ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 18-08-07, 02:11   #1
rg12
חבר פעיל

הסמל האישי שלrg12

ברירת מחדל שאלה בקשר לפחמימות...

דבר ראשון...מה בדיוק המטרה של הפחמימות? למה לא להסתכל פשוט על קלוריות וזהו?
לגבי לחם שחור (לא לחם מלא), מה אתם אומרים? זה מקור סביר בזמן שאין לי גישה לאוכל יותר איכותי?
אין לי בעיה לטחון חלבונים, אם אני רוצה אני גם אגיע ל300 גרם ביום, אבל הפחמימות הורגות אותי...אני לא מכיר יותר מידי מקורות שנחשבים יחסית ניידים...למשל לחם מסתדר לי טוב אבל הוא די יבש, תירס זה לא יותר מידי קלוריות, דגנים זה בעיה אם אין לי איזה יוגורט או חלב לידי, כי זה קשה לאכול (קשה לי) איזה 100 גרם דגנים ככה על יבש....
אני עובד ואני בצבא, ופה שם יוצא...ככה שאני אוכל אולי 2 ארוחות בבית ביום.
rg12 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 18-08-07, 02:23   #2
ycccp
חבר פעיל

כל דבר יש בו פחממות
למשל פירות וירקות סוכרים למיניהם לחם כל המאפים למינהם
דגנים למשל פתיתים פאסטה ש"ש אורז וכו....
ycccp מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 18-08-07, 04:40   #3
maya
אחראית תזונה ותוספים.

הסמל האישי שלmaya

עוסק ב:: מדריכה בחדר כושר
שלח הודעה דרך ICQ אל maya שלח הודעה דרך MSN אל maya

תפקידן העיקרי של הפחמימות הוא לספק אנרגיה לתפקוד המוח, מערכת העצבים ותאי הדם. בנוסף לכך, לאפשר את פעילותם התקינה של שריר הגוף (שרירי שלד ושרירים חלקים) בעת פעילות ובעת מנוחה. רוב הפחמימות בגוף מתפרקות כאמור במערכת העיכול ונספגות כגלוקוז. הגלוקוז מתחמצן ל- בתהליכי הפקת האנרגיה התוך-תאיים או/ו בעת כיווצי השרירים. האנרגיה שמתקבלת בעת ניצול הגלוקוז משמשת לפעילות השרירים, בנייה, שמירה על חום הגוף ועוד. בנוסף לכך, השימוש בפחמימות כמקור לאנרגיה מונע את השימוש בחלבונים למטרות אלו. אספקה נאותה של פחמימות בצמוד לאימון (לפני, אחרי ואף במהלך האימון אם צריך) תאפשר התאוששות טובה ובנייה טוב יותר של השרירים שעבדו, כיוון שהחלבונים יוכלו לספק את אבני הבנייה הדרושים לשריר ולא יהוו מקור אנרגיה. אספקת פחמימות מהמזון בכמות מספקת גם תאפשר לגוף להימנע מליצור "גופי קטו" שהם מולקולות המספקות אנרגיה במצבים של מחסור בפחמימות ומקורן מרקמת השומן גופי קטו- סוג של אצטון המשנה את רמת החומציות בגוף ועלול לגרום לתופעות לוואי לא רצויות. נוצרים בעת מצב של צום מעל 24-48 ש' או בעת הימנעות מצריכה מספקת של פחמימות ).
[מקורות לפחמימות :
שיבולת שועל, חטיפי גרנולה, אורז מלא, פסטה מקמח מלא, חומוס, אפונה, שעועית, עדשים, דגני בוקר מועשרים בסיבים או מקמח מלא, מאפים מקמח מלא (לחמים, בייגלה, עוגיות), סובין, פירות וירקות (בעיקר בקליפות ובגבעולים).
תבנה לך תפריט מסודר שבו תכלל את הפחמימות לדוגמא לחם זה גם טוב אם לא מחיטה מלאה תאכל ירקות ליד זה גם לא כזה סיפור גדול להגיע לכמות היומית
ישן 18-08-07, 16:24   #4
rg12
חבר פעיל

הסמל האישי שלrg12

תודה רבה!
ישן 18-08-07, 16:29   #5
Bodybuilder
Banned

שלח הודעה דרך ICQ אל Bodybuilder

מאיה ענת לך +
אורז,כוסמת,גריסי פנינים,לחם,ש"ש,פסטות,תפ"א, בטטה ועוד ועוד ועוד......
Bodybuilder מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 18-08-07, 21:26   #6
rg12
חבר פעיל

הסמל האישי שלrg12

תודה רבה.
אני מחפש דברים כמה שיותר ניידים, אין לי בעיה בבית למצוא אוכל, הבעיה שאני בצבא, שמירות ועבודה....
למשל איך אפשר לאכול שיבולת שועל ללא בישול?
ישן 18-08-07, 21:31   #7
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

ציטוט:
פורסם במקור על ידי maya
אספקת פחמימות מהמזון בכמות מספקת גם תאפשר לגוף להימנע מליצור "גופי קטו" שהם מולקולות המספקות אנרגיה במצבים של מחסור בפחמימות ומקורן מרקמת השומן גופי קטו- סוג של אצטון המשנה את רמת החומציות בגוף ועלול לגרום לתופעות לוואי לא רצויות. נוצרים בעת מצב של צום מעל 24-48 ש' או בעת הימנעות מצריכה מספקת של פחמימות ).
כן... רק שהקטונים משמשים כחומר דלק, והם לא רעל. וזה לא סוג של אצטון. אצטון זה סוג של קטון. לא להפך.
תני לקטונים כבוד, כי בלעדיהם-לא היית באה לעולם!
סינטרקס
סיינטרקס
Bullet מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה