ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > פיתוח גוף תחרותי

פיתוח גוף תחרותי בפורום זה יהיו שיחות על תחרויות, אירועים, ומפתחי גוף בארץ ובעולם.

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 29-10-12, 15:52   #1
ניגרי ענק
מנהל מקצועי - פיתוח גוף תחרותי

הסמל האישי שלניגרי ענק

כללי:: אביב עומר
גיל:: מר ישראל 2013 ibff, מקום 3 מר יוניברס 2015 ibff, מקום 5 לונדון פרו 2018 בקטגוריית משקל בינוני ifbb
עוסק ב:: כתב עיתונות. כמו סופרמן
ברירת מחדל בלעדי לישראלבודי: תמיר עבוד מדבר אחרי האליפות של ibff בסלובניה

תמיר עבוד נהנה לעשות דברים בשקט.
להגיד דבר כזה על מי שעוסק בפיתוח גוף תחרותי זה בערך כמו לומר על החברה שניגשים לגיבושים של הסיירת שהם פציפיסטים, אבל עדיין: זה האיש.
לא צנוע: שקט.
לא מחפש לבלוט. לא מעוניין לריב. לא רוצה להתערבב. מבקש להתקדם, בעיקר מול עצמו.
יחד עם זה, מודע לערכו.
אם איאל חסון שהכין את ליאור גייניש ואיתי בושרי אומר עליו שהוא מפתח הגוף שהגיע לאחוז השומן הכי נמוך שנמדד אצלו - צריך להבין את הפרופורציות.
לאחרונה יצא להתנסות לראשונה בתחרות בינלאומית, באיגוד החדש ibff שקיים אליפות בסלובניה, וחזר עם המקום ה שלישי מתוך 16 מתחרים, בקטגוריית "קלאסיק נמוכים".
כאמור, הבנאדם לא אוהב לדבר אלא לעבוד, אבל למרות זה הסכים להתראיין בפעם הראשונה, אולי לכבוד ההישג, ואולי בשל הכבוד ההדדי שיש בינינו.

"לא נכון שנעלמתי", הוא אומר, "תמיד הייתי בעניינים, זכיתי מקום ראשון בנוער זכיתי מקום ראשון בעד 75 ב ifbb זכיתי מקום ראשון בתחרות של המגזר, וחיפשתי הזדמנות לעשות משהו אחר. סטיב (סטיבן בדגר נציג ibff בישראל. א.ע.) פנה אלי, וחשבתי: למה לאץ יש לי גנטיקה טובה, אני יורד לאחוז שומן ממש נמוך, אז הכיוון צריך להיות להתנסות בחו"ל. תשמע, אני משקיע הרבה כסף, אני מכין את עצמי הרבה זמן ואז באים לי מתחרים חלשים בארץ, אז מה האתגר? פה היה לי אתגר. עלינו 16 איש, כולם יבשים, כולם מוכנים".

על הטענות שעלו פה בפורום כאילו התחרות באיגוד לא מוכר היא בזבוז כסף עונה עבוד: "הוצאתי 3000 שקל על כרטיס הטיסה וזהו. גם את זה אפשר היה לקבל בפרוצדורה מסוימת כהחזר מהמועצה, שניים מהמשלחת שלנו קיבלו, אצלי לא הסתדר אבל אני לא בוכה על זה. צריך להבין שרק כשאתה יוצא להתחרות בחו"ל אתה יכול להתקדם. אתה רואה איך זה נראה. אתה מבין מה מצפים ממך, אתה פוגש אנשים, אתה חווה את האווירה. זה אחרת לגמרי ואני חזרתי עם המון תובנות להמשך".

מבחינתו, הוא סבור שיכול היה להגיע כבד יותר לבמה ואולי להשתלב בקטגוריה של הבודיבילדינג ולא בקלאסיק כפי שקרה, אלא שההשקפה שלו קצת אחרת: "כל הקטע של המשקלים זה אגו. בארץ אני יכול להתחרות גם בעד 85, כשאתה עולה בחו"ל צריך לבוא בייבוש אחר. עשיתי גם חשבון שעדיף לי לרדת כדי להתמודד מול אנשים במאסה שלי ולא לעמוד מול אנשים שהם הרבה יותר גדולים ממני. ירדתי 6 קילו נוזלים ביום אחד, על המשקל יצאתי 72, עד התחרות העמסתי פחמימות, על הבמה הייתי 77 יבש מוות. 3 אחוז שומן, וזה מדוד. יכולים להגיד מצה שרוצים, איאל חסון שהכין אותי מדד את איתי בושרי ומדד את ליאור גייניש. הוא אמר שבספרים ולפי החישובים אין פענוח לתוצאה כזאת של תפיסת עור".

לגבי התוכניות לעתיד, תמיר מעדיף לשמור על מסתורין: "אני לא אוהב לדבר, אלא לפעול בשקט וכשמגיעה הזדמנות לתקוף. בעקרון אני רוצה לעשות עכשיו מאסה חזקה, אני לא עולה הרבה שומן בזכות הגנטיקה שלי, 9 אחוז זה הגג. אני צריך לשפר רגליים. אנשים לא יאמינו אבל בגלל בעיה בסחוס לא יכולתי להתאמן רגליים בשנתיים האחרונות. למרות זה הצלחתי להגיע במצב טוב מאוד יחסית לבמה. אבל אני רוצה להשתפר, בשבילי אם אין שינוי לטובה מפעם קודמת אין טעם לעלות עוד פעם. אני תמיד מסתכל על החסרונות שלי ולא על היתרונות כי היתרונות נשארים איתי, הם שלי לתמיד – אבל בחסרונות צריך לטפל".

ההבדל בין ספורטאי מתחרה(בכל רמה) לבין חובבן(בכל רמה) זה כמו ההבדל בין עזה לתל אביב: אין מקום להשוות

כל עוד שלא עלית לבמה, לפחות פעם אחת, לא עשית דבר וחצי דבר בספורט הזה

אני מעריך כל מתאמן, אני מעריך יותר את מי שמתמיד ומתקדם, אני מעריך הכי הרבה את מי שמעז- ומתחרה

סגן מר ישראל עד 82 קילו 2011, מר הצפון 2005 סגן מר ישראל עד 75 קילו 2006 סגן מר ישראל עד 75 קילו 2010

נערך לאחרונה על ידי ניגרי ענק, 29-10-12 בשעה 23:43.
ניגרי ענק מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 29-10-12, 16:09   #2
ניגרי ענק

הסמל האישי שלניגרי ענק

גיל:: מר ישראל 2013 ibff, מקום 3 מר יוניברס 2015 ibff, מקום 5 לונדון פרו 2018 בקטגוריית משקל בינוני ifbb

תמונות שלו מאליפות נוער, לפני 5 שנים:

ממר ישראל 2009:

מהתחרות בסלובניה:

חברים, מדובר בבחור מאוד מוכשר עם גישה חיובית - ואחד שלא מוותר לעצמו.
מגיע פרגון!

ההבדל בין ספורטאי מתחרה(בכל רמה) לבין חובבן(בכל רמה) זה כמו ההבדל בין עזה לתל אביב: אין מקום להשוות

אני מעריך כל מתאמן, אני מעריך יותר את מי שמתמיד ומתקדם, אני מעריך הכי הרבה את מי שמעז- ומתחרה

סגן מר ישראל עד 82 קילו 2011, מר הצפון 2005 סגן מר ישראל עד 75 קילו 2006 סגן מר ישראל עד 75 קילו 2010
ישן 29-10-12, 23:35   #3
Chest
חבר פעיל

חדר כושר: Go Active

אחלה של בחור שיהיה המון בהצלחה, גנטיקה מרשימה מאוד.
ישן 29-10-12, 23:40   #4
Gama
חבר פעיל

הסמל האישי שלGama

תותח .. כבוד!
Gama מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 30-10-12, 00:11   #5
nadavmoore
חבר פעיל

אין ספק שהוא מצליח להגיע לשייפ ברמה מאד גבוה. לדעתי צריך לעשות מאסה כמו שצריך ולהעלות כמה קילוגרמים של שריר איכותי לעשות חיטוב אח"כ נראה שלא תהיה לו בעיה
nadavmoore מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 31-10-12, 16:35   #6
ניגרי ענק

הסמל האישי שלניגרי ענק

ציטוט:
פורסם במקור על ידי nadavmoore צפה בהודעה
אין ספק שהוא מצליח להגיע לשייפ ברמה מאד גבוה. לדעתי צריך לעשות מאסה כמו שצריך ולהעלות כמה קילוגרמים של שריר איכותי לעשות חיטוב אח"כ נראה שלא תהיה לו בעיה

התרשמתי שהוא יודע בדיוק מה לעשות. שים לב לגישה המאוד נכונה שלו: לא להתמקד בדברים הטובים, אלא בפרמטרים שצריכים שיפור.
אני אוהב את זה.

ישן 31-10-12, 17:48   #7
nadavmoore
חבר פעיל

אם הוא יודע להגיע לשייפ כזה סימן שהוא יודע מה לעשות, הוא גם לא הלך סתם בשביל לקבל בראש אלא ידע שיש תחרות ובא לעשות כבוד לעצמו. ככה צריך להיות, מפה לדעתי אם הוא רוצה לעלות מדרגה הוא צריך להיות סבלני עם התחרויות ובאמת לעשות מאסה כמו שצריך.
ישן 31-10-12, 20:31   #8
hypertrophy
fucking super human שחקן פעיל בליגת הפוטבול הישראלית

הסמל האישי שלhypertrophy

עוסק ב:: יועץ כושר
חדר כושר: גו אקטיב ת"א

ציטוט:
פורסם במקור על ידי nadavmoore צפה בהודעה
אם הוא יודע להגיע לשייפ כזה סימן שהוא יודע מה לעשות, הוא גם לא הלך סתם בשביל לקבל בראש אלא ידע שיש תחרות ובא לעשות כבוד לעצמו. ככה צריך להיות, מפה לדעתי אם הוא רוצה לעלות מדרגה הוא צריך להיות סבלני עם התחרויות ובאמת לעשות מאסה כמו שצריך.
מסכים כמעט בהכל
אבל אולי הוא לא רוצה להתחרות ברמות הגבוהות? [וחבל כי יש לו פוטנציאל ]

You have to be mentally prepared or you will not make it. Pain and fear will be there with you, tempting you to stop, telling you to give up. Your body will be screaming for you to listen to them, and the little voice in your head will be begging you to do cease and desist. Tell them to shut up. You've got some growing to do!
לפניות, שאלות, בקשות, המלצות, תלונות - ליחצו כאן.
hypertrophy מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 01-11-12, 00:07   #9
ניגרי ענק

הסמל האישי שלניגרי ענק

השאלה מה זה "מאסה כמו שצריך", אני מסכים שבנאדם שמתחרה כל כמה חודשים יהיה לו מאוד קשה להשתפר, אבל לקחת שנה וחצי ואז לצאת לחיטוב תחרות זה זמן הגיוני מאוד.
מאור עשה ככה את השיפור הכי גדול שראיתי ממפתח גוף בשנים האחרונות, מההופעה המצויינת אבל הלא הישגית שלו ב 2010 למדליית הארד שהוא הביא מאליפות אירופה, עלה המון גודל בזמן כזה, משהו כמו שנה וחצי.
כמובן שזה גם תלוי מה אתה עושה ואיך אתה מתנהל בתקופה הזאת של האוף סיזן; כמה באמת עבדת כמו שצריך; כמה השקעת מבחינת תזונה; ומעוד בחינות..וגם כסף הוא פרמטר.
ועוד פרמטר לא פחות חשוב: איך אתה עושה את החיטוב שלך, כי יש כאלה שעולים יפה במאסה ואחרי חיטוב חוזרים בערך לאותו מצב. הם מאבדים הרבה שריר.

נערך לאחרונה על ידי ניגרי ענק, 01-11-12 בשעה 00:15.
ישן 01-11-12, 00:41   #10
nadavmoore
חבר פעיל

אוקי יאיר הקטנוני, אם הוא כן רוצה לעלות את עצמו רמה. אז כן מאסה של שנה וחצי זה מספיק ביותר אם אתה לוקח את החומרים הנכונים ועושה את המאסה כמו שצריך, מה גם שנראה שהוא יודע להכין את עצמו לתחרות ולחטב. אז אולי הוא צריך את הנסיון הזה- לעשות חיטוב והכנה לתחרות מתקופה ממושכת של מאסה.
אם הוא רוצה להמשיך בתחום זה ייתן לו נסיון מאד וגם כמעט בטוח התקדמות ענקית
ישן 01-11-12, 01:08   #11
אלברט ברכה
חבר פעיל

אני חייב שתסבירו לי את ההגיון מאחורי אירובי במאסה (כדי לעלות "נקי") ולמה הוא מועיל.
אני מבין את ההגיון הבסיסי מאחורי זה אבל אני לא חושב שזה יותר מתקווה למשהו שלא באמת עובד או יכול לקרות.
אלברט ברכה מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 01-11-12, 09:00   #12
ניגרי ענק

הסמל האישי שלניגרי ענק

אירובי לא נותן "עלייה נקייה", זה בולשיט.

עד כמה העלייה באמת תהייה"נקייה" - זה תלוי בתזונה שלך, במידת הבשלות של השריר (מי שמתאמן מספיק שנים חזק וצבר כבר מאסה ראויה ישמין פחות בקלות לעומת מתאמן "בתול") בחומרים שלך, ובעיקר - בגנטיקה שלך.

יחד עם זה, האירובי כן חשוב ומי שיכול ויש לו זמן - אני ממליץ בחום לשלב כל השנה.
זה טוב לסבולת לב ריאה, זה טוב לנשימה נכונה, זה משפר (במידה) חילוף חומרים, זה שומר אותך בכושר גופני.
זה טוב גם לנקות את הראש.
רק עניין ה"עלייה נקיה", לא רלוונטי במקרה הזה.

ישן 01-11-12, 12:48   #13
arbel2
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

הסמל האישי שלarbel2

עוסק ב:: מנגן על עצבים בחסד עליון
חדר כושר: נאוטילוס

עוד פקטור: כמות נכונה של פעילות אירובית תורמת לעליות בכוח.

לפניות ,מענות ,טענות ובקשות ...לחץ כאן

מאמן חדר כושר מוסמך מטעם קמפוס "שיאים" אוניברסיטת ת"א
arbel2 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 01-11-12, 15:17   #14
BlueNinja
חבר פעיל

הסמל האישי שלBlueNinja

חדר כושר: Life&Fitness

ציטוט:
פורסם במקור על ידי arbel2 צפה בהודעה
אתה יכול להוסיף הסבר?

No Pain No Gain !
BlueNinja מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 01-11-12, 19:28   #15
arbel2
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

הסמל האישי שלarbel2

עוסק ב:: מנגן על עצבים בחסד עליון
חדר כושר: נאוטילוס

כשאהיה ליד מחשב אדביק פה כמה לינקים וציטוטים בנושא.

לפניות ,מענות ,טענות ובקשות ...לחץ כאן

מאמן חדר כושר מוסמך מטעם קמפוס "שיאים" אוניברסיטת ת"א
arbel2 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 01-11-12, 22:23   #16
אלברט ברכה
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי arbel2 צפה בהודעה
אני בספק לגבי זה
עבודה עם סלד ופראולר וכל מיני קונדישנינג אחרים בהחלט יתרמו לעליה בכוח, אבל אני לא הייתי קורא לזה אירובי

אירובי מבחינתי זה ג'וגינג, הליכון וכל מה שדומה להם. ואלה, אני בספק אם איפה ואיך הם תורמים.

אני בכלל עכשיו יותר בקטע של ג'קוזי, סאונה ואמבטיות קרח (רציני), מישהו יודע מה התזמון הכי טוב לכל אחד?
אלברט ברכה מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא