ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

נושא נעול

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 07-06-07, 15:54   #1
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

עוסק ב:: Making the world a better place

עוד כלים לארגז, כאשר בשניהם אני רואה יתרונות במצבים שונים ואצל אנשים שונים.

gal.T מנותק  
ישן 07-06-07, 18:06   #2
barak
חבר פעיל

אני חושב שיש יתרון נוסף לאכילת ארוחות כל 3-4 שעות (במסה לפחות). הרי כשאוכלים (פחמימות) רמות האינסולין בגוף עולות. אינסולין הוא הורמון אנאבולי, כלומר ככל שנאכל יותר ארוחות רמות האינסולין שלנו יהיו גבוהות במשך יותר זמן ונגדל יותר. נכון או לא???
barak מנותק  
ישן 07-06-07, 18:08   #3
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

ציטוט:
פורסם במקור על ידי barak
אני חושב שיש יתרון נוסף לאכילת ארוחות כל 3-4 שעות (במסה לפחות). הרי כשאוכלים (פחמימות) רמות האינסולין בגוף עולות. אינסולין הוא הורמון אנאבולי, כלומר ככל שנאכל יותר ארוחות רמות האינסולין שלנו יהיו גבוהות במשך יותר זמן ונגדל יותר. נכון או לא???
לא, כי אם אתה אוכל יותר ארוחות אז פחות אינסולין בכל ארוחה, ואז רמת האינסולין נמוכה וקבועה. לעומת זאת, בפחות ארוחות=יותר פחממות כל ארוחה=יותר אינסולין אבל לפחות זמן. סה"כ יש כמות שווה של אינסולין על אותה כמות פחממות.
סינטרקס
סיינטרקס
Bullet מנותק  
ישן 07-06-07, 18:13   #4
barak
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Bullet
לא, כי אם אתה אוכל יותר ארוחות אז פחות אינסולין בכל ארוחה, ואז רמת האינסולין נמוכה וקבועה. לעומת זאת, בפחות ארוחות=יותר פחממות כל ארוחה=יותר אינסולין אבל לפחות זמן. סה"כ יש כמות שווה של אינסולין על אותה כמות פחממות.
כן, אבל במהלך היום גופנו מפריש קורטיזול, בגלל כל מיני מצבי מתח ולחץ וכו' ואינסולין הרי סותר את הקורטיזול, לכן ככל שאוכלים יותר ארוחות, יש בעצם פחות זמן שהקורטיזול בגופנו. עד שהוא כבר מתחיל לעלות, מורידים אותו
barak מנותק  
ישן 07-06-07, 21:18   #5
barak
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי barak
כן, אבל במהלך היום גופנו מפריש קורטיזול, בגלל כל מיני מצבי מתח ולחץ וכו' ואינסולין הרי סותר את הקורטיזול, לכן ככל שאוכלים יותר ארוחות, יש בעצם פחות זמן שהקורטיזול בגופנו. עד שהוא כבר מתחיל לעלות, מורידים אותו
מישהו יכול לענות לי על זה בבקשה?
barak מנותק  
ישן 07-06-07, 21:29   #6
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

ציטוט:
פורסם במקור על ידי barak
מישהו יכול לענות לי על זה בבקשה?
זה עניין של קינטיקה.

כמו שאינסולין לא יופרש בכמות יותר גדולה במהלך היום, אלא ב"דפוס התנהגותי" שונה, כך גם יהיה המצב עם קורטיזול. בכל מקרה, המחקרים בנושא לא הראו שינויים יומיים משמעותיים בהיבט הזה, עם מבחן מדידת הפרשת החנקן או מדדים אחרים שאיששו את חוסר ההבדלים בהיבט של איבוד חלבון.

(איך אנו נכנסים שוב לדיון טכני בנושא?, אין כל חדש תחת השטח שצריך להעלות את הדיונים הללו שוב)

gal.T מנותק  
ישן 07-06-07, 18:15   #7
- Idan -
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

הסמל האישי של- Idan -

שלח הודעה דרך Yahoo אל - Idan -

ציטוט:
פורסם במקור על ידי barak
לא.

סה"כ אינסולין שיהיה בדם ב-24 שעות יהיה זהה בין צריכה של ארוחות בתדירות שונה, כל עוד סך הקלוריות יהיה זהה (גם ratio של אבות המזון צריך להיות זהה). הדבר היחידי שישתנה יהיה הפיק של רמת האינסולין בדם, כאשר בתדירות ארוחות נמוכה, הפיק יהיה גבוה יותר בגלל כמות האוכל הגבוהה יותר.

לסיכום:

תדירות ארוחות נמוכה = פיק אינסולין גבוה בתדירות נמוכה.
תדירות ארוחות גבוהה = פיק אינסולין נמוך בתדירות גבוהה.

סה"כ רמות האינסולין יהיו שוות.

עריכה:

Crap, בולט הקדים אותי. :/
- Idan - מנותק  
ישן 07-06-07, 18:31   #8
Amit
מושעה

כללי:: X
עוסק ב:: X

עשיתם מהפיתוח גוף משהו ברמה של מדע טילים... משהו שהספורט רחוק מאוד מלהתקרב אליו כולה לאכול להתאמן לישון (ובמקרים מסוימים גם להזריק) וזהו
Amit מנותק  
ישן 07-06-07, 18:36   #9
moshebe
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Amit
עשיתם מהפיתוח גוף משהו ברמה של מדע טילים... משהו שהספורט רחוק מאוד מלהתקרב אליו כולה לאכול להתאמן לישון (ובמקרים מסוימים גם להזריק) וזהו
חח תשובה לעניין
moshebe מנותק  
ישן 07-06-07, 19:15   #10
YONI
IsraelBody VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלYONI

עוסק ב:: מדריך חדר כושר
חדר כושר: הולמס פלייס דיזנגוף

פשוט לא יאומן אנשים חושבים שהם תזונאים בשיא הקריירה שלהם פה שהם שמים פס על מה שתזונאים כמו גיל ויאיר להב אומרים
אם הייתם יודעים משהו הייתם עושים כסף מזה ולא טוחנים כל היום ציטים כי אתם אוכלים 3 ארוחות ביום ועוד בוכים פה שאתם תקועים בחיטוב שנה
וזה שמישהו פה אומר שהיד שלו גדולה יותר ממישהו אחר אני מוכן לחתום שהרוב הגדול זה שומן ואם היו עושים פה חיטוב כמו שצריך אז חבל על הזמן
ארוחה אחת ביום נו למה לא אני מאוד מקווה שאנשים לא מקשיבים לשטויות שמדברים פה
YONI מנותק  
ישן 07-06-07, 21:15   #11
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

ציטוט:
פורסם במקור על ידי YONI
פשוט לא יאומן אנשים חושבים שהם תזונאים בשיא הקריירה שלהם פה שהם שמים פס על מה שתזונאים כמו גיל ויאיר להב אומרים
אם הייתם יודעים משהו הייתם עושים כסף מזה ולא טוחנים כל היום ציטים כי אתם אוכלים 3 ארוחות ביום ועוד בוכים פה שאתם תקועים בחיטוב שנה
וזה שמישהו פה אומר שהיד שלו גדולה יותר ממישהו אחר אני מוכן לחתום שהרוב הגדול זה שומן ואם היו עושים פה חיטוב כמו שצריך אז חבל על הזמן
תעודה או הסמכה לא הופכים דברים לנכונים.

ניתן למצוא דברים נכונים ולא נכונים אצל כל אחד, בין אם השכלתו אקדמית או אוטודידקטית. הטיעון שלך לא אומר כלום, לא יותר מטיעון ה 'הוא גדול = הוא צודק'. ויותר מזה, צרות האופקים הזו היא המחלה הכי גדולה של המדע. היא אינה מובילה לתגליות או להתקדמות כלשהי, אלא לשכל רפה ומוגבל. שיבושם לך.

ציטוט:
אין יותר מדי מה להסביר כאן. אינסולין הוא אינו הורמון אנאבולי ברמה של סינגלים הקשורים לתהליכי ההיפרטרופיה, אלא ברמה של קיום תהליכי סינטזת חלבונים בסיסיים ביותר. ויתרה מכך, הוא נדרש ברמות שהן קצת מעל צום (מה שהגוף לא מגיע אליו מהמרחק הזה בין הארוחות) על מנת לבצע זאת. אפילו אכילת שומן או חלבונים, לבדם, יגרמו להפעלת הגנים הבסיסית הזו של סינטזת החלבונים.

gal.T מנותק  
ישן 08-06-07, 19:44   #12
Night_Wolf
Banned

שלח הודעה דרך ICQ אל Night_Wolf

ציטוט:
פורסם במקור על ידי yoni
מוניטין!!!!!!!
כמה שאתה צודק בהודעה הזאת שלך אחי זה מדהים!

ערכתי את ההודעה שלי,אני לא הולך להתווכח פה אם אף אחד אני סומך על גיל גרנות!,אני ראיתי לאילו תוצאות הוא הביא אנשים ואני ראיתי לאן הם הגיעו אם התוצאות שלהם חלקם אפילו למר עולם מניסיון שלי אישי אני יכול להגיד שרוב התזונאים עובדים בשיטה היעילה הזאת ועובדה שאנשים מגיעים להישגים.
Bullet בוא ניראה אותך נותן למישהו תפריט חיטוב של 2 ארוחות ביום ושהוא ישרוד את זה ויגיע לתוצאות מרשימות
בנתיים אתה מתלונן שהחיטוב הזה אפילו עלייך לא עובד וקשה לך תחשוב לפני שאתה מתווכח,בהצלחה!
Night_Wolf מנותק  
ישן 08-06-07, 20:55   #13
P-a-n-1-c
Banned

עוסק ב:: חייל בסדיר, מילואימניק בטיב טעם.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Night_Wolf
מוניטין!!!!!!!
כמה שאתה צודק בהודעה הזאת שלך אחי זה מדהים!

ערכתי את ההודעה שלי,אני לא הולך להתווכח פה אם אף אחד אני סומך על גיל גרנות!,אני ראיתי לאילו תוצאות הוא הביא אנשים ואני ראיתי לאן הם הגיעו אם התוצאות שלהם חלקם אפילו למר עולם מניסיון שלי אישי אני יכול להגיד שרוב התזונאים עובדים בשיטה היעילה הזאת ועובדה שאנשים מגיעים להישגים.
Bullet בוא ניראה אותך נותן למישהו תפריט חיטוב של 2 ארוחות ביום ושהוא ישרוד את זה ויגיע לתוצאות מרשימות
בנתיים אתה מתלונן שהחיטוב הזה אפילו עלייך לא עובד וקשה לך תחשוב לפני שאתה מתווכח,בהצלחה!
חבל שאנ'לא יכול להביא לך מוניטין יותר

עבודות אלילים והשתחוות לסוסים? איפה אתה חי?? מדע זה טוב ויפה אבל במבחן התוצאה תאוריה נופלת לצאת פרקטיקה!
P-a-n-1-c מנותק  
ישן 07-06-07, 21:47   #14
m0she
מנהל מחלקת התזונה

כללי:: משה גלעדי
עוסק ב:: סטודנט לרפואה

רק הערה קצרה, לא קראתי את כל הדיון.

יש בסטטיסטיקה מודל שנקרא רגרסיה ליניארית. זה מודל שבו על פי מדידות בונים פונקציה ליניארית [y=a+bx] שמתארת לנו השפעה של משתנה אחד על משתנה אחר. למשל, איך כמות המסה הרזה משפיעה על הוצאת הקלוריות היומית. לא נכנס לשאר הפרטים הסטטיסטיים. עכשיו, בואו נחשוב שניה. האם זה הגיוני להתחשב ר-ק במסה רזה בהוצאה הקלורית היומית? ברור למשל שפעילות גופנית תשפיע על ההוצאה היומית. זאת אומרת שיש לנו משתנים מתערבים. אם נזהה אותם ונבודד אותם, נוכל ליצור פונקציה יותר טובה ויותר אמינה.

מה אני אומר בעצם? אתם מסתכלים על בן אדם שאוכל כל 3 שעות ואומרים "הוא גדול - זה עובד". הראיה הזו אינה נכונה בעליל. הרי יש עוד משתנים שודאי גורמים לו לגדול - כמות האוכל, גנטיקה, רוטינת האמונים שלו. כך שבדיקה נכונה של השפעת תדירות הארוחות תהיה כאשר נקבע את כל המשתנים האחרים ונשנה רק את תדירות הארוחות. בתחום הזה ישנם מחקרים רבים ואכן הובאו רפרנסים רבים בפורום הזה.

לגבי מי שאמר שחולקים על יאיר להב - יאיר להב הוא דיאטן קליני. יש לו מטרות שהן מעבר לחיטוב או מסה. הוא רוצה לבנות הרגלי אכילה ולעזור לאנשים לשלוט ברעב למשל. יש אנשים שריבוי ארוחות יעזור להם בזה וזה מבורך. אין סיבה לא לאכול בתדירות גבוהה, אבל גם אין סיבה כן לאכול בתדירות גבוהה מהפן של הגברת חילוף חומרים או עליה במסת שריר.

MosheG@israelbody.org
m0she מנותק  
ישן 07-06-07, 22:10   #15
- Idan -

הסמל האישי של- Idan -

שלח הודעה דרך Yahoo אל - Idan -

ציטוט:
פורסם במקור על ידי m0she
רק הערה קצרה, לא קראתי את כל הדיון.

יש בסטטיסטיקה מודל שנקרא רגרסיה ליניארית. זה מודל שבו על פי מדידות בונים פונקציה ליניארית [y=a+bx] שמתארת לנו השפעה של משתנה אחד על משתנה אחר. למשל, איך כמות המסה הרזה משפיעה על הוצאת הקלוריות היומית. לא נכנס לשאר הפרטים הסטטיסטיים. עכשיו, בואו נחשוב שניה. האם זה הגיוני להתחשב ר-ק במסה רזה בהוצאה הקלורית היומית? ברור למשל שפעילות גופנית תשפיע על ההוצאה היומית. זאת אומרת שיש לנו משתנים מתערבים. אם נזהה אותם ונבודד אותם, נוכל ליצור פונקציה יותר טובה ויותר אמינה.

מה אני אומר בעצם? אתם מסתכלים על בן אדם שאוכל כל 3 שעות ואומרים "הוא גדול - זה עובד". הראיה הזו אינה נכונה בעליל. הרי יש עוד משתנים שודאי גורמים לו לגדול - כמות האוכל, גנטיקה, רוטינת האמונים שלו. כך שבדיקה נכונה של השפעת תדירות הארוחות תהיה כאשר נקבע את כל המשתנים האחרים ונשנה רק את תדירות הארוחות. בתחום הזה ישנם מחקרים רבים ואכן הובאו רפרנסים רבים בפורום הזה.
סיכמת את זה יפה, רק חבל שדבריך כמו דברים רבים שנאמרו כאן - נופלים על אוזניים ערלות.
- Idan - מנותק  
ישן 07-06-07, 22:04   #16
toxicity
IsraelBody VIP - חבר יהלום

עוסק ב:: להטחן בצה"ל

אתם מתעסקים בקקה בדיון הזה העיקרון של ה3 ארוחות ביום הוא לא להשאר במאגרי גליקוגן מדוללים..
פשוט מאוד תדאגו לאכול מספיק חלבונים מספיק קלוריות ותראו שהכל יהיה טוב ויפה
toxicity מנותק  
ישן 07-06-07, 23:08   #17
Kachok

הסמל האישי שלKachok

כללי:: עד מתי?
עוסק ב:: טכנאי תקשורת
חדר כושר: קאנטרי באר שבע
שלח הודעה דרך MSN אל Kachok

עצוב ששאלה פשוט לכאורה על כמות ארוחות הפכה לדיון בנימה כזו אישית לגבי מי גדול יותר,מי חכם יותר, מי מתקדם יותר וכו'...איך לעזעזל מספר אחרוחות ביום קשור למתחים אישיים בין משתמשים פה?

רוב הדיון אתם מדברים על הוצה קלורית,מספר ארוחות,מחקרים אבל הנקודה העיקרית פה ...וזה קשור אליך אליאב...היא שבמשפטים בהם אתה מנסה להגיד שאתה גדול יותר נקודה אתה מפספס את הפרט הכי חשוב....גנטיקה

כן אנשים גנטיקה , מי שנדפק ע"י ההורים והטבע (או ע"י אלוהים למאמינים בינינו) גם אם יאכל בצורה מושלמת ויתאמן חזק...זובי יגיע למה שמתאמן עם גנטיקה של אלופים יגיע אליה, לכן אליאב אתה,שגנטיקה לא חסרה לך לא במצב של להשוות את הגדילה שלך לשל אחרים....

עד מתי ספטמבר 07?:cry_1:

Kachok מנותק  
ישן 08-06-07, 20:47   #18
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

במחקר הבא אנשים אכלו מאוזן, פעם אחת בארוחה אחת ביום, פעם שניה ב3 ארוחות ביום (והפוך) במשך 8 שבועות כל פעם. מדדו נתונים שקשורים לבריאות, ואת הרכב הגוף.
בקבוצות שאכלו פעם ביום, נרשמה ירידה במסת השומן ושמירה על מסה רזה בעוד שבקבוצות של ה3 ארוחות ביום מסת השומן והמסה הרזה לא השתנו. מעבר לכך, אצל האנשים שאכלו פעם ביום נרשמה ירידה ברמות הקורטיזול.
Subjects’ weight and body fat mass were lowered (1.4 and 2.1
kg, respectively) after consumption of the 1 meal/d diet but not
after consumption of the 3 meals/d diet.

המחקר:
A controlled trial of reduced meal frequency without caloric
restriction in healthy, normal-weight, middle-aged adults
1–
Background:
Although consumption of 3 meals/d is the most common
pattern of eating in industrialized countries, a scientific rationale
for this meal frequency with respect to optimal health is lacking.
A diet with less meal frequency can improve the health and extend
the lifespan of laboratory animals, but its effect on humans has never
been tested.

Objective:
A pilot study was conducted to establish the effects of a
reduced-meal-frequency diet on health indicators in healthy,
normal-weight adults.

Design:
The study was a randomized crossover design with two
8-wk treatment periods. During the treatment periods, subjects consumed
all of the calories needed for weight maintenance in either 3
meals/d or 1 meal/d.

Results:
Subjects who completed the study maintained their body
weight within 2 kg of their initial weight throughout the 6-mo period.
There were no significant effects of meal frequency on heart rate,
body temperature, or most of the blood variables measured. However,
when consuming 1 meal/d, subjects had a significant increase
in hunger; a significant modification of body composition, including
reductions in fat mass; significant increases in blood pressure and in
total, LDL-, and HDL-cholesterol concentrations; and a significant
decrease in concentrations of cortisol.

Conclusions:
Normal-weight subjects are able to comply with a 1
meal/d diet. When meal frequency is decreased without a reduction
in overall calorie intake, modest changes occur in body composition,
some cardiovascular disease risk factors, and hematologic variables.
Diurnal variations may affect outcomes.
Am J Clin Nutr 2007;

85:981– 8.

אבל אני לא רואה טעם להביא את זה לפה, אתם לא מאמינים למדע, אתם מאמינים בעבודת אלילים ובהשתחוות לסוסים
סינטרקס
סיינטרקס
Bullet מנותק  
ישן 08-06-07, 20:49   #19
Night_Wolf
Banned

שלח הודעה דרך ICQ אל Night_Wolf

זה שאתה מעלה את המחקר לכאן זה נחמד מצידך אבל להעתיק מחקר מאיזה אתר באינטרנט לא מוכיח את זה,עובדות מוצקות כן!

בכל מקרה אני סיימתי להתווכח קבלתי כבר כאב ראש רציני מימך.

אלילים?וסוסים?צא מהבועה שאתה חי בה בן אדם ומהר...
Night_Wolf מנותק  
ישן 08-06-07, 21:04   #20
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Night_Wolf
זה שאתה מעלה את המחקר לכאן זה נחמד מצידך אבל להעתיק מחקר מאיזה אתר באינטרנט לא מוכיח את זה,עובדות מוצקות כן!

בכל מקרה אני סיימתי להתווכח קבלתי כבר כאב ראש רציני מימך.

אלילים?וסוסים?צא מהבועה שאתה חי בה בן אדם ומהר...
מחקרים לא מעתיקים מאתרים באינטרנט.... זה לא T-Nation.
מחקרים מבוצעים ע"י אוניברסיטאות תחת השגחה צמודה של רופאים.
אני לא מבין למה אלו לא עובדות מוצקות, הרי האנשים הם אמיתיים, לא וירטואליים.
סינטרקס
סיינטרקס
Bullet מנותק  
נושא נעול