ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > אימונים

אימונים תוכניות אימונים, ביצוע תרגילים, שיטות אימונים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 02-08-07, 11:49   #1
אור
חבר פעיל

ברירת מחדל אליפטיקל Vs. ריצה , מה אתם מעדיפים?

עד עכשיו, הייתי עושה 40-50 דקות מינ' 4 פעמים בשבוע על האליפטיקל, אני מגיע לדופק מטרה והכל.. והתרגלתי לזה , אתמול בערב עשיתי ריצה בחוץ, כמו שהייתי עושה בעבר (3-4 פעמים בשבוע) וכשהייתי עושה בעבר, ממש לא הייתה לי בעיה, זה היה ממש כלום, אתמול זה היה רצח , כאבים בצדדים , קשיי נשימה , רגליים תפוסות בצורה מפחידה, וסה"כ ריצה של 35-40 דקות..

הייתי בטוח שהכושר שלי השתפר פלאים, בגלל שבשבועות האחרונים הייתי עושה אירובי 5 פעמים בשבוע , 50 דקות.
טעיתי :dry: , אני לא יודע איך להסביר את זה , אבל ריצה מבחינה אירובית הרבה יותר קשה, ולדעתי בגלל זה אני גם לא רואה מי יודע מה תוצאות באיבוד שומן, אולי אני אעבור לריצה ואראה אם יש הבדל כלשהוא..
ושוב אני אדגיש שאני עושה את האירובי באליפטיקל על דופק של 155-160, והריצה אתמול הייתה בקצב בינוני ואני עדיין לא מאמין שהיום קמתי בבוקר והרגליים שלי תפוסות לגמרי, ככה שאת שהאימון אירובי שהיה מתוכנן להיום בוטל ..

מה אתם מעדיפים לעשות?

אבקות חלבון
אור מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 02-08-07, 12:10   #2
ran_z
חבר פעיל

הסמל האישי שלran_z

העבודה במכשיר האליפטי זה ממש כיף, זו תנועה שמשלת הליכה/ריצה עם רכיבה על אופניים וטיפוס מדרגות, ממש מכשיר רב תכליתי, פרט חשוב הוא שאין כוחות אימפקט על הגוף והמכשיר מפעיל קבוצות שרירים רבות (בעיקר בפלג גוף תחתון).

למרות כל זה הבחירה שלי לאירובי היא עדין ריצה, ריצה היא הפעילות האירובית הטובה ביותר (צריכת חמצן הגובהה ביותר לדקת פעילות), ועלייה בצפיפות העצם.
החסרון לאומת המכשיר האליפטי היא בכוחות האימפקט הגבוהים (עד 2.5 ממשקל הגוף).

כשתבין...תגדל!

לפניות, שאלות, בקשות, המלצות, תלונות - ליחצו כאן.
ran_z מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 02-08-07, 12:20   #3
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ran_z
העבודה במכשיר האליפטי זה ממש כיף, זו תנועה שמשלת הליכה/ריצה עם רכיבה על אופניים וטיפוס מדרגות, ממש מכשיר רב תכליתי, פרט חשוב הוא שאין כוחות אימפקט על הגוף והמכשיר מפעיל קבוצות שרירים רבות (בעיקר בפלג גוף תחתון).

למרות כל זה הבחירה שלי לאירובי היא עדין ריצה, ריצה היא הפעילות האירובית הטובה ביותר (צריכת חמצן הגובהה ביותר לדקת פעילות), ועלייה בצפיפות העצם.
החסרון לאומת המכשיר האליפטי היא בכוחות האימפקט הגבוהים (עד 2.5 ממשקל הגוף).
מחזק מה שרן אמר, אבל מוסיף שצפיפות עצם זה הדבר האחרון שמתאמני משקולות צריכים לפחד ממנו.
סינטרקס
סיינטרקס
Bullet מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 02-08-07, 16:23   #4
אור
חבר פעיל

יש מאמרים שמעידים שריצה עדיפה לשריפת שומן ?
האמת שזה לא הכי הגיוני, אולי רק בהשפעה על הגוף אחרי הריצה ובהמשך היום בהתאוששות, כי בעיקרון מגיעים בערך לאותו דופק.

לעומת זאת קשה לרוץ 5 פעמים בשבוע בעצימות גבוהה למשך 50 דקות, ובאליפטיקל זה עובר ממש בכיף :\

אבקות חלבון
אור מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 02-08-07, 16:27   #5
Dubano
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אור
יש מאמרים שמעידים שריצה עדיפה לשריפת שומן ?
האמת שזה לא הכי הגיוני, אולי רק בהשפעה על הגוף אחרי הריצה ובהמשך היום בהתאוששות, כי בעיקרון מגיעים בערך לאותו דופק.

לעומת זאת קשה לרוץ 5 פעמים בשבוע בעצימות גבוהה למשך 50 דקות, ובאליפטיקל זה עובר ממש בכיף :\
אני חושב שעדיף לרוץ מכיוון שזה בניגוד למכונות גם שימושי וכפי שראית המכונה אליפטיקל לא מכניסה אותך לכושר ריצה

אז תרוץ ותחשל את האופי !

לאומת זאת עם יש לך או היו לך בעיות בברכיים עדיף לך מכונה מכיוון שכפי שהזכירו קודם בריצה יש לחץ אימפקט על הברכיים שלא כל כך בריאים לברך

"With a gun barrel between your teeth, you speak only in vowels. "
(Fight Club)
Dubano מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 03-08-07, 05:12   #6
sandman
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אור
חחח "כיף", כנראה שאתה לא עובד באליפטיקל מספיק חזק כמו שאתה עובד בריצה.

אתה יכול להתחיל כל אימון מריצה קצרה ואז להמשיך באלפטיקל וככה לסגור 50 דקות.
ובקשר לאיבוד שומן שכבר לא מצליח לך זה רק בגלל שהגוף שלך התרגל כבר לפעילות והוא יודע לחסוך טוב יותר באנרגיה באותה פעיולת. לכן תגוון יותר בין המכשירים או במכשיר עצמו תגוון בין התוכנית.
תתקן אותי אם אני טועה אבל אתה בטח מאלה שעובדים במכשירים בעצימות קבועה ומקסימום משנים קצב כל 5 דקות.
אם אני צודק אז תשנה מהר את התוכנית כדי להתיש ולבלבל את הגוף תעלה מצד אחד את העומס ומצד שני תעשה הפוגות קלילות תוך כדי האימון.
אצלי יש במכשיר תוכנית של אינטרוולים אני עובד הכי הרבה איתה.

גם אני חבר מרוצה בישראלבאדי...
sandman מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 03-08-07, 09:01   #7
Moshe
Banned

google is your friend gay

ובקיצור:
http://ezinearticles.com/?Elliptical...ies?&id=311934

בכל מקרה הכאב "והחוסר כושר" נובע מזה שזה פשוט עובד על שרירים אחרים כאשר בהליכון או ריצה אתה מפעיל רק את שרירי הרגליים או ליתר דיוק פלג גוף תחתון באלפטיקל אתה מפעיל גם את הידיים וגם את הרגליים מה שבעצם מעביר את עניין הדפקה בבירכים או צפיפות העצם .
יש הבדל זניח מאוד כמו שתראה במה שהבאתי לך 10 קלוריות לפה 10 לשם זה לא משמעותי בכלל , זה נראה אולי קל יותר אבל זה לא ככה אני אישית יצאתי יותר מזיע(כן זה לא מדד אבל זה חום גוף) מאשר בהליכון אבל הקטע הוא שאפשר גם באלפטיקל לשחק עם הרמות שם ולהגיע לאחלה תוצאות.
אישית הייתה לי אותה ירידה עם האלפטיקל וגם עם האופניים וגם עם ההליכון
Moshe מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 03-08-07, 11:31   #8
אור
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי sandman
חחח "כיף", כנראה שאתה לא עובד באליפטיקל מספיק חזק כמו שאתה עובד בריצה.

אתה יכול להתחיל כל אימון מריצה קצרה ואז להמשיך באלפטיקל וככה לסגור 50 דקות.
ובקשר לאיבוד שומן שכבר לא מצליח לך זה רק בגלל שהגוף שלך התרגל כבר לפעילות והוא יודע לחסוך טוב יותר באנרגיה באותה פעיולת. לכן תגוון יותר בין המכשירים או במכשיר עצמו תגוון בין התוכנית.
תתקן אותי אם אני טועה אבל אתה בטח מאלה שעובדים במכשירים בעצימות קבועה ומקסימום משנים קצב כל 5 דקות.
אם אני צודק אז תשנה מהר את התוכנית כדי להתיש ולבלבל את הגוף תעלה מצד אחד את העומס ומצד שני תעשה הפוגות קלילות תוך כדי האימון.
אצלי יש במכשיר תוכנית של אינטרוולים אני עובד הכי הרבה איתה.
אני עושה 50 דקות בקצב גבוהה מאוד באליפטיקל, פשוט הרבה יותר נחמד לי לעשות באליפטיקל, תאמין לי שאני מגיע לדופק מעולה, ב8-10 דקות האחרונות אני נותן את כל הכוח, מגיע גם לדופק של 165-170 ( וגם רואים את זה עלי ) , פשוט אני מרגיש הרבה יותר נוח באליפטיקל מאשר בריצה, שפתאום אני מרגיש כאבים בברך, בעקב וכדומה..

ומשה, אני לא עובד עם הידיים באליפטיקל, אני חושב שיש הבדלים בין ריצה לבין שימוש באליפטיקל, לא מבחינת הדופק, אולי מבחינת ההתאוששות של הגוף אחרי הפעילות,
בכל אופן אני אצא קצת לנייטרלי ואחזור חדש :]

אבקות חלבון
אור מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 03-08-07, 11:46   #9
Roei
חבר פעיל

הסמל האישי שלRoei

מישהו מכיר את המכשיר הזה של המדרגות? שכאילו אתה כל הזמן עולה על מדרגות ונישאר במקום
אם מישהו מכיר אז מה אתם אומרים על המכשיר הזה?

מיצי שב..!!
Roei מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 03-08-07, 11:48   #10
Moshe
Banned

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Roei
מישהו מכיר את המכשיר הזה של המדרגות? שכאילו אתה כל הזמן עולה על מדרגות ונישאר במקום
אם מישהו מכיר אז מה אתם אומרים על המכשיר הזה?
שהוא מאוד משעמם ויכול לדפוק את העקב
ישן 03-08-07, 11:51   #11
Roei
חבר פעיל

הסמל האישי שלRoei

ציטוט:
פורסם במקור על ידי MosheB
שהוא מאוד משעמם ויכול לדפוק את העקב
דווקא הייתי בטוח שזה מכשיר מצויין
כי עלייה במדרגות קשה יותר מריצה (כמובן תלוי במהירות)
וגם אין במכשיר הזה אפשרות לדפוק את הברכיים
והוא לא כמו אליפטיקל שגם אם אתה מפסיק לעבוד זה ממש לזוז
אם אתה מפסיק אז אתה לא מתקדם יותר

ולמה זה דופק את העקב?

מיצי שב..!!
ישן 03-08-07, 11:54   #12
Moshe
Banned

תחשוב על התנועה ותבין למה , נכון להיום בכל מכשיר יש מגרעות אלפטיקל אבל נקרא הכי בטוח
בקשר למדרגות לא משנה אם זה נראה יותר קשה או לא תאחלס הדופק הוא הקובע ככל שהוא יותר גבוה העצימות גבוה יותר אתה שורף יותר
ישן 03-08-07, 11:58   #13
Roei
חבר פעיל

הסמל האישי שלRoei

ציטוט:
פורסם במקור על ידי MosheB
תחשוב על התנועה ותבין למה , נכון להיום בכל מכשיר יש מגרעות אלפטיקל אבל נקרא הכי בטוח
בקשר למדרגות לא משנה אם זה נראה יותר קשה או לא תאחלס הדופק הוא הקובע ככל שהוא יותר גבוה העצימות גבוה יותר אתה שורף יותר
ברור שהדופק הוא זה שקובע
אבל אני אומר שבמכשיר הזה 100% מהתזוזה שלו זה הפעלת כוח עכשוי שלך
ולא כוח שהפעלת קודם שאיתו המכשיר ממשיך לזוז עד שהכוח הזה נגמר
וגם אין בו פגיעה בברכים
ואם אתה רוצה לעבוד יותר קשה אתה פשוט עובד יותר מהר וככה גם הדופק עולה
רק הדבר היחיד שאני לא מבין זה למה זה דופק את העקבים?
ובטוח שאנחנו מדברים על אותו מכשיר חח? פשוט ניסיתי לחפש תמונה ולא מצאתי

מיצי שב..!!
ישן 03-08-07, 11:59   #14
Meir787
חבר פעיל

הסמל האישי שלMeir787

תראה מבחינה טכנית ריצה לא הרבה יותר יעילה לשריפת שומן, אולי פשוט התרגלת לחוסר האימפקט של האליפטיקל, ובגלל זה היה לך קשה.
ישן 06-08-07, 00:19   #15
sandman
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Meir787
תראה מבחינה טכנית ריצה לא הרבה יותר יעילה לשריפת שומן, אולי פשוט התרגלת לחוסר האימפקט של האליפטיקל, ובגלל זה היה לך קשה.
בדיוק השרירים שלך כבר פחות מאומנים בבלימת המכות מהקרקע בזמן הריצה.
מכאן קורים שני דברים:
דבר ראשון אתה חש ביותר כאבים ותחושות לא נעימות כי השרירם פחות מאומנים לבלום את המכות בקרקע ואז הזעזועים מקרנים לכל הגוף ומשפיעים.
השרירים דורשים יותר אנרגיה להתמודד על בלימת הזעזועים לעומת פעם שהשרירים שלך היו יותר מאומנים לכך.
אין מה לעשות אם הפסקת לגמרי לרוץ אז תתחיל מעשר דקות פלוס מינוס ותעלה בהדרגה.
בן אדם כמוך וותיק באימונים כבר יודע שכל דבר בא לעיטו וצריך סבלנות כדי להגיע לתוצאות.

ישן 06-08-07, 00:21   #16
sandman
חבר פעיל

בקשר לדפיקת העקבים לא הבנתי בדיוק את הסיבה.
זה כמו שתמיד אמרו לי שריצה על חול גם דופקת את העקבים אבל מצד שני כולם ממליצים לרוץ בים.

גם אף לא שמעתי אל מישהו שדפק את העקב אני שומע על הרבה פציעות אחרות אבל בעקב בחיים שלי לא שמעתי.

ישן 08-08-07, 16:02   #17
ניר123
חבר פעיל

מה ההבדל בין אליפטיקל לקרוס? (רק המוטות האלה של הידים?)

ועוד שאלה, מה גורם לשריפת השומן, הדופק הגבוה? כי לא נראה לי שאם מישהו יבוא ויזיז במקומי את הרגלים שלי אני עדין ישרוף שומן..
ניר123 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 08-08-07, 23:11   #18
sandman
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ניר123
מה ההבדל בין אליפטיקל לקרוס? (רק המוטות האלה של הידים?)

ועוד שאלה, מה גורם לשריפת השומן, הדופק הגבוה? כי לא נראה לי שאם מישהו יבוא ויזיז במקומי את הרגלים שלי אני עדין ישרוף שומן..
אתה באמת חושב שהמכשיר מזיז לך את הרגליים.
אז תנסה להפסיק להזיז את הרגליים כאילו אל תפעיל כוח עם הרגליים ותראה איך אחרי כמה שניות אתה נעצר.
העבודה פה היא על שימור אנרצית התנועה.

ותכלס מה שמשנה לשריפת שומן זה הדופק, מה זה משנה אם אתה מזיז את הידיים או את הרגליים, העיקר שהדופק גבוה.

עוד סיבה כדי להוכיח לך את כמה המכשירים אללו יעילים תנסה פשוט לעלות בכמה דרגות את העצימות, תרגיש איך שורפות לך הרגליים ואתה מזיע כמו מטורף ואפילו מתנשף בכבדות.
כנראה היית רגיל לעבוד כמו כוסית על המכשירים האלה.
בעובדה אינטנסיבית אפשר אפילו לשרוף נדמה לי יותר קלוריות מאשר בריצה כי פשוט אי אפשר לרוץ בספרינט במשך שעה שלמה אבל לעבוד אינטנסיבית במכשירים האלה אפשר לטווח זמן ארוך יותר מריצה.

ישן 09-08-07, 00:18   #19
Leo
חבר ותיק

כללי:: אני אואב תרד
עוסק ב:: סוחר תרד.
שלח הודעה דרך MSN אל Leo

לא יודע אבל מתוך הליכון או אליפטיקל , מה שקרוב יותר לטלוויזיה , אם אני אי פעם אעשה עוד אירובי במכשירים

Leo מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 09-08-07, 17:31   #20
ניר123
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי sandman
אתה באמת חושב שהמכשיר מזיז לך את הרגליים.
אז תנסה להפסיק להזיז את הרגליים כאילו אל תפעיל כוח עם הרגליים ותראה איך אחרי כמה שניות אתה נעצר.
העבודה פה היא על שימור אנרצית התנועה.

ותכלס מה שמשנה לשריפת שומן זה הדופק, מה זה משנה אם אתה מזיז את הידיים או את הרגליים, העיקר שהדופק גבוה.

עוד סיבה כדי להוכיח לך את כמה המכשירים אללו יעילים תנסה פשוט לעלות בכמה דרגות את העצימות, תרגיש איך שורפות לך הרגליים ואתה מזיע כמו מטורף ואפילו מתנשף בכבדות.
כנראה היית רגיל לעבוד כמו כוסית על המכשירים האלה.
בעובדה אינטנסיבית אפשר אפילו לשרוף נדמה לי יותר קלוריות מאשר בריצה כי פשוט אי אפשר לרוץ בספרינט במשך שעה שלמה אבל לעבוד אינטנסיבית במכשירים האלה אפשר לטווח זמן ארוך יותר מריצה.
אני לא עושה אירובי, אני במאסה.
סתם עיניין אותי מה גורם לשריפת השומן וגם מה ההבדל בין קרוס לאליפטיקל(שדרך אגב עדין לא הסברתם מהו).
ניר123 מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה