ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 31-12-07, 22:57   #81
Playa
חבר פעיל

קפה של עלית
ישן 01-01-08, 03:06   #82
Danzig
חבר פעיל

הסמל האישי שלDanzig

כללי:: גבר שבגברים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי yarden22
m0she- שמתי לב שאתה בחור שמבין בתחום הזה רציתי לשאול אותך איך הקריאטין סל מאס לעומת קריאטין רגיל(מונו)?יש הבדל משמעותי(חוץ מהמחיר) בחינת כוח ואנרגיה?
השאלה שלך קצת לא נכונה, בכל אופן, בין מונו לבין פורמולות (סל מאס, נוז וכו') ישנו הבדל, כל אחד מגיב לקריאטין בצורה שונה, אחד יכול לעלות משקלים וכוח עם מונו יתר מנוסחאות וההפך, לדעתי זה טיפשי מה שחלק מהאנשים אומרים להתחיל עם מונו לראות אם הוא משפיע ולעבור למשהו אחר, זה כמעט 2 דברים שונים, למרות זאת פורמולות עובדות על 90% מהצורכים לפי מיטב ידיעתי.

קרדיט ליוסי פינגווין התותח
Danzig מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 01-01-08, 09:23   #83
P-a-n-1-c
Banned

עוסק ב:: חייל בסדיר, מילואימניק בטיב טעם.

ההבדל העיקרי בין פורמולה לרגיל זה הספיחת הנוזלים. כמובן שיש עוד כמה שטיקים וטריקים, אבל בסופו של עיניין זה הנוזלים ועוד כמה אקסטרות [פאמפ, התאוששות, זקפה ממושכת וכו'].
P-a-n-1-c מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 01-01-08, 09:55   #84
m0she
מנהל מחלקת התזונה

כללי:: משה גלעדי
עוסק ב:: סטודנט לרפואה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי yarden22
m0she- שמתי לב שאתה בחור שמבין בתחום הזה רציתי לשאול אותך איך הקריאטין סל מאס לעומת קריאטין רגיל(מונו)?יש הבדל משמעותי(חוץ מהמחיר) בחינת כוח ואנרגיה?
אני לא יודע מה יש בדיוק בסל מאס, אני לא מכיר כל מוצר לעומק. בעקרון, קריאטין מונו' זה הקריאטין היחיד בשוק שבדקו שהוא נספג ועובד - שאר סוגי הקריאטין לא נבדקו ויש ראיות שהם עשויים להיות פחות יעילים. קריאטין שלא סופח נוזלים צריך להדליק נורה אדומה כי קריאטין הוא cell volumizer, לא יכול להיות שכמות הקריאטין תעלה בלי ספיחה של נוזלים.

MosheG@israelbody.org
m0she מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 01-01-08, 11:26   #85
nati10
חבר פעיל

הסמל האישי שלnati10

קריאטין מונו' + Hmb שילוב קטלני!
לדעתי אל תתחיל ישר מפורמולות תתחיל קודם מהרגיל אח"כ תעלה ליותר ויותר מתקדם.
ישן 01-01-08, 13:22   #86
rrkk
חבר VIP - חבר יהלום

ציטוט:
פורסם במקור על ידי SiX PACK
פה בגרמניה החלבון של אופטימום עולה כמו בארץ (60€) אבל אנשים מרוויחים פה יותר אז זה בעצם יותר זול.. אני עדיין מזמין רק אופטימום......... יש פה מלא חברות שמעולם לא שמעתי עליהם, אבל לא רציתי לנסות כי אני לא מכיר..... לדוגמא הקראטין שהציעו לי הוא מחברה לא ידועה, תוצרת גרמניה.....

האם המוצרים הם באותה הרמה עם הבדלים מינורים או שעדיף להזמין את החברות המוכרות שבאר"הב?
כשכתבתי שלא כדאי לקנות במערב אירופה התכוונתי לישראלים שגרים בארץ. מבחינתנו זה אותו מחיר ולא שווה לבזבז כסף זר על מוצרים במערב אירופה. כח הקניה שלנו קטן לעומת מי שחי במדינות מערב אירופה
לגבי השאלה שלך. אני לא מכיר את החברות הגרמניות. נתקלתי בהן בחנויות אבל לא התנסתי. אם המוצרים האלה יהיו באותה רמה של יתר המוצרים הגרמניים (מכוניות מוצרי חשמל וכו..) אז הם צריכים להיות מעולים. אבל לא תדע עד שתנסה. כדאי לך לשאול אנשים מגרמניה שהתנסו או פשוט לנסות. בייחוד אם מדובר בהפרש רציני בעלות.
במקרה הכי גרוע תפוס רכבת לוורשה יש שם את המוצרים האמריקאים בהרבה יותר זול וגם תוכל לבלות בעיר (מועדונים מעולים....)
בהצלחה
rrkk מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 01-01-08, 14:49   #87
ice13
Guest

ציטוט:
פורסם במקור על ידי m0she
אני לא יודע מה יש בדיוק בסל מאס, אני לא מכיר כל מוצר לעומק. בעקרון, קריאטין מונו' זה הקריאטין היחיד בשוק שבדקו שהוא נספג ועובד - שאר סוגי הקריאטין לא נבדקו ויש ראיות שהם עשויים להיות פחות יעילים. קריאטין שלא סופח נוזלים צריך להדליק נורה אדומה כי קריאטין הוא cell volumizer, לא יכול להיות שכמות הקריאטין תעלה בלי ספיחה של נוזלים.
משה המלצת לו לצרוך 5 גרם קריאטין ביום. זה לא כמות נמוכה מדי?
על איזה ביסוס ההמלצה?
ישן 01-01-08, 14:58   #88
m0she
מנהל מחלקת התזונה

ההמלצה בד"כ היא לעשות העמסה של 20-25 גרם ליום בשבוע הראשון ולאחר מכן לרדת ל5 גרם ביום. בפרקטיקה, ההעמסה לא תורמת משהו מיוחד - היא רק מזרזת בכמה ימים את ההגעה לרמות המקסימליות של הקריאטין בשריר, אבל לא גורמת לרמות קריאטין יותר גבוהות. לכן, חבל לתסף בכל כך הרבה קריאטין, עדיף להשתמש כל הזמן ב5 גרם. ברוב המחקרים התיסוף נע סביב הכמות הזאת.

MosheG@israelbody.org
ישן 01-01-08, 15:21   #89
ice13
Guest

ציטוט:
פורסם במקור על ידי m0she
ההמלצה בד"כ היא לעשות העמסה של 20-25 גרם ליום בשבוע הראשון ולאחר מכן לרדת ל5 גרם ביום. בפרקטיקה, ההעמסה לא תורמת משהו מיוחד - היא רק מזרזת בכמה ימים את ההגעה לרמות המקסימליות של הקריאטין בשריר, אבל לא גורמת לרמות קריאטין יותר גבוהות. לכן, חבל לתסף בכל כך הרבה קריאטין, עדיף להשתמש כל הזמן ב5 גרם. ברוב המחקרים התיסוף נע סביב הכמות הזאת.
שמעתי את ההשערה הזאת אבל לגבי 10 גרם לא שמעתי בשום מחקר שגם בתקופת העמסה יורדים ל5...
ישן 01-01-08, 16:08   #90
m0she
מנהל מחלקת התזונה

J Appl Physiol 81: 232-237, 1996

Muscle creatine loading in men

E. Hultman, K. Soderlund, J. A. Timmons, G.
Cederblad and P. L. Greenhaff
Department of Physiology and Pharmacology, University Medical School, Queen's Medical Centre, Nottingham, United Kingdom.

The effect of dietary creatine and supplementation on skeletal muscle creatine accumulation and subsequent degradation and on urinary creatinine excretion was investigated in 31 male subjects who ingested creatine in different quantities over varying time periods. Muscle total creatine concentration increased by approximately 20% after 6 days of creatine supplementation at a rate of 20 g/day. This elevated concentration was maintained when supplementation was continued at a rate of 2 g/day for a further 30 days. In the absence of 2 g/day supplementation, total creatine concentration gradually declined, such that 30 days after the cessation of supplementation the concentration was no different from the presupplementation value. During this period, urinary creatinine excretion was correspondingly increased. A similar, but more gradual, 20% increase in muscle total creatine concentration was observed over a period of 28 days when supplementation was undertaken at a rate of 3 g/day. In conclusion, a rapid way to "creatine load" human skeletal muscle is to ingest 20 g of creatine for 6 days. This elevated tissue concentration can then be maintained by ingestion of 2 g/day thereafter. The ingestion of 3 g creatine/day is in the long term likely to be as effective at raising tissue levels as this higher dose
.
במחקר הזה מראים שאפילו 3 גרם מספיקים, אבל זה די נפוץ בהרבה מחקרים להשתמש ב5 גרם ולכן הייתי לוקח "מקדם בטיחות". כמו שאתה רואה, זה רק משפיע על מועד ההגעה לריכוז מקסימלי ולא על הריכוז המקסימלי עצמו.

MosheG@israelbody.org
ישן 01-01-08, 16:09   #91
ice13
Guest

טוב לדעת.
תודה רבה
ישן 01-01-08, 17:07   #92
Blabla144
Guest

ציטוט:
פורסם במקור על ידי m0she
לא כל כך הבנתי אשמח אם תסביר לי ביום בלי אימון ההמלצה לקחת 5 גרם לפי מה שאתה אומר ...תקן אותי אם אני טועה
וביום עם אימון?
ישן 01-01-08, 17:14   #93
m0she
מנהל מחלקת התזונה

ביום עם אימון ובלי אימון אותו דבר.

MosheG@israelbody.org
ישן 01-01-08, 17:18   #94
Danzig
חבר פעיל

הסמל האישי שלDanzig

ציטוט:
פורסם במקור על ידי m0she
ביום עם אימון ובלי אימון אותו דבר.
אז אתה טוען בתאכלס שאין צורך לצרוך עוד 5 גרם (אחרי האימון במקרה זה) ביום של אימון?

ישן 01-01-08, 17:21   #95
SiX PACK
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

הסמל האישי שלSiX PACK

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Danzig
אז אתה טוען בתאכלס שאין צורך לצרוך עוד 5 גרם (אחרי האימון במקרה זה) ביום של אימון?
מה אתם לא מבינים, משה אומר שלמעסה יש לצרוך 5 גרם כל יום, גם ביום מנוחה.

Facebook
SiX PACK מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 01-01-08, 17:24   #96
SiX PACK
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

הסמל האישי שלSiX PACK

תגיד משה, מה אומרים על הנאנו ואפור בפורום של לייל..?

Facebook
SiX PACK מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 01-01-08, 17:24   #97
m0she
מנהל מחלקת התזונה

לא. יש כאלה שטוענים שזה עוזר להתאוששות, אבל זה לא ממש בטוח [למשל ב(1) טוענים אחרת, לצערי עוד לא יצא לי לקרוא אותו במלואו אבל זה מה שרואים באבסטרקט] והאמת שזה גם לא ממש קריטי לאפקטים של הקריאטין שמעניינים אותנו. אם מישהו מרגיש שזה עוזר לו שיתסף, אבל לפי דעתי זה ממש לא חובה.

אני לא קורא בפורום של לייל, אולי הזברה יודע על זה משהו, הוא קורא שם.

1. J Strength Cond Res. 2007 Nov;21(4):1208-13.
Creatine Supplementation Does not Reduce Muscle Damage or Enhance Recovery From Resistance Exercise.

MosheG@israelbody.org
ישן 01-01-08, 17:24   #98
Danzig
חבר פעיל

הסמל האישי שלDanzig

הבנתי את זה, אני רוצה הסבר למה ה5 גרם הנותרים (כביכול עד עכשיו צרכתי 10 ביום אימון, לפני אחרי) לא מועילים.

ישן 01-01-08, 17:26   #99
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

ציטוט:
פורסם במקור על ידי SiX PACK
תגיד משה, מה אומרים על הנאנו ואפור בפורום של לייל..?
בפורום של לייל אנשים לוקחים חומרים כאלה... שהם לא ינסו את הנאנו ואפור כי הוא לא מספיק מסוכן לבריאות ולא יכול להרוג אותך
סינטרקס
סיינטרקס
Bullet מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 01-01-08, 17:31   #100
Danzig
חבר פעיל

הסמל האישי שלDanzig

אם אני לא טועה, בימים של גל.t היה איזה מאמר שהראה דווקא סימנים להתאוששות בעזרת הקריאטין, לא ברמה מטורפת אבל היה איזה משהו (צריך לעשות חיפוש ואין לי מושג בשיט מה לחפש), אולי אני גם טועה.

תגובה