ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 11-05-07, 15:46   #41
אור
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי MosheB
כי במסה אתה לא יכול להכניס כל כך הרבה חלבון בארוחה אחת , זה גם לא נוח , אתה גם לא עד כדי כך רעב כדי להכניס כזו כמות של אוכל בארוחה אחת או אפילו 2 או אפילו 3
תחשוב אתה זקוק ל180 גרם חלבון ביום תחלק ל3 ארוחות יוצא 60 גרם חלבון ארוחה , זה נגיד 250 גרם חזה עוף מבושל (300 לא מבושל) , 350-500 גרם פסטרמה , 25 יוגורטים , 15 לבני ביצה
בגלל זה מחלקים , גם יותר נוח , וגם יש את היתרונות הבריאותים של הפרופיל שומנים בדם , נפילות סוכר , ושאר הירקות...
בחיטוב הפרמטרים הם אחרים כגון רעב , עניין פסיכולוגי
אחח משה, 180 גרם חלבון במאסה? מה אני שור? 250 גרם חזה עוף משה, הם בערך 60 גרם חלבון~, 350-500 גרם פסטרמה? הם בערך 40-50 גרם חלבון~? 25 יוגורטים? תגיד לי אתה דפוק? זה לבד 150 גרם חלבון, ו15 לבני ביצה הם 45 גרם חלבון בערך..

יודע מה אני לא אכנס פה לוויכוח, אני מאמין שיותר ארוחות = קצב חילוף חומרים גבוהה יותר, אולי אני טועה, אבל מבחינה הגיונית זה נראה נכון, תכניס יותר חומרי אנרגיה לגוף, משמע הגוף צריך לעבוד יותר בכדי לפרוק למולקולות כמו לחומצות אמינו, שומנים - לחומצות שומן, סוכרים - לחד-סוכרים, חומצות גרעין - לנוקלאוטידים , פירוק תרכובות אורגניות רבות מביא לשחרור אנרגיה,יותר פירוק, משמע יותר שחרור אנרגיה נכון?
עקרון הפעולה

את עקרון הפקת האנרגיה ביצורים החיים ניתן להשוות באופן כללי לעקרון בו פועלת סוללה חשמלית. בסוללה נוצר זרם חשמלי (צורה של אנרגיה) באמצעות הבדלים בנטייה של חומרים שונים למסור ולקבל אלקטרונים. בקוטב השלילי של הסוללה (האנודה) נמצא חומר הנוטה למסור אלקטרונים; בקוטב החיובי (הקתודה) - חומר הנוטה לקבל אלקטרונים. כשמחברים בין שני הקטבים חוט מתכת, מתאפשרת זרימת אלקטרונים מהאנודה לקתודה. זרימה זו היא הזרם החשמלי, וזוהי בעצם אנרגיה אותה ניתן לנצל - לשם הדלקת נורה חשמלית, למשל.
ביצורים חיים אמנם לא נוצר זרם חשמלי, אך קיים מעבר של אלקטרונים בין תרכובות שונות, ומעבר זה גורם להפקת אנרגיה. כל יצור חי זקוק, אם כך, לתרכובות התורמות (מוסרות) אלקטרונים (בדומה לאנודה בסוללה) ולתרכובות המקבלות אלקטרונים (בדומה לקתודה). קיים מגוון רב של תרכובות המשמשות את היצורים השונים. באדם ובבעלי החיים, למשל, המזון מספק את התרכובות מוסרות האלקטרונים (ובראשן - גלוקוז), ואילו החמצן אותו אנו נושמים הוא התרכובת שקולטת את האלקטרונים.
הסוללה מפיקה אנרגיה בצורת חשמל. צורה אחרת של הפקת אנרגיה - בעירה - מפיקה אנרגיה בצורת חום ואור. צורת האנרגיה המופקת ביצורים חיים, לעומת זאת, הינה אנרגיה כימית. זרימת האלקטרונים ביצור החי מביאה להיווצרות של תרכובת הנקראת ATP. תרכובת זו, בה משתמשים כל היצורים החיים, ללא יוצא מן הכלל, מכילה קשרים עתירי אנרגיה. היצור שומר את ה-ATP למשך זמן מה; לאחר מכן, כשהוא נזקק לאנרגיה לשם ביצוע תהליכים שונים, מתפרק ה-ATP. שבירת הקשרים הכימיים שלו מביא לשחרור אנרגיה, שאותה מסוגל התא לנצל.
הצורך במולקולה עתירת אנרגיה חיוני בביולוגיה. צורות האנרגיה שהוזכרו לעיל - חשמל, אור וחום - הן צורות של אנרגיה מיידית, המופקת ומנוצלת כמעט באותו הרגע. התא החי אינו מסוגל לאגור חשמל או חום ולהשתמש בהם מאוחר יותר; לפיכך נוצרה במרוצת הדורות מולקולת ה-ATP, אשר מכונה "מטבע האנרגיה של התא".
ביצורים הטרוטרופים (ראו להלן) ניתן לומר שמתבצעת "בעירה איטית" (או "שריפה איטית"). בעירה מוגדרת כתהליך כימי שבו תרכובת מגיבה עם חומר מחמצן, ובמהלכו משתחררת אנרגיה. בתאיהם של בעלי החיים, למשל, מגיבות אבני הבניין של המזון עם חמצן, והאנרגיה המשתחררת נאגרת ב-ATP (ואינה משתחררת בצורת אש, כמובן; לכן הבעירה היא "איטית"). זהו המקור לביטויים כדוגמת "שריפת שומנים" ו"שריפת קלוריות".

(ויקיפדיה)

ככה שיותר כשיש יותר אלקטרונים, יש יותר חשמל? המעבר מבוצע יותר פעמים, (הטמפ' של הגוף עולות) הגוף מפרק יותר, עסוק יותר בפירוק, והמטבוליזם כן מאיץ, אין סיכוי שאין השפעה על קצת ח"ח .

אבקות חלבון
אור מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 11-05-07, 15:46   #42
damn
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי יiסי
8:30
11:30
3:00
8:00 גם אני עובר ל4 ארוחות בחיטוב (שדרך אגב אני גם איכשהו מתחזק ועולה בו במסה :d)
אחי, גם לי יש את אותה התופעה שאני עולה במסת שריר בחיטוב :] איזה כיף זה..

בא לי לאכול אסטרואידים!
damn מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 11-05-07, 15:48   #43
Moshe
Banned

התכוונתי ל 9 יוגרוטים לא משנה העיקר הכוונה אני לא ישנתי דיזל החמור העיר אותי ב8 בבוקר :|
Moshe מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 11-05-07, 15:48   #44
m0she
מנהל מחלקת התזונה

כללי:: משה גלעדי
עוסק ב:: סטודנט לרפואה

מה זה קשור בכלל מספר הארוחות ביום? זה קשור לכמות הקלוריות שאתה צורך בסה"כ. לא חייב להיות קשר בין כמות הארוחות לכמות המזון שאתה צורך.

אל תנסה להכנס למטבוליזם על רגל אחת כי זה נושא מורכב. ההסבר הזה הוא השיא של החפריות. תקרא על גליקוליזה , בטא אוקסידציה של חומצות שומן , מעגל קרבס ושרשרת הנשימה וזה יתן לך יותר כיוון מבחינה מטבולית.

MosheG@israelbody.org
m0she מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 11-05-07, 15:49   #45
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

אור, מה שכתבת כל כך לא קשור...
אני לא בא לשכנע אותך ספציפית. אתה מנהל, ואתה מטעה אחרים.
אני מבקש שתתייחס לציטוט של גל. המחקר משנת 2007 שהוא הביא מראה תוצאות חיוביות מבחינת הרכב הגוף אצל הקבוצה שאכלה ארוחה אחת בלבד לעומת ריבוי ארוחות.
סינטרקס
סיינטרקס
Bullet מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 11-05-07, 15:54   #46
אור
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Bullet
אור, מה שכתבת כל כך לא קשור...
אני לא בא לשכנע אותך ספציפית. אתה מנהל, ואתה מטעה אחרים.
אני מבקש שתתייחס לציטוט של גל. המחקר משנת 2007 שהוא הביא מראה תוצאות חיוביות מבחינת הרכב הגוף אצל הקבוצה שאכלה ארוחה אחת בלבד לעומת ריבוי ארוחות.
בשביל הספורט, אתה תומך בלייל מקדונלד נכון? מאמין בכל מה שהוא כותב וגם לפי מה שאני יודע אתה כרגע ב PMSF אם אני לא טועה, בוא נלך לפורום שלו ונפתח על זה שם דיון ונראה מה הפרופסור יגיד?

אבקות חלבון
אור מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 11-05-07, 15:57   #47
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אור
בשביל הספורט, אתה תומך בלייל מקדונלד נכון? מאמין בכל מה שהוא כותב וגם לפי מה שאני יודע אתה כרגע ב PMSF אם אני לא טועה, בוא נלך לפורום שלו ונפתח על זה שם דיון ונראה מה הפרופסור יגיד?
אני לא בPSMF, אין לי כוח לזה. אני לא מאמין בכל מה שהוא כותב. אני חושב שהוא כותב דברים אמינים ומהימנים בלי חרטוטים ושטויות. יש הבדל. אני מציע שלא תפתח על זה דיון, אלא אם אתה רוצה שירדו עלייך. בכל אופן, אתה מוזמן לעשות שם חיפוש וגם לפתוח שם דיון.
יש שם נושא חם מאוד שטרם הספקתי להתעמק בו- intermittent fasting, אנשים צמים רוב היממה ובחלק קטן מהיממה הם בולסים. והאנשים הללו רואים ירידה בשומן ועליה בשריר בו זמנית. זה בטח נוגד את העקרונות של הבודיבילדרים הקלאסיים.
אני לא מבין על מה אנחנו מתווכחים. תודה שטעית וזהו. אני הודיתי שטעיתי המון פעמים, זאת לא בושה
סינטרקס
סיינטרקס
ישן 11-05-07, 16:03   #48
אור
חבר פעיל

אני אשמח להודות שטעיתי, אבל בוא ותסביר לי איפה אני טועה, תבסס את הדברים שלך, בלי להזכיר את השם גל טי, במילים שלך, מאמרים אנערף מה.. אם אין לך זמן או כוח להסביר לי אני אבין..
אבל בכדי להודות שטעיתי אני צריך לדעת איפה טעיתי, ומה כן נכון..

אבקות חלבון
אור מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 11-05-07, 16:06   #49
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אור
אני אשמח להודות שטעיתי, אבל בוא ותסביר לי איפה אני טועה, תבסס את הדברים שלך, בלי להזכיר את השם גל טי, במילים שלך, מאמרים אנערף מה.. אם אין לך זמן או כוח להסביר לי אני אבין..
אבל בכדי להודות שטעיתי אני צריך לדעת איפה טעיתי, ומה כן נכון..
סבבה. אני זז לאימון, כשאחזור אסביר אם אף אחד לא יסביר עד אז
סינטרקס
סיינטרקס
ישן 11-05-07, 16:07   #50
m0she
מנהל מחלקת התזונה

כללי:: משה גלעדי
עוסק ב:: סטודנט לרפואה

המחשבה הזו שאם אוכלים הרבה פעמים הגוף "מפעיל" את עצמו מחדש או משהו כזה וזה דורש יותר אנרגיה היא לא נכונה. אני לא מבין למה אתה חושב שתדירות הארוחות כן משפיעה. גם לפי מה שהבאת , מה שמשפיע הוא כמות המזון שנצרוך - לא כמות הפעמים בה נצרוך אותו.

MosheG@israelbody.org
m0she מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 11-05-07, 16:47   #51
NIRAN
חבר פעיל

הסמל האישי שלNIRAN

שלח הודעה דרך ICQ אל NIRAN

נדב אחי, זה תפריט שקשה לעמוד בו ואני זוכר שעמדת לפרוש כי היה לך תפריט קשה...
ולמה ירדת מאירובי?
ישן 11-05-07, 16:51   #52
Nadav19
חבר פעיל

עוסק ב:: גויאבות, מישמיש... ירקות, פירות.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי NIRAN
נדב אחי, זה תפריט שקשה לעמוד בו ואני זוכר שעמדת לפרוש כי היה לך תפריט קשה...
ולמה ירדת מאירובי?
מתי עמדתי לפרוש ? בחיים לא.
רציתי להכנס לנייטרלי ולא להגיע לריבועים.

אבל בגלל שכולה חודש 5, אמרתי יאלה ניתן אותה עד ה 20/6 ככה ונגיע חטוב יותר לקיץ.
ישן 11-05-07, 16:53   #53
NIRAN
חבר פעיל

הסמל האישי שלNIRAN

שלח הודעה דרך ICQ אל NIRAN

סבבה, בהצלחה
לדעתי תמשיך אירובי
ישן 11-05-07, 17:04   #54
boris19
חבר פעיל

הסמל האישי שלboris19

כללי:: עד מתי ?
שלח הודעה דרך MSN אל boris19

תוסיף 3 כדורי אומגה 3 לפני האחרונה של היוגרוט, וממליץ עוד יוגורט אחד ...

אגב מה התוכנית אימונים שלך ?
boris19 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 11-05-07, 17:35   #55
Nadav19
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי boris19
אגב מה התוכנית אימונים שלך ?
FBW, שוקל להחליף ל ABC פעמיים בשבוע .
ישן 11-05-07, 17:38   #56
boris19
חבר פעיל

הסמל האישי שלboris19

כללי:: עד מתי ?
שלח הודעה דרך MSN אל boris19

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Nadav19
FBW, שוקל להחליף ל ABC פעמיים בשבוע .
עדיף לך ABC 5
boris19 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 11-05-07, 17:44   #57
Nadav19
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי boris19
עדיף לך ABC 5
למה ? מה זה משנה ?
ישן 11-05-07, 18:02   #58
Shlomik
מנהל ראשי

הסמל האישי שלShlomik

אני יודע שמרבית הדברים נאמרו כבר, אבל לא יצא לי לקרוא את הפוסט עד עכשיו אז אני אגיב בכל זאת מקווה שהצליח לתרום למרות שמרבית הדברים החשובים כבר נאמרו:
1. הגירעון הקלורי באמת נראה גבוה מדי, אם נתקעת במשקל ובגלל זה חתכת קלוריות הייתי עושה שבועיים תחזוקה ואז חוזר לדיאטה או לחילופין מתחיל סוג של קארב סייקלינג שגם בהרבה מקרים עושה שינוי לאנשים שנתקעו במשקל אבל להגיע לכמות כזאת נמוכה של קלוריות נראה לי קצת מוגזם בנתונים שלך.

2. הייתי בהחלט מעלה את כמות השומן זה כמות נורא נמוכה וההורמנים לא מתפקדים בצורה אופטימלית ככה וזה רק יעשה לך יותר רע מטוב.

3. הייתי מחליף את הסקופ חלבון בבוקר לקופסאת קוטג' או טונה גם יהיה לך יותר קל מבחינת שובע וגם חלבון מי גבינה מתפרק די מהר יש חלבונים שהם יותר אנטי קטבולים למרות שזה פחות עקרוני.

4.כמה ירדת עד עכשיו בשבוע? איך את מבחינת מסת שריר מרגיש ירידה?

Email: shlomik@israelbody.org
Shlomik מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 11-05-07, 18:18   #59
Nadav19
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Shlomik
אני יודע שמרבית הדברים נאמרו כבר, אבל לא יצא לי לקרוא את הפוסט עד עכשיו אז אני אגיב בכל זאת מקווה שהצליח לתרום למרות שמרבית הדברים החשובים כבר נאמרו:
1. הגירעון הקלורי באמת נראה גבוה מדי, אם נתקעת במשקל ובגלל זה חתכת קלוריות הייתי עושה שבועיים תחזוקה ואז חוזר לדיאטה או לחילופין מתחיל סוג של קארב סייקלינג שגם בהרבה מקרים עושה שינוי לאנשים שנתקעו במשקל אבל להגיע לכמות כזאת נמוכה של קלוריות נראה לי קצת מוגזם בנתונים שלך.

2. הייתי בהחלט מעלה את כמות השומן זה כמות נורא נמוכה וההורמנים לא מתפקדים בצורה אופטימלית ככה וזה רק יעשה לך יותר רע מטוב.

3. הייתי מחליף את הסקופ חלבון בבוקר לקופסאת קוטג' או טונה גם יהיה לך יותר קל מבחינת שובע וגם חלבון מי גבינה מתפרק די מהר יש חלבונים שהם יותר אנטי קטבולים למרות שזה פחות עקרוני.

4.כמה ירדת עד עכשיו בשבוע? איך את מבחינת מסת שריר מרגיש ירידה?
ירדתי בערך קילו בשבוע (בחודש השני והאחרון), מפסח אני במאזן נייטרלי.
והגיע הזמן לתת בראש למשך חודש ולראות איך הגוף יגיב לדיאטה הזו.
ישן 11-05-07, 18:21   #60
Shlomik
מנהל ראשי

הסמל האישי שלShlomik

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Nadav19
ירדתי בערך קילו בשבוע (בחודש השני והאחרון), מפסח אני במאזן נייטרלי.
והגיע הזמן לתת בראש למשך חודש ולראות איך הגוף יגיב לדיאטה הזו.
על כמה קלריות אתה במאזן נטרלי?
וכסאח זה לא בהכרח חיובי זה יכול להוביל ליותר פירוק של מסה רזה מאשר מסת שומן וזה רק יגרום לאחוז השומן שלך לעלות.

Email: shlomik@israelbody.org
Shlomik מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה