ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > פציעות ספורט

פציעות ספורט בניהול עופר צחר - פיזיותרפיסט ספורט

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 02-06-10, 15:37   #1
socold
Banned

ברירת מחדל תיפקודי כבד גבוהים

אני לוקח ראקוטן כבר 5 חודשים והיום הייתי אמור להכנס לחודש האחרון שאני לוקח את התרופה,עד עכשיו התרופה עזרה לי לנקות פצעים מהפנים והם לא מתחדשים אבל הרבה אדמומיות מהפצעים נשארה בפנים,הרופאת עור אמרה לי שהתיפקודי כבד גבוהים ואי אפשר להמשיך כרגע כי זה מסוכן,אני מתאמן שאני לוקח את הראקוטן למרות שהרופאה אמרה שאסור (אני יודע שזה בולשיט,הרבה אנשים שאני מכיר ומדרכי חדר כושר אומרים שמותר להתאמן עם ראקוטן כל עוד אין כאב חריג בגוף),אני אמור לעשות בדיקת דם עוד שבועיים ולחזור לרופא עוד שלושה שבועות כידי ליראות מה מצב הכבד ואולי להמשיך בטיפול ואולי להפסיקו,השאלה שלי היא האם בגלל צריכת פחמימות/שומנים/חלבונים מוגברת הכבד בעומס או שזה בגלל הראקוטן ואין קשר לתזונה?תודה לעוזרים
socold מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 02-06-10, 23:19   #2
aseed
מתחרה מקצועי - חבר על

זה בגלל התרופה לא צריך חוכמה זה ידוע על הראקוטן
aseed מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 02-06-10, 23:57   #3
ד"ר עופר בר
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

הסמל האישי שלד"ר עופר בר

כללי:: ד"ר עופר בר
עוסק ב:: רופא
ברירת מחדל תשובה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי socold צפה בהודעה
אני לוקח ראקוטן כבר 5 חודשים והיום הייתי אמור להכנס לחודש האחרון שאני לוקח את התרופה,עד עכשיו התרופה עזרה לי לנקות פצעים מהפנים והם לא מתחדשים אבל הרבה אדמומיות מהפצעים נשארה בפנים,הרופאת עור אמרה לי שהתיפקודי כבד גבוהים ואי אפשר להמשיך כרגע כי זה מסוכן,אני מתאמן שאני לוקח את הראקוטן למרות שהרופאה אמרה שאסור (אני יודע שזה בולשיט,הרבה אנשים שאני מכיר ומדרכי חדר כושר אומרים שמותר להתאמן עם ראקוטן כל עוד אין כאב חריג בגוף),אני אמור לעשות בדיקת דם עוד שבועיים ולחזור לרופא עוד שלושה שבועות כידי ליראות מה מצב הכבד ואולי להמשיך בטיפול ואולי להפסיקו,השאלה שלי היא האם בגלל צריכת פחמימות/שומנים/חלבונים מוגברת הכבד בעומס או שזה בגלל הראקוטן ואין קשר לתזונה?תודה לעוזרים
הכבד מפריש מרה ע"י המערכת הביליארית.

המרה מופרשת כתוצאה מאכילת מזונות רבים,

וניתן לומר שמוגבר העומס על הכבד.

במקרה של השמנת יתר ייתכן כבד שומני (נצפה באולטרא-סאונד),

וזה מצב הפיך המעלה את העומס על הכבד (ויכול לגרום לעליה מתונה באנזימי כבד).ץ

במקרה שלך, סביר שזה נובע מנטילת רואקוטן.

יש לבדוק תפקודי כבד בתחילת הטיפול, מדי חודש ובתום הטיפול.

במידה ורמת אנזימי הכבד (alt ast) עולה מעל רמה מסויימת,

ימליץ הרופא על הפסקת התרופה.

לציין כי ההשפעה היא הפיכה אם מפסיקים את התרופה,

ולכן חשוב מאוד להיות במעקב לפי הוראות הרופא.

רפואה שלמה.

ד"ר עופר בר, M.D
רופא
מייל- ofer_21@yahoo.com
התשובות בפורום אינן מספקות איבחון רפואי או תחליף לייעוץ ו/או בדיקה גופנית של רופא.
ד"ר עופר בר מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 03-06-10, 01:22   #4
socold
Banned

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ד"ר עופר בר צפה בהודעה
הכבד מפריש מרה ע"י המערכת הביליארית.

המרה מופרשת כתוצאה מאכילת מזונות רבים,

וניתן לומר שמוגבר העומס על הכבד.

במקרה של השמנת יתר ייתכן כבד שומני (נצפה באולטרא-סאונד),

וזה מצב הפיך המעלה את העומס על הכבד (ויכול לגרום לעליה מתונה באנזימי כבד).ץ

במקרה שלך, סביר שזה נובע מנטילת רואקוטן.

יש לבדוק תפקודי כבד בתחילת הטיפול, מדי חודש ובתום הטיפול.

במידה ורמת אנזימי הכבד (alt ast) עולה מעל רמה מסויימת,

ימליץ הרופא על הפסקת התרופה.

לציין כי ההשפעה היא הפיכה אם מפסיקים את התרופה,

ולכן חשוב מאוד להיות במעקב לפי הוראות הרופא.

רפואה שלמה.
אז יש מצב שזה קרה בגלל שאני אוכל הרבה? (בגלל שאני מתאמן שבתקופת מאסה,אין לי השמנת יתר אני על אחוז שומן ממש נמוך)
אני באותו מינון של התרופה כבר חודשיים אם זה משנה (חודש ראשון 10 מ"ג חודש שני 20 מ"ג חודש שלישי 30 מ"ג וחודש רביעי וחמישי 40 מ"ג)
המשפחה שלי אמרו לי שכל הפצעים התחילו לי כתוצאה מאבקות וגיינרים שהתחלתי לקחת (ליפני שהתחלתי לקחת לא היו לי פצעים כמעט בפנים,ממש 3-4 קטנים כמו של כל נער מתבגר) לדעתך זה נכון או שאין קשר?כי במשפחה שלי אין לנו היסטוריה עם אקנה קשה,מה לדעתך אני יעשה עוד שלושה שבועות שאני נפגש עם הרופאת עור להמשיך את הטיפול או ליגמור אותו?ומתי בערך האדמומיות בפנים של פצעים שהחלימו אמורים לעבור והאם יש דרך לזרז את התהליך?תודה רבה על התשובות מראש
ישן 03-06-10, 14:41   #5
גל ציון-פור
דיאטן קליני וספורט

הסמל האישי שלגל ציון-פור

ציטוט:
לא ציינת לאילו אנזימי כבד אתה מתכוון: GGT/AST/ALT?
כל אחד מהם יכול להצביע על משהו אחר.
בכל מקרה, תקרא את המאמר הבא: http://www.israelbody.org/Index.asp?...CategoryID=193
אולי הוא יעזור.
בברכה
גל ציון-פור
מדריך חד"כ מוסמך - מכון וינגייט

אחראי תחום תזונה בחברת ישראלבודי
ניתן לפנות אלי ישירות במייל
galzp@israelbody.org
או בפייסבוק
https://www.facebook.com/galzpdiet?ref=hl
גל ציון-פור מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 03-06-10, 15:19   #6
socold
Banned

ציטוט:
פורסם במקור על ידי גל ציון-פור צפה בהודעה
לא ציינת לאילו אנזימי כבד אתה מתכוון: GGT/AST/ALT?
כל אחד מהם יכול להצביע על משהו אחר.
בכל מקרה, תקרא את המאמר הבא: http://www.israelbody.org/Index.asp?...CategoryID=193
אולי הוא יעזור.
בברכה
גל ציון-פור
תודה על התשובה,לא דיברו על אינזימי כבד אלה על תיפקודי כבד גבוהים בכללי,זה מה שבודקים לי בבדיקת דם:

ALK phosphatase

bilirubin blood

cholesterol

complete blood count

GOT AST

GPT ALT

TRIGLYCERIDES

הרופאה אמרה לי שאסור להתאמן עם התרופה אז אני לא אומר לה שאני מתאמן (מותר להתאמן לפי מה שמדריכי חדר כושר וחברים אומרים) ובגלל האימונים יש סיכוי שהכבד עובד יותר בגלל אכילה שמתאימה לבנאדם שמתאמן,נראה לך שבגלל האכילה תיפקודי הכבד עלו?(אני על אותו מינון כבר חודשיים והכל היה תקין ורק עכשיו הבדיקות דם הראו שהתיפקודי כבד גבוהים)

השאלה השניה היא אם כידי שבוע ליפני הבדיקות לאכול רגיל ולא להתאמן,כידי להוריד את התיפקודי כבד הגבוהים וליראות אם התרופה אחראית לבלאגן בכבד או שזה התזונה?תודה מראש על העזרה
ישן 04-06-10, 11:38   #7
גל ציון-פור
דיאטן קליני וספורט

הסמל האישי שלגל ציון-פור

ציטוט:
תודה על התשובה,לא דיברו על אינזימי כבד אלה על תיפקודי כבד גבוהים בכללי,זה מה שבודקים לי בבדיקת דם:

Alk phosphatase

bilirubin blood

cholesterol

complete blood count

got ast

gpt alt

triglycerides

הרופאה אמרה לי שאסור להתאמן עם התרופה אז אני לא אומר לה שאני מתאמן (מותר להתאמן לפי מה שמדריכי חדר כושר וחברים אומרים) ובגלל האימונים יש סיכוי שהכבד עובד יותר בגלל אכילה שמתאימה לבנאדם שמתאמן,נראה לך שבגלל האכילה תיפקודי הכבד עלו?(אני על אותו מינון כבר חודשיים והכל היה תקין ורק עכשיו הבדיקות דם הראו שהתיפקודי כבד גבוהים)

השאלה השניה היא אם כידי שבוע ליפני הבדיקות לאכול רגיל ולא להתאמן,כידי להוריד את התיפקודי כבד הגבוהים וליראות אם התרופה אחראית לבלאגן בכבד או שזה התזונה?תודה מראש על העזרה
אני כבר אומר לך שהאנזים ast יהיה גבוה כנראה, בגלל האימון, כי הוא קשור לפירוק שריר מוגבר שמתרחש באופן טבעי כתוצאה מהאימון. יחד איתו יש עליה ב-cpk ו-urea אבל לא בודקים אותם אצלך. כל השאר אמורים להיות בטווח הנורמה בעקבות אימון, אבל יכולה להיות עליה בהם בעקבות התרופה, אני לא מכיר את תופעות הלוואי שלה.
בכל מקרה, 4-5 ימים לפני הבדיקה תחדול מאימון לגמרי ותמשיך רק עם התרופה. תראה מה התוצאות אומרות.
שיהיה בהצלחה
גל ציון-פור
מדריך חד"כ מוסמך - מכון וינגייט

אחראי תחום תזונה בחברת ישראלבודי
ניתן לפנות אלי ישירות במייל
galzp@israelbody.org
או בפייסבוק
https://www.facebook.com/galzpdiet?ref=hl
גל ציון-פור מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 04-06-10, 13:15   #8
socold
Banned

ציטוט:
פורסם במקור על ידי גל ציון-פור צפה בהודעה
אני כבר אומר לך שהאנזים ast יהיה גבוה כנראה, בגלל האימון, כי הוא קשור לפירוק שריר מוגבר שמתרחש באופן טבעי כתוצאה מהאימון. יחד איתו יש עליה ב-cpk ו-urea אבל לא בודקים אותם אצלך. כל השאר אמורים להיות בטווח הנורמה בעקבות אימון, אבל יכולה להיות עליה בהם בעקבות התרופה, אני לא מכיר את תופעות הלוואי שלה.
בכל מקרה, 4-5 ימים לפני הבדיקה תחדול מאימון לגמרי ותמשיך רק עם התרופה. תראה מה התוצאות אומרות.
שיהיה בהצלחה
גל ציון-פור
התכוונתי שאני עכשיו בלי התרופה כי היא הפסיקה לי אותה לשלושה שבועות ליראות מה קורה,ואני באמת מתכוון לא להתאמן כמה ימים ליפני הבדיקת דם כידי ליראות אם התרופה זה מה שגורם לתיפקודים הגבוהים או התזונה והאימונים,בכל אופן תודה רבה לך
ישן 06-06-10, 19:19   #9
ד"ר עופר בר
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

הסמל האישי שלד"ר עופר בר

כללי:: ד"ר עופר בר
עוסק ב:: רופא
ברירת מחדל תשובה

ציטוט:
התכוונתי שאני עכשיו בלי התרופה כי היא הפסיקה לי אותה לשלושה שבועות ליראות מה קורה,ואני באמת מתכוון לא להתאמן כמה ימים ליפני הבדיקת דם כידי ליראות אם התרופה זה מה שגורם לתיפקודים הגבוהים או התזונה והאימונים,בכל אופן תודה רבה לך
טוב עשתה הרופאה שהפסיקה את הטיפול זמנית.
בבדיקת דם בנטילת רואקוטן לוקחים הן תפקודי כבד,
הן שומנים בדם והן cpk (שעולה באופן מובהק אחרי פעילות גופנית).
שיעור העלייה באנזימים הללו קובע אם יש להפסיק את הטיפול או לא.

רפואה שלמה.

ד"ר עופר בר, M.D
רופא
מייל- ofer_21@yahoo.com
התשובות בפורום אינן מספקות איבחון רפואי או תחליף לייעוץ ו/או בדיקה גופנית של רופא.
ד"ר עופר בר מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה