינו בדם תצמצם בצורה יותר מהירה את המאזן החנקתי ותגדיל אותו. לדעתי, לגוף יש מספיק חלבון בשביל לצמצם את המאזן החנקתי בזמן האימון, ולכן התוספת שאתה אומר שנחוצה ואני טוען שלא לא תגרום לשום שינוי אצל אנשים ללא עידוד אנבולי (אם אתה על סטרוראידים אני מסכים איתך ב100%)
אני לא חושב שיהיה הבדל.
מתאמן אחד יכנס לאימון ויבצע 20 סטים לגב, אחריו יבוא מתאמן אחר ויבצע תוכנית HF\HI Training על חצי גוף שמכילה 20 סטים... מה ההבדל בין השניים?, כלומר, מבחינת מאמץ ופירוק חלבונים מן השרירים אי אפשר לומר שהבחור שמבצע ABCDE יגיע למאזן חנקתי נמוך יותר.
אוקיי, בוא נצא מנקודת הנחה שמחקר מס' 3 המפורסם הוא אכן נכון...
אז אני חושב שהמחלוקת היחידה שנשארה היא בעניין של פירוק החלבון בזמן האימון, אתה טוען שבאימונים הממוצעים של מתאמנים "נקיים" לא תהיה ירידה גדולה מדי במאזן החלבון (בזמן שישנה הקפדה על תזונה במהלך היום) שתדרוש היפראינסולימיה ושמצב שכזה לא יכול לתרום בזמן האימון.
לי אישית גם עוזר המשקה בכך שהיום שלי מאוד ארוך ואני מתקשה לאכול כל 3 שעות, לכן, ארוחה של 3 שעות לפני האימון, כאשר בסוף אותן השעות אני שותה משקה חלבונים ופחמימות ומתאמן עוזרת.
גם כאן יש בעיה, אם למשל אני אוכל 30 גרם חזה עוף שעה לפני האימון, אני אכנס לאימון עם פחות ח.אמינו משהיה לי בעת אכילת הארוחה (תזכור גם שרוב האנשים מחכים יותר זמן לפני שהם נכנסים לאימון אחרי ארוחה מוצקה).
עוד דבר, אותם מחקרים המתייחסים לפעילות אירובית כלשהיא, כן קשורים ועדיין מראים ייתרון של משקאות מהסוג הנ"ל. מכיוון שאיני יודע מה כמות החלבון המתפרקת באימון ממוצע שלי, אעדיף לא לדעת ולהיות בטוח שהיא חיובית!.

עוד דבר שאני רוצה לסגור;
ציטוט:
כמו שציינת, מחקר 4 הוא לא ממש נקודת השיחה אבל ברשותך אני אתייחס גם עליו. באופן ראשוני, אתה יכול לקחת את 5 הסעיפים שרשמתי למחקר הקודם ולייחס אותם גם לפה. כלום לגבי תזונה שוטפת, רקע והיסטוריה של התאמנים, בנוסף לעובדה שהמחקר נעשה על 7 אנשים.
אבל יותר חשוב מכל זה היא העובדה שאימונים שונים דורשים התאוששות שונה. אני מניח שמחקר המדובר (כמו כל המחקרים שHST מתבסס עליהם) מתייחס ל3 סטים של 8-10 חזרות עם 75-80% מRM1. אולי אימון כזה דורש 24 שעות, אבל מי אמר שאימון שכולל 20 סטים לחזה שרובם לכשל ו10 סטים לכתפיים שרובם לכשל גם כן ידרשו אך ורק 24 שעות? הרי זהו אבסורד לחשוב כך. יכול להיות ואף סביר להניח שתדרש לשרירים מנוחה רבה בהרבה בכדי להתאושש מהאימון הזה ביחס לאימון ההוא (מהסוג שרשמתי).
אתה חושב שיש אדם בעולם, שיכול לבצע אימון מסויים, שיביא את יכולת הגוף שלו לסנטז חלבון לשריר למשך 7 ימים, כאשר תהליכי ההיפרטרופיה בשריר מתמשכים לאורך אותה התקופה, ועדיין להצליח לא לפגוע בעצמו, להתאושש כמו שצריך מהאימונים ולעשות זאת לאורך זמן?...
אם כן, אז אני מלפפון חמוץ (-: סתם...
המטרה שלי כאן היא להראות שתדירות האימונים היא אכן חשובה וצריך להתאים את כמות הווליום והעצימות ליכולת גופנו (שהיא רחוקה מהמקרה שציינתי).
מעניין אותי לשמוע את דעתך, האם יש יתרון כלשהוא לתדירות אימונים נמוכה?

אני חושב שבכלליות, אנחנו יכולים להביא מחקרים לכל כיוון אך עדיין, אין כאן איזו פריצת דרך משמעותית וספציפית שבודקת את ייתרונותיהם של משקאות חלבון ופחמימה מסביב לאימון לעומת ארוחה מוצקת לטווח הארוך.
בוא נאמר ככה, יש סיכוי שקיים הבדל משמעותי בין השניים, אך אם ניצבת מולי הבחירה, אז מבחינתי אין שום בעיה או חיסרון בצריכת המשקה הנ"ל ולכן, עדיף לעשות משהוא שיכול לתרום מאשר לא לעשות בכלל ואף פעם לא לגלות.
לכן הצבעתי עדיין הולכת לכיוון צריכת משקה לפני\בזמןואחרי האימון.

אני מתאמן עכשיו בGREAT SHAPE בכיכר רבין, אחלה מקום, קצת צפוף אבל מאוד נקי, עם סטייל, מקצועי והכי חשוב שכונתי.

ישן 24-10-05, 19:59   #38
carlos 4x4
חבר פעיל

ציטוט:
אני לא חושב שיהיה הבדל.
מתאמן אחד יכנס לאימון ויבצע 20 סטים לגב, אחריו יבוא מתאמן אחר ויבצע תוכנית HF\HI Training על חצי גוף שמכילה 20 סטים... מה ההבדל בין השניים?, כלומר, מבחינת מאמץ ופירוק חלבונים מן השרירים אי אפשר לומר שהבחור שמבצע ABCDE יגיע למאזן חנקתי נמוך יותר.

גל, בכל המחקרים של HST וגם באלה שהבאת דובר על 3 סטים, גג 8.
אני בטוח שאתה מכיר את המחקר שגולן מנפנף בו, אחד המחקרים של HST שמראה שאחרי 36 סינטוז חלבון בשריר חוזר לעצמו. מדובר על 3-8 סטים לא עצימים! בהחלט אפשר להגיד שיקח לבחור בABCDE יותר זמן להתאושש, ואני לא חושב שיש או צריך להיות על זה ויכוח.

ג
ציטוט:
ם כאן יש בעיה, אם למשל אני אוכל 30 גרם חזה עוף שעה לפני האימון, אני אכנס לאימון עם פחות ח.אמינו משהיה לי בעת אכילת הארוחה (תזכור גם שרוב האנשים מחכים יותר זמן לפני שהם נכנסים לאימון אחרי ארוחה מוצקה).
לא ממש נכון....החלבון מתפרק בהדרגה אחרי הארוחה, דווקא בזמן הארוחות יש לך את הכמות הכי נמוכה של חומצות אמינו בגוף.
מלבד זאת, מה שטענתי מהתחלה זה שאין צורך בכמות שאתה גורס שצריך להשתמש בה. כמות הבחלון בגוף אחרי שעתיים מארוחה מלאה תספיק בכדי לאושש את הנזקים שהאימון יצר.

ציטוט:
עוד דבר, אותם מחקרים המתייחסים לפעילות אירובית כלשהיא, כן קשורים ועדיין מראים ייתרון של משקאות מהסוג הנ"ל. מכיוון שאיני יודע מה כמות החלבון המתפרקת באימון ממוצע שלי, אעדיף לא לדעת ולהיות בטוח שהיא חיובית!.
גל, בחיאט....אימון אירובית לא קשורים לפה...השפעה פיזולוגית שונה לגמרי. במשך המחקר אותם אנשים שרפו יותר מ 3000, איך אתה יכול להשוות את זה לאימון שלנו? בגוף יש מספיק חלבון להתאושש לאחר אימון אנאירובי , אבל לא בשביל 6 שעות סופר קטבוליות...המחקר הזה בכלל לא רלוונטי. מלבד זאת, מבטיח לך שאם תעשה בדיקות דם כנראה שתגלה פעליות רבה של אנזימי הכבד וUREA, ולפני שתגיד מה שאני אומר כל פעם שמישהו מגביל את עצמו בכמות חלבון ("תראה לי מחקר שמוכיח שקורה מזה משהו!") תדבר עם רופא שיסביר לך שבאים עליו כל כמה ימים אנשים עם כליות מתות....סביר להניח שכמות חלבון כזאת היא נזק לטווח ארוך.

ציטוט:
אתה חושב שיש אדם בעולם, שיכול לבצע אימון מסויים, שיביא את יכולת הגוף שלו לסנטז חלבון לשריר למשך 7 ימים, כאשר תהליכי ההיפרטרופיה בשריר מתמשכים לאורך אותה התקופה, ועדיין להצליח לא לפגוע בעצמו, להתאושש כמו שצריך מהאימונים ולעשות זאת לאורך זמן?...
אם כן, אז אני מלפפון חמוץ (-: סתם...
המטרה שלי כאן היא להראות שתדירות האימונים היא אכן חשובה וצריך להתאים את כמות הווליום והעצימות ליכולת גופנו (שהיא רחוקה מהמקרה שציינתי).
כנראה שמהיום אני אצטרך לקרוא לך MISTER PICKELS ... אתה יודע טוב כמוני שאחת השיטות הנפוצות בעולם היא ABC 3 פעמים בשבוע, לא מהסוג שהחברה פה מריצים אלא תוכניות מתונות יותר עם 10-12 סטים לחזה ו 4-8 לבייספס לדוגמא. באמת שזאת אחת התוכניות היותר נפוצות.
מה תגיד לאנשים שזה מתאים להם? אל תשכח שאנחנו מתאמנים אנחנו לא עובדים רק על מערכת שרירי השלד, יש גם גידים רצועות מפרקים ועולם שלם מאחורי זה...בלי להיכנס בכלל לעניין של מערכת העצבים.
יש אנשים שלא מסוגלים לעמוד בעומס שהתדירות יוצרת על אותם איזורים אך מסוגלים לעמוד במאמץ אחד ארוך ומתמשך (12 סטים) שלאחריו באה מנוחה ארוכה (שבוע). גם כאלה אנשים יש. צריך לנסות ולבדוק, על זה אין ויכוח.

יש לי חבר במכון, בן 22 175 100 קילו עם משהו כמו 18% שומן. הבחור ענק כמו שזה נשמע, מתאמן ככה מהתחלה שלו כמפתח גוף. 12 סטים גב,חזה,רגליים, 6 תאומים,בייספס, טרייספס ולפעמים טרפזים ובטן. ברור שכשהוא ראה אותי עובד על רגליים 3 פעמיים בשבוע ב 5X5 הוא אמר אמר לי "אה זה לחיטוב לא?" יש אנשים שזה מה שעובד עליהם....

אני לא יודע אם זה אפשרי, אם כן אז אני גאון, אבל אפשר כל אחד לעצמו יום אחד ללכת לאימון בלי שייק עם ארוחה טובה לפני זה ולבדוק את המאזן החנקתי בסוף האימון, ופעם אחת עם השייק ולראות שהם די זהים...מבטיח לך
ישן 24-10-05, 20:37   #39
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

Never Ending Story...., מכיר את השיר?

ציטוט:
גל, בכל המחקרים של HST וגם באלה שהבאת דובר על 3 סטים, גג 8.
אני בטוח שאתה מכיר את המחקר שגולן מנפנף בו, אחד המחקרים של HST שמראה שאחרי 36 סינטוז חלבון בשריר חוזר לעצמו. מדובר על 3-8 סטים לא עצימים! בהחלט אפשר להגיד שיקח לבחור בABCDE יותר זמן להתאושש, ואני לא חושב שיש או צריך להיות על זה ויכוח.
אתה ראית על מה ענית לי בקשר לזה?...

ציטוט:
כנראה שמהיום אני אצטרך לקרוא לך MISTER PICKELS ... אתה יודע טוב כמוני שאחת השיטות הנפוצות בעולם היא ABC 3 פעמים בשבוע, לא מהסוג שהחברה פה מריצים אלא תוכניות מתונות יותר עם 10-12 סטים לחזה ו 4-8 לבייספס לדוגמא. באמת שזאת אחת התוכניות היותר נפוצות.
מה תגיד לאנשים שזה מתאים להם? אל תשכח שאנחנו מתאמנים אנחנו לא עובדים רק על מערכת שרירי השלד, יש גם גידים רצועות מפרקים ועולם שלם מאחורי זה...בלי להיכנס בכלל לעניין של מערכת העצבים.
מה זה קשור, שיתאים להם עד מחר..., השאלה היא מה היו התוצאות אם הם היו מתאמנים בתדירות יותר גבוהה, נכון שיש לחץ רציני על כלל הגוף (אני מרגיש את זה עכשיו ולוקח פעם בחודש שבוע עבודה ב40% פחות משקל) אך הגדילה תהיה יותר רציפה. חוץ מזה, כל תכנית זה לא דבר קבוע, נגיד והחלטתי לקבוע לעצמי תדירות מסויימת, מן הסתם שאני אתאים את האימון שלי לאותה התדירות, ליכולתי הפיזית ולעומס של סדר היום שלי.

אתה מפספס כאן את הנקודה שהיא - גירוי מספק לאורך זמן עדיף מגירוי מקסימלי בתדירות נמוכה.
מה עובד על מי זה שאלה של איך אני מתאים את התכנית (עם תדירות גירוי מוחלטת) לצרכיי.
שאלת השאלות - אתה רואה את עצמך חוזר לABCDE בזמן הקרוב כאשר הסיבה היא לגדול יותר מהר?

ד"א, כמה אתה שוקל עכשיו?, אתה עדיין ב5X5 או בLyles Bulking Routine?

ישן 25-10-05, 00:05   #40
carlos 4x4
חבר פעיל

ראית איך החלפנו נושא...אבל עזוב אותך הנושא ההוא באמת מיצה את עצמו.
אני יכול להגיד לך בלב שלם שאני לא אחזור לתוכנית עם וויליום גבוה, לא בגלל שזה לא עובד בשביליל כי עבדתי ונהנתי מהתוכניות כאלו חצי שנה. זה פשוט הרבה יותר כיף בשבילי לעבוד כמו שאני עובד כרגע. לעשות 4 סטים של לחיצת חזה ואז לעבור ל4 סטים של לחיצה בזוית, בנוסף לזה שיעילות הדבר מוטלת בספק, זה פשוט לא כיף כי אתה לא יכול להפציץ במשקלים. ככה יש לי את יום הדדליפט שלי, יום לחיצה, יום לחיצה בזוית, יום סקוואט ואני בעצם יכול להקדיש כמעט לכל תרגיל 100%. האימון קצרים יותר ומנוחה רבה יותר בין הסטים, אני נהנה מהיתרונות הללו בנוסף לגדילה מהירה יותר כדבריך.
לא יודע אם באמת גדלים ככה יותר מהר, צריך ה מ ו ן נסיון בשביל לדעת את זה, בכל מקרה אין לי כוונה בזמן הקרוב לחזור לשם.
ציטוט:
אתה ראית על מה ענית לי בקשר לזה?...
לא ממש הבנתי אותך אחי...

בכל מקרה סיימתי את החלק של 5X5, עשיתי שבוע עם 3 חזרות קליל וחזרתי עם שבועיים של 3X3 בעצימות מירבית. עליתי שני קילו בכל הזמן הזה, מה שיותר מדהים זה משקלי העבודה שפשוט עלו מאימון לאימון.
כרעג אני בשבוע השני של AB סטייל קטריס, דומה אבל שינתי כמה דברים בכדי שיתץאימו לדרישות שלי.
אתה גם עובד עם התוכנית הנ"ל?
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא