ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 19-07-07, 20:50   #1
atrius
חבר מתחיל

ברירת מחדל עד כמה מהר מורגשת אפקטיביות נטילת חלבונים לאחר אימון?

שלום לכולם,

השאלה שלי עשויה להיות מעט טיפשית, ומאוד היפוטתית, אבל בכל זאת: שני בני-אדם (הזהים לחלוטין במבנה גופם, במערך הגנטי שלהם, וכיו"ב) עושים אימון קשה מאוד, בנאדם א' אוכל כראוי אחרי האימון - חלבונים (קוטג', שייק, מה שלא יהיה), פחימות וכיו"ב. בן-אדם ב', לעומתו, מסתפק בפחמימות בלבד. כ-30 דקות אחר-כך, הם ניגשים למראה, וכל אחד בוחן את עצמו. האם יראו הבדלים כלשהם בינהם?

אם מישהו רוצה להיות קצת פחות היפוטתי, אפשר לתרגם את השאלה: אם היית עושה אימון א' ולאחריו אוכל בננה, או עושה את אימון א' ולאחריו אוכל בננה+קוטג'/שייק-חלבונים, האם היה הבדל בין שני המצבים בכל הקשור לשביעות רצונך מתוצאות האימון שלך, כ-30 דקות אחר-כך?

אני מודע לחשיבות של חלבון בבניית השריר ולחשיבות לקיחתו לאחר אימון, ולהשפעותיו ארוכות הטווח, השאלה היא לאפקטיביות המיידית שלו.

תודה תודה.
atrius מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 19-07-07, 20:51   #2
toxicity
IsraelBody VIP - חבר יהלום

עוסק ב:: להטחן בצה"ל

אתה רוצה לראות תוצאות אחרי חצי שעה? זה לא יקרה.. לוקח חודשים

ככל שאתה יודע יותר אתה מבין כמה בעצם אתה לא יודע
toxicity מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 19-07-07, 20:53   #3
P-a-n-1-c
Banned

עוסק ב:: חייל בסדיר, מילואימניק בטיב טעם.

איך שאתה לוקח
P-a-n-1-c מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 19-07-07, 21:00   #4
atrius
חבר מתחיל

תודה על התגובה המהירה..
אני לוקח שייק חלבון אחרי האימון כבר חצי שנה בערך.
השבוע נגמר לי, ובמקום לקנות, התחלתי לאכול קוטג' אחרי אימון.
משום מה, ואולי זה הכל פסיכולוגי ובראש שלי, היה נראה לי ש"רואים יותר תוצאות" אחרי אימונים בשבוע הזה. אז חשבתי שאולי, משום מה, האופטימון/צ'מפיון שהכנסתי עד היום לא היה אפקטיבי כמו הקוטג' הזה, הפשוט. ואז שאלתי את עצמי, האם באמת ייתכן שההבדל כזה גדול שאני ממש אראה אותו אחרי אימון, וכל זה אחרי שבוע בלבד של אכילת קוטג'. ובגלל שחשבתי שכל העניין קצת מתוסבך מדי, ושאנשים יתעצבנו שהם יראו שאני מפקפק באיכויות האבקות (שאינה מוטלת בספק, עובדתית ומחקרית) העלתי את השאלה ההיפוטתית הנ"ל...
ישן 19-07-07, 21:02   #5
P-a-n-1-c
Banned

עוסק ב:: חייל בסדיר, מילואימניק בטיב טעם.

צא מהסרט
לא תראה תוצאות שונות אם תחליף את הטונה\קוטג'\כל חלבון אחר בשייק
P-a-n-1-c מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 19-07-07, 21:02   #6
toxicity
IsraelBody VIP - חבר יהלום

עוסק ב:: להטחן בצה"ל

אתה בכלל לוקח פחמימות אחרי אימון?

ככל שאתה יודע יותר אתה מבין כמה בעצם אתה לא יודע
toxicity מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 19-07-07, 21:43   #7
atrius
חבר מתחיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי toxicity
אתה בכלל לוקח פחמימות אחרי אימון?
כן, בוודאי. בננה או ארבעה-חמישה תמרים מיובשים. בין שעה לשעה וחצי אחר-כך גם ארוחה גדולה שמכילה חלבון מבשר/דגים ופחמימות מורכבות.
ישן 19-07-07, 21:43   #8
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

עוסק ב:: Making the world a better place

לא ידוע לנו אפילו כמה יתרון יש באכילה ישר אחרי האימון, לטווח הארוך, ככה שאי אפשר לדבר אפילו על הסיטואציה שאתה מדבר עליה. בכל אופן, כל עוד אכלנו ארוחה עשירה בחלבון לפני האימון, לא תהיה שום בעיה בפסיחה עליו בארוחה שאחרי. יכול להיות שכך גם המצב לגבי הפחמימות.

הנושא הזה די מוערך יתר על המידה. העניין הוא שבהינתן הסיטואציות הנפוצות של תזונה מחורבנת במהלך היום, הדגש הקטן הזה אחרי האימון הופך להרבה יותר משמעותי.

gal.T מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 19-07-07, 21:48   #9
Eli
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gal.T
לא ידוע לנו אפילו כמה יתרון יש באכילה ישר אחרי האימון, לטווח הארוך, ככה שאי אפשר לדבר אפילו על הסיטואציה שאתה מדבר עליה. בכל אופן, כל עוד אכלנו ארוחה עשירה בחלבון לפני האימון, לא תהיה שום בעיה בפסיחה עליו בארוחה שאחרי. יכול להיות שכך גם המצב לגבי הפחמימות.

הנושא הזה די מוערך יתר על המידה. העניין הוא שבהינתן הסיטואציות הנפוצות של תזונה מחורבנת במהלך היום, הדגש הקטן הזה אחרי האימון הופך להרבה יותר משמעותי.

מעניין, בד"כ חופרים כמה חשוב לאכול משהו מתוק אחרי זה בשביל לנגוד את הקורטיזול ויאדה יאדה. טוב, נאכל יותר חופשי מעכשיו.

עריכה: גל, היה ויכוח בפוסט על הסקוואט בפורום אימונים, בין עידן לשיקו, לגבי תרומת ההאמסטרינג בדיפ סקוואט. תוכל לפתור את הדילמה?
Eli מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 19-07-07, 22:02   #10
atrius
חבר מתחיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gal.T

התשובה הזו קצת בילבלה אותי, כי הרי מחקרית ידוע שאכילת חלבון לאחר אימון משפרת מצבים ביולוגיים כביכול מיטיבים כגון מאגרי גליקוגן גדולים יותר בשרירים, ושאכילת חלבון לאחר אימון הינה אפקטיבית יותר לסינטזת חלבונים, באופן חלקי בגלל זרימת דם מוגברת לשרירים.

אבל במחשבה נוספת, ממש לא ברור אם יתרונות ביולוגיים אלה מתורגמים לתוצאות אפקטיביות כפי שאנו מכירים אותן, במיוחד אצל אנשים שגם ככה אוכלים חלבונים כמו שצריך.
ישן 19-07-07, 22:03   #11
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Eli
מעניין, בד"כ חופרים כמה חשוב לאכול משהו מתוק אחרי זה בשביל לנגוד את הקורטיזול ויאדה יאדה. טוב, נאכל יותר חופשי מעכשיו.
בנוסף לשחזור הגליקוגן, רק שאני בספק אם שניהם יהיו ממש משמעותיים בהינתן תזונה מתאימה לפני האימון. אין מספיק מידע בספרות על המצב הזה, ועל אחת כמה וכמה על התחלס בהבדלים בהרכב הגוף והביצועים לטווח הארוך.

ישן 19-07-07, 22:14   #12
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

ציטוט:
פורסם במקור על ידי atrius
התשובה הזו קצת בילבלה אותי, כי הרי מחקרית ידוע שאכילת פחמימות לאחר אימון משפרת מצבים ביולוגיים כביכול מיטיבים כגון מאגרי גליקוגן גדולים יותר בשרירים, ושאכילת חלבון לאחר אימון הינה אפקטיבית יותר לסינטזת חלבונים, באופן חלקי בגלל זרימת דם מוגברת לשרירים.

אבל במחשבה נוספת, ממש לא ברור אם יתרונות ביולוגיים אלה מתורגמים לתוצאות אפקטיביות כפי שאנו מכירים אותן, במיוחד אצל אנשים שגם ככה אוכלים חלבונים כמו שצריך.
אין בעיה במה שאמרת... רק העניין הוא שאותם מחקרים נעשו בתנאים מסויימים המגבילים את הסקת המסקנות שלנו לגבי המציאות, כמו עצם העובדה שכמעט כולם נעשו לאחר צום.

אז הייתי מנסח אחרת; ידוע שהיפראמינואסידמיה בשילוב עם היפרגליקמיה\היפראינסולינמיה בדם (רמות גבוהות של חומצות אמינו, גלוקוז ואינסולין) לאחר האימון זה דבר טוב כשהרמות שלהם מינימליות לפניו ובמהלכו. העניין הוא שלא ידוע עד כמה, מהם הכמויות, מה התמורה לטווח הארוך, וכמה חשיבות יש לזה כשאנו מדברים על מצב של תזונה מסודרת במהלך היום. אלה הדברים העיקריים לפחות שלא ברורים לנו.

ישן 19-07-07, 22:26   #13
Eli
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gal.T
אין בעיה במה שאמרת... רק העניין הוא שאותם מחקרים נעשו בתנאים מסויימים המגבילים את הסקת המסקנות שלנו לגבי המציאות, כמו עצם העובדה שכמעט כולם נעשו לאחר צום.

אז הייתי מנסח אחרת; ידוע שהיפראמינואסידמיה בשילוב עם היפרגליקמיה\היפראינסולינמיה בדם (רמות גבוהות של חומצות אמינו, גלוקוז ואינסולין) לאחר האימון זה דבר טוב כשהרמות שלהם מינימליות לפניו ובמהלכו. העניין הוא שלא ידוע עד כמה, מהם הכמויות, מה התמורה לטווח הארוך, וכמה חשיבות יש לזה כשאנו מדברים על מצב של תזונה מסודרת במהלך היום. אלה הדברים העיקריים לפחות שלא ברורים לנו.

מה עם מצב היפותטי שהולכים להתאמן מאוחר מאוד, אם לא נאכל אחרי האימון וישר נלך לישון (בהנחה שאכלנו טוב כל היום)?

לפי דבריך אני מבין שאם מתאמנים מוקדם בבוקר, לפני ארוחת הבוקר (יצא לי כמה פעמים), זה לא נורא אם אחרי האימון אוכלים כמו שצריך.
Eli מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 19-07-07, 22:41   #14
YOG558
חבר פעיל

הסמל האישי שלYOG558

כללי:: יוגב
חדר כושר: בית
שלח הודעה דרך ICQ אל YOG558

תראה נוצר הבדל שבכלל אתה לא רואה בעין אבל אחרי תקופה שאתה תעשה את ההשוואה שאתה עושה המלא הבדלים הקטנים האלה שאתה לא תשים לב אליהם יהיו הבדל אחד גדול שישימו לב