ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > פיתוח גוף-כללי

פיתוח גוף-כללי בפורום זה יהיו שיחות בנושא פיתוח גוף שאינם נכללים בפורומים האחרים

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 12-06-09, 20:25   #41
Max90kg
חבר פעיל

הסמל האישי שלMax90kg

כללי:: מקס
חדר כושר: מתנ"ס עוזיאל
שלח הודעה דרך ICQ אל Max90kg

ציטוט:
פורסם במקור על ידי shraga צפה בהודעה
דבר ראשון, יהיה חבל מאד להתחיל עם פריודיזציה כאשר המתאמן עדיין מסוגל לעלות במשקלי העבודה ולהתחזק מאימון לאימון. תכנית קצת יותר מורכבת תהיה הלינארית של סטאר, כשמומלץ להמשיך איתה לאחר מיצויי starting strength, אך כשהאפקט הלינארי עדיין קיים.

וכן, ככל שרמת הותק עולה יוכל לעלות נפח האימון בהתאם. אך כמובן שלהתחיל עם תכנית בעלת נפח גבוה תהיה טעות ברוב המקרים, כשהתמקדות בבידוד התנועה יוסיף חטא על פשע.
תודה רבה על ההסבר שראגה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי hypertrophy צפה בהודעה
תן לי סיבה גיונית אחת שאחרי התכנית שנתתי פה אתה תוריד את נפח האימון למתאמן?מה הוא יפיק מזה?

אתה רוצה כוח נטו בכיף תתחיל עם ss
אתה רוצה מאסה התכנית שהצעתי פה תתאים יותר למתאמן מתחיל

אני לא רואה למה מתאמן מתחיל צריך לעבוד על rm 5......זה מיותר לגמרי
בחודש הראשון אני מאמין שצריך לעבוד על טווח חזרות של 10 [ולא...לא בגלל שזה מה שמלמדים בקורס שם בכלל מלמדים לעבוד בהתחלה על 15 חזרות]
אני פשוט חושב שזה העומס המתאים ביותר למתאמן מתחיל ובינתיים מול העיניים שלי זה מוכיח את עצמו פעם אחר פעם
לדעתי מתאמן מתחיל צריך לעבוד בתוכניות כוח עד שהוא מגיע למשקלי עבודה יותר סבירים ואז לעבור לתוכנית מסה. כפי שאתה יודע, גם באימוני כוח עולים במסה, ועוד כי הוא מתאמן מתחיל הוא יעלה אפילו יותר טוב כי אז תקופת הכוח תנצל את מצב ה"מתחיל" שלו בצורה הטובה ביותר כי ss היא תוכנית לינארית. ככה המתאמן יעלה במסה ובכוח בחודשים הראשונים וזה יכין אותו טוב לתוכנית מסה
Max90kg מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 12-06-09, 20:31   #42
shraga
חבר פעיל

כללי:: שרגא, כהן שרגא
עוסק ב:: מנקה בחדר כושר...
חדר כושר: אקסטרה ג'ים

עלייה במאסה תלויה כל כולה בתזונה נכונה, בהתבססות על תוכנית מתאימה שתאפשר התקדמות (מוטורית).
deadlift: 76.4g RM5

*חצי ירידה

משקל בבוקר: 106 ק"ג
משקל לאחר פיפי: 103.4 ק"ג
משקל לאחר קקי: 92.7 ק"ג
משקל לאחר ארוחת בוקר: 112 ק"ג

*מתעדכן לאחר כל ביקור בשירותים.

לפניות ,מענות ,טענות ובקשות ...לחץ כאן
shraga מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 12-06-09, 20:32   #43
hypertrophy
fucking super human שחקן פעיל בליגת הפוטבול הישראלית

הסמל האישי שלhypertrophy

עוסק ב:: יועץ כושר
חדר כושר: גו אקטיב ת"א

ציטוט:
פורסם במקור על ידי max75kg צפה בהודעה
תודה רבה על ההסבר שראגה

לדעתי מתאמן מתחיל צריך לעבוד בתוכניות כוח עד שהוא מגיע למשקלי עבודה יותר סבירים ואז לעבור לתוכנית מסה. כפי שאתה יודע, גם באימוני כוח עולים במסה, ועוד כי הוא מתאמן מתחיל הוא יעלה אפילו יותר טוב כי אז תקופת הכוח תנצל את מצב ה"מתחיל" שלו בצורה הטובה ביותר כי ss היא תוכנית לינארית. ככה המתאמן יעלה במסה ובכוח בחודשים הראשונים וזה יכין אותו טוב לתוכנית מסה
מתאמן מתחיל לא מוכן לעבוד בתכנית כוח!!
אתה לא יכול להעמיס על מישהו משקל גבוה מידי
תן לגוף להתרגל קודם תן לו לעבוד בעומס נמוך יותר מבחינת משקלים ואחרי שהגוף יודע להתמודד ולהתאים את עצמו לעומס כזה תוכל להעמיס עליו

גם בתכנית מסוג זאת שנתתי המתאמן יכול להעלות משקלים משבוע לשבוע[לפחות בתרגילים הבסיסיים] ואין שום סיבה להפציץ אותו במשקל כבד מידי הגוף עדיין לא למד לגייס מספיק יחידות מוטוריות כדי להפיק מהמשקל הזה תועלת ראויה
אישית אני מאמין בחלוקת עומס של: 90% 75% 100%
בהתאמה לימי האימון בשבוע
אימון ראשון בשבוע משקל שיא
אימון שני 75% מהמשקל הזה
אימון שלישי שבירת שיא

התכנית הזאת מוכיחה את עצמה
לא עצימה מידי
מאפשרת למתאמן מתחיל להתאושש בצורה מעולה
להעלות משקלים בצורה מכובדת
לגדול ולהתפתח בצורה רציפה לאורך זמן
וכל זה בלי להפציץ משקלי עבודה שהגוף לא יכול להפיק מהם תועלת

You have to be mentally prepared or you will not make it. Pain and fear will be there with you, tempting you to stop, telling you to give up. Your body will be screaming for you to listen to them, and the little voice in your head will be begging you to do cease and desist. Tell them to shut up. You've got some growing to do!
לפניות, שאלות, בקשות, המלצות, תלונות - ליחצו כאן.
hypertrophy מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 12-06-09, 20:38   #44
Max90kg
חבר פעיל

הסמל האישי שלMax90kg

מי אמר להפציץ אותו במשקלים? שיקח את הss ויעבוד עם מוט ריק ויעלה כשהוא יכול. רק שיעשה את הלחיצת חזה עם מוט ולא במכונה. אני מבין שאתה פשוט רוצה לתת לו את אותה תוכנית ss רק עם תרגילים קצת שונים וטווח חזרות יותר גבוה, אבל למה ש-5 חזרות יכבידו עליו יותר מדי? אם הוא יתחיל לעבוד עם משקלים נמוכים, ישמור על טכניקה ויעלה לאט לאט לדעתי זה יהיה יעיל אף יותר מעבודה בטווח של 12 חזרות. ואם לא, אז למה אתה חושב ככה?
בקשר לחלוקה של ה100%, 75% ו-90%, אם היא מוכיחה את עצמה ובדקת אותה על מתאמנים אז אני מכבד את זה, למרות שזה גם נשמע קצת מוזר כי כל עוד מתאמן הוא מתחיל הוא יכול לעלות בצורה לינארית, אבל כמו שאמרתי אם בדקת והיא הוכחה כיעילה אז מעולה.
בקיצור כמו שאמרתי, אני לא מתכוון שהמתאמנים יפציצו במשקלי העבודה, פשוט שילמדו טכניקה ויעלו בצורה לינארית, אם התוכנית שלך מוכיחה את עצמה כתוכנית לינארית טובה אז שיהיה בהצלחה, רק תסביר לי למה אתה חושב שעדיף לתת למתאמן 8-12 חזרות ולא 5.
ישן 12-06-09, 20:44   #45
hypertrophy

הסמל האישי שלhypertrophy

יודע מה זה יחידות מוטוריות?
הייתי מסביר פשוט זה ארוך קצת ויש עוד שניה ארוחת ערב אז תחפש בגוגל או משהו ואז תבין מה אני אומר
ככל שהמשקל גבוה יותר למאתמן[ככל שה-rm יורד ככה הגוף צריך לגייס יחידות מוטוריות רבות יותר]
מתאמן מתחיל לא מסוגל עדיין לגייס את כמות היחידות המוטוריות בצורה יעילה כי מערכת העצבים שלו לא רגילה לעומס כזה

מתאמן מתחיל יכול לעלות בצורה לינארית מאימון לאימון וזה יפה עם נפח נמוך מאוד כמו ב-ss וגם בתכנית שציינתי הבעיה היא שעם התכנית שציינתי הוא יתקע מהר יותר כי הנפח גבוה יותר
אני אישית מאמין שלא צריך ללכת לקיצוניות עם נפח נמוך מידי ועליה כל כך מהירה במשקלים [למתאמן מתחיל] אני מאמין שצריך קצת מפה וקצת מפה נפח קצת גבוה יותר ועליה יותר מתונה במשקלי עבודה

טוב ארוחת ערב......אחזור להגיב יותר מאוחר

You have to be mentally prepared or you will not make it. Pain and fear will be there with you, tempting you to stop, telling you to give up. Your body will be screaming for you to listen to them, and the little voice in your head will be begging you to do cease and desist. Tell them to shut up. You've got some growing to do!
ישן 12-06-09, 20:48   #46
Max90kg
חבר פעיל

הסמל האישי שלMax90kg

ציטוט:
יודע מה זה יחידות מוטוריות?
הייתי מסביר פשוט זה ארוך קצת ויש עוד שניה ארוחת ערב אז תחפש בגוגל או משהו ואז תבין מה אני אומר
ככל שהמשקל גבוה יותר למאתמן[ככל שה-rm יורד ככה הגוף צריך לגייס יחידות מוטוריות רבות יותר]
מתאמן מתחיל לא מסוגל עדיין לגייס את כמות היחידות המוטוריות בצורה יעילה כי מערכת העצבים שלו לא רגילה לעומס כזה

מתאמן מתחיל יכול לעלות בצורה לינארית מאימון לאימון וזה יפה עם נפח נמוך מאוד כמו ב-ss וגם בתכנית שציינתי הבעיה היא שעם התכנית שציינתי הוא יתקע מהר יותר כי הנפח גבוה יותר
אני אישית מאמין שלא צריך ללכת לקיצוניות עם נפח נמוך מידי ועליה כל כך מהירה במשקלים [למתאמן מתחיל] אני מאמין שצריך קצת מפה וקצת מפה נפח קצת גבוה יותר ועליה יותר מתונה במשקלי עבודה

טוב ארוחת ערב......אחזור להגיב יותר מאוחר
בגלל זה אני רוצה ללמוד את קורס המדריכים, כי עכשיו אמרת לי כמה דברים שלא ממש ידעתי (שמעתי כמה פעמים את המושג יחידות מוטוריות אבל לא ממש ידעתי מה הוא).
אז מה אתה חושב על נפח נמוך כמו הss אבל טווח חזרות קצת יותר גבוה למתאמן מתחיל?
ישן 12-06-09, 20:59   #47
ששון
Banned

ציטוט:
בגלל זה אני רוצה ללמוד את קורס המדריכים, כי עכשיו אמרת לי כמה דברים שלא ממש ידעתי (שמעתי כמה פעמים את המושג יחידות מוטוריות אבל לא ממש ידעתי מה הוא).
מה אכפת לך מה הכי טוב למתאמן מתחיל אם אתה לא מתאמן מתחיל?
ששון מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 12-06-09, 21:02   #48
Max90kg
חבר פעיל

הסמל האישי שלMax90kg

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ששון צפה בהודעה
מה אכפת לך מה הכי טוב למתאמן מתחיל אם אתה לא מתאמן מתחיל?
מה אכפת לך ממה שאכפת לי?
ישן 12-06-09, 21:07   #49
ששון
Banned

מה יש לך שאלתי שאלה קטנה מה אתה קופץ?
ישן 12-06-09, 21:07   #50
Max90kg
חבר פעיל

הסמל האישי שלMax90kg

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ששון צפה בהודעה
מה יש לך שאלתי שאלה קטנה מה אתה קופץ?
מעניין אותי להשכיל בכללי בתחום ולדעת יותר.
ישן 12-06-09, 21:37   #51
hypertrophy

הסמל האישי שלhypertrophy

ציטוט:
אני חושב שזה כבר יותר טוב....אישית מעדיף עוד כמה סטים גם לשרירים הקטנים...אני חושב שהנפח נמוך מידי בss למטרת מאסה
למטרת כוח זה יכול להיות סביר אבל עדיין....מדובר בהתחזקות בתנועות מסוימות מאוד בתנאים ספציפיים מאוד אישית למטרות כוח הייתי מעדיף את 5x5

ישן 13-06-09, 19:05   #52
ששון
Banned

ציטוט:
אני חושב שזה כבר יותר טוב....אישית מעדיף עוד כמה סטים גם לשרירים הקטנים...אני חושב שהנפח נמוך מידי בss למטרת מאסה
למטרת כוח זה יכול להיות סביר אבל עדיין....מדובר בהתחזקות בתנועות מסוימות מאוד בתנאים ספציפיים מאוד אישית למטרות כוח הייתי מעדיף את 5x5
אבל ב-ss אתה עולה במשקלי עבודה מאימון לאימון וב 5x5 אתה עולה כל שבוע אני חושב לא?
תגובה