ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > פיתוח גוף-כללי

פיתוח גוף-כללי בפורום זה יהיו שיחות בנושא פיתוח גוף שאינם נכללים בפורומים האחרים

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 02-06-07, 21:56   #21
Leo
חבר ותיק

כללי:: אני אואב תרד
עוסק ב:: סוחר תרד.
שלח הודעה דרך MSN אל Leo

2. מי אמר שאני לא לועג לדת? אני לועג לה ובז לה, אבל מי שרוצה להיות דתי שיהיה דתי. אין לי בעיה עם זה. מה מקדש את הסטטוס קוו בדיוק? עברו 60 שנה, הרבה השתנה בינתיים, הוא אנכרוניסטי וגם ככה כל רשות במדינה הזו מזלזלת בו. נניח שאני רוצה להחריב את הסטטוס קוו בגלל הדעה שלי - איפה הבעיה כאן? לכל אחד יש רשות לחשוב מה שהוא רוצה על החוק ולפעול בכדי לשנות אותו. זו מדינה דמוקרטית. אני לא חושב שדתיים צריכים להיות דתיים רק בחדרי חדרים, אני חושב שהם לא צריכים לכפות את עצמם על שאר האוכלוסיה.

בלה בלה בלה
^^
הנה התשובה שלך חבוב , זה שאתה חוכמולוג שרוצה להאיר לנו את הדרך , לא אומר שתהיה מבורך יותר באיזה מדינה אירופאית.

אמרת בעצנמיך שמי שרוצה ללמד משהו דתי שקשור ליהדות שיעשה את זה לבד. אז עכשו אתה אומר שלא?

וכאן מתחיל השוביניזם המפגר שלך
(3)

Leo מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 02-06-07, 21:58   #22
m0she
מנהל מחלקת התזונה

כללי:: משה גלעדי
עוסק ב:: סטודנט לרפואה

זה שמישהו לא חושב כמוך לא אומר שהוא חוכמולוג או שהוא רוצה להיות במדינה אירופאית. אתה פשוט לא יודע לנהל דיון.

MosheG@israelbody.org
m0she מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 02-06-07, 22:00   #23
Leo
חבר ותיק

כללי:: אני אואב תרד
עוסק ב:: סוחר תרד.
שלח הודעה דרך MSN אל Leo

אני לא מתכוון להנל דיון , אחרי שאני קם בבוקר אני אשכח את כל העסק והדף הזה ירד לעמוד הבא בפורום וישכח.

אגב , אתה מוכיח את הרעיון שלי לגבי תודעה קבוצתית (בכללי לא רק קבוצה מסויימת)בצורה שזה מפחיד.

Leo מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 02-06-07, 22:18   #24
m0she
מנהל מחלקת התזונה

1. אני לא מבין מה הקשר לשוביניזם. אני מדכא נשים בהודעה שלי?
2. אמרתי שמי שרוצה ללמוד שיעשה את זה לבד. איפה אמרתי שלא?
3. עוד לא ברור מהו הרעיון שלך לגבי תודעה קבוצתית ומה הקשר שלי אליו, במיוחד כשאני לא משתייך לאף קבוצה.

MosheG@israelbody.org
ישן 02-06-07, 22:43   #25
Elevation
IsraelBody VIP - חבר יהלום

משה, אתה צריך לשים את האצבע על הדיפרנציאציה הלא כ"כ קלושה בין אתאיזם לאגנוסטיציזם.

אגנוסטיקן, מעיקרו, מקבל את האחר ומייצג את הפלורליזם במייטבו.

אתאיסט, מעצם היותו אחד, שולל קיום אלוהות ולמעשה הזרם שהכי מנגח בפלורליזם, מאחר שהוא מרסק את אבני היסוד של הדוקטורינה מאחורי כל דת באשר היא.

אז כשאתה מטיף ל"חיה ותן לחיות" עם דגל האתאיזם, זה טיפה אוקסימורון, אתה מבין.

נכון שאתה יכול שלהיות אתאיסט, בארבע אמותיך, אבל כשאתה שולל את למידת היהדות בבתי ספר יהודים, של העם היהודי, בארץ יהודי, אתה בעצם מנשל את העם מהמורשת שלו.

בבתי ספר חילוניים אכן מלמדים את סיפור הבריאה כאמת אבסולטית, אבל הפעלים היוצאים של אמונה דתית בכח עליון - לא נכפים. גם כאשר מלמדים את האבולוציה מלמדים אותה כאמת, אבל לא אומרים לכל אחד לעשות דדוקציה וללכת עם נורית מעל הראש שאומרת שלסבא רבה שלו קראו צ'יפופו.

האמת היא שכל דבר צריך ללמד, כשמלמדים אותו, בתור אמת. ההסתייגות עושה רע לתלמיד. אני לא אומר שלא צריך ללמד ביקורתיות, זה דבר נהדר לדעתי. אבל אם תשים לב, מלמדים בתנ"ך את ביקורת המקרא וכ'ו, אבל לא מציינים את ההוכחות הסותרות לאבולוציה (ויש המון). ככה שאם דעה כלשהי נמדדת בזכוכית מגדלת יותר, זאת הראשונה.

Aou! Aou! Aou! Spartan#1!
Elevation מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 02-06-07, 23:06   #26
m0she
מנהל מחלקת התזונה

אני אתאיסט בד' אמותיי בלבד, כי זו הדעה האישית שלי. אני לא כופה אותה על אחרים ואני לא מחייב ללמד בשבח האתאיזם בבתי ספר. כמו שאמרתי, אין לי בעיה עם דתיים ולמעשה הרבה מהחברה שמקיפה אותי היא חברה דתית. אני מבין מאיפה זה בא, אבל באופן אישי אני בז לדת.

אני שולל למידה של דתות בכלל במסגרת בתי ספר כשהן נלמדות בתור דת. זה בהחלט צריך להלקח בחשבון שיש אנשים שהדבר פוגע בהם. פשרה סבירה בעיניי תהיה בגרות בתנ"ך בתור מגמה למי שרוצה, ולא בגרות חובה. לעם היהודי יש מורשת שאינה מוגבלת לתורה בלבד.

אין צורך לומר שיש כח עליון אחרי שאמרת שהוא ברא את העולם ושהוא כל יכול. בנוגע לאבולוציה - עד כמה שידוע לי, היא לא נלמדת בשום מסגרת בצורה מסודרת.

לפי דעתי, צריכים להיות דייקנים בכל דבר שמלמדים, אבל לא ללמד את הדבר בתור אמת. התלמיד צריך להכיר את הדברים כמות שהם ולהסיק הלאה כפי ראות עיניו ולגבש דעה עצמאית.

זה לא משנה כל כך מי נמצא תחת זכוכית מגדלת יותר. אני עדיין לא חושב שדתות צריכות להכנס לחינוך של כל אחד. שכל אחד יחנך בביתו, את ילדיו, לפי אמונותיו. חינוך טוב בעיניי צריך להיות לערכים אוניברסליים או לערכים שאינם פוגעים באחרים. אני משער שתסכים איתי שהדת היהודית היא לא פלורליסטית מעיקרה.

MosheG@israelbody.org
ישן 02-06-07, 23:22   #27
Elevation

ציטוט:
פורסם במקור על ידי m0she
אני אתאיסט בד' אמותיי בלבד, כי זו הדעה האישית שלי. אני לא כופה אותה על אחרים ואני לא מחייב ללמד בשבח האתאיזם בבתי ספר. כמו שאמרתי, אין לי בעיה עם דתיים ולמעשה הרבה מהחברה שמקיפה אותי היא חברה דתית. אני מבין מאיפה זה בא, אבל באופן אישי אני בז לדת.

אני שולל למידה של דתות בכלל במסגרת בתי ספר כשהן נלמדות בתור דת. זה בהחלט צריך להלקח בחשבון שיש אנשים שהדבר פוגע בהם. פשרה סבירה בעיניי תהיה בגרות בתנ"ך בתור מגמה למי שרוצה, ולא בגרות חובה. לעם היהודי יש מורשת שאינה מוגבלת לתורה בלבד.

אין צורך לומר שיש כח עליון אחרי שאמרת שהוא ברא את העולם ושהוא כל יכול. בנוגע לאבולוציה - עד כמה שידוע לי, היא לא נלמדת בשום מסגרת בצורה מסודרת.

לפי דעתי, צריכים להיות דייקנים בכל דבר שמלמדים, אבל לא ללמד את הדבר בתור אמת. התלמיד צריך להכיר את הדברים כמות שהם ולהסיק הלאה כפי ראות עיניו ולגבש דעה עצמאית.

זה לא משנה כל כך מי נמצא תחת זכוכית מגדלת יותר. אני עדיין לא חושב שדתות צריכות להכנס לחינוך של כל אחד. שכל אחד יחנך בביתו, את ילדיו, לפי אמונותיו. חינוך טוב בעיניי צריך להיות לערכים אוניברסליים או לערכים שאינם פוגעים באחרים. אני משער שתסכים איתי שהדת היהודית היא לא פלורליסטית מעיקרה.
תראה, אני מסכים עם הלך החשיבה שלך.

הבעיה נעוצה בזה, שלטעמי, כשאתה שולל את התנ"ך מהחינוך הכללי, אתה שולל את טיפת המורשת שעוד מועברת לילדים בימינו.

אנשים לא יודעים דברים שלדעתי הם פחות מאלמנטרים (אולי כי גדלתי בחלק מהזמן בחינוך דתי), אני לא יודע, דברים כמו למה קוראים ל"אסרו חג" בשמו, או מהו, לצורך העניין. הנה, חברה שלי רחוקה מלהיות טיפשה, אבל לקח לי דקה ארוכה להסביר למה למה אין אפשרות שאיפה שהיא ממלצרת יקבע לה משמרת בשבועות בלילה (למיותר לציין שהמקום כשר, כי אני ירושלמי). היא פשוט מראשון ולא ידעה ששבועות זה כמו שבת.

אני לא אומר שצריך ללכת לפי זה, אני אומר שידע הוא כח ולפעמים גם סוג של פריווילגיה.

תנ"ך זה בקושי מה שנשאר בחינוך החילוני, מכל העושר (אתה יכול לקרוא לזה טימטום כאוות נפשך, אבל יש היגיון ששזור כחוט השני באספקטים מסויימים בדת. אני לא מדבר על הפריצת דרך המונותאיסטית, ענייני מוסר וכדומה, לדוגמא, יהוו דוגמא יותר רלוונטית) של הדת, ואפילו הפולקלור היהודי.

ככה שאני איתך באותה הסירה, לא חייבים ללמד שום מדע לא מדוייק כדוגמתי, אני מסכים. אתה יכול גם להסתכל על לימודי יהדות אמופרית, לא כמשהו עם שלד. אבל אתה עדיין לא יכול ליצור מכתש בהשכלה של הילדים/נוער.

אני חושב שמשהו צריך להילמד, נכון שאולי לא כאמת שנכפית עליהם הר כגיגית (חח, הנה דוגמא לביטוי ש90% לא יודעים מה המקור שלו), ולא במובן תיאורטי, אתה לא צריך גם כן לכפות אימפוטנציה על המובנים המעשיים של הדת, אלא כחלק מההיסטוריה העשירה של העם שלנו, זה הכול.

ישן 02-06-07, 23:33   #28
m0she
מנהל מחלקת התזונה

אמרתי שיש לעם ישראל עוד ערכים מעבר לדת. זאת אומרת, אפשר ללמד ערכי מוסר אוניברסליים דרך מקורות יהודיים/ישראלים ומבחינתי זה בסדר גמור. זו דוגמא לשילוב של המורשת של עם ישראל עם ערכים אוניברסליים. מעבר לכך, יש לעם ישראל עוד הרבה היסטוריה מעבר לתנ"ך שאפשר להנחיל בחינוך.

אני מסכים איתך שיש חוסר ידע באספקטים מסויימים של היהדות בקרב הציבור הרחב. אני יודע שיש כיום פרויקט חביב שבמסגרתו לומדים בחטיבת הביניים 100 או 1000 מושגי יסוד, אני לא זוכר בדיוק. זו עוד דוגמא טובה לכך שאפשר להנחיל מושגים חשובים בלי להתעסק יותר מדי בדת - אפשר להסביר מה זה אסרו חג בלי להגיד שאלוהים ברא את העולם והוא כל יכול.

בנוגע למוסר, אני לא כל כך מסכים איתך. אני לא רואה את הדת היהודית כמוסרית, מתוקף העובדה שהיא כופה עליי בתור בן לאדם שמגדיר עצמו כיהודי לעמוד בכל חוקיה אחרת אני אאלץ לתת את הדין - במיתה, במלקות וכו'. מבחינתי, הכל מתגמד ליד זה.

MosheG@israelbody.org
ישן 02-06-07, 23:43   #29
Elevation

ציטוט:
פורסם במקור על ידי m0she
אמרתי שיש לעם ישראל עוד ערכים מעבר לדת. זאת אומרת, אפשר ללמד ערכי מוסר אוניברסליים דרך מקורות יהודיים/ישראלים ומבחינתי זה בסדר גמור. זו דוגמא לשילוב של המורשת של עם ישראל עם ערכים אוניברסליים. מעבר לכך, יש לעם ישראל עוד הרבה היסטוריה מעבר לתנ"ך שאפשר להנחיל בחינוך.

אני מסכים איתך שיש חוסר ידע באספקטים מסויימים של היהדות בקרב הציבור הרחב. אני יודע שיש כיום פרויקט חביב שבמסגרתו לומדים בחטיבת הביניים 100 או 1000 מושגי יסוד, אני לא זוכר בדיוק. זו עוד דוגמא טובה לכך שאפשר להנחיל מושגים חשובים בלי להתעסק יותר מדי בדת - אפשר להסביר מה זה אסרו חג בלי להגיד שאלוהים ברא את העולם והוא כל יכול.

בנוגע למוסר, אני לא כל כך מסכים איתך. אני לא רואה את הדת היהודית כמוסרית, מתוקף העובדה שהיא כופה עליי בתור בן לאדם שמגדיר עצמו כיהודי לעמוד בכל חוקיה אחרת אני אאלץ לתת את הדין - במיתה, במלקות וכו'. מבחינתי, הכל מתגמד ליד זה.

שים לב שרשמתי אספקים מסויימים, אני גם חושב שלא הכול כדין.

אבל אל תשכח שהכול תלוי זמן.... כשהתורה נכתבה/ירדה מהשמיים (לבחירת האינדיווידואל), זאת הייתה "עת לעשות להשם". כל גילוי של חוסר הליכה בתלם, היה מערער את האיקווליבריום העדין ששרר באותם השנים... קח את יציאת מצרים. הערב רב הטיל שמות בהתנהלות היום יומית של המחנה, (אם זה מקרה קורח ועדתו, אם זה כשמשה עלה להר סיני, ע"ע עגל הזהב), היית חייב שלהטיל וטו על חשיבה עצמאית, אתה לא יכול להרשות דמוקרטיה מוחלטת, כשאתה מנסה להקים עם, מאסופה של עבדים.

אני אפנה אותך לחתימה שלי, כשתבין את הגישה שלי לנושא. אני מקיאווליאן. אתה בטח מבין שאתה לא תמצא אצלי מקום ליותר מדי הגינות ושיקולים מוסריים.... אם קראת את התירגום הביקורתי לנסיך (קראתי באיטלקית ואנגלית, אני לא יודע אם בעברית זה גם מופיע), עושים הקבלה למשה, כורח, ועוד מנהיגים מיתולוגים, כשמציגים את הוויטואה לעומת הפורטונה. משה, מן הסתם, הרג מאות מתנגדים, כשייסד עם (מה שלא כתוב בתורה, כמובן, אבל ההיגיון דורש את זה). ככה צריך לעשות מנהיג חזק. אחרת אין לך במה להיאחז.

אני סטיתי מאוד מהנושא ואני מתנצל על כך, אבל מה שאני מנסה לומר, זה שהבעיה עם הדת היהודית, זה חוסר הלגיטימציה לשינויים תלויי זמן. איסורים קולקטיביים היו נחוצים באותו הזמן ללא ספק. ההיסטוריה מלמדת אותנו ומגבה את צידקתם.

כיום.... כיום אנחנו בתמונת מצב שונה, ככה שיש מקום למה שאתה אומר. בכל מקרה, אנחנו אומרים את אותו הדבר בשפות שונות, לצערי, כמו שבטח שמת לב. פשוט צרם לי קצת מה שהבנתי בהתחלה מדברייך.

ישן 02-06-07, 23:54   #30
m0she
מנהל מחלקת התזונה

המוסר הוא תמיד תלוי זמן ומקום, כמו למשל הנושא של זכויות נשים אם נרצה דוגמא קצת יותר עדכנית. זו עוד נקודת ביקורת שלי על הדת כיוון שהיא מתיימרת להיות אמת נצחית.

העיקר שאנחנו מבינים האחד את השני.

MosheG@israelbody.org
ישן 02-06-07, 23:59   #31
Elevation

ציטוט:
פורסם במקור על ידי m0she
המוסר הוא תמיד תלוי זמן ומקום, כמו למשל הנושא של זכויות נשים אם נרצה דוגמא קצת יותר עדכנית. זו עוד נקודת ביקורת שלי על הדת כיוון שהיא מתיימרת להיות אמת נצחית.

העיקר שאנחנו מבינים האחד את השני.

אל תגלוש לי למוסר עכשיו, אני עוד רוצה לישון הלילה...... זה דיון לשבוע.

ועכשיו נפלת קשה. נשים? זכויות? מה אישה עושה מחוץ למטבח בכלל? ועוד מאחורי הגה?! בושה.

ישן 03-06-07, 00:07   #32
m0she
מנהל מחלקת התזונה

אני משוכנע שתרצה שהנשים בחייך יצאו מהמטבח, לפחות אל חדר השינה

MosheG@israelbody.org
ישן 03-06-07, 00:24   #33
Homie
השמן מהקרוספיט

כללי:: סרסור שטני
עוסק ב:: בגופות
שלח הודעה דרך ICQ אל Homie שלח הודעה דרך MSN אל Homie

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Elevation

ועכשיו נפלת קשה. נשים? זכויות? מה אישה עושה מחוץ למטבח בכלל? ועוד מאחורי הגה?! בושה.
bitch slap you זה מה שהיא עושה,
אתה משחק אותה גבר אתה אומר משהו כזה ליד אמא שלך היא מעיפה אותך לקיר.
eat eat eat train eat eat eat sleep repeat

מדריך חדר כושר מוסמך מטעם מכללת ווינגייט

הלהקה שלי, לכל המוזיקים וחובבי המטאל :

http://profile.myspace.com/index.cfm...ndID=443176243

Homie מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 03-06-07, 00:33   #34
Elevation

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Homie
bitch slap you זה מה שהיא עושה,
אתה משחק אותה גבר אתה אומר משהו כזה ליד אמא שלך היא מעיפה אותך לקיר.
אחי, הדיבור שלי הרבה יותר נגוע מזה במציאות, תאמין לי.

ערכתי כדי להבהיר שזה לא בשביל "לצאת גבר", אלא סתם כי זה מצחיק אותי.

ישן 03-06-07, 12:12   #35
d-undertaker
מושעה

בואנה אחי איזה שפה יש לך שתהיה בריא :/
d-undertaker מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 03-06-07, 21:50   #36
Elevation

ציטוט:
פורסם במקור על ידי d-undertaker
בואנה אחי איזה שפה יש לך שתהיה בריא :/
לי?

ישן 03-06-07, 22:14   #37
Jones
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

הסמל האישי שלJones

עוסק ב:: ברמן

אה סתם אנשים המציאו את הדת המופרכת הזאת,אלק ספגטי,אני לא מבין איך אנשים יכולים להאמין בדבר כזה,אבל תראו,אנחנו לא יודעים את הצורה הפיזית של ה',אז אנחנו לא יכולים לדעת האם זה מחוץ לנורמה או לא.
Jones מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 03-06-07, 22:15   #38
sandrik
חבר פעיל

הסמל האישי שלsandrik

כללי:: Miss Bikini 2d place 2012 NAC
עוסק ב:: מאמנת כושר,ספינינג,פילאטיס וקטלבלס
חדר כושר: great shape

"בגן עדן יש מפעל לחשפנים והר געש של בירה. "

אני מאמינה בדתתת!!!!!!!!! קחו אותי לשםםם!!

sandrik מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 03-06-07, 22:16   #39
Jones
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

הסמל האישי שלJones

עוסק ב:: ברמן

ציטוט:
פורסם במקור על ידי sandrik
"בגן עדן יש מפעל לחשפנים והר געש של בירה. "

אני מאמינה בדתתת!!!!!!!!! קחו אותי לשםםם!!
בא לך לגלוש על איזה ספגטי בדרך??
Jones מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 03-06-07, 22:16   #40
sandrik
חבר פעיל

הסמל האישי שלsandrik

כללי:: Miss Bikini 2d place 2012 NAC
עוסק ב:: מאמנת כושר,ספינינג,פילאטיס וקטלבלס
חדר כושר: great shape

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Elevation

זה היה ממש ממש נמוך...

sandrik מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה