ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > פיתוח גוף-כללי

פיתוח גוף-כללי בפורום זה יהיו שיחות בנושא פיתוח גוף שאינם נכללים בפורומים האחרים

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 13-08-14, 22:53   #1
Tal_Peretz
חבר מתחיל

ברירת מחדל מספר שאלות שמלוות אותי מספר שנים של אימונים

אהלן, אני מתאמן כבר מספר שנים עם תוצאות נאות, יש לי מספר דברים שאין לי אליהם תשובה, כל דבר הוא נושא בפני עצמו, ככה שלא האשים אותכם ואף הודה לכם אם תענו גם לדבר אחד

1. קראתי שבתזונה מאוד הדוקה אפשר לשמר את השומן הקיים בגוף בעודי עולה במסת שריר, במה זה תלוי? אימונים? תזונה? איזה סוג של אימונים ותזונה? על מה עלי להקפד?

2. כרגע אני סביב ה16 אחוז שומן ויש לי קצת בטן, אני לא רוצה לעשות חיטוב כרגע אלה להתמקד בגדילה, כאשר אני יחליט לעבור לחיטוב בוודאי אני יהיה בכ20 אחוז שומן, עלול להיווצר לי בעקבות כך עור עודף בבטן שיסתיר את הריבועים שאפילו כרגע רואים לי ? הרי מדובר בנזק בלתי הפיך.

3. קראתי שבן אדם ממוצע יכול ליהיות עד כ500 גרם שריר בשבוע, אבל אם אני מתאמן בנפח גבוה ואוכל בלי הכרה ועולה כ3 קילו בשבוע, אז 2.5 מתוך זה בוודאות יהיו שומן ??

4. כמה זה קריטי לגדילה/לשימור לאכול רק פחמימות מורכבות ולא רגילות? במה זה משפיע?

5. ויכוח קטן עם המאמן בחדר כושר - "שועית היא מקור עשיר בחלבונים", בעוד בדקתי ערכים תזונתיים ויש הרבה יותר פחמימה בשועית מאשר חלבון, הבנתי שזה קשור לשילוב של קטניות, מישהו יוכל להסביר לי על זה יותר לעומק ?

6. מה ההבדל בין שומן רווי ללא רווי ? מאיזה מהם יש להימנע לגמריי אם בכלל צריך להימנע ואיזה לצרוך יותר ?

תודה ענקית ענקית לעוזרים, ההתקדמות שלי בהחלט תלויה בכם.
Tal_Peretz מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 07-10-14, 13:03   #2
orih
חבר מתחיל

הסמל האישי שלorih

עוסק ב:: לימודים וחברים..
חדר כושר: מתאמן בבית עם דאמבלים ומתח

1.תאכל נקי: פחמימות מורכבות(אורז ופסטה מלאים לחם מלא) חלבון דל שומן(חזה עוף בקר דל שומן וכו) אבל עדיין תעלה בשומן זה בלתי נמנע.
אה והמאמן מבלבל תמוח-שעועית זה פחמחמות אולי יש בזה חלק מהחומצות אמיניות אבל זה לא חלבון מלא
ישן 08-11-14, 23:58   #3
לוטם בן עטר
חבר מתחיל

עוסק ב:: מאמן כושר ובריאות
חדר כושר: Tribe Fitness

טוב שאלות יפות אני אענה לך על כולם:
1. קשה מאוד לא לעלות בשומן מהסיבה שכדי לגדול צריך להיות במאזן קלורי חיובי עכשיו השאלה היא כמה חיובי? מה הוא מספר הקלוריות שאני צריך להוסיף כדי לעלות בשריר ללא שומן? ולשאלה הזאת אין תשובה וזה משתנה מאדם לאדם לכן הדבר הוא אפשרי תיאורתית אך קשה לביצוע

2.עור עודף יורד בדיאטה, אבל אני לא מספיק בקיא כדי לענות על השאלה הזאת בצורה חד משמעית.

3. כנראה שכן

4.לא קריטי, ההמלצות לאכול פחממות מורכבות הן מסיבות בריאותיות שעיקרן למנוע סוכרת והשמנה, ההמלצות הן כדי שהסוכר בדם לא יקפוץ וירד בצורה קיצונית אלו יהיה מתון ובכך לא יהיה עומס על הלבלב להפריש אינסולין מה שהורס את הרצפטורים של התאים לקלוט סוכר.

5. שעועית אכן מכילה פחמימות אבל גם לא מעט חלבון - 25% חלבון זה כמו חזה עוף רק חשוב לציין שחלבון זה אינו מכיל את כל חומצות האמינו החיוניות ברמה גבוהה ולכן נקרא "חלבון חלקי" יש לשלב אותו עם דגנים כמו לחם כדי להפוך אותו לחלבון מלא.

6. ההבדל הוא בהרכב הכימי שלהם, שומן רווי הוא מוצק בטמפרטורת החדר ולכן נוטה לשקוע בדפנות העורקים והוא מעלה את רמות הכולסטרול ה"רע" לכן נחשב כלא בריא ולעומת השומן הבלתי רווי שהוא נוזלי בטמפרטורת החדר ואחד מיתרונותיו הוא שהוא מעלה את רמות הכולסטרול הטוב ומוריד את הרמות של הכולסטרול הרע לכן כדי לצרוך אותו. דוגמא טובה היא שמן קנולה או בוטנים.
לוטם בן עטר מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 07-12-14, 21:00   #4
תמיר15154
חבר מתחיל

שועעית זה פחמהה
תמיר15154 מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא