ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 20-07-07, 10:38   #21
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

עוסק ב:: Making the world a better place

ההרכב הכימי של הפחמימה לא אומר כמעט כלום לגביה. אם האינדקס הגליקמי לא כלכך רלוונטי לאדם הממוצע בנוגע לבחירת סוג הפחמימה, אז על אחת כמה וכמה דבר שרירותי כמו מספר הקשרים הכימיים שמרכיבים אותה. זו טעות נפוצה בגישה תזונתית, שיכולה לעשות יותר נזק מתועלת.

gal.T מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 20-07-07, 18:19   #22
נתנאל20
חבר חדש

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Vin diesel
תחשוף גוף לא ביקשתי פנים.
זה לא קשור לפנים.. לא מעלה תמונות שלי מפחד מעיין הרע
נתנאל20 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 20-07-07, 18:23   #23
נתנאל20
חבר חדש

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gal.T
ההרכב הכימי של הפחמימה לא אומר כמעט כלום לגביה. אם האינדקס הגליקמי לא כלכך רלוונטי לאדם הממוצע בנוגע לבחירת סוג הפחמימה, אז על אחת כמה וכמה דבר שרירותי כמו מספר הקשרים הכימיים שמרכיבים אותה. זו טעות נפוצה בגישה תזונתית, שיכולה לעשות יותר נזק מתועלת.
אבל למי שכן מבין בתזונה ומרכיב לעצמו תפריט באמת כמו שצריך אז זה כן משנה לו האינדקס הגליקמי של הפחמימה.. הכוונה הוא ידע לשחק עם זה מתי צריך אינדקס גליקמי גבוהה ומה ההשפעות שלו ולהפך.

אבל תעזבו! באמת שלא הבנתם למה באתי לפה.. לא באתי לפה לענימני מסחרה..! אלא כדי לעזור למי שצריך ולפי דעתי המלטו באמת עוזר לי להגיע לרמת פחמימות מורכבות כמו שהגוף שלי צריך כי מאוכל אני כבר לא מסוגל.. לא באתי לפה כדי שיחפרו לי כל מיני אנשים שחושבים שהם פרופסורים כי יודעים כמה ג' חלבון יש בביצה. בלי להעליב!
ישן 20-07-07, 19:09   #24
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

ציטוט:
פורסם במקור על ידי נתנאל20
אבל למי שכן מבין בתזונה ומרכיב לעצמו תפריט באמת כמו שצריך אז זה כן משנה לו האינדקס הגליקמי של הפחמימה.. הכוונה הוא ידע לשחק עם זה מתי צריך אינדקס גליקמי גבוהה ומה ההשפעות שלו ולהפך.

אבל תעזבו! באמת שלא הבנתם למה באתי לפה.. לא באתי לפה לענימני מסחרה..! אלא כדי לעזור למי שצריך ולפי דעתי המלטו באמת עוזר לי להגיע לרמת פחמימות מורכבות כמו שהגוף שלי צריך כי מאוכל אני כבר לא מסוגל.. לא באתי לפה כדי שיחפרו לי כל מיני אנשים שחושבים שהם פרופסורים כי יודעים כמה ג' חלבון יש בביצה. בלי להעליב!
צודק אחי. צריך לאכול נקי. הרבה ירקות אורגניים, חלבון רזה כמו חזה עוף, קוטג', טונה במים (חס וחלילה לא בשמן, כי זה מאוד משמין). פחממות מורכבות ולא פשוטות כמו שיבולת שועל, פריכיות אורז, תפו"א וכו'. ולשתות רק מים או מיצים טבעיים. ככה אתה תעלה במקסימום שריר ומינימום שומן, לא משנה כמה אתה אוכל.
הכי טוב להמנע מחטיפים, עוגות וכל מיני דברים משמינים כאלה שיש בהם פחממות פשוטות. הם לא בונים שריר ורק משמינים. תזונה זה הכי חשוב אחי. אל תשכח שצריך לאכול נקי ולאכול כל 3 שעות ארוחות קטנות כדי להמנע מפירוק שריר. לפני השינה עדיף לאכול ארוחה עם חלבון איטי ושומן שיאיט את הספיגה של החלבון וככה אתה תמנע מפירוק שריר בצום של הלילה. גם עדיף להמנע מפחממות לפני השינה, כי זה ישר ילך לשומן.

bro4life!
סינטרקס
סיינטרקס
Bullet מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 21-07-07, 07:04   #25
נתנאל20
חבר חדש

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Bullet
צודק אחי. צריך לאכול נקי. הרבה ירקות אורגניים, חלבון רזה כמו חזה עוף, קוטג', טונה במים (חס וחלילה לא בשמן, כי זה מאוד משמין). פחממות מורכבות ולא פשוטות כמו שיבולת שועל, פריכיות אורז, תפו"א וכו'. ולשתות רק מים או מיצים טבעיים. ככה אתה תעלה במקסימום שריר ומינימום שומן, לא משנה כמה אתה אוכל.
הכי טוב להמנע מחטיפים, עוגות וכל מיני דברים משמינים כאלה שיש בהם פחממות פשוטות. הם לא בונים שריר ורק משמינים. תזונה זה הכי חשוב אחי. אל תשכח שצריך לאכול נקי ולאכול כל 3 שעות ארוחות קטנות כדי להמנע מפירוק שריר. לפני השינה עדיף לאכול ארוחה עם חלבון איטי ושומן שיאיט את הספיגה של החלבון וככה אתה תמנע מפירוק שריר בצום של הלילה. גם עדיף להמנע מפחממות לפני השינה, כי זה ישר ילך לשומן.

bro4life!
לא הבנתי מה הקשר בין מה שאמרת למה שאני אמרתי אבל לא חשוב..
קודם כל פחמימות פשוטות כן בונות שריר.. רק שמי שיאכל רק פחמימות פשוטות או אפילו מספיק שרוב התפריט שלו יהיה פחמימות פשוטות יזכה להשמנה..!
מה חלבון רזה וטונה במיים.. בטח ובטח שצריך לאכול שומן.. המקור הקלורי השני במספרו בעליה במסה הוא השומן אחרי הפחמימות..! אם תמנע משומן בצורה שתארת יהיה לך חסר קלוריות כדי לעלות בצורה מקסימלית.. באוף סיזן אני אוכל הכל מהכל.. לא מתחשב בכלום גם רהיטים אני אוכל חח בחיטוב זה כבר משהו אחר לגמרי.. אבל לא לשכוח שגם בחיטוב צריך לצרוך כמות מסוימת של שומן..! כמובן שצריך לשאוף להגיע למצב שרוב הפחמימות בתפריט היומי שלך יהיו פחמימות מורכבות ככה תעלה מקסימום.. עם מינימום אחוזי שומן. ולהמנע מפחמימות לפני השינה? טעות גדולה! פחמימות בזמן שינה לא פחות חשובות מהחלבון שאתה דואג להכניס! אנשים נוטים לחשוב שרק חלבון בונה להם תשריר.. אוכלים כל היום חלבון חלבון חלבון חלבון חלבון.. אם יהיה חסר להם פחמימו תבגוף.. אז הגוף יקח להם גם תחלבון לתפקיד של פחמימה כדי לספק אנרגיה. הפחמימות לא פחות חשובות מהחלבון בכלל הנושא הזה!
ישן 21-07-07, 10:10   #26
m0she
מנהל מחלקת התזונה

כללי:: משה גלעדי
עוסק ב:: סטודנט לרפואה

איך פחמימה עוזרת בזה שהיא מורכבת? מה אכפת לי אם זה פולימר של גלוקוז או מונומרים?

MosheG@israelbody.org
m0she מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 21-07-07, 12:12   #27
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

ועוד שאלה...

איך במצב של בקרה קלורית (נלך לקראתך וגיד שגם עם בקרה ניוטריאנטית), הפשטות בהרכבה הכימי של הפחמימה מוביל להשמנה יותר מפחמימה שהרכבה הכימי מסורבל יותר?.

ישן 21-07-07, 12:32   #28
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

ציטוט:
לא הבנתי מה הקשר בין מה שאמרת למה שאני אמרתי אבל לא חשוב..
קודם כל פחמימות פשוטות כן בונות שריר.. רק שמי שיאכל רק פחמימות פשוטות או אפילו מספיק שרוב התפריט שלו יהיה פחמימות פשוטות יזכה להשמנה..!
מה חלבון רזה וטונה במיים.. בטח ובטח שצריך לאכול שומן.. המקור הקלורי השני במספרו בעליה במסה הוא השומן אחרי הפחמימות..! אם תמנע משומן בצורה שתארת יהיה לך חסר קלוריות כדי לעלות בצורה מקסימלית.. באוף סיזן אני אוכל הכל מהכל.. לא מתחשב בכלום גם רהיטים אני אוכל חח בחיטוב זה כבר משהו אחר לגמרי.. אבל לא לשכוח שגם בחיטוב צריך לצרוך כמות מסוימת של שומן..! כמובן שצריך לשאוף להגיע למצב שרוב הפחמימות בתפריט היומי שלך יהיו פחמימות מורכבות ככה תעלה מקסימום.. עם מינימום אחוזי שומן. ולהמנע מפחמימות לפני השינה? טעות גדולה! פחמימות בזמן שינה לא פחות חשובות מהחלבון שאתה דואג להכניס! אנשים נוטים לחשוב שרק חלבון בונה להם תשריר.. אוכלים כל היום חלבון חלבון חלבון חלבון חלבון.. אם יהיה חסר להם פחמימו תבגוף.. אז הגוף יקח להם גם תחלבון לתפקיד של פחמימה כדי לספק אנרגיה. הפחמימות לא פחות חשובות מהחלבון בכלל הנושא הזה!

פחממות ושומנים כשלעצמם לא בונים שריר. שריר נבנה מ-חלבון + אנרגיה. לא משנה מאיפה האנרגיה הזאת תבוא.
למה אתה אומר שאם רוב הפחממות שלי בתפריט יהיו פשוטות אני אשמין?
סינטרקס
סיינטרקס
ישן 21-07-07, 12:35   #29
THE_JUGGERNAUT
חבר פעיל

מסכן....נפל על השלושה הכי גרועים

THE_JUGGERNAUT מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 21-07-07, 22:15   #30
toxicity
IsraelBody VIP - חבר יהלום

עוסק ב:: להטחן בצה"ל

המוצר נחמד אבל המחיר שאתה מוכר פשוט מאוד מוגזם

ככל שאתה יודע יותר אתה מבין כמה בעצם אתה לא יודע
toxicity מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 22-07-07, 04:15   #31
נתנאל20
חבר חדש

ציטוט:
פורסם במקור על ידי m0she
איך פחמימה עוזרת בזה שהיא מורכבת? מה אכפת לי אם זה פולימר של גלוקוז או מונומרים?
צריך להיות אכפת לך
ישן 22-07-07, 04:17   #32
נתנאל20
חבר חדש

ציטוט:

פחממות ושומנים כשלעצמם לא בונים שריר. שריר נבנה מ-חלבון + אנרגיה. לא משנה מאיפה האנרגיה הזאת תבוא.
למה אתה אומר שאם רוב הפחממות שלי בתפריט יהיו פשוטות אני אשמין?
אנרגיה = פחמימות.. אם האנרגיה שלך מגיע מחלבון שהגוף לוקח כי אתה לא מכניס לגוף שלך מספיק פחמימות אתה במצב לא כל כך טוב הייתי אומר..
ישן 22-07-07, 04:26   #33
נתנאל20
חבר חדש

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gal.T
ועוד שאלה...

איך במצב של בקרה קלורית (נלך לקראתך וגיד שגם עם בקרה ניוטריאנטית), הפשטות בהרכבה הכימי של הפחמימה מוביל להשמנה יותר מפחמימה שהרכבה הכימי מסורבל יותר?.
כשתדבר בצורה שכולם יבינו מה שאלת אני יענה לך כמו שצריך.. שלא תנסו לעשות עליי פה פוזות.. עם אותם מילים יפות "בקרה ניוטריאנטית" וכד'.. (סתם ככה.. כוונתך הייתה על בקרה של שומנים וחלבונים..).
תשאל בשפה שכולם יבינו אנ יענה לך בשפה שגם את תבין.
ישן 22-07-07, 08:01   #34
HammerMan
חבר פעיל

לי הציעו שק 25 קילו של מלטודקסטרין ב-500 שקל לפני כמה חודשים.
נראה לי שאתה קונה במחיר מופקע חבל על הזמן.
HammerMan מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 22-07-07, 08:42   #35
PoweRule
חבר פעיל

הסמל האישי שלPoweRule

ציטוט:
כשתדבר בצורה שכולם יבינו מה שאלת אני יענה לך כמו שצריך.. שלא תנסו לעשות עליי פה פוזות.. עם אותם מילים יפות "בקרה ניוטריאנטית" וכד'.. (סתם ככה.. כוונתך הייתה על בקרה של שומנים וחלבונים..).
תשאל בשפה שכולם יבינו אנ יענה לך בשפה שגם את תבין.
אם עוד לא הבנת אתה עושה פה צחוק מעצמך
ישן 22-07-07, 12:04   #36
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

ציטוט:
פורסם במקור על ידי PoweRule
אם עוד לא הבנת אתה עושה פה צחוק מעצמך
זה די משעשע, הוא בא אלי בטענות על שפה (מה כבר אמרתי, 'ניוטריאטים', שזה בעצם 'אבות מזון' בלועזית), שלמעשה מתאימה לרמה של אותם דברים שבהם הוא מתיימר להבין. אולי זה תירוץ, כדי להתחמק מתשובות ולהתעסק בנו ולא בשאלה, אך זה לא משנה, אני לקרבות התנצחות לא נכנס.

השורה התחתונה כאן היא שהוא מטעה, ולכן הופנו אליו שאלות, שאותן הוא לקח ללב במקום להגן על עמדתו. רק על השאלה של בולט הוא ענה חלקית ובצורה לא כלכך קשורה ומדוייקת. ובכל מקרה, מוטי, מותר בכלל להציע כאן תוספי מזון למכירה?. אני חושב שלא.

ישן 22-07-07, 12:18   #37
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

ציטוט:
אנרגיה = פחמימות.. אם האנרגיה שלך מגיע מחלבון שהגוף לוקח כי אתה לא מכניס לגוף שלך מספיק פחמימות אתה במצב לא כל כך טוב הייתי אומר..
אנרגיה יכולה לבוא גם משומנים וגם מחלבונים. לא חייב אינסולין כדי לסנתז שריר.
ואתה בכלל סטית מהנושא פה. העניין היה שלמלטודקסטרין שהצעת יש חלופות זולות יותר שאפשר להשיג בכל חנות מזון.
סינטרקס
סיינטרקס
ישן 22-07-07, 13:01   #38
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

ציטוט:
אנרגיה יכולה לבוא גם משומנים וגם מחלבונים. לא חייב אינסולין כדי לסנתז שריר.
ליתר דיוק, צריך רמות בסיסיות שלו על מנת לבצע סינטזה בסיסית של חלבונים. שזה דבר שאפילו אכילת שומן שלא משפיעה ישירות על האינסולין יכולה לעשות. העניין עם האינסולין הוא אחר, הוא הרבה יותר אנטיקטבולי בגוף מאשר אנאבולי לתהליכים שאינם קשורים לנשאי הגלוקוז בתאים (כמו השומן והחלבונים). הוא למעשה לא אנאבולי בצורה ישירה לשום רקמה, אם אני זוכר נכון, בכוונה שהוא אינו גורם בעצמו להפעלת הגנים בתאים. התרומה שלו לבניית שריר היא ביצירת מאזן חלבון חיובי בצורה עקיפה, שהיא ע"י ירידה בתהליכי הפירוק המתמשכים בשחלוף החלבונים. זה ה"אנאבוליות" שלו לחלבונים במיוחד לאחר האימון, הם מעלים את הסינטזה, הוא מוריד את הפירוק, והתוצאה היא מאזן יותר חיובי.

וכשזה נאמר, אל לנו לשכוח שגם חלבונים יוצרים אפקט לא קטן על האינסולין, ועל אחת כמה וכמה כשהם ב"עודף" והופכים לגלוקוז. ולכן, תזונה עשירה בחלבונים ובשומן, ללא הרבה פחמימות, עדיין יכולה לעשות את העבודה.
ציטוט:
ואתה בכלל סטית מהנושא פה. העניין היה שלמלטודקסטרין שהצעת יש חלופות זולות יותר שאפשר להשיג בכל חנות מזון.
ומה שמצחיק זה שמלטודקסטרין, "למרות" היותו בפחמימה מורכבת, אינו שונה כמעט מדקסטרוז\גלוקוז\סוכר ענבים. אין כמעט הבדל באינדקס הגלקימי, היתרון הוא רק בתהליכים אוסמולריים קטנים שגובלים בהתעסקות בקקה למתאמן המשקולות הממוצע.

בכל מקרה, אני בעד שבגיינרים יהיו פחמימות מהסוג הזה, ולא כאלה כמו שיבולת שועל. מתוך נסיון עצום עם הקהל הזה, אני רואה שלרובם יש בעיה עם התאבון, ומאוד חשוב לנו שתוספת הקלוריות הזאת שהיא בעצם מטרת נטילת התוסף, תשפיע כמה שפחות על הרעב (אם כבר, שתגביר אותו). "בחיים האמיתיים" יש הרבה פרמטרים שצריך לקחת בחשבון מעבר למטבוליזם ולאופן ההתנהגות הפזיולוגית של הרכיבים בגוף. צריך לחשוב איך התוסף יכול לעזור לאותו אדם ממוצע, הבחור שקם בבוקר לכוס קפה כי אין לו תאבון, אוכל איזה סנדביץ' 5 שעות לפני האימון, אולי איזה טונה אחרי כי אמרו לו שזה טוב, ואיזה חביתה בערב. כאן הגיינרים הממוצעים עם המלטודקסטרין בהחלט מושיעים אותנו.

ישן 22-07-07, 17:55   #39
Elevation

נסכם את זה מהיר:

פחמימה מורכבת עם ערך גליקמי גבוה = תפוח אדמה = 1.90 לקילו.

פחמימה מורכבת עם ערך גליקמי נמוך = שיבולת שועל = 4.90 לקילו.

פחמימה פשוטה עם ערך גליקמי גבוה = אבטיח = 99 אגורות לקילו.

פחמימה פשוטה עם ערך גליקמי נמוך = תותים = 2.90 לקילו.

בנאדם שקונה פחמימה מורכבת עם ערך גליקמי נמוך בכמעט אלפיים שקל = פרייאר חושרמוטה.

Aou! Aou! Aou! Spartan#1!
Elevation מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 22-07-07, 18:11   #40
toxicity

עוסק ב:: להטחן בצה"ל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Elevation
נסכם את זה מהיר:

פחמימה מורכבת עם ערך גליקמי גבוה = תפוח אדמה = 1.90 לקילו.

פחמימה מורכבת עם ערך גליקמי נמוך = שיבולת שועל = 4.90 לקילו.

פחמימה פשוטה עם ערך גליקמי גבוה = אבטיח = 99 אגורות לקילו.

פחמימה פשוטה עם ערך גליקמי נמוך = תותים = 2.90 לקילו.

בנאדם שקונה פחמימה מורכבת עם ערך גליקמי נמוך = פרייאר חושרמוטה.
חשבת על זה שבקילו אבטיח יש לך בסה"כ 70 גרם פחמימות?

ככל שאתה יודע יותר אתה מבין כמה בעצם אתה לא יודע
toxicity מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה