ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 30-03-08, 07:38   #1
Arik-K
חבר מתחיל

ברירת מחדל עזרה לתזונה נכונה

אני חדש בפורום, אחרי שאני קורא כבר הרבה זמן ומתעניין בנושא ומנסה לעזור לעצמי שום דבר כבר לא עוזר.

החלטתי להירשם ולקבל סוף סוף תשובות כמו שצריך מאנשים בעלי ניסיון ולא לנחש כל הזמן לבד מה מתאים לי.

אני בן 23 שוקל 80, אני מתאמן כבר חצי שנה, המטרה העיקרית שלי זה לרדת במישקל ובסופו של דבר לקבל גוף מעוצב.

אני קראתי כל כך הרבה על תזונה נכונה, אבל אני לא מצליח לחשוב על איך אני עושה את זה אם אני בערך 12 שעות לא נימצא בבית אלא בעיקר בעבודה.

רציתי להתיעץ איתכם איך עלי לנהוג נכון, אני קם ב6 וחצי בבוקר הולך לעבודה, בעבודה אני אוכל צהריים, וב6 בערב חוזר הבייתה.

האימונים שלי לצערי מתרכזים רק בערב.
אני באמת רוצה עזרה של מה ואיך ומתי עלי לאכול כדי להרזות. (וכן אני יודע שצריך גם תוכנית אימונים נכונה אבל זה לא כך קשור לפורום, למרות שגם זה אני צריך)

תודה, אריק.
Arik-K מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 30-03-08, 07:59   #2
Avi
חבר פעיל

תוכנית אמונים מסודרת + תפריט מחושב שיביא אותך למאזן קלורי שלילי, 4-6 ארוחות ביום. שעתיים לפני אימון פחמימה מורכבת + חלבון. עם אתה נמצא בעבודה אז הפחמימה יכולה להיות לחם/לחמניה מחיטה מלאה (רק תוודא שזה באמת חיטה מלאה ולא החרטה שמוכרים במאפיות) והחלבון יכול להיות פסטרמה/גבינה צהובה לייט/חזה עוף/קוטג' או מה שבא לך בעצם.
והכי חשוב שלא תתעצל ותקרא את המאמרים באתר, במקרה שלך תתחיל במאמארים בנושא חיטוב.
Avi מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 30-03-08, 11:12   #3
Arik-K
חבר מתחיל

כאן הבעייה, כשאני מגיע לעבודה, ב8 בבוקר אני אוכל דנונה עם גרנולה, או משהו בסיגנון, כיוון שזה מה שיש, ארוחת צהריים יש לי בין 12 ל2 ואני הולך בסביבות 1 ואוכל סלט, עם טונה, חזה עוף, או כל בשר לא שומני.

אחרי זה אני תלוי כבר בעצמי, בדרך כלל אני מגיע למצב שאני אחרי ארוחת צהריים לא אוכל כלום, מגיע הבייתה הולך לאימון ואחרי האימון אוכל ארוחה שלישית.

אני לא אוכל לחם גם ככה, רק אם הוא לחם מלא, או קל, דברים שומניים אני מנסע להימנע, דברים מתוקים למרות שזאת חולשה אני מרשה לעצמי פעם בשבוע (בעיקר בסופי שבוע) לאכול ממש קצת.

אני לצערי/שמחתי מגיל 16 באותו מישקל, 80, 1+- אבל זה לא משתנה אצלי.

בקשר למאמרים אני קורא הרבה, אבל כולם מדברים על 6 ארוחות ביום עם תפריט שצריך לשבת בבית/סופר כדי לעמוד בו, וזה לצערי משהו שאני לא יכול להתחייב אליו.
Arik-K מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 30-03-08, 13:25   #4
alfi
IsraelBody VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלalfi

כללי:: אני? אלפי

1.גם חטיפי אנרגיה יכולים לשמש כארוחת ביניים קלה - וזה לא בעיה להביא לעבודה
2. תשדל עד כמה שניתן לצרוך שלוש ארוחות ביום
3.אחת הבעיות העיקריות באלו שעובדים שעות רבות במהלך היום היא תופעת "הצטברות הרעב" כך שהם מגיעים הביתה בערב צורכים כ-70% מצריכת הקלוריות היומית הכוללת.ז"א שמה שאוכלים בארוחה אחת לא אוכלים כל היום במצטבר.חלוקת הארוחות לארוחות קטנות בינוניות חשובה לויסות מנגנון הרעב והשובע,אספקת אנרגיה הומוגנית במהלך היום ועוד.
פעילות גופנית מהותית בשמירה על המשקל,מוסיפה לגרעון הקלורי היומי,מעלה את המסה הרזה (בין היתר השרירית) ולא פחות בהפגת מתחים ומתן סיפוק עצמי.
4. בעזרת מדריך החדר כושר תבנה תוכנית אימונים שאותה (אם תרצה) תוכל לעלות לאתר

אם יש שאלות תעלה אותם לאתר ונעזור לך בכיף.
בהצלחה!
alfi מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה