ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > פיתוח גוף-כללי

פיתוח גוף-כללי בפורום זה יהיו שיחות בנושא פיתוח גוף שאינם נכללים בפורומים האחרים

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 20-11-07, 20:03   #1
P-a-n-1-c
Banned

עוסק ב:: חייל בסדיר, מילואימניק בטיב טעם.
ברירת מחדל לימודים באוניברסיטה הפתוחה, איך זה הולך?

מישהו יכול להסביר לי על הלימודים באונב' הפתוחה? האם יש שם תנאי קבלה או שהתנאי קבלה היחידים הם כסף?
האם יש מסלולים לתארים או שאני צובר לי קורסים? איך זה הולך? כמה עולה שנת לימוד?
P-a-n-1-c מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 20-11-07, 20:27   #2
OMRI-TURBO
מנהל ראשי

ציטוט:
פורסם במקור על ידי P-a-n-1-c
מישהו יכול להסביר לי על הלימודים באונב' הפתוחה? האם יש שם תנאי קבלה או שהתנאי קבלה היחידים הם כסף?
האם יש מסלולים לתארים או שאני צובר לי קורסים? איך זה הולך? כמה עולה שנת לימוד?
יש כמעט את כל התארים במדעי הרוח, חברה וטבע. אין רפואה וכל מה שקשור ומשפטים.
כל קורס עולה לך סביבות ה-2000 שקל אם אני לא טועה, החובות שלך זה להגיש ממ"נים= מטלות מנחה, וכמובן המבחן סיום של הקורס, נוכחות בשיעורים היא לא חובה אבל אתה צריך לזכור שמה שאין בכיתה אתה עושה בבית, אין קיצורי דרך. אין כאן להאכיל אותך בכפית זה עצמאי כמעט לגמרי. מה שטוב זה גם שיש לך יותר חופש בחירה בתוך המסלולים לגבי קורסים שמעניינים אותך. בקשר לתנאי קבלה אני לא חושב שיש משהו מיוחד חוץ מבגרות אבל בשביל לעשות קורסים ברמה מתקדמת, אתה צריך להגיע לרמת פתור באנגלית וכמובן לעשות את כל ההשלמות והדרישות כגון סטסטיקה והסתברות במדעי החברה והטבע.
אם יש לך עוד שאלות שאל חופשי אני כבר שנה שניה.
הנה רשימה של התארים הכללית,יש מנוע חיפוש לקורסים באתר.
http://www.openu.ac.il/degrees/11-0.html
ישן 20-11-07, 20:28   #3
moshebe
חבר פעיל

זה האתר שלהם ,
מקווה שזה עזר לך במשהו .
יש שם אפשרויות לאיזה קורסים אתה רוצה אם צפייה מהבית ואזור בארץ והכל .
http://www.openu.ac.il/

moshebe מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 20-11-07, 20:40   #4
P-a-n-1-c
Banned

אז זה יוצא בערך 25 אלף שקל בערך לשנה?
ישן 20-11-07, 20:49   #5
OMRI-TURBO
מנהל ראשי

ציטוט:
אז זה יוצא בערך 25 אלף שקל בערך לשנה?
ממש לא.
זה יוצא לכל התואר 36 אלף.
אין כזה דבר "שנה" זה הכל בקצב שלך. אתה יכול לעשות את זה ב-3 שנים ואתה יכול לעשות את זה ב-10 שנים גם.
קצב נורמלי כמו באוניברסיטה/מכללה רגילה זה 3 שנים לתואר, שזה אומר 6-7 קורסים לשנה, כמובן שזה תלוי במשקל של הקורס ובכל תואר המשקלים שונים זה בהתאם להיקף החומר. אני חושב שבכללה למשל יש יותר קורסים קטנים של קצת נקודות כל אחד אבל לא בטוח. הקורסים הם בהיקף גדול יותר מאשר במקומות אחרים ולכן זה יוצא פחות קורסים.
ישן 20-11-07, 21:01   #6
Ido
IsraelBody VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלIdo

עוסק ב:: צה"ל
שלח הודעה דרך ICQ אל Ido שלח הודעה דרך AIM אל Ido שלח הודעה דרך MSN אל Ido שלח הודעה דרך Yahoo אל Ido Send a message via Skype™ to Ido

שמע אחי לפי מה שידוע לי אתה יכול לבוא בלי כלום רק עם כסף אבל אתה לומד שם פעמיים בשבוע או פעם בשבוע ואתה צריך לעשות הרבה שיעורי בית וללמוד הכל לבד בבית.. אבל הקטע הוא שכשתצא עם תואר.. יקבלו קודם כאלה מאוניברסיטת תל אביב או בר אילן או הטכניון.. כאלה שבאו עם תעודת בגרות או כל מה שצריך..
ישן 20-11-07, 21:01   #7
P-a-n-1-c
Banned

ועד כמה התואר מוכר?
ישן 20-11-07, 21:02   #8
OMRI-TURBO
מנהל ראשי

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Ido
שמע אחי לפי מה שידוע לי אתה יכול לבוא בלי כלום רק עם כסף אבל אתה לומד שם פעמיים בשבוע או פעם בשבוע ואתה צריך לעשות הרבה שיעורי בית וללמוד הכל לבד בבית.. אבל הקטע הוא שכשתצא עם תואר.. יקבלו קודם כאלה מאוניברסיטת תל אביב או בר אילן או הטכניון.. כאלה שבאו עם תעודת בגרות או כל מה שצריך..
יקבלו לאן? אין לך מה לעשות יותר מדי עם תואר ראשון זה כללי לגמרי.
אתה עושה במילא תואר שני אם אתה רוצה לעבוד במקצוע מסויים, ואתה יכול לעשות אותו בכל מקום, וכמו כן יש אפיקי מעבר שאתה יכול גם באמצע התואר לעבור לתל אביב וכו'.
ישן 20-11-07, 21:03   #9
OMRI-TURBO
מנהל ראשי

ציטוט:
ועד כמה התואר מוכר?
זה תואר של אוניברסיטה ,נחשב יותר מכללה. בכל אופן כפי שאמרתי בהודעה הקודמת מדובר רק בתואר ראשון וזה לא מה שיעשה את העתיד שלך במקצוע מסויים.
ישן 20-11-07, 21:12   #10
Ido

הסמל האישי שלIdo

עוסק ב:: צה"ל
שלח הודעה דרך ICQ אל Ido שלח הודעה דרך AIM אל Ido שלח הודעה דרך MSN אל Ido שלח הודעה דרך Yahoo אל Ido Send a message via Skype™ to Ido

עומרי אני מדבר על הכוונה לעבוד באיזה מקצוע כמו שהתכוונת נגיד שאתה מתקדם לתואר שני.. אז ייקחו מישהו מהטכניון קודם ולא מהאוניברסיטה הפתוחה.. כי באוניברסיטאות השונות אנשים יותר מועדפים מהאוניברסיטה הפתוחה שכל אחד יכול להתקבל אליה..
ישן 20-11-07, 21:25   #11
OMRI-TURBO
מנהל ראשי

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Ido
עומרי אני מדבר על הכוונה לעבוד באיזה מקצוע כמו שהתכוונת נגיד שאתה מתקדם לתואר שני.. אז ייקחו מישהו מהטכניון קודם ולא מהאוניברסיטה הפתוחה.. כי באוניברסיטאות השונות אנשים יותר מועדפים מהאוניברסיטה הפתוחה שכל אחד יכול להתקבל אליה..
לא הבנת אותי בכלל.
אחרי שאתה עושה תואר ראשון באוניברסיטה הפתוחה אתה יכול לעשות תואר שני בכל מקום אחר למשל באוניברסיטת תל אביב וכו', אין להם בכלל הרבה תארים שניים בפתוחה,זה יותר לתואר ראשון. תואר שני אתה עושה איפה שאתה רוצה אחרי זה, ויש אפיקי מעבר בין האוניברסיטאות. החומר הלימודי והרמה היא אותו דבר בכל האוניברסיטאות זה לא שבפתוחה זה פחות חומר/חומר יותר קל זאת אוניברסיטה לכל דבר ההבדל הוא בסגנון הלימודים, הבחינה היא אותה בחינה כמו בכל מקום אחר.
ישן 21-11-07, 09:40   #12
IsraNoob
חבר פעיל

Omri-turbo
אני נאלץ לתקן אותך , כאחד שעושה שם תואר אתה לא מדייק בפרטים.
קורס עולה בין 1500 ל1800 שקלים.
ישנם תארים עם המון קורסים כגון התארים המדעיים ששם תואר כולל יכול אף לעלות על ה100 אלף שקלים (שזה דיי טירוף לעשות תואר מדעי באוניברסיטה הפתוחה).
המבחנים הינם קשים יותר ממבחנים באונבריסטאות כמו בר אילן ונגזרותיה , כמו כן יש כל שבוע הגשת עבודה/פרוייקט/מה שזה לא יהיה באותו הקורס.
הלימודים עצמם לא קלים אך גם לא קשים (כמובן תלוי בקורס) אם משקיעים ואם לא באים לשחק משחקים.
סה"כ למי שאין את התנאי קבלה מבחינת פסיכומטרי + ממוצע בגרויות בתעודת בגרות מומלץ לו להירשם לאוניברסיטה הפתוחה ומכללות שונות בארץ.
IsraNoob מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 21-11-07, 10:14   #13
Sugarzaza

שלח הודעה דרך ICQ אל Sugarzaza שלח הודעה דרך MSN אל Sugarzaza

אני אישית שנאתי את זה, מצד שני הייתי שם בכיתה ט'.. אבל יש לי חברים שעכשיו מסיימים שם תואר. הם אמנם אוכלים המון המון חרא והתואר הזה הוא קצת שווה לתחת אבל הצבא תופס מהם וזו כל הפואנטה.

Patience + Persistence = Progress. (Bill Starr, The Strongest Shall Survive)

Sugarzaza מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 21-11-07, 10:42   #14
OMRI-TURBO
מנהל ראשי

ציטוט:
פורסם במקור על ידי IsraNoob
Omri-turbo
אני נאלץ לתקן אותך , כאחד שעושה שם תואר אתה לא מדייק בפרטים.
קורס עולה בין 1500 ל1800 שקלים.
ישנם תארים עם המון קורסים כגון התארים המדעיים ששם תואר כולל יכול אף לעלות על ה100 אלף שקלים (שזה דיי טירוף לעשות תואר מדעי באוניברסיטה הפתוחה).
המבחנים הינם קשים יותר ממבחנים באונבריסטאות כמו בר אילן ונגזרותיה , כמו כן יש כל שבוע הגשת עבודה/פרוייקט/מה שזה לא יהיה באותו הקורס.
הלימודים עצמם לא קלים אך גם לא קשים (כמובן תלוי בקורס) אם משקיעים ואם לא באים לשחק משחקים.
סה"כ למי שאין את התנאי קבלה מבחינת פסיכומטרי + ממוצע בגרויות בתעודת בגרות מומלץ לו להירשם לאוניברסיטה הפתוחה ומכללות שונות בארץ.
אין מצב 100 אלף שקל, ובכל אופן אני יודע לגבי מדעי החברה/כלכלה/רוח, בקשר למדעים מדוייקים אני לא בטוח כמה קורסים אבל זה לא בעיה אפשר לבדוק את זה בחוברת קורסים שלהם, אני חושב שאתה טועה אבל.
רוב הקורסים הם לא 6 נקודות?
אגב, אני יכולתי להתקבל למקום אחר אבל לא רציתי בגלל שהשיטת לימוד הכי נוחה לי ככה, אני לא מסוגל להיות רצוף בשיעורים יותר משעתיים, ומעדיף ללמוד לבד את רוב החומר ובאיזה שעות שאני רוצה במשך היום.
ישן 21-11-07, 11:37   #15
IsraNoob
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי OMRI-TURBO
אין מצב 100 אלף שקל, ובכל אופן אני יודע לגבי מדעי החברה/כלכלה/רוח, בקשר למדעים מדוייקים אני לא בטוח כמה קורסים אבל זה לא בעיה אפשר לבדוק את זה בחוברת קורסים שלהם, אני חושב שאתה טועה אבל.
רוב הקורסים הם לא 6 נקודות?
אגב, אני יכולתי להתקבל למקום אחר אבל לא רציתי בגלל שהשיטת לימוד הכי נוחה לי ככה, אני לא מסוגל להיות רצוף בשיעורים יותר משעתיים, ומעדיף ללמוד לבד את רוב החומר ובאיזה שעות שאני רוצה במשך היום.
נקח כדוגמה את מדעי הטבע בהדגשת ביוטכנולוגיה , ראה כמה קורסים חובה:
http://www.openu.ac.il/programs/1AA.html
כמובן שאפשר להשיג בחלק מהם פטור , במיוחד בקורסים בהתחלה אך זה עניין שלך, עם הידע שלך, בכל זאת גם זה עולה כסף(פחות אך בתשלום).
ואכן אם רוצים לעבוד משרה מלאה בעבודה כזו או אחרת , האוניברסיטה הפתוחה זה המקום המושלם בשבילך.
ישן 21-11-07, 11:49   #16
OMRI-TURBO
מנהל ראשי

ציטוט:
נקח כדוגמה את מדעי הטבע בהדגשת ביוטכנולוגיה , ראה כמה קורסים חובה:
http://www.openu.ac.il/programs/1AA.html
כמובן שאפשר להשיג בחלק מהם פטור , במיוחד בקורסים בהתחלה אך זה עניין שלך, עם הידע שלך, בכל זאת גם זה עולה כסף(פחות אך בתשלום).
ואכן אם רוצים לעבוד משרה מלאה בעבודה כזו או אחרת , האוניברסיטה הפתוחה זה המקום המושלם בשבילך.
נו ספרתי את הקורסים, זה בערך 30 קורסים, כל קורס 1800, לכן זה לא יוצא 100 אלף אלא 54.
ישן 21-11-07, 11:52   #17
IsraNoob
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי omri-turbo
נו ספרתי את הקורסים, זה בערך 30 קורסים, כל קורס 1800, לכן זה לא יוצא 100 אלף אלא 54.
תכליל הוצאות של ציוד , מזון , תחבורה , וכו' תגיע לסכום גבוה בהרבה יותר.
וזה גם לא כולל דמי הרשמה , דמי אבטחה לכל קורס , אם אתה עושה קורסים מוגברים יש תוספת הנחיה מוגברת של 200 שקלים לקורס , הרשמות נוספות לבחינות כל אלו הם פרמטרים שצריך להכליל.
ישן 21-11-07, 11:54   #18
OMRI-TURBO
מנהל ראשי

ציטוט:
תכליל הוצאות של ציוד , מזון , תחבורה , וכו' תגיע לסכום גבוה בהרבה יותר.
איזה שטויות דיברת עכשיו! ההפך, בניגוד למקומות אחרים כאן אתה לומד הרוב בבית אין שום מזון ואין שום תחבורה! את כל זה אתה צריך להוסיף שאתה לומד במקום אחר.
ואגב זה לא חלק מהתואר לכן אתה לא אמור לספור את זה, בכל דבר שאתה עושה יש לך הוצאות של מזון ותחבורה. ציוד? על איזה ציוד אתה מדבר בדיוק? כל הספרים והחומר הלימודי נכלל במחיר של הקורס.
ישן 21-11-07, 12:04   #19
IsraNoob
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי omri-turbo
איזה שטויות דיברת עכשיו! ההפך, בניגוד למקומות אחרים כאן אתה לומד הרוב בבית אין שום מזון ואין שום תחבורה! את כל זה אתה צריך להוסיף שאתה לומד במקום אחר.
ואגב זה לא חלק מהתואר לכן אתה לא אמור לספור את זה, בכל דבר שאתה עושה יש לך הוצאות של מזון ותחבורה. ציוד? על איזה ציוד אתה מדבר בדיוק? כל הספרים והחומר הלימודי נכלל במחיר של הקורס.
כדוגמה מחשב נייד שצריך לרכוש למי שאין, יש מקומות שזה חובה.
לגבי הקורסים , ישנם קורסים שאתה לא יכול להרשות לעצמך לפספס וחייב להיות נוכח בהם (מבחינת קושי החומר) , במיוחד במקצועות המדעיים.
לגבי הלימוד בבית , זה אינדיבידואלי ויש אנשים שבאים לרוב הקורסים כי זה מסתדר להם מבחינת שעות הקורסים (יש שם למידה בערב ככה שזה מעולה לאנשים שעובדים בבקרים).
סה"כ העסק לא זול.
ישן 21-11-07, 12:55   #20
OMRI-TURBO
מנהל ראשי

ציטוט:
כדוגמה מחשב נייד שצריך לרכוש למי שאין, יש מקומות שזה חובה.
לגבי הקורסים , ישנם קורסים שאתה לא יכול להרשות לעצמך לפספס וחייב להיות נוכח בהם (מבחינת קושי החומר) , במיוחד במקצועות המדעיים.
לגבי הלימוד בבית , זה אינדיבידואלי ויש אנשים שבאים לרוב הקורסים כי זה מסתדר להם מבחינת שעות הקורסים (יש שם למידה בערב ככה שזה מעולה לאנשים שעובדים בבקרים).
סה"כ העסק לא זול.
לא, כי דבר ראשון הוצאה של מחשב נייד זה לא בגלל האוניברסיטה הפתוחה זאת הוצאה שתהיה לך בכל מקום שתלמד ולכן לא קריטריון להשוואה, אבל אם כבר בא לך להשוות אז ההפך הוא הנכון, בגלל שאתה לומד בבית אין לך שום צורך למחשב נייד בניגוד למקום אחר.
ובכל אופן התואר עדיין יוצא יותר זול, פותר לך את בעיית התחבורה כמו שאתה אומר ומאפשר לך לבחור בין אם לעבוד,לא לעבוד, לעבוד משרה חלקית או מלאה(בהתאם לקצב שבו אתה רוצה לסיים את התואר כמובן) ו, וגם מאפשר לך ללמוד בשעות שאתה רוצה בין אם זה 12 בלילה או 12 בצהריים או 7 בבוקר. מבחינת הקורסים אין חובת נוכחות בכיתה יש עבודות, אבל כמו שאתה אומר יש קורסים שרצוי להגיע לכל המפגשים, עדיין זה לא הרבה מפגשים, הנחיה מוגברת לקורס זה מפגש לשבוע.
תגובה