ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 08-02-07, 15:41   #61
Eli
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי OMRI-TURBO
אני לא עוסק ב"פוליטקלי קורקט" אני אומר דברים כמו שהם, לפי דעתי מי שצמחוני/טבעוני הוא.... בוא נגיד שמשהו השתבש בטבע שלו.
הסכנות בסויה גדולות יותר מחלב, חלב לא מסוכן ומספיק לבלבל את המוח, אם הגוף שלך תקין לא יהיו לך בעיות בבטן גם אם תשתה 2 ליטר חלב ביום.
אני שותה מעל לליטר חלב ביום ואף פעם אין לו שום בעיות בבטן, מי שחלב עושה אצלו בעיות, אז הבעיות הן אצלו בגוף לא בחלב עצמו.
האמת שלא ידעתי על הסכנות בסויה לפני שראיתי בפורום. אני על תקציב מוגבל, וסויה יותר זולה מבשר, אז הייתי מנשנש אותה בין הארוחות בשביל החלבון. אחרי שקראתי על החומרים דמויי האסטרוגנים וכל זה הפסקתי. תראה, נזקים יכולים להצטבר, גם אני משתדל לגמור שקית לפחות ביום, זה שהכל בסדר עכשיו זה לא מדד.

אני אגיד לך למה הגבתי בפוסט הזה. אנשים אמרו על המאמר "איזה בולשיט", "מי פרסם את זה", הכל שטויות וכו'. לא רציתי שמשה ב. יתבאס, לדעתי טוב שהוא פרסם את המאמר וטוב שאנחנו מתווכחים על זה. גם אם יש במאמר טיפת אמת, טוב לקבל עוד חוות דעת, עוד זווית ראיה, ולא רק את התעמולה של תנובה כל היום "תקנו ותאכלו את הגבינה החדשה עם 200 מ"ג סידן וחיידקי מעיים למען עתיד ילדיכם..." להורים נהיה לא נעים, מה, זה כזה חשוב ולא נקנה לילדים קופסא כל יום?
לדעתי טוב לנער לפעמים את מה שאנחנו "יודעים", כמו ש"ידעו" שצריך לעבוד isolated עד שבא מקרוברט והסביר על מה מדובר.

ציטוט:
אני חושב שכן, למה?
רציתי לקנות איזה ספר של האוני' הפתוחה, וחשבתי שאולי סטודנטים מקבלים הנחה ואתה יודע על זה משהו.

משה, הדוגמה על הירגזי מעניינת, איפה שמעת על זה?
אני רואה שאתה לא מחובר, אם אתה רוצה נמשיך להתווכח בערב...

אה, עומרי, המצאתי בשבילך משפט אם איזה טבעוני מעצבן אותך - "לך תתחבר לעץ סויה"
Eli מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 08-02-07, 16:05   #62
m0she
מנהל מחלקת התזונה

כללי:: משה גלעדי
עוסק ב:: סטודנט לרפואה

שמעתי על זה בפורום מדעי התזונה בתפוז , אני לא זוכר מאיפה הדוגמא הזו הגיעה , אבל מי שהביאה את הדוגמא היא בחורה מאוד אמינה עם הרבה מאוד ידע. אם יהיה לי זמן אני אחפש תיעוד של זה, אני פשוט עסוק כרגע בלמודים. אגב , עוד דוגמא לא רעה - חתולים..

אני לא חושב שאנחנו צריכים להשאר תקועים עם חשיבה לפי הדוגמה הנוכחית. חלילה. אבל אני כן חושב שאם רוצים להתעדכן ולגלות דברים חדשים צריכים לדעת איפה לחפש אותם - האינטרנט מלא באתרים של אוניברסיטאות מכובדות וג'ורנלים מדעיים , למה צריכים לקרוא כתבות שמי יודע מאיפה הן הגיעו? יש כל כך הרבה מידע אמין , חבל לבזבז את הזמן בקריאה של "מאמרים" ממחברים אנונימיים עם אינטרסים לא ברורים.

MosheG@israelbody.org
m0she מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 08-02-07, 16:14   #63
Eli
חבר פעיל

ציטוט:
שמעתי על זה בפורום מדעי התזונה בתפוז , אני לא זוכר מאיפה הדוגמא הזו הגיעה , אבל מי שהביאה את הדוגמא היא בחורה מאוד אמינה עם הרבה מאוד ידע. אם יהיה לי זמן אני אחפש תיעוד של זה, אני פשוט עסוק כרגע בלמודים. אגב , עוד דוגמא לא רעה - חתולים..
גם אני חשבתי על הדוגמה של חתולים בהרצאה... מה אתה לומד?

ציטוט:
אני לא חושב שאנחנו צריכים להשאר תקועים עם חשיבה לפי הדוגמה הנוכחית. חלילה. אבל אני כן חושב שאם רוצים להתעדכן ולגלות דברים חדשים צריכים לדעת איפה לחפש אותם - האינטרנט מלא באתרים של אוניברסיטאות מכובדות וג'ורנלים מדעיים , למה צריכים לקרוא כתבות שמי יודע מאיפה הן הגיעו? יש כל כך הרבה מידע אמין , חבל לבזבז את הזמן בקריאה של "מאמרים" ממחברים אנונימיים עם אינטרסים לא ברורים.
נכון, אבל משה ב. כבר הביא לינק עם מאמר וממילא קראנו אותו. מה שנראה לך שווה בדיקה, אתה יכול להמשיך לחפש באתרים שאמרת, כמו שסתם הסתקרנתי מהקזאין.
Eli מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 08-02-07, 16:37   #64
Moshe
Banned

ציטוט:
פורסם במקור על ידי m0she

חתולים אוכלים הכל זה לא דוגמה
גם דשא הם אוכלים , ואני לא מתבאס מצאתי את זה באיזה פורום בחו"ל והיה שם דיון ענק על זה (לא קראתי את כולו) והם העלו כמה דברים מעניינים אני אחפש את הטרד שם ואביא לפה
Moshe מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 08-02-07, 17:06   #65
m0she
מנהל מחלקת התזונה

MosheB , איך אתה מחליט מי הוא דוגמא ומי לא? מה הפרמטר שלך? למה אריה זאת דוגמא וחתול לא? זאת דוגמא מעולה לכך שחיות שמתאפשר להן לצרוך מזונות שונים כן צורכות אותן. הבעיה שלהן היא נגישות , בעיה שלא קיימת אצלינו.

אלי , אני סטודנט לרפואה. במקרה את הנושא של החלב אני אישית חפרתי וחפשתי עליו מידע , ובאמת שרוב מוחלט של הדברים שקראתי היו בעד צריכת חלב , מעט מאוד טענו שאין בו תועלת [אך גם לא נזק] ועוד פחות מזה טענו שיש נזק כלשהוא כמו סיכון לסרטן [שמחקרים אחרים טענו אגב שהוא מסייע במניעת סרטן אך מסוגים אחרים]. ההבדל הוא שבמקום ללכת לחפש בפורום "צער בעלי חיים" הרצתי חיפוש בgoogle scholar.

MosheG@israelbody.org
ישן 08-02-07, 17:26   #66
Eli
חבר פעיל

אתה יכול להסביר קצת מה זה google scholar ? דרך אגב, איפה אתה לומד?
Eli מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 08-02-07, 18:37   #67
m0she
מנהל מחלקת התזונה

אני לומד באוניברסיטת תל אביב.
scholar.google.com זה מנוע חיפוש שכולל בתוכו את כל הג'ורנלים והמקורות המדעיים שיש ברשת , כמו pubmed למשל. התוצאות במנוע חיפוש הזה מגיעות רק מהאתרים האלה , לא מכל האינטרנט.

MosheG@israelbody.org
ישן 08-02-07, 20:16   #68
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

אני עדיין חושב שהיית מוצא תשובות אמינות יותר בפורום "צער בע"ח"... :closedeyes:
סינטרקס
סיינטרקס
Bullet מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 08-02-07, 20:48   #69
OMRI-TURBO
מנהל ראשי

ציטוט:
פורסם במקור על ידי MosheB
חתולים אוכלים הכל זה לא דוגמה
גם דשא הם אוכלים , ואני לא מתבאס מצאתי את זה באיזה פורום בחו"ל והיה שם דיון ענק על זה (לא קראתי את כולו) והם העלו כמה דברים מעניינים אני אחפש את הטרד שם ואביא לפה
כל סוגי החתולים מחתול בית לאריה הם אוכלי בשר,זה שבמקום לרעוב למוות ברחוב הם אוכלים דברים אחרים גם זה לא בריא להם ואפילו מזיק להם, הם אמורים לאכול אך ורק בשר.
החיות היחידות(לא מדבר עם סוגים של חרקים) שיכולות לחיות גם ממזון צמחי וגם מבשרי זה הקופים,ואנחנו.
ישן 08-02-07, 20:51   #70
OMRI-TURBO
מנהל ראשי

בקיצור , מספיק עם הזיון מוח הזה, סויה זה לא תחליף לבשר ולא חלב. סויה זה תחליף לאסטרוגן אולי. אף אחד פה לא הולך להחליף מוצרי חלב ובשר לסויה, אז כל הזיון שכל הזה פשוט בזבוז זמן.
ישן 08-02-07, 21:01   #71
SaBaGMaN
חבר פעיל

מספיק,נימאס מכל המחקרים האלה..
זה מזיק וזה מזיק..והכל ניהיה מזיק..ועל כל מחקר בא מחקר שטוען את ההפך..
זיפזפתי באחד הימים וככה בפוקוס ראיתי בערוץ 1 חוקר שטען שחלב גורם לסרטן ועוד המון שטיות..ודיאטנית שטוענת בידיוק את ההפך אז על כל טענה שלו היא הביאה טענה שמוכיחה את ההפך וככה לא ניגמר הדיון בינהם..
בכל מיקרה,אני אישית חושב שאין שום בעיה עם חלב!
ואני אוכל מגיל קטן כל יום מוצר חלבי כל שהוא ב"ה הכל בסדר..וכמוני עוד מיליארדי אנשים בכל העולם..
יש כאלה שהם רגישים ללקטוז וכו' אז מומלץ להם לא לגעת בזה.
אבל יש כאלה שהוא לא משפיע עליהם לרעה ודווקה ההפך!
יש איתי בשב"ס רופא פולני מבוגר יוצא לנו לאכול ביחד לא פעם בחדר אוכל,והוא פריק כזה של בריאות ותמיד כיף לשוחח איתו על תזונה בריאה וכאלה,הוא אדם מאוד חכם!
והוא תמיד מבסוט ליראות שהוא לא היחיד שמסיים קופסא של קוטג'\גבינה בזמן שכולם מורחים איזה כף או שתיים
הוא אומר שהוא פותח ומסיים את היום שלו במשהו חלבי כבר המון שנים והבחור ניראה מצויין לגילו בריא וכו'..
בלי שום קשר אני מציע לא לתת למחקרים האלה להשפיע עליכם,כל עוד אתם אוכלים חלב והוא לא גורם לכם לתופעות לוואיי אל תעשו חשבון למחקרים האלה!
SaBaGMaN מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 09-02-07, 10:45   #72
kma_2
חבר פעיל

נו צריך להבין ש 80אחוז מאוכלוסיית העולם רגישה ללקטוז..(אני לא אומר בצורה רצינית של עד מוות למרות שיש כאלה אבל בידיוק אותם סיפטומים שהם אמרו)..הסיבה לזה שחלב הוכנס לתזונה האנושית רק כלפני 5000 שנה....הגוף שלנו לא הספיק לפתח את העמצאים המתאימים לפירוק החלב במלואו....נכון 5000 שנה נשמע כמו הרבה אבל בקטע של התפתחות ואבולוצייה זה כמו גרגיר בארגז חול....
kma_2 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 09-02-07, 11:51   #73
StarLighT
חבר פעיל

הסמל האישי שלStarLighT

עוסק ב:: עריכת דין

ציטוט:
פורסם במקור על ידי m0she
האינטרנט מלא באתרים של אוניברסיטאות מכובדות וג'ורנלים מדעיים , למה צריכים לקרוא כתבות שמי יודע מאיפה הן הגיעו? יש כל כך הרבה מידע אמין , חבל לבזבז את הזמן בקריאה של "מאמרים" ממחברים אנונימיים עם אינטרסים לא ברורים.

מדוע אתה חושב שהמחקרים המדעיים הם אמינים יותר ממאמרים אחרים שאתה מוצא באינטרנט? (כן, גם כאלו שאיזה ילד אוזבקי כתב על הסכנה שבאכילת תותים... ויש כזה מחקר דרך אגב)

את המחקרים המדעיים המכובדים ביותר מממנות חברות תרופות עשירות אינטרסנטיות, ארגונים ומוסדות גדולים שהמטרה שלהם היא אחת - להוכיח את משנתם.

כך, מטרתם של כל אותם מחקרים אמינים לדעתך, היא להוכיח את הנ"ל - מה שמביא אותנו למסקנה ששום דבר לא אמין יותר.

חוץ ממה שאני אומרת וזה כך --- הכי פשוט להסתכל על הלכות הכשרות, שהוכחו בין השאר ככאלו המעודדות בריאות (יש מספר מחקרים בנושא, כגון אי אכילת בשר חזיר, או המתנה בין אכילת בשר לבין אכילת חלב עקב עיכול וכו').
אז אם בדיני הכשרות, ישנה הלכה שאומרת שיש להמתין בין אכילת בשר לחלב, זה אומר שמאז אלפי שנים היה עידוד של צריכת חלב!

חוץ מזה, מבחינה קצת יותר מדעית - חלב הפרה מאוד מאוד בריא לגוף האדם, אולם ישנם אנשים אשר פירוק המזון אצלם בעייתי (סובלים מבעיות עיכול באופן כרוני), ויש להם בעיה ספציפית עם פירוק החלבון שמצוי בחלב הבקר. לאותם אנשים מומלץ לאכול מוצרי חלב המגיעים מהעז ומהכבשה, כאשר החלבון שם הרבה יורת מותאם למערכת העיכול האנושית.
StarLighT מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 09-02-07, 12:04   #74
Leo
חבר ותיק

כללי:: אני אואב תרד
עוסק ב:: סוחר תרד.
שלח הודעה דרך MSN אל Leo

אהההם , מאז שהאדם היה קיים הוא היא צריך חלב וזה עוד בשלב שהמערכת העיקול לא מפותחת ויש רגישות להורמונים וכל זה

כמובן שהשאלה היא האם חלב מזיק בגלל אסטרוגנים? טוב אז שתדעו שמוסיפים סויה ל 60% מהמוצרים שיש כיום (תסתכלו ברשימות הרכיבית ותראו) כמות האסטרוגנים בסויה הם אסטרונומיים לעומת הכמות שלהם בחלב פרה פי כמה עשרות

אם כבר במקור לא אכלו סויה אלא השתמשו בה כדשן טבעי.... אחרי זה האכילו בזה פרות אבל גילו שהפוריות שלהם מתאפסת אחרי שהמינון עובר כמות מסויימת אז העבירו את זה בשנות ה60 למזון כלבים וגם זה לא הספיק לעודפים אז עשו קמפיין שויווקי ושיחודי והפכו את הסויה שיכולה הייתה אחרת להחשב כאוכל זבל כמו שומני טרנס למזון "בריאות"

Leo מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 09-02-07, 12:14   #75
m0she
מנהל מחלקת התזונה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי StarLighT
מדוע אתה חושב שהמחקרים המדעיים הם אמינים יותר ממאמרים אחרים שאתה מוצא באינטרנט? (כן, גם כאלו שאיזה ילד אוזבקי כתב על הסכנה שבאכילת תותים... ויש כזה מחקר דרך אגב)

את המחקרים המדעיים המכובדים ביותר מממנות חברות תרופות עשירות אינטרסנטיות, ארגונים ומוסדות גדולים שהמטרה שלהם היא אחת - להוכיח את משנתם.

כך, מטרתם של כל אותם מחקרים אמינים לדעתך, היא להוכיח את הנ"ל - מה שמביא אותנו למסקנה ששום דבר לא אמין יותר.

חוץ ממה שאני אומרת וזה כך --- הכי פשוט להסתכל על הלכות הכשרות, שהוכחו בין השאר ככאלו המעודדות בריאות (יש מספר מחקרים בנושא, כגון אי אכילת בשר חזיר, או המתנה בין אכילת בשר לבין אכילת חלב עקב עיכול וכו').
אז אם בדיני הכשרות, ישנה הלכה שאומרת שיש להמתין בין אכילת בשר לחלב, זה אומר שמאז אלפי שנים היה עידוד של צריכת חלב!

חוץ מזה, מבחינה קצת יותר מדעית - חלב הפרה מאוד מאוד בריא לגוף האדם, אולם ישנם אנשים אשר פירוק המזון אצלם בעייתי (סובלים מבעיות עיכול באופן כרוני), ויש להם בעיה ספציפית עם פירוק החלבון שמצוי בחלב הבקר. לאותם אנשים מומלץ לאכול מוצרי חלב המגיעים מהעז ומהכבשה, כאשר החלבון שם הרבה יורת מותאם למערכת העיכול האנושית.
1. המימון לא משנה , כיוון שמחקר לא מתפרסם בלי שהוא עובר דרך רפרי. מאחר ואת לא יודעת בכלל מה זה רפרי , אני לא מבין למה את חושבת שאת יכולה להגיד מה אמין ומה לא.

2. שום מחקר לא דיבר בעד הלכות הכשרות , זו הנפצה של דתיים , ואם את מוצאת כזה מחקר את מוזמנת להביא אותו. אין בעיה לאכול בשר וחלב ביחד , הבעיה בחזיר מסתכמת בגדול בשומן רווי שיש גם בבקר כשר.

3. דת ותורה הם לא מקורות אמינים לשום דבר כיוון שהם סובייקטיביים מטבעם. בנוסף , זה שצרכו חלב זאת לא הוכחה לכך שזה בריא , זה פשוט אומר שצרכו חלב. עשית קפיצה לוגית עצומה.

4. הרמב"ם , שאני בטוח שאת מכירה בתור דתיה , אמר שכל ההנהגות שלו בנושאי בריאות בטלות ומבוטלות אם יביאו ראיות אמפיריות אחרות. מאחר והעולם שלנו מלא בראיות אמפיריות אחרות , אני לא רוצה סיבה להמשיך לחפש הנהגות בריאות בדת.

5. המאמר של הילד האוזבקי הוא לא מחקר , הוא מאמר. את מוזמנת לבדוק את ההבדל בין השניים.

MosheG@israelbody.org
ישן 09-02-07, 12:17   #76
Nimrod
חבר פעיל

הסמל האישי שלNimrod

ציטוט:
פורסם במקור על ידי m0she
1. המימון לא משנה , כיוון שמחקר לא מתפרסם בלי שהוא עובר דרך רפרי. מאחר ואת לא יודעת בכלל מה זה רפרי , אני לא מבין למה את חושבת שאת יכולה להגיד מה אמין ומה לא.

2. שום מחקר לא דיבר בעד הלכות הכשרות , זו הנפצה של דתיים , ואם את מוצאת כזה מחקר את מוזמנת להביא אותו. אין בעיה לאכול בשר וחלב ביחד , הבעיה בחזיר מסתכמת בגדול בשומן רווי שיש גם בבקר כשר.

3. דת ותורה הם לא מקורות אמינים לשום דבר כיוון שהם סובייקטיביים מטבעם. בנוסף , זה שצרכו חלב זאת לא הוכחה לכך שזה בריא , זה פשוט אומר שצרכו חלב. עשית קפיצה לוגית עצומה.

4. הרמב"ם , שאני בטוח שאת מכירה בתור דתיה , אמר שכל ההנהגות שלו בנושאי בריאות בטלות ומבוטלות אם יביאו ראיות אמפיריות אחרות. מאחר והעולם שלנו מלא בראיות אמפיריות אחרות , אני לא רוצה סיבה להמשיך לחפש הנהגות בריאות בדת.

5. המאמר של הילד האוזבקי הוא לא מחקר , הוא מאמר. את מוזמנת לבדוק את ההבדל בין השניים.
אוהב אותך משה אבל חבל שאתה מבזבז את הזמן בטרנדים עם רמה שואפת ל0.
עדיף שתגיב במקומות חשובים (אהמ הלוג שלי אהמ :laugh...

"החיטוב שלך זה 80% תזונה
המסה שלך זה 80% אימונים
החיטוב והמסה שלך זה 100% סטרואידים"

ג'אי קטלר במסה (תמונה חדשה) :
http://img19.imageshack.us/img19/9108/66454295sl1.jpg

"סמים הם סטרואידים לנשמה"

נמרוד

מני = מלך ישראל! (חי חי וקיים)
Nimrod מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 09-02-07, 13:30   #77
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

סתם שאלה, גלקטוז זה סוכר של חלב פרה בלבד או של כל חלב יונק?
סינטרקס
סיינטרקס
Bullet מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 09-02-07, 14:13   #78
Leo
חבר ותיק

כללי:: אני אואב תרד
עוסק ב:: סוחר תרד.
שלח הודעה דרך MSN אל Leo

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Bullet
סתם שאלה, גלקטוז זה סוכר של חלב פרה בלבד או של כל חלב יונק?
לקטוז? או גלקטוז ,

ומושה עוד פעם אתה בידיוק כמו כל החברים האתאיסטים שלך לא יכולים לעצור בשקט כשמישהו אומר משהו דתי ולא מספיק לכם לומר זה סתם דת אלא אתם עוד כותבים פי 5 ממה שהיה צריך למסר המקורי שלכם למה הדת ( היהודית , לא השטויות של הנצרות והאיסלאם) גרועה וכל זה..........
קיצר כת פנאטית ללא תודעה עצמית על קיומה

ולא לא כל מי שחילוני או לא מאמין הוא בהכרח אתאיסט אלא זה אנשים כמוך אלה שאם מישהו מצייץ משהו דתי זה "כפייה" בשביליכם

אה ורוב המחקרים האלה לא אמינים כי מבצעים אותם מאינטרסים שונים של צמחונים חברות מזון או דוקטורט.....
במיוחד לא המאמר הזה שהביאו שמפחיד עם הקזאין...

Leo מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 09-02-07, 14:50   #79
m0she
מנהל מחלקת התזונה

לא אמרתי אפילו מילה אחת יותר ממה שצריך בנושא הדת , כל מה שאמרתי היה שהיא סובייקטיבית מטבעה. אפילו הבאתי בתור סמוכין את אחד מגדולי הפוסקים. הדבר היחיד שאמרתי היה שזו הנפצה שכשרות=בריאות , וזה נכון. הבעיה שלך היא שאתה לא יודע לקרוא.

זה לא כפיה בשבילי , זה שטויות בשבילי , אם אנחנו בקטע של לדייק.

MosheG@israelbody.org
ישן 09-02-07, 15:22   #80
- Idan -
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

הסמל האישי של- Idan -

שלח הודעה דרך Yahoo אל - Idan -

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Leo
ומושה עוד פעם אתה בידיוק כמו כל החברים האתאיסטים שלך לא יכולים לעצור בשקט כשמישהו אומר משהו דתי ולא מספיק לכם לומר זה סתם דת אלא אתם עוד כותבים פי 5 ממה שהיה צריך למסר המקורי שלכם למה הדת ( היהודית , לא השטויות של הנצרות והאיסלאם) גרועה וכל זה..........
קיצר כת פנאטית ללא תודעה עצמית על קיומה

ולא לא כל מי שחילוני או לא מאמין הוא בהכרח אתאיסט אלא זה אנשים כמוך אלה שאם מישהו מצייץ משהו דתי זה "כפייה" בשביליכם
Leo, חלאס עם השטויות שלך. אתה מדבר עליו שהוא הגיב בהגזמה לאיזכור דתי? תראה את ההודעה שלך עצמך, אתה עשית בדיוק את מה שאתה כתבת ואפילו יותר גרוע.

אל תמשיך את הנושא הזה כאן, זה לא המקום המתאים. אם יש לך משהו להגיד אז תגיד אותו בדיבורים כללי.