ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > פיתוח גוף-כללי

פיתוח גוף-כללי בפורום זה יהיו שיחות בנושא פיתוח גוף שאינם נכללים בפורומים האחרים

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 18-01-08, 16:58   #341
///Efi///
חבר פעיל

הסמל האישי של///Efi///

שלח הודעה דרך ICQ אל ///Efi/// שלח הודעה דרך MSN אל ///Efi///

תקשיבו רגע...
אני הולך ברחוב פיתאום אני רואה שעון.
מה תגידו לי? שהיה המפץ הגדול ואז האטמוספירה של כדור הארץ והשמש, ואבולוציה ובסוף השעון הגיע. זה הרי לא נכון כי מישו בנה את השעון וזרק אותו שם!
אז איך שעון שמורכב בלחץ מ50 חלקים מישו היה חייב ליבנות אותו, אבל יקום שלם שצריך מאה ספרות רק בשביל לירשום את כמות האטומים שנימצאים בוא, כל זה קרה מעצמו...
לא נישמע הגיוני...
וגם ניוטון וגם אינשטיין וגם הרבה חכמים שהבינו איך העולם בנוי היו אנשים מאמינים

ואין טעם להיתווכח כי לאף אחד פה אין ידע של רב / כומר/ שייח/ נזיר בודהיסטי כדי להוכיח שיש אלוהים וגם אף אחד פה הוא לא פרופסור בעל פרסי נובל בפיזיקה שיכול להוכיח אחרת... זה פשוט טיפשי להיתווכח כשאין מספיק ידע

///Efi/// מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 18-01-08, 17:32   #342
Dino Psaras
Banned

כללי:: יו הפנר מה זה מי אני
עוסק ב:: חייל בקרוב

בדיוק כמו שאף אחד לא יוכל להוכיח שיש לו דרקונים עם כובעי פונפון שמקפצים לו מעל הראש 24 שעות ביממה, ולהיפך. אז מה בעצם אתם הדתיים רוצים? כל טענה שלכם, אני יכול לטעון לטובת סיפור בדוי משלי (וכמובן שגם בו יהיו טעויות, בדיוק כמו בתורה). חוץ מזה שמשה הביא פה מספיק הסברים שהאמת אין לי ממש מושג מהם. אבל ברגע שתלכו ותשאלו, ותחקרו, במקום ללכת שולל אחרי הרבנים, ואולי תהיו פתוחים לעוד כיוונים מאשר ללכת עם ראש בקיר ולומר "אני מאמין", אולי אז יהיה אפשר לנהל איתכם דיון. כי עכשיו, לא משנה מה יראו, יסבירו ויפרטו לכם, אתם תקועים בשלכם. ולכן מה שאתם שווים זה זין לעין.

שבת שלום.
Dino Psaras מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 18-01-08, 19:40   #343
m0she
מנהל מחלקת התזונה

כללי:: משה גלעדי
עוסק ב:: סטודנט לרפואה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ///Efi///
תקשיבו רגע...
מה תגידו לי? שהיה המפץ הגדול ואז האטמוספירה של כדור הארץ והשמש, ואבולוציה ובסוף השעון הגיע. זה הרי לא נכון כי מישו בנה את השעון וזרק אותו שם!
אז איך שעון שמורכב בלחץ מ50 חלקים מישו היה חייב ליבנות אותו, אבל יקום שלם שצריך מאה ספרות רק בשביל לירשום את כמות האטומים שנימצאים בוא, כל זה קרה מעצמו...
לא נישמע הגיוני...

ואין טעם להיתווכח כי לאף אחד פה אין ידע של רב / כומר/ שייח/ נזיר בודהיסטי כדי להוכיח שיש אלוהים וגם אף אחד פה הוא לא פרופסור בעל פרסי נובל בפיזיקה שיכול להוכיח אחרת... זה פשוט טיפשי להיתווכח כשאין מספיק ידע
טיעון השעון הוא טיעון בן כ150 שנה שהוצג לראשונה על ידי כומר נוצרי. הטיעון הזה הופרך כיוון שהאבולוציה לא עובדת ככה. אתה מוזמן לקרוא את "השען העיוור" של ריצ'רד דוקינס, הוא מפריך את הטיעון בצורה יפה ומסביר כיצד האבולוציה כן עובדת. איינשטיין האמין באלוהים אבל לא באלוהים פרטי כמו שהדתות מאמינות. מעבר לזה, אתה עושה פה כשל לוגי של appeal to authority - אז מה אם איינשטיין האמין באלוהים? איינשטיין היה סמכות בפיזיקה, לא בתאולוגיה. בנוסף, אין צורך להיות רב ואין צורך להיות זוכה פרס נובל לפיזיקה בשביל לדון בזה כל עוד אומרים דברים נכונים - אני לא אתווכח שאכן נאמרו הרבה שטויות לאורך הפוסט.

MosheG@israelbody.org
m0she מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 18-01-08, 21:39   #344
///Efi///
חבר פעיל

הסמל האישי של///Efi///

שלח הודעה דרך ICQ אל ///Efi/// שלח הודעה דרך MSN אל ///Efi///

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Dino Psaras
בדיוק כמו שאף אחד לא יוכל להוכיח שיש לו דרקונים עם כובעי פונפון שמקפצים לו מעל הראש 24 שעות ביממה, ולהיפך. אז מה בעצם אתם הדתיים רוצים? כל טענה שלכם, אני יכול לטעון לטובת סיפור בדוי משלי (וכמובן שגם בו יהיו טעויות, בדיוק כמו בתורה). חוץ מזה שמשה הביא פה מספיק הסברים שהאמת אין לי ממש מושג מהם. אבל ברגע שתלכו ותשאלו, ותחקרו, במקום ללכת שולל אחרי הרבנים, ואולי תהיו פתוחים לעוד כיוונים מאשר ללכת עם ראש בקיר ולומר "אני מאמין", אולי אז יהיה אפשר לנהל איתכם דיון. כי עכשיו, לא משנה מה יראו, יסבירו ויפרטו לכם, אתם תקועים בשלכם. ולכן מה שאתם שווים זה זין לעין.

שבת שלום.
עזוב אחי, אף אחד לא הולך שולל אחרי רבנים, וכל הבני זונות שהולכים ללמוד בישיבה בימקום לעשות צבא על הזין שלי.

אבל יש דברים שהיו:
כל מכות מיצרים הוסברו והוכחו על ידי מדענים, ארכאולוגים מצאו את סיפור יציאת מיצריים מנקודת המבט של המיצרים העתיקים- יציאת מיצריים זה עובדה היסטורית. מכות מיצרים כולל העובדה שהבן של פרעה באותה תקופה מת בגיל 12, זאת עובדה היסטורית. מה גרם ואיך גרם זה כבר עינין אחר, אבל אתה לא יכול להגיד שסיפורי התנך זה הכל מעשיות ואגדות.

///Efi/// מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 18-01-08, 22:13   #345
הזברה
IsraelBody VIP - חבר יהלום

ציטוט:
תקשיבו רגע...
לא נישמע הגיוני...

נעזוב רגע את בעיות האופי שלו , איינשטיין הפסיק להיות דתי יהודי בסביבת גיל 5 , בדיוק מהסיבה שמשה דיבר עליה: הוא ראה שיש סתירה בין מה שהוא ראה בעולם, למה שהיה כתוב בתנ"ך. הוא בחר להפוך להיות מיסטיקן שמאמין בכוח עליון, לא אל אישי ואנושי שמדבר ומעניש את מי שלא מציית לו, אלה פשוט כוח די שרירותי שעושה סדר ביקום בצורה שניראתה לו בסיסית ואסטתית. בדיעבד, אפילו האמונה הזאת גרמה לו לטעות את שתי הטעויות הכי גדולות בקריירה שלו (אלוהים לא משחק בקובייה והיקום לא דינמי).

ניוטון היה פסיכופט ששנא נשים ואיים על ההורים שלו שהוא ינסה לשרוף אותם . הוא עסק בכישוף ובאלכימיה(להזכירכם תורה שמנסה להפוך באורך פלא מתכות פשוטות לזהב) במשך שנים ולא פעם הלך מכות עם היריבים המדעיים שלו כדי לקבוע מי מבינהם צודק. הוא לא בדיוק האדם האידאלי להתלות על דעתו בדיון הזה .

אני לא חושב שצריך להיות רבי כדי להתווכח על דת ולא זוכה פרס נובל כדי לדבר על פיזיקה. דווקא להפך ,הרבה פעמים דווקא אנשים שטובים במשהו אחד בצורה מושלמת לא מסוגלים לעשות השלכות מספיק טובות על תחומים אחרים . אנשים מתווכחים על נושאים רבים בחיי היום יום בלי להיות מומחים בהם ואין בכך רע.

ציטוט:
עזוב אחי, אף אחד לא הולך שולל אחרי רבנים, וכל הבני זונות שהולכים ללמוד בישיבה בימקום לעשות צבא על הזין שלי.

אבל יש דברים שהיו:
כל מכות מיצרים הוסברו והוכחו על ידי מדענים, ארכאולוגים מצאו את סיפור יציאת מיצריים מנקודת המבט של המיצרים העתיקים- יציאת מיצריים זה עובדה היסטורית. מכות מיצרים כולל העובדה שהבן של פרעה באותה תקופה מת בגיל 12, זאת עובדה היסטורית. מה גרם ואיך גרם זה כבר עינין אחר, אבל אתה לא יכול להגיד שסיפורי התנך זה הכל מעשיות ואגדות.
אתה מדבר על הר הגעש סנטוריני שהתפרץ באזור?
שמעתי שזה הקביל לכמה מאות או אלפי פצצות מימן.

הרבה סבורים שזה מסביר את האגדה של המכות ואת רוב סיפורי התנ"ך ושאר הספרים של עמי האזור (כשכל אחד כמובן, מתאר את המאורע בהקשר לאלים שלו). חושך כשהשמיים התמלאו במשך ימים בפיח, דם כי המיים היו עכורים מסלע וולקני, עמודי עשן ואש שנשארו במשך ימים בשמיים בסביבת הזמן של ההתפרצות (אל תדאגו זה לא היה בכיוון של הארץ המובטחת, זה היה בכיוון כרתים).אאל"ט בגלל ההתפרצות שהגיעה בסוף ,התרחש צונאמי וחלק גדול ממצריים טבע באותה תקופה מתחת למיים (כמו בסיפור ים סוף). אחר כך הבקר מת, כי הוא שתה את המיים העכורים וחושבים שזה מה שהוביל למחלות ולצפרדעים. כל העמים באזור מספרים על הר ענקי שהרעיש והתפוצץ ועל זה נתלים רוב מגני הסיפור של הר סיני.

אחרי שהר געש מתפרץ ,בדרך כלל מגיעים חורפים קשים מאוד כי העשן מקרר את האזור בכדו"הא כשהוא לא נותן לשמש לעבור, אאל"ט יש עדויות שהיו שטפונות באזור ושמעתי כבר תאוריות שמקשרות את זה לסיפור המבול (הרבה כפרים טבעו אחר כך והיה אזור בטורקיה או ביוון שהוצף לגמרי ועדיין מדברים שם באזור על זעם האלים).

לא קשה לקבל את זה שנערים צעירים וחלשים לא כלכך שרדו באותה תקופה קשה .גם בנו של פרעה כנראה בינהם.
ישן 19-01-08, 00:44   #346
m0she
מנהל מחלקת התזונה

ציטוט:

אבל יש דברים שהיו:
זאת ממש לא עובדה הסטורית ומוכחת על ידי ארכאולוגים, אני גם יודע על מה אתה מדבר בתור "הוכחה" מנקודת המבט של המצרים, יש לי את הטקסט הזה - הוא ממש לא מתאר את הסיפור כמו שהוא מתואר ביהדות.

MosheG@israelbody.org
ישן 19-01-08, 01:11   #347
עלוש
Don Ali

הסמל האישי שלעלוש

עוסק ב:: פסיכולוג
חדר כושר: אני פרשתי מפיתוח גוף מזמן .

כן יש אלוהים
ישן 19-01-08, 01:15   #348
Dino Psaras
Banned

כללי:: יו הפנר מה זה מי אני
עוסק ב:: חייל בקרוב

ציטוט:
פורסם במקור על ידי 3li
כן יש אלוהים
תוכיח ..
Dino Psaras מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 19-01-08, 01:39   #349
פינגווין
אזהרה אחרונה-קללות ושפה לא נאותה

הסמל האישי שלפינגווין

אין לנו על מי להשען, אלה על אבינו אבינו שבשמיים!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
שמתם לב שאתם חפרתם פוסט שלם בגלל איזה אחד שיש לו רק17 הודאות ?

משוחרר!

Manchester United
Manchester United
ManchesterUnited
Manchester United
Manchester United

פינגווין מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 19-01-08, 14:31   #350
mele5_dek2on
חבר פעיל

הסמל האישי שלmele5_dek2on

שלח הודעה דרך MSN אל mele5_dek2on

ציטוט:
פורסם במקור על ידי 3li
כן יש אלוהים
בטח שיש אלוהים.... כאשר בא יובל פר ואבי ביטר שרים "יש יש אלוהים שכותב בספרים..." בטח שיש אלוהים וכאשר בא ראובן המלאך ושר " אלוהי אנא עזור לי ..." בטח שיש אלוהים וכאשר אג'אר שר"אוי אלי היקר היושב במרום " בטוח שיש אלוהים והוכחה שנזכר בהרבה שירים מזרחיים ושירי דיכאון אז יש אלוהים והוא טוב וענק ונותן רחמים...
:):):):) זאת הוכחה טובה ....
אני מת על שירי הדיכאון והמזרחי

If you don't stand for something, you will fall for anything...
mele5_dek2on מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 19-01-08, 14:36   #351
עלוש
Don Ali

הסמל האישי שלעלוש

עוסק ב:: פסיכולוג
חדר כושר: אני פרשתי מפיתוח גוף מזמן .

ציטוט:
פורסם במקור על ידי mele5_dek2on
בטח שיש אלוהים.... כאשר בא יובל פר ואבי ביטר שרים "יש יש אלוהים שכותב בספרים..." בטח שיש אלוהים וכאשר בא ראובן המלאך ושר " אלוהי אנא עזור לי ..." בטח שיש אלוהים וכאשר אג'אר שר"אוי אלי היקר היושב במרום " בטוח שיש אלוהים והוכחה שנזכר בהרבה שירים מזרחיים ושירי דיכאון אז יש אלוהים והוא טוב וענק ונותן רחמים...
:):):):) זאת הוכחה טובה ....
אני מת על שירי הדיכאון והמזרחי
אמר וצדק אחי הטוב
עכשיו כל הקוקסינילים שחושבים שאין אלוהים תתחילו לשמוע מזרחית ולהאמין
ישן 19-01-08, 14:38   #352
mele5_dek2on
חבר פעיל

הסמל האישי שלmele5_dek2on

שלח הודעה דרך MSN אל mele5_dek2on

ציטוט:
פורסם במקור על ידי 3li
אמר וצדק אחי הטוב
עכשיו כל הקוקסינילים שחושבים שאין אלוהים תתחילו לשמוע מזרחית ולהאמין
זה נכון הנה יש מישהו שמבין

If you don't stand for something, you will fall for anything...
mele5_dek2on מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 19-01-08, 22:38   #353
speed
חבר פעיל

אתם גנובים אתם חחח

קודם כל חברים- שבוע טוב!

לגביי אותו אחד שכתב שאי אפשר לתת טענות לחילונים וכו'- אחי אתה צודק אני לא באתי לתת הוכחות אבל למי שבא ונותן לי נימוקים למה אין- הוא הזה שאני מביא לו בהפוכה..
שמע, חילוני גדל בבית חילוני, מסורתי גדל מסורתי דתי גדל דתי- אבל דבר אחד! אני תמיד אומר, אני לא אוהב הגדרות, יכול להיות חילוני יותר מאמין מדתי והפוך, רק לנסות להבין, גם להתבונן בבריאה- ההסתברות בדיוק בצד של הדת, בינינו, תסתכל איזה טענות מביאים הדתיים, לא הדתיים שאתה מכיר, אני מדבר על הדתיים שהדת שלהם היא לא להיות דתי- <זה היה בשביל ההומור אבל בוא נעזוב הגדרות, יש אדם המאמין בבורא ויש הלא מאמין בבורא- אל הלא מאמין שמציג את טענותיו אני מציג את טענותי להבלים שהוא מוציא.
ובוא אני ישנה לך כיוון, להיות לא מאמין זה הדבר הקל, אין לך תלותיות בדבר, אתה אדון לעצמך
חלילה לי להאשים את החילונים. (אתה בחור טוב אתה חלילה, לא באתי להטיח בך תלונות, להציג השקפת עולם הצגתי, מכיוון ששאלו, השאלה אחריי הצגת ההקפת עולם היא איך להתייחס אליה אבל אחי אתה בחור טוב אתה, השאלה היא איך האדם מתייחס לאחר שהבין והתעמק זוהי הנקודה הבאה..ותניח לדת עדיין אני מדבר על האמונה הפנימית, היא היסוד החשוב מכל, מכאן הדרך היא רק להבנה עמוקה ושורשית, בזה תפסת את כל עולמך)

משה, קודם כל שבוע טוב!(גם אם אין לזה טעם..לטיעונך), קראתי את הודעותיך, יש לציין שאני מודע לזה שגם אתם לא מבינים את התאוריות על בוריין (לפי הבנת התגובות) וזה מובן, יש לציין שגם אני לא התעסקתי בתאוריות הללו יותר מברמה השטחית ולא העיונית, לא איכפת לי לקרוא, אבל אחריי קריאה קלה על הדבר אני חייב להציג את הדיון באור אחר ומופשט יותר איפה הדת עומדת והיכן התאוריה עומדת:
!)לפי הדת: הקב"ה ברא את העולם, יכול להיות שבהחלט העולם נוצר מפיצוץ אבל יצירת הפיצוץ נעשתה ע"י הקב"ה, הסיבה: הקב"ה יצר יש מאין, כח רוחני שהתבטא ברמה הטבעית,(הגדרה שאגב לא בטוח מדוייקת אבל זה כדיי להבין),הטבע הראשון לא יכול להיווצר ע"י כח שהוא טבע, אלא ע"י כח שהא מעל הטבע שיצור בכלל את הטבע הראשוני- אחרת לא היה זה הכח הראשון, היה לפניו חלקיק או כח אחר והוא טבע ולכן אותו חייב ליצור משהוא שהוא מעל הטבע - זהו האמונה שהבורא ברא את היקום
2) לפי תאורית הפיצוץ: (אני מקווה שאני לא טועה,) הכח הראשוני נוצר ע"י חלקיק שנע בשני מקומות באותו הזמן והתנגש, פעולה הסבירה אחת למליארדים אם בכלל ולכן קשה להבנה, נוסף על כך יש את הפיסיקה שבדבר, תאוריה בה חלקיק יכול להיות בשניי מקומות (או במקום אפס, פה לא ממש הבנתי אבל זה לא העיקר, אח"כ אני יסביר למה) ולהתנגש- פיצוץ ראשוני ביטא אאת כל האבולוציה (אני בטוח שתעירו לי שאני לא יודע מה זה המפץ הגדול ואולי אני כתבתי כאן שטויות ואתם בהחלט יכולים לתקן,למרות שזה לא ממש הנקודה, בשביל שזו תהיה הנקודה, יש לשלול את ההבנה הכללית מאוד, הראשונה משום אי חשיבות לפרטיי הדברים ללא בסיס קיומי איתן ואז להוכיח את הדעה השנייה שיותר פרטנית אבל לא מובנת ביסודה על עצם קיומה, שבשבילי ההבנה הראשונה בהחלט קיימת)

עוד לפניי קריאתי את תאוריית המפץ הגדול לפרטיי פרטים (ואולי גם בכללי בכלל לא), אין לה בסיס קיומי בשורשה- הסיבה: בהחלט יכולה להיווצר מציאות זו אבל רק ע"י העל טבעי, מהסיבות שהובהרו(הפעולה הראשונה של הטבעי לא יכולה להיווצר ע"י לא על טבעי אחרת היא טבעית גם וקדמה לה פעולה),וזוהי הנקודה בה עומדת עצם מחוייבות המצאות הבורא!! בנוסף ניתנת לאדם המשכיל בהחלט ולא הסכל בהחלט, אחד שמעיז לאמונה בבורא שמא יש בה כח שמעליו שולט ואליו הוא מחוייב, להתבונן בבריאה, כל כך הרבה חכמה בבריאה ולכל חלקיק יש השימוש לו הוא נוצר ובהחלט נוסף אפשר לומר "מה רבו מעשיך ה'" שלפעמים לחקור עצם קיומו לוקח שנות דור.
פלא הבריאה בחכמה שבה. זוהי השקפת עולמי על עצם קיומו של העולם.
speed מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 19-01-08, 23:05   #354
Tony Montana
חבר פעיל

דיי עם החירטוטים האלה כל אחד פה חש מדען...

אנו מאמינים בני מאמינים ואין לנו על מי להישען אלא אלא אל אבינו, אבינו שבשמיים!

בקיצור כל אלה שמשחקים אותה פה משכילים ונותנים לי עבודות מדעיות שהם קראו באיזה ספר מסריח תלכו להיזדיין נתראה בעולם הבא.
Tony Montana מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 20-01-08, 00:49   #355
m0she
מנהל מחלקת התזונה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי speed

משה, קודם כל שבוע טוב!(גם אם אין לזה טעם..לטיעונך), קראתי את הודעותיך, יש לציין שאני מודע לזה שגם אתם לא מבינים את התאוריות על בוריין (לפי הבנת התגובות) וזה מובן, יש לציין שגם אני לא התעסקתי בתאוריות הללו יותר מברמה השטחית ולא העיונית, לא איכפת לי לקרוא, אבל אחריי קריאה קלה על הדבר אני חייב להציג את הדיון באור אחר ומופשט יותר איפה הדת עומדת והיכן התאוריה עומדת:
!)לפי הדת: הקב"ה ברא את העולם, יכול להיות שבהחלט העולם נוצר מפיצוץ אבל יצירת הפיצוץ נעשתה ע"י הקב"ה, הסיבה: הקב"ה יצר יש מאין, כח רוחני שהתבטא ברמה הטבעית,(הגדרה שאגב לא בטוח מדוייקת אבל זה כדיי להבין),הטבע הראשון לא יכול להיווצר ע"י כח שהוא טבע, אלא ע"י כח שהא מעל הטבע שיצור בכלל את הטבע הראשוני- אחרת לא היה זה הכח הראשון, היה לפניו חלקיק או כח אחר והוא טבע ולכן אותו חייב ליצור משהוא שהוא מעל הטבע - זהו האמונה שהבורא ברא את היקום
2) לפי תאורית הפיצוץ: (אני מקווה שאני לא טועה,) הכח הראשוני נוצר ע"י חלקיק שנע בשני מקומות באותו הזמן והתנגש, פעולה הסבירה אחת למליארדים אם בכלל ולכן קשה להבנה, נוסף על כך יש את הפיסיקה שבדבר, תאוריה בה חלקיק יכול להיות בשניי מקומות (או במקום אפס, פה לא ממש הבנתי אבל זה לא העיקר, אח"כ אני יסביר למה) ולהתנגש- פיצוץ ראשוני ביטא אאת כל האבולוציה (אני בטוח שתעירו לי שאני לא יודע מה זה המפץ הגדול ואולי אני כתבתי כאן שטויות ואתם בהחלט יכולים לתקן,למרות שזה לא ממש הנקודה, בשביל שזו תהיה הנקודה, יש לשלול את ההבנה הכללית מאוד, הראשונה משום אי חשיבות לפרטיי הדברים ללא בסיס קיומי איתן ואז להוכיח את הדעה השנייה שיותר פרטנית אבל לא מובנת ביסודה על עצם קיומה, שבשבילי ההבנה הראשונה בהחלט קיימת)

עוד לפניי קריאתי את תאוריית המפץ הגדול לפרטיי פרטים (ואולי גם בכללי בכלל לא), אין לה בסיס קיומי בשורשה- הסיבה: בהחלט יכולה להיווצר מציאות זו אבל רק ע"י העל טבעי, מהסיבות שהובהרו(הפעולה הראשונה של הטבעי לא יכולה להיווצר ע"י לא על טבעי אחרת היא טבעית גם וקדמה לה פעולה),וזוהי הנקודה בה עומדת עצם מחוייבות המצאות הבורא!! בנוסף ניתנת לאדם המשכיל בהחלט ולא הסכל בהחלט, אחד שמעיז לאמונה בבורא שמא יש בה כח שמעליו שולט ואליו הוא מחוייב, להתבונן בבריאה, כל כך הרבה חכמה בבריאה ולכל חלקיק יש השימוש לו הוא נוצר ובהחלט נוסף אפשר לומר "מה רבו מעשיך ה'" שלפעמים לחקור עצם קיומו לוקח שנות דור.
פלא הבריאה בחכמה שבה. זוהי השקפת עולמי על עצם קיומו של העולם.
1. למדתי יותר פיזיקה ממך, תהיה בטוח, גם יחסות וגם קוונטים. לפי הדת: סיפור סבתא, כמו שציינתי. מי אמר שהיש הזה לא יכול להווצר מאליו? שוב, אתה טוען שהיה קיום כלשהו שנוצר מעצמו - אתה קורא לו אלוהים. אני יכול לקרוא לזה צ'וקומוקו ואני יכול להגיד שזה לא היה בכלל ואני צודק לכל הפחות כמוך - כי אי אפשר להוכיח את זה וזאת לא שאלה שיש לה תשובה אצל מישהו. אתה יכול להגיד שאלוהים היה מאז ומעולם והוא יצר את העולם, אני יכול להגיד שהיתה נקודה סינגולרית שממנה נוצר העולם, והטעונים שווים - פרט לזה שהטיעון שלך הוא הרבה יותר מורכב ומסורבל - מיהו אלוהים? מהו אלוהים? למה שיברא את העולם? כיצד הוא ברא את העולם? ושלל שאלות אחרות שאתה מתחמק מהן בטענת ה"נשגב מבינתנו" הידועה לשמצה.

2. במפץ הגדול לא היתה התנגשות. הנקודה הסינגולרית הראשונה מוגדרת כנקודה שבה צפיפות החומר היא אינסופית. הנקודה הזו התפשטה ליקום המוכר לנו כיום. זה לא דורש שום דבר שההסתברות שיתרחש אינה גדולה - אתה מדבר על המצאות בשני מקומות בו זמנית ואתה לא מבין שלפני המפץ לא היה כזה דבר מקום, כשם לא היה כזה דבר זמן. אני לא מדבר כבר על זה שאתה בכלל לא יודע מה זה אבולוציה. אגב, חלקיק כן יכול להיות בשני מקומות בו זמנית, זה לא ממש קשה פיזיקלית.

לא לכל חלקיק יש שימוש ויש הרבה דברים דביליים בבריאה, היה סמוך ובטוח. ושוב, אתה מדבר על מה שהיה לפני היקום המוכר לנו - אי אפשר לדבר על מה שהיה לפני היקום בכלים של היקום שלנו. כשם שאתה אומר שאי אפשר לדבר על מציאות הבורא כי הקיום שלו שונה מהקיום שלנו, אתה גם לא יכול לפסול תאוריות פיזיקליות על סמך מה שאתה מכיר מחיי היום יום שלך. לסיכום, הדעות: אתה טוען שאלוהים היה מאז ומעולם, כח רוחני אינסופי שיכול ליצור חומר יש מאין באופן אינסופי, והוא יצר את העולם. אני טוען שהיתה נקודה אחת פצפונת [למעשה אין לה מימדים במרחב], שפיזיקלית אפשר להוכיח שהיא יכולה להתקיים ויש אישושים לכך שהיא אכן היתה קיימת, ושממנה הכל החל. לפני התפשטות הנקודה הזו במפץ הגדול לא היו לא מרחב ולא זמן, אז אין מה לדבר בכלל על "לפני" המפץ.

וכמובן: התחמקת באלגנטיות מכל הקושיות הכבדות על תורת ישראל. מישהו מפחד? אתה טוב בלקשקש על דברים שאתה לא מבין בהם, אולי כדאי שבמקום זה תלך ללמוד קצת גמרא ותחזור עם תשובות..

MosheG@israelbody.org
ישן 20-01-08, 16:37   #356
speed
חבר פעיל

תקרא לו צ'וקומוקו אבל לצ'וקומוקו שלך אין כל הגיון כי הוא לא יכול להיווצר מעצמו וזו הנקודה, אם הוא היה יכול להיווצר מעצמו ועוד כשאין ום כח שיבטא אותו לפני כן, הוא כבר נחשב לעל טבעי.

הפיסיקה לא תעזור לך חביבי, תתבונן בבריאה, תחזור ליעודך ותודה אחי פשט תודה בלב שלם, יש בורא לעולם שהוא מעל לטבע ואנו חלק אלו-ה ממעל..
(אגב, מי אמר שלשאלות שלך אין תשובות?, "המושג נשגב מבינתנו ניתן רק לדיון אחד בגמרא שהוא אינו עולה על הדעת הסכל הישר, ולה גם כן יש תשובה רק שאי אפשר להבין את פנמיות התשובה הזאת וזה הבבדל, נשגב מבינתנו זה מושג יפה אבל צריך להבין היכן הוא עומד ואשר יש מקומות בהם הוא אינו עומד, במקומות אלו יש להתעמק וללמוד ולהבינם "וידעת היום כי ה' הוא אלוה-ים אין עוד מלבדו"
הדת הקדושה היא הרבה יותר מסתם אמרות וגם לא בתקופתנו, תתפלא הייתה חכמה, אנשים לא היו כסלים, יש בהן שאבדו, יש האומרים שרובם אבדו, אפילו כוחות טומאה היו חזקים, היו יודעים לומר לאדם כל מה שיקרה לו בחייו מיום לידתו ועד יום מותו, אך התורה הקדושה לא אבדה ובה נסתרות רבות, יש אפשר שמן החכמות להבנת חכמת התורה אבל לא התורה, שהחכם עיני בראשו ויוכל ללמוד מהתורה חכמות רבות, והם נמצאים במיסתרים. (שמעתי פעם שהזוהר הקדוש- חכמת הסוד, הוא סוג חכמה על התורה להבנה)
אם לאדם יש אי הבנה, צריך הוא לדעת שזו אי הבנתו ולא כסלות התורה! אם לא הבין יש לו להתעמק, אם באמת ירצה, בסופו של דבר ימצא.
אסיים בכך, שעל כל אדם יש לבחור ולנתב את דרכיו בדרך הנכונה וזוהי מטרת החיים כולה- השאיפה לשלמות היא השלמות עצמה.
speed מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 20-01-08, 17:09   #357
GEVER
חבר פעיל

יש לי שאלה קטנה לכל המאמינים, בתקופת התנ"ך סופרו הרבה ניסים שהתרחשו, למה היום אין ניסים כאלה? לאן כל הניסים נעלמו?
GEVER מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 20-01-08, 17:16   #358
GEVER
חבר פעיל

מוזר שכשאנשים רואים משהו שלא מבינים הם מייחסים אותו כנס או ככוח אלוהי, כדי להאמין באלוהים צריך להבין מה הוא אלוהים ובמה אנחנו מאמינים, אחרת זה אמונה עיוורת במשהו לא ידוע.
GEVER מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 20-01-08, 20:22   #359
Powerlifter
חבר פעיל

הסמל האישי שלPowerlifter

עוסק ב:: תלמיד
חדר כושר: מתאמן בבית

http://www.hidabroot.org/img/ARimg/0000728a.gif

יותר אמיתי מזה?

אבל אני יודע מה תגידו, תמציאו חירטוטים שזה איזה מצרי אחד שלא הלך לפי חוקי הפיזיקה וכ' וכו'..

שיאים אישיים:
דדליפט------->150 ק"ג RM1
בנץ'---------> 110 ק"ג RM1
סקוואט---------> 115 ק"ג RM1
משקל נוכחי : 72 וחצי ק"ג
Powerlifter מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 20-01-08, 20:28   #360
Yoshi-Moto
IsraelBody VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלYoshi-Moto

שלח הודעה דרך MSN אל Yoshi-Moto

יצא לכם לחשוב כמה פרימיטיביים הם היו בתקופה הזאת?

למה היום אין הצפות?, היו ערים שטבעו, אז לנוח קרה כזה מקרה ועשו מזה כאילו כל העולם הוצף.

עזבו את זה, רדפו אחרי בני ישראל מצרים, בא משה אמר להם "תרגישו את כוחו של אלוהים!!!" ובדיוק אז היה ברק, ישר המצרים קיבלו רגליים קרות ויצא שאלוהים יצר עמוד אש.

בכל מקרה, גם אם אכן היו הדברים, מי אמר שזה לא היה משהו בסיסי והם פירשו אותו לא נכון?

Eitan Davidovich
מדריך חדר כושר מוסמך מטעם וינגייט.
עוזר גם בפייסבוק.

Yoshi-Moto מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה