ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > פיתוח גוף תחרותי

פיתוח גוף תחרותי בפורום זה יהיו שיחות על תחרויות, אירועים, ומפתחי גוף בארץ ובעולם.

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 25-04-08, 02:36   #1
arbel2
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

הסמל האישי שלarbel2

עוסק ב:: מנגן על עצבים בחסד עליון
חדר כושר: נאוטילוס
ברירת מחדל מאמר בלעדי מבית אנימאל פאק" במסלול הנכון"

על המסלול הנכון
קרדיט לmachine מצוות אנימאל פאק

אני לא צודק ....פעם מצאתם את עצמכם במצב בחיים שהייתם משוכנעים מעל ומעבר לכל ספק שאתם צודקים לגבי דברים באופן כללי ? אתם יודעים,השחצנות הזאת?
אתה מסתובב בחיים שלך עם הבורות המאושרת אך הסיפוק ב"ידיעה" שאין שום דרך שאתה יכול לטעות ,גם אם זה ביטחון שקט ומופנם,זאת עדיין אשליה.תמיד רציתי להיות מוכר בחיים כאדם שמוביל לפי דוגמא ,ובכן,בקורלציה עם הרצון הזה ,נהוג פה ושם לציין את זה ....אני לא צודק ,אני חושב ,אני מרגיש ,אני מחשב ,אני הוגה ,אבל אני לא צודק.

אם הייתי צודק,משהו אומר לי שהדברים היו קלים יותר,אני רוצה להיות צודק,ואולי זה מה שדוחף אותי קדימה בחיים במהירות מפחידה, ואולי אין צודק ? אולי סתם נדחפים קדימה כי מהירות מרגישה יותר טוב ממצב של קיבעון ? השאלות תמיד הרבה יותר מעניינות מהתשובות ,כרגע אני כנראה אסתפק בלהיות במסלול הנכון.

אין שום דבר שמרגיש יותר ב"מסלול הנכון" מאשר לבצע פרונט סקוואט.האנטומיה של התרגיל הזה מרתקת,הוא מאתגר אפילו לפני שהתחלת את הסט והוצאת את המשקל מהמתלה ,מיקום נכון של הגוף שלך הוא המפתח,אם תאבד את המיקום של הגוף שלך,הסט נגמר ,אפילו אם לשניה אחת תישען קדימה עם העומס על הכתפיים הקדמיות שלך,יצרת חלל אנטומי ונגמר הסט,קצת כמו משחקי פינבול של פעם,ברגע שתטה את המכונה ? נגמר המשחק!

עם המחשבה הזאת בראש,מקם את עצמך מתחת למוט ,המוט אמור לשוות לך על הקלאוויקאלים,ממש ליד החלק העדין של הגרון שלך,ומונח על עצמות הכתפיים.כשאתה ניגש למוט ,לך לתוכו (מילולית!) ותניח את הקלאוויקולה על המוט ,תפשוט ידיים קדימה ותדחוף את המוט למיקום טוב ב"שקע" שהוא אמור ליפול אליו ושם הוא ישב עד סוף הסט,שכח מלמצוא מיקום נוח,לא הולך לקרות.התרגיל הזה יבדוק את הנכונות שלך כבר מהחזרה הראשונה,עכשיו קפל את הידיים לכיוון המוט ותתפוס אותו חזק.

בנקודה הזאת חשוב לזכור לשמור על המרפקים גבוהים,זאת נקודת מפתח בפרונט סקוואט,המרפקים הם הראשונים בשורה של אבני דומינו שיפלו אם תאבד פוקוס ולא תאשר זקוף,כאשר אתה מבצע את התרגיל ,אם המרפקים יורדים נמוך,המוט מתחיל להתגלגל על הכתפיים,הגוף מוטה קדימה ,הגב מתעקם ,ובום ! שם נגמר הסט שלך. אלו הדומינו ,אתה חייב לשמור על המשקל מעל הארבע ראשי שלך בקו ישר ,זה לא כמו בסקוואט רגיל שאם אתה נתקע הגב התחתון שלך יכול לחלץ אותך מהתרגיל ,זה תרגיל ארבע ראשי נטו,ולמרות שאתה משתמש בשרירים מייצבים כדי להשאר זקוף,הם לחלוטין לא יכולים לחלץ אותך מנקודה קשה בסט.

שמור על עמידה ישרה לאורך כל הסט,ופיסוק שלא רחב יותר מרוחב כתפיים,לשמור על המשקל במצב מדוייק זה לא קל ,אבל תחשבו על זה כמדד ליעילות,כמה שיותר חזרות שתוכלו להשלים בטכניקה טובה שווה ליותר עומס על הארבע ראשי שלכם,מה ששווה ליותר מסה שתוסיפו לרגליים שלכם,עוד הערה ,תמצאו את הגובה המדוייק ליציאה עם המוט לפני שתתחילו להעמיס משקל בכדי להמנע מפציעות או טעויות שיהרסו סטים עוד לפני שהם התחילו.אל תלכו אחורה מדי עם המשקל,צעד אחד או שתיים וזה יספיק ,הרי אתם לא יכולים להחזיק את המשקל הזה כל היום.בלי לעצור יותר מדי בין חזרה לחזרה ,אם יש לכם מספיק אנרגיה כדי לעמוד שם עם המשקל על הצוואר ולחשוב אם לעשות עוד חזרה ? יש לכם מספיק אנרגיה בשביל עוד שלוש חזרות !

זאת בעייני האנטומיה של הפרונט סקוואט ואני מעביר אותה הלאה בתיקווה שאנשים אחרים ימצאו את הערך המוסף בתרגיל בונה המסה הזה לרגליים ,גם אם אני לא צודק. מעבר לערך שלו כתרגיל רגליים,אני תמיד מוצא את זה מרענן לראות מישהו שעושה פרונט סקוואט באופן קבוע ,אולי בגלל שזה אומר משהו על בן אדם שבחור לעשות תרגיל כל כך קשה באופן קבוע ,זה בהחלט לא תרגיל ידידותי לכוסית...וזה הופך אותו למספיק טוב בשבילי

לפניות ,מענות ,טענות ובקשות ...לחץ כאן

מאמן חדר כושר מוסמך מטעם קמפוס "שיאים" אוניברסיטת ת"א
arbel2 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 25-04-08, 03:37   #2
tomerA
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

הסמל האישי שלtomerA

אכן תרגיל קשה מאד, המיקום של המוט כול כך בעייתי...
ישן 25-04-08, 08:58   #3
P-a-n-1-c
Banned

עוסק ב:: חייל בסדיר, מילואימניק בטיב טעם.

תודה! אני כרגע מתכוון להחליף את הבאק סקוואט לפרונט סקוואט וזה באמת עזר לי.

כתבת באיזה מקום לשוות במקום לשבת*
P-a-n-1-c מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 25-04-08, 09:41   #4
The Sun
Banned

ובמאמר הבא : חוות דעת על פולי עליון !

סתם סתם, אחלה קריאה.
get ready fo the next battle biatch
The Sun מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 25-04-08, 15:25   #5
TheGift
חבר פעיל

אני עדיין מעדיף בהרבה את הסקוואט הרגיל, אבל התרגיל הזה בהחלט מזיין את הרגליים. יש פחות עומס על הגב התחתון וכתוצאה מכך המשקלים יורדים.
TheGift מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 25-04-08, 17:18   #6
Ja Rule
חבר פעיל

יפה מאוד, אהבתי את המאמר.
תודה רבה ארבל.
Ja Rule מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 25-04-08, 18:17   #7
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

חבל שהוא לא הזכיר את החלק של הנשימה, אבל ח"ח אהבתי את המאמר