ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 10-02-07, 19:16   #81
StarLighT
חבר פעיל

הסמל האישי שלStarLighT

עוסק ב:: עריכת דין

1. המימון לא משנה , כיוון שמחקר לא מתפרסם בלי שהוא עובר דרך רפרי. מאחר ואת לא יודעת בכלל מה זה רפרי , אני לא מבין למה את חושבת שאת יכולה להגיד מה אמין ומה לא.

ראשית, המימון מאוד משפיע על המחקר הרפואי. ועצם זה שאותו מחקר עובר הליך שיפוטי כזה או אחר, אינה משפיעה כלל וכלל.

אני חייבת לציין בהקשר זה, את המחקר שנעשה בדבר תרופת ה seroxat מקבוצת הssri, אשר הפלא ופלא – מאחר ומימון המחקר שתמך בתרופה זו, ואני אוכל להעביר לך את כלל המסמכים בעניין במידה וזה אכן מעניין אותך, נעשה על ידי חברת התרופות שפיתחה את הנ"ל והייתה מוכנה ומזומנה לצאת עימה לשוק.

אציין, כי בהמשך נאסרה התרופה לשימוש, (לפי הידוע לי, אין כך בארץ), מאחר והיא גרמה להתקפי אלימות קשים אצל הנוטלים אותה, ולמצבי דכאון מוגברים. כמו כן, ביהמ"ש העליון של ארה"ב ציין מפורשות כי המחקר שנעשה מומן על ידי חברת התרופות, ומשכך, מסקנות המחקר תמכו בתרופה שהיוותה סכנה ומקור מוות למספר אנשים לא מבוטל. אין צורך לציין כי חברת התרופות חוייבה בפיצויים גבוהים ביותר אותם שילמה למשפחה (או מה שנותר ממנה) לאחר שאבי המשפחה, אשר נטל את התרופה, רצח את אשתו, ילדיו והורי אשתו, ולאחר מכן התאבד, וכל זאת בהשפעת התרופה הנ"ל.

שום מחקר לא דיבר בעד הלכות הכשרות , זו הנפצה של דתיים , ואם את מוצאת כזה מחקר את מוזמנת להביא אותו. אין בעיה לאכול בשר וחלב ביחד , הבעיה בחזיר מסתכמת בגדול בשומן רווי שיש גם בבקר כשר.

3. דת ותורה הם לא מקורות אמינים לשום דבר כיוון שהם סובייקטיביים מטבעם. בנוסף , זה שצרכו חלב זאת לא הוכחה לכך שזה בריא , זה פשוט אומר שצרכו חלב. עשית קפיצה לוגית עצומה.

4. הרמב"ם , שאני בטוח שאת מכירה בתור דתיה , אמר שכל ההנהגות שלו בנושאי בריאות בטלות ומבוטלות אם יביאו ראיות אמפיריות אחרות. מאחר והעולם שלנו מלא בראיות אמפיריות אחרות , אני לא רוצה סיבה להמשיך לחפש הנהגות בריאות בדת.

באחד מהמחקרים המרתקים שקראתי, נכתב על ידי המחבר כי:

Most of what I need to know about clinical research methods, I learned from the Bible.[1]

אני לא דתייה, ובהחלט יש בעייתיות מבחינת מערכת העיכול שלך, לפחות, באכילת בשר וחלב ביחד.

מלבד הצורך שלי לבוא ולהגיב להערותיך, מבחינה עניינית לחלוטין ולא יותר מכך, אני מודה כי גם היה לי הצורך לבוא ולהודות לך מקרב לב:

אני מודה לך על כי הארת את עיניי, וגרמת לי להבין שלפעמים הבאות בהן אפתח בשיחה עם אדם כלשהו, אבדוק טוב מה יחסו אל הדת היהודית בטרם אפצה את פי. שאם לא כן, מיד יזהני כשייכת לארגון כופי דת (וזאת במידה ואינו רואה אותי פנים אל פנים), וכל דבר אשר אומר לו, יפול על אזניים ערלות.

בברכה,
StarLighT מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 10-02-07, 19:39   #82
ZoonD
IsraelBody VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלZoonD

עוסק ב:: סטודנט

זה באמת שטויות .....
מה כאילו עד לאן נגיעה
יש מצב שזה מזיק בצורה כולשהי
אבל מכאן ועד לשלול שתיית חלב זה מגוכח
מה היה באמת השלב הבא לא לנשום
אולי נשים מסכות עם בלונים ונסגור את עצמינו הרמטית !!
ישן 10-02-07, 20:22   #83
m0she
מנהל מחלקת התזונה

כללי:: משה גלעדי
עוסק ב:: סטודנט לרפואה

1. את מביאה אנקדוטה ולא הוכחה מערכתית. יש רפרי , יש את הfda. את יודעת שלוקח 10 שנים לאשר תרופה בדיוק בגלל הבעיות האלה?
מעבר לכך , יש טעויות סטטיסטיות וזאת שאלה של איך המחקר נערך וכו'. טעויות אלפא קיימות תמיד , ומאחר ואני לא מכיר את המחקר לפרטי פרטים אני לא יודע מה בדיוק בדקו ואיפה יכלה להיות טעות. מה שכן , אם עשו סידרה של בדיקות שונות טעות האלפא מתנפחת ואז הגיוני שמשהו יתפספס בלי קשר למימון.

2. אני לא סובר שאת כופה את הדת , אני סובר שאת אומרת דברים לא נכונים ונשענת על הדת. לכן יצאתי חוצץ נגד האמירות שלך. אני לא נגד היהדות , אני סתם חושב שזו לא האמת. ההבדל גדול.

3. שוב , את מודיעה שיש בעיה עם אכילת בשר וחלב יחד. שוב , את לא מביאה שום סימוכין.

4. זה שחוקר מסויים מאמין באלוהים לא אומר שיש אלוהים. את מוזמנת לקרוא את ספריו של ריצ'רד דוקינס , לשיטתך את תחזרי אתאיסטית גמורה.

MosheG@israelbody.org
m0she מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה