ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 11-05-07, 14:35   #21
m0she
מנהל מחלקת התזונה

כללי:: משה גלעדי
עוסק ב:: סטודנט לרפואה

25 קילו כפול 68 קלוריות לק"ג.
אתה לא יודע לקרוא? אמרתי את זה כבר

MosheG@israelbody.org
m0she מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 11-05-07, 14:42   #22
Moshe
Banned

ציטוט:
פורסם במקור על ידי m0she
25 קילו כפול 68 קלוריות לק"ג.
אתה לא יודע לקרוא? אמרתי את זה כבר
לא אני לא יודע לקרוא אני מתקשה תיודע לא כל היום אני בתוך הספרים כמוך מנסה ללמוד על דובים סורים ועל הגירעון הקלורי שלהם.
בקשר לנוסחה , במעשי הייתי 100 קילו על 25% שומן והגירעון היה הרבה יותר מ1700 קל'
איבדתי שריר? , לא ממש אם בכלל מאז רק עליתי במשקלים וההיקף יד ירד ב1-2 ס"מ (נוזלים + חיטוב).
ככה שאולי אני הדוגמה החייה לזה שהנוסחה הזו לא נכונה? , הרי במתטמקיה אם תביא הוכחה 1 לכך שנוסחה/משפט אחד לא נכון ותוכיח את זה על השטח המשפט עצמו כבר לא נכון.
ואני בטוח שיש פה עוד מלא אנשים שעשו "אנורקסיה" , ורצו קילומטרים על קילומטרים ושריר לא איבדו
ככה שהנוסחה לא נכונה/לא פרקטית לכולם/ לא מדוייקת.
וד"א משה אתה חייב להוריד קצת את הפוזה , יש לך ידע הכל סבבה ויפה אבל יש לך נימה קצת מתנסת וזה מעצבן.
Moshe מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 11-05-07, 14:53   #23
m0she
מנהל מחלקת התזונה

אולי אתה לא יודע כמה שריר וכמה שומן אבדת כי לא מדדת את זה בdexa? אולי אתה אנקדוטה ולא ראיה מדעית?

כמו כל נוסחא , יש גם סטיית תקן של בערך 6 קלוריות. אז בשביל זה יכול להגיע לעוד 150 קלוריות גרעון. הספורט יכול להוסיף עוד קצת כמו שנאמר בעמוד הקודם , אבל זה באמת "להתגרות". יש נוסחא , היא עובדת , אין סיבה לנסות לקחת את זה לקצה. אם תגיד לי שהיית בגרעון של יותר מ2000 קלוריות ביום כנראה שלא אכלת או שאתה לא מדייק.

אני אישית הייתי 100 קילו על אחוז שומן גבוה , עשיתי גרעון של בערך 1500~ קלוריות ביום ואבדתי המון שריר. אז אולי אני הוכחה חיה למשהו אחר? אתה צריך להבין שמחקר זה סטטיסטיקה והוא מתאים בתור המלצה לאוכלוסיה. אם תקח בן אדם אחד ותעשה עליו ספציפית מחקר ותבדוק לגביו ספציפית את כל הפרמטרים תוכל לקבל מסקנות ספציפיות לגביו. זה לא מה שעושים במחקרים , אבל זה כן מה שאתה מנסה לעשות כאן רק שאתה לא מתחשב בהכל.

אין לי פוזה , אני כותב בענייניות ובלי "אח שלי" ובלי פוצי מוצי. אם יש לך בעיה עם זה , זה לא מעניין אותי , ככה אני כותב. אגב , מתנשאת*.

MosheG@israelbody.org
ישן 11-05-07, 14:59   #24
Nadav19
חבר פעיל

עוסק ב:: גויאבות, מישמיש... ירקות, פירות.

אני אוסיף לפני השינה: + 5 חלבוני ביצים שזה 100 קלוריות ו 18ג' חלבון .

ביצים לפני שינה הבנתי שזה מצויין, חלבון איטי ( והכי איכותי אחרי אבקת חלבון לפי מיטב ידיעתי ) , בתוספת כף שמן זית (והנה הוספתי עוד קצת שומן איכותי, לפי ההמלצות שלכם) .. עושה רק טוב, לא?

אם לא - תקנו אותי.

ד"א, בהמשך הדרך .. אני אשקול לעבור ל Ud2 ולגמור עניין.
ישן 11-05-07, 15:02   #25
m0she
מנהל מחלקת התזונה

אני חושב שעדיין חסר לך שומן בתפריט.. לפי דעתי 30%-20% מהקלוריות צריכות להיות משומן. אני משער שאתה מדבר באיכות על המדד של Bv , אם כן , אבקת חלבון לא יותר איכותית מביצה שלמה , הן אותו דבר. בנוגע ללבן בלבד אני לא זוכר.
ממליץ לך שוב להוסיף אומגה 3 וירקות שונים.

MosheG@israelbody.org
ישן 11-05-07, 15:05   #26
אור
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Nadav19
עד עכשיו, הייתי על 1700 קלוריות , ועשיתי אירובי (שבמהלכו שרפתי כ - 300 קלוריות).
מעכשיו, אני אהיה על 1400 קלוריות, ללא אירובי, וההוצאה הקלורית היומית תישאר זהה.

1. בוקר (07:30) : שייק חלבון (1 סקופ + 350מ"ל חלב) + כפית שמן זית .

2. ביניים (13:00): 100ג' שניצל קנוי מוכן + 2לחם קל + כף חומוס שטוחה + מלפפון ועגבניה + כפית שמן זית .

מיד אחרי אימון (18:10 או 19:10): שייק חלבון על בסיס מים (סקופ וחצי) + בננה/תפוח .

3. 40דק' אחרי אימון: 5 ביצים (2 עם החלמון) + לחם קל + עגבניה+מלפפון .

4. 30דק' לפני שינה: דיאט יופלה 0% + כפית שמן זית .

משקל: 80ק' .
גובה: 180 .

חלבון: 120ג', פחממות: 90ג', שומנים: 15ג', קלוריות: 1400 .
לא חבל?, 4 ארוחות , דבר ראשון האטת קצת חילוף החומרים, דבר שני, איך חישבת 15 גרם שומן? 2 כפיות שמן זית, כף חומוס שטוחה,2 חלמונים של ביצה, אני חושב שיש פה יותר מ15 גרם שומן.. ואני גם דיי בטוח שבשניצל מוכן מראש יש שומן רווי שלא חישבת , כל החברות מכניסות בשניצלים האלו שמן.. למה שלא תקנה לך חזה עוף טרי ותכין יום יום? זה יותר מזין, יותר זול, ותוכל להכניס יותר חלבון.

למה אתה עושה את זה לעצמך? סתכל אחרי אימון אתה צורך סקופ חלבון ופרי,40 דקות אחרי זה 21 גרם חלבון, ו30 דקות לפני השינה דיאט יופלה מסכן שיש בו 6 גרם חלבון בלחץ?,
סתכל על זה ככה, גם האטת את קצב חילוף החומרים, אתה גם לא מבצע אירובי,(שוב האטת קצת ח"ח) והייתי אומר שתוסיף לזה את הפעילות של הקיבה, כן הפעילות של הקיבה, אתה ברוב היום מכניס לגוף מאכלים שלגוף אין בעיה לעכל, אבקת חלבון נספגת בקלות ואין צורך בפירוק מיוחד של הקיבה, זה גם מוריד את קצב ח"ח שלך, בנוסף אתה בגירעון מטורף, תשמע אני אישית לא הייתי הולך על תפריט כזה בחיים , מה גם שאני לא רואה אותך יורד איתו אחרי 12 אחוז מבלי לאבד שריר, כי ב12 אחוז כבר יותר קשה לאבד שומן ולא יהיה לך איך להגדיל את הגרעון מבלי לאבד שריר, אתה תגיע כבר למצב של אנורקסיה.

תחשוב על זה שוב אחי, עדיף לקרוע קצת את התחת ולאכול כמו שצריך, כי יש לך אחלה מאסה, עבדת עליה הרבה, עשית דרך ארוכה, לא חבל?

אבקות חלבון
אור מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 11-05-07, 15:09   #27
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

אור, מכל הדברים שאמרת, אף אחד לא מוריד את החילוף חומרים
סינטרקס
סיינטרקס
Bullet מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 11-05-07, 15:15   #28
אור
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Bullet
אור, מכל הדברים שאמרת, אף אחד לא מוריד את החילוף חומרים
מה? , אתה רוצה להגיד לי שאם אני יאכל 3 ארוחות ביום מול 6 ארוחות ביום קצב ח"ח שלי לא ישתנה? ובקשר לפעולות עיכול של הקיבה, הן כן משפיעות על קצב חילוף החומרים ומעבר של דם בגוף.

אבקות חלבון
אור מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 11-05-07, 15:20   #29
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אור
מה? , אתה רוצה להגיד לי שאם אני יאכל 3 ארוחות ביום מול 6 ארוחות ביום קצב ח"ח שלי לא ישתנה? ובקשר לפעולות עיכול של הקיבה, הן כן משפיעות על קצב חילוף החומרים ומעבר של דם בגוף.
אתה רציני?
יש דיון מעמיק על זה. תדירות הארוחות לא משפיעה על חילוף החומרים של הגוף.
בקשר לקיבה, אתה יכול לבסס את זה או שאתה סתם זורק את זה באוויר?
סינטרקס
סיינטרקס
ישן 11-05-07, 15:23   #30
damn
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Nadav19
אני אוסיף לפני השינה: + 5 חלבוני ביצים שזה 100 קלוריות ו 18ג' חלבון .

ביצים לפני שינה הבנתי שזה מצויין, חלבון איטי ( והכי איכותי אחרי אבקת חלבון לפי מיטב ידיעתי ) , בתוספת כף שמן זית (והנה הוספתי עוד קצת שומן איכותי, לפי ההמלצות שלכם) .. עושה רק טוב, לא?

אם לא - תקנו אותי.

ד"א, בהמשך הדרך .. אני אשקול לעבור ל Ud2 ולגמור עניין.
סליחה על הבורות, נדב מה זה UD2? אפשר פירוט קטנטן או לינק למאמר בנושא?

בא לי לאכול אסטרואידים!
damn מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 11-05-07, 15:25   #31
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

ציטוט:
פורסם במקור על ידי damn
סליחה על הבורות, נדב מה זה UD2? אפשר פירוט קטנטן או לינק למאמר בנושא?
תוכנית חיטוב מסוג cyclical ketogenic diet שפותחה ע"י לייל מקדונלד, על סמך bodyopus של Dan Duchaine. אמורה למזער פירוק שריר בזמן חיטוב תוך כדי ירידה בשומן עיקש
סינטרקס
סיינטרקס
ישן 11-05-07, 15:27   #32
אור
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Bullet
אתה רציני?
יש דיון מעמיק על זה. תדירות הארוחות לא משפיעה על חילוף החומרים של הגוף.
בקשר לקיבה, אתה יכול לבסס את זה או שאתה סתם זורק את זה באוויר?
המחקרים שמה לא רלוונטים רובם משנת 99-2002.
אני בשנת 2007, אני קורא עכשיו 2 מאמרים בנושא ואני עוד מעט אפרסם אותם..

אם אתה באמת מאמין שאין הבדל בין 3 ארוחות ל6 ארוחות אז למה אנשים מקפידים על 6 ארוחות בערך? גל הביא לנו פעם מחקר שטוען שניתן להכניס ארוחה אחת ביום למשל עם 140 גרם חלבון והחלבון ישמר וכל פעם השגוף יצטרך הוא יקח מהמאגר הזה, אז למ לא לאכול 2-3 ארוחות רציניות? להכניס מספיק חלבון סיבים שומן ופחמימה, הגוף הרי יבנה לו מאגר ויפרק מתי שהוא יצטרך לא?
אם זה כזה הגיוני למה אתה לא עובד ככה?

אבקות חלבון
אור מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 11-05-07, 15:30   #33
MagneZium
חבר פעיל

דוגמניות אנורקסיות אוכלות יותר מזה אחי
ישן 11-05-07, 15:30   #34
m0she
מנהל מחלקת התזונה

מה לא רלוונטי? אתה חושב שב5 שנים הגוף האנושי השתנה מקצה לקצה?
אנשים מקפידים על 6 ארוחות כי בא להם , זה לא קשור לשום דבר וזה לא חובה. זה מיתוס.

MosheG@israelbody.org
ישן 11-05-07, 15:31   #35
Moshe
Banned

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אור

אם אתה באמת מאמין שאין הבדל בין 3 ארוחות ל6 ארוחות אז למה אנשים מקפידים על 6 ארוחות בערך? גל הביא לנו פעם מחקר שטוען שניתן להכניס ארוחה אחת ביום למשל עם 140 גרם חלבון והחלבון ישמר וכל פעם השגוף יצטרך הוא יקח מהמאגר הזה, אז למ לא לאכול 2-3 ארוחות רציניות? להכניס מספיק חלבון סיבים שומן ופחמימה, הגוף הרי יבנה לו מאגר ויפרק מתי שהוא יצטרך לא?
כי במסה אתה לא יכול להכניס כל כך הרבה חלבון בארוחה אחת , זה גם לא נוח , אתה גם לא עד כדי כך רעב כדי להכניס כזו כמות של אוכל בארוחה אחת או אפילו 2 או אפילו 3
תחשוב אתה זקוק ל180 גרם חלבון ביום תחלק ל3 ארוחות יוצא 60 גרם חלבון ארוחה , זה נגיד 250 גרם חזה עוף מבושל (300 לא מבושל) , 350-500 גרם פסטרמה , 25 יוגורטים , 15 לבני ביצה
בגלל זה מחלקים , גם יותר נוח , וגם יש את היתרונות הבריאותים של הפרופיל שומנים בדם , נפילות סוכר , ושאר הירקות...
בחיטוב הפרמטרים הם אחרים כגון רעב , עניין פסיכולוגי
Moshe מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 11-05-07, 15:34   #36
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אור

קודם כל, בחיטוב אני אוכל 2-3 ארוחות על מנת למזער רעב.
מה ז"א המחקרים לא רלוונטיים??? הגוף של הבן אדם לא השתנה מאז 1999!
אם הם לא נכונים, זה כבר משהו אחר. אבל אתה לא יכול להגיד שהם לא תקפים לשנת 2007.
יופי שאתה קורא 2 מאמרים, יבושם לך. אבל הדיון פה הוא על חילוף חומרים, וחילוף חומרים לא משתנה עקב ריבוי ארוחות. זה מיתוס.
בכל אופן, מה אם אגיד לך שמעט ארוחות ביום יניבו אותן תוצאות, ואולי אפילו יותר מהרבה ארוחות? הנה ציטוט של גל מפורום VIP.
ציטוט:
פורסם במקור על ידי gal.T
Research Review

Stote KS et. al. A controlled trial of reduced meal frequency without caloric restriction in healthy, normal-weight, middle-aged adults. Am J Clin Nutr. 2007 Apr;85(4):981-8.

BACKGROUND: Although consumption of 3 meals/d is the most common pattern of eating in industrialized countries, a scientific rationale for this meal frequency with respect to optimal health is lacking. A diet with less meal frequency can improve the health and extend the lifespan of laboratory animals, but its effect on humans has never been tested. OBJECTIVE: A pilot study was conducted to establish the effects of a reduced-meal-frequency diet on health indicators in healthy, normal-weight adults. DESIGN: The study was a randomized crossover design with two 8-wk treatment periods. During the treatment periods, subjects consumed all of the calories needed for weight maintenance in either 3 meals/d or 1 meal/d. RESULTS: Subjects who completed the study maintained their body weight within 2 kg of their initial weight throughout the 6-mo period. There were no significant effects of meal frequency on heart rate, body temperature, or most of the blood variables measured. However, when consuming 1 meal/d, subjects had a significant increase in hunger; a significant modification of body composition, including reductions in fat mass; significant increases in blood pressure and in total, LDL-, and HDL-cholesterol concentrations; and a significant decrease in concentrations of cortisol. CONCLUSIONS: Normal-weight subjects are able to comply with a 1 meal/d diet. When meal frequency is decreased without a reduction in overall calorie intake, modest changes occur in body composition, some cardiovascular disease risk factors, and hematologic variables. Diurnal variations may affect outcomes.

My comments: It's taken almost as a matter of faith that active individuals, or anybody interested in health MUST eat small frequent meals throughout the day. Claims of metabolism crashing and your muscles falling off, along with the body going into starvation/storage mode and causing you to gain bodyfat (at the same calorie level) are all claimed to occur if even a single meal is missed.

Now, research has routinely shown that meal frequency, at least within the context of identical caloric intakes has no impact on metabolic rate; the idea that eating more often stokes the metabolic rate is simply wrong. The same holds for weight loss. Whether meal frequency affects fat loss or LBM is debatable, with scant research. One of the most commonly cited studies is one done on boxers but it was methodologically terrible, providing insufficient amounts of liquid protein (I'll discuss it in another research review).
Adding to that, emerging research on caloric restriction (CR) and intermittent fasting (IF) is suggesting that lower meal frequencies might have health benefits.

By way of definition, CR refers to a situation where calories are chronically restricted from 30-50% below maintenance, IF refers to a situation where folks fast most of the day (eating most of their calories in one meal in the evening) or by alternating days of fasting with days of eating.

Although no research into performance has been done, fringe groups of athletes are starting to experiment with IF protocols around training to get impressive body recomposition effects.

זה מצחיק, המציאות לא מפסיקה להפתיע וכל יום אני מגלה יותר ויותר 'קביעות' המקובלות אצל כולם כמובנות מאליו, שאינן כלכך מבוססות אמפירית, ולרוב מסתמכות אך ורק על השקפה והסקת מסקנות לא נכונות, כאשר הלוגיקה ומה שנשמע הכי "מתאים" מובילים את הקונצנזוס בתחום.

אני ממליץ לכולם לעיין במחקר וברקע הקצרצר של לייל מקדונלד על הנושא. אני מצרף בהודעה הבאה גם תימצות על הפידבק שלו ושלי על המחקר. תהנו.

גל
ציטוט:
פורסם במקור על ידי gal.T
רקע קצרצר על המחקר:
למשך 8 שבועות נבדקה קבוצת אנשים גדולה שקיבלה דיאטת תחזוקה הבנוייה מ3 ארוחות, או ארוחה אחת בודדת, ונבדקו הפרמטרים הבאים בין היתר; לחץ דם, קצב לב, טמפרטורת הגוף, הרכב הגוף ושובע\רעב. הנבדקים הינם אנשים בריאים, עם BMI תקין, כאשר חלקם לא סיימו את המחקר בגלל רעב (במהלך ה1\ליום). כל הנבדקים ניסו את שני דפוסי האכילה, עם הפסקה של 11 שבועות בין לבין וניהלו לוג פעילות יומית. הדיאטה הייתה מכוונת להיות זהה לחלוטין למעט התדירות, הרכבה היה; 15% חלבון, 36% שומן ו50% פחמימות, עם כמות זהה של כולסטרול, סיבים וביחסי ח.השומן.

מהלך המחקר:
היה הבדל קלורי קטן בין ה1\יום (LF = low frequency) לבין ה3\יום (MF = Medium frequency), ככה שבזמן הארוחה הבודדת נצרכו 65קק"ל פחות. לחץ הדם כפי שנבדק היה למעשה נמוך יותר בMF, בנוסף לתחושת הרעב כמובן, בנוסף לHDL והLDL, כאשר קצב הלב וחום הגוף לא השתנו. הבדל נראה גם ברמות הקורטיזול שהיו ב50% יותר -נמוכות- בLF.

ולגבי המשתנים המעניינים ביותר, הרכב הגוף, התוצאות היו מפתיעות. כאשר הנבדקים אכלו בדפוס הLF, הם ראו ירידה במשקל של 1.4 ק"ג כאשר 2.1 ק"ג ירדו מרקמות השומן. מה שמרמז עלייה של 0.66 ק"ג במסת הגוף הרזה.

דיון על הנתונים:
לגבי השינויים בהרכב הגוף, ההבדלים בצריכה הקלורית (65 הקלוריות) למשך 8 שבועות אמורים להוביל לירידה של ליברה של שומן, אך הדבר לא מסביר לחלוטין את השינויים. הסבר שני מתמקד על הצום הארוך בין הארוחות ומציע כי השחרור המוגבר של חומצות השומן והגברת הגלוקונאוגנזה (פירוק מקורות שונים ליצירת גלוקוז), שדורשים השקעה אנרגתית גבוהה, גרמו לעלייה בחילוף החומרים. על העלייה לכאורה בLBM לא דובר, אך זה כנראה בגלל הריכוז הגבוה של המזון במהלך הארוחה הבודדת בערב שגרם לסינטוז מוגבר של גליקוגן. וכמובן, הם מציעים ששיטת המדידה שהם השתמשו בה, לבדיקת הרכב הגוף, אינה מתאימה (כזה מחקר מושקע, ודווקא בזה הליצנים מפשלים).

מסקנות:
בגדול אני לא חושב שהמחקר הזה מציע לנו משהו חדש ומיוחד שלא ראינו בעבר. הוא עוזר באישוש הטענות המודרניות בנושא, הוא מציג פרמטרים מאוד עקביים ומדוייקים, הוא נעשה בצורה יפה ורלוונטית, הוא אכן מציג תמונה שלא ראינו הרבה על התדירות הנמוכה ביותר, ואכן מעלה סימני שאלה בקשר לתפיסה שלנו על השינויים בהרכב הגוף ומראה כמה גישת הבודיבילר הפראנואיד המודרני שסובב סביב האוכל, החלבון, מהירויות ספיגה, ושאר חישובים שונים, הינה חסרת עמוד שדרה. הדוגמה הזאת לטעמי היא חד וחלק נחלת העבר, ובמיוחד מפני שהתפיסה המודרנית הזאת, המציגה יותר חופשיות בנוגע לתזמוני המזון וחלוקתו, קיימת כבר לאורך תקופה ארוכה שבה אנשים מבצעים ניסוי וטעייה בנושא, עם אימונים, וללא בעיות.
סינטרקס
סיינטרקס
ישן 11-05-07, 15:37   #37
Nadav19
חבר פעיל

עוסק ב:: גויאבות, מישמיש... ירקות, פירות.

אוקיי, אז 4 ארוחות לעומת 6 ארוחות - שורה תחתונה - אין שינוי בקצב חילוף החומרים כתוצאה ישירה מהורדת מספר הארוחות היומיות: מ 6 ל 4 ?
ישן 11-05-07, 15:38   #38
m0she
מנהל מחלקת התזונה

אין הבדל מבחינת חילוף החומרים.

MosheG@israelbody.org
ישן 11-05-07, 15:42   #39
יiסי
חבר פעיל

שלח הודעה דרך ICQ אל יiסי

ואיזה עוד בחינות יש?
ישן 11-05-07, 15:42   #40
יiסי
חבר פעיל

שלח הודעה דרך ICQ אל יiסי

8:30
11:30
3:00
8:00 גם אני עובר ל4 ארוחות בחיטוב (שדרך אגב אני גם איכשהו מתחזק ועולה בו במסה :d)