ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > אימונים

אימונים תוכניות אימונים, ביצוע תרגילים, שיטות אימונים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 03-06-08, 12:33   #1
amitbatito
חבר פעיל

ברירת מחדל מה הכוונה שאסור לנועל מרפקים

מה הכוונה שאסור לנעול את המרפקים בבנצ' פרס הכוונה שאסור ליישר אותם עד הסוף??
amitbatito מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 03-06-08, 12:44   #2
Logout
מה חברה שלך עושה איתך?!- חבר יהלום

כן :s
Logout מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 03-06-08, 12:44   #3
Bodybuilder
Banned

שלח הודעה דרך ICQ אל Bodybuilder

חובה לישר את המרפקים בבנצ', בדיוק כמו במילטרי פרס, ובweghlifting
אין אם זה שום בעיה.
Bodybuilder מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 03-06-08, 12:46   #4
The Sun
Banned

זה חרטאבונה, מי שלא מיישר את המרפקים לא עובד בטווח תנועה מלא - עובד חרא.
The Sun מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 03-06-08, 12:47   #5
Logout
מה חברה שלך עושה איתך?!- חבר יהלום

חח שיהיה ברור..אני עניתי על השאלה שהוא שאל
"האם אסור לנעול מרפקים= אסור לישר אותם עד הסוף"
לא היתכוונתי לקטע שאם אסור או לא לנעול מרפקים בבנץ... אני בעצמי נועל..
Logout מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 03-06-08, 16:16   #6
shikoLM
IsraelBody VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלshikoLM

כרגיל עוד "המלצה" בלי ביסוס מחקרי שעולה במיוחד בהקשר של בנצ' וסקוואט/תרגילי רגליים למינהם. מה שמגוחך הוא שדווקא בתנועות האלה יש חשיבות גדולה יותר לסגירה מלאה של המפרקים מעבר לחשיבות, המובנת מאליה יש לציין, לעבודה בטווח תנועה מלא.

shikoLM מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 03-06-08, 16:25   #7
Rm3
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי shikoLM
כרגיל עוד "המלצה" בלי ביסוס מחקרי שעולה במיוחד בהקשר של בנצ' וסקוואט/תרגילי רגליים למינהם. מה שמגוחך הוא שדווקא בתנועות האלה יש חשיבות גדולה יותר לסגירה מלאה של המפרקים מעבר לחשיבות, המובנת מאליה יש לציין, לעבודה בטווח תנועה מלא.
מה לגבי leg press?
Rm3 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 03-06-08, 16:32   #8
*DAVID*
חבר פעיל

כללי:: שחיף

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Rm3
מה לגבי leg press?
על בנצ' אני לא יודע אבל לגבי הלג פרס לפי מה שהבנתי אסור זה דופק את הברכיים?
תקנו אותי אם אני טועה כי אני לא בטוח בזה

BARCELONA
*DAVID* מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 03-06-08, 18:39   #9
Ja Rule
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי *david*
במשקל נמוך אני מאמין שזה זניח, אבל במשקל גדול אני חושב שעדיף שלא.

Powerlifting
Ja Rule מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 03-06-08, 18:42   #10
Biceps mAn
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי *DAVID*
אתה טועה

מה שאסור זה לטרוק את הברכיים בבת אחת
אין בעיה לנעול מרפקים או ברכיים בעבודה מבוקרת.
Biceps mAn מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 03-06-08, 19:22   #11
imported_NIR_B
חבר פעיל

כללי:: אני זה אני
עוסק ב:: גרבצן
חדר כושר: אנרגים

יענו שהזווית בן האמה ליד לא תרד מ 90 מעלות? זה נקרא לנעול מרפקים?
imported_NIR_B מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 03-06-08, 19:26   #12
shikoLM

הסמל האישי שלshikoLM

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Ja Rule
במשקל נמוך אני מאמין שזה זניח, אבל במשקל גדול אני חושב שעדיף שלא.
לא, אין בעיה גם בשמקלים כבדים.
ציטוט:
פורסם במקור על ידי Biceps mAn
מה שאסור זה לטרוק את הברכיים בבת אחת
אין בעיה לנעול מרפקים או ברכיים בעבודה מבוקרת.
באופן כללי מה שצריך לעשות.

ישן 03-06-08, 20:23   #13
YONI

הסמל האישי שלYONI

עוסק ב:: מדריך חדר כושר
חדר כושר: הולמס פלייס דיזנגוף

מה זה אין בעייה? כשאתה נועל אתה מעביר את כל העומס מהמייצבים האקטיביים שזה השרירים , אל המייצבים הפאסיביים שזה העצמות והרצועות והגידים ולמה זה תורם בדיוק? למנוחה שלך באמצע הסט בשביל שלא תיתן את כל הגירוי לשריר?
וזה עוד מעבר לסיכון לפציעה
YONI מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 03-06-08, 21:50   #14
*DAVID*
חבר פעיל

כללי:: שחיף

ציטוט:
פורסם במקור על ידי yoni
מה זה אין בעייה? כשאתה נועל אתה מעביר את כל העומס מהמייצבים האקטיביים שזה השרירים , אל המייצבים הפאסיביים שזה העצמות והרצועות והגידים ולמה זה תורם בדיוק? למנוחה שלך באמצע הסט בשביל שלא תיתן את כל הגירוי לשריר?
זה בערך מה שחשבתי
אילה שאומרים שזה לא מזיק אתה יכולים לבסס את זה?

BARCELONA
*DAVID* מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 03-06-08, 23:17   #15
shikoLM

הסמל האישי שלshikoLM

ציטוט:
פורסם במקור על ידי YONI
עצוב אבל כהרגלך אין לך מושג על מה אתה מדבר, בורות היא דבר נפלא הלא כן?
ציטוט:
פורסם במקור על ידי *DAVID*
זה בערך מה שחשבתי
אילה שאומרים שזה לא מזיק אתה יכולים לבסס את זה?
אני מציע גם לך לקרוא את זה.

במצב של סגירה מלאה של המפרקים (closed pack position) משטחי העצם של המפרק נמצאים במצב המתואם ביותר שלהם במהלך כל טווח התנועה במפרק, משמע העומס מתחלק על שטח גדול יותר לעומת שאר טווחי התנועה.
בהקשר הספציפי של סגירת הברכיים אני מציע לכם בחום ללמוד על הביומכניקה של הברך ובמיוחד על ההשפעה של הכוחות שפועלים על המפרקים השונים בברך (הטיביו-פימורלי והפטלו-פימורלי) במצבים שונים של כפיפה בברך.

בתרגילים כמו סקוואט/לג פרס וכו' דווקא החלק היחיד בטווח התנועה בברך של קיימים עומסי דחיסה כנגד הפטלה היא כאשר הברך סגורה לגמרי (מצב של פשיטה מלאה - לא פשיטת יתר - ורוטציה לטרלית קלה), בשאר המצבים של כפיפה כלשהי בברך דווקא בגלל הכוח שמפעילים "המייצבים האקטיביים שזה השרירים", בהקשר הזה הקוואדס, מה שמוביל לעומסי דחיסה גבוהים על הפטלה כנגד הפמור.

מה גם שדווקא המפרק הטיביו-פימורלי בנוי להתמודד עם עומסי דחיסה גבוהים בהרבה לעומת עומסי גזירה וזאת בגלל המבנה של המיניסקוסים שכמעט ומשלשת את שטח המגע של הפמור והטיביה. מה גם שבכל תנועה של כפיפה בברך (במקרה הזה נתייחס לשרשרת קינמטית סגורה) אותו עומס נופל על חלק קטן יותר מהמינסקוסים, בגלל תנועת ההחלקה והגלגול של הפמור קדימה ומעלה (בהתייחסות כמובן ל arthrokinematics של הברך) מה שמגדיל את הלחץ פר שטח, עם נוסיף לעניין את המומנט שקיים על הברך בכפיפה ולא קיים כאשר ההתנגדות יושבת מעל הציר (מצב של ברך סגורה) הכוח שפועל על הברך גדל ביחס למרחק בין ההתנגדות לציר בעת כפיפה, וכאן נכנס לעניין כוח גזירתי שמפעילים ההתנגדות (אפילו אם מדובר רק במרכז הכובד של הגוף עצמו) והקוואדס על ה ACL כאשר הקוואדס מושך את הטיביה למעלה וקדימה וההתנגדות מושכת את הפמור מעט אחורה ולמטה, מצב ששוב לא קיים כאשר הברך סגורה.

עד כאן מדוע אין סיבה לא לסגור ברכיים, התרומה המובנת מאליה של סגירת ברכיים היא היא בהקשר של טווח תנועה מלא, כמעט ולא קיימת העברה ביכולת פיתוח כוח בין טווח תנועה אחד לשני, הימנעות מעבודה בטווח תנועה מלא בכל המפרקים מעלה את הסיכון לפציעה באותו טווח לא מאומן.

מעבר לזה ב 20 מעלות האחרונות מכפיפה ועד לסגירה מלאה של הברכיים יש פעילות גדולה יותר של הוסטוס מידיאליס בהשוואה לשאר טווח התנועה בעקבות מנגנון הרוטציה של הברך באותו טווח תנועה (screw home mechanism) שמושפעת מהמבנה של משטח העצם המפרקי של הטיביה (משטח העצם של ה medial condyle ארוך יותר משל שכנו הלטרלי), החשיבות של אותה פעילות גדולה יותר היא דווקא בהקשר של הסיבים האלכסוניים של הוסטוס מידיאליס (VMO) שתפקידים הוא "למשוך" את הפטלה לכיוון המידאלי ולהתנגד לכוח הלטרלי שמפעיל הוסטוס לטראליס (בעל החתך רוחב הגדול ביותר מבין הראשים של הקוואדס) על הפטלה וכן למבנה המולד של מערכת השלד שיוצרת כיוון משיכה לטרלי מלכתחילה של הפטלה (q angle), חיזוק של אותם סיבים באותו טווח תנועה מוריד את הסיכוי להיווצרות תנועה לטרלית של הפטלה על גבי הפמור (patellar tracking).

אני יכול להמשיך גם בנוגע למפרק המרפק ולהוסיף סימוכין לגבי הדברים אבל חוששני שבמקרה שלך אני פשוט מבזבז את זמני.

ישן 03-06-08, 23:49   #16
Sugarzaza

שלח הודעה דרך ICQ אל Sugarzaza שלח הודעה דרך MSN אל Sugarzaza

שיקו, הדברים שציינת לא מגובים בסימוכין ולכן לא שוכנעתי.

סתם, סתם. תהיה בריא

Patience + Persistence = Progress. (Bill Starr, The Strongest Shall Survive)

Sugarzaza מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 04-06-08, 00:14   #17
alfi

הסמל האישי שלalfi

כללי:: אני? אלפי

ציטוט:
עצוב אבל כהרגלך אין לך מושג על מה אתה מדבר, בורות היא דבר נפלא הלא כן?
אני מציע גם לך לקרוא את זה.

במצב של סגירה מלאה של המפרקים (closed pack position) משטחי העצם של המפרק נמצאים במצב המתואם ביותר שלהם במהלך כל טווח התנועה במפרק, משמע העומס מתחלק על שטח גדול יותר לעומת שאר טווחי התנועה.
בהקשר הספציפי של סגירת הברכיים אני מציע לכם בחום ללמוד על הביומכניקה של הברך ובמיוחד על ההשפעה של הכוחות שפועלים על המפרקים השונים בברך (הטיביו-פימורלי והפטלו-פימורלי) במצבים שונים של כפיפה בברך.

בתרגילים כמו סקוואט/לג פרס וכו' דווקא החלק היחיד בטווח התנועה בברך של קיימים עומסי דחיסה כנגד הפטלה היא כאשר הברך סגורה לגמרי (מצב של פשיטה מלאה - לא פשיטת יתר - ורוטציה לטרלית קלה), בשאר המצבים של כפיפה כלשהי בברך דווקא בגלל הכוח שמפעילים "המייצבים האקטיביים שזה השרירים", בהקשר הזה הקוואדס, מה שמוביל לעומסי דחיסה גבוהים על הפטלה כנגד הפמור.

מה גם שדווקא המפרק הטיביו-פימורלי בנוי להתמודד עם עומסי דחיסה גבוהים בהרבה לעומת עומסי גזירה וזאת בגלל המבנה של המיניסקוסים שכמעט ומשלשת את שטח המגע של הפמור והטיביה. מה גם שבכל תנועה של כפיפה בברך (במקרה הזה נתייחס לשרשרת קינמטית סגורה) אותו עומס נופל על חלק קטן יותר מהמינסקוסים, בגלל תנועת ההחלקה והגלגול של הפמור קדימה ומעלה (בהתייחסות כמובן ל arthrokinematics של הברך) מה שמגדיל את הלחץ פר שטח, עם נוסיף לעניין את המומנט שקיים על הברך בכפיפה ולא קיים כאשר ההתנגדות יושבת מעל הציר (מצב של ברך סגורה) הכוח שפועל על הברך גדל ביחס למרחק בין ההתנגדות לציר בעת כפיפה, וכאן נכנס לעניין כוח גזירתי שמפעילים ההתנגדות (אפילו אם מדובר רק במרכז הכובד של הגוף עצמו) והקוואדס על ה ACL כאשר הקוואדס מושך את הטיביה למעלה וקדימה וההתנגדות מושכת את הפמור מעט אחורה ולמטה, מצב ששוב לא קיים כאשר הברך סגורה.

עד כאן מדוע אין סיבה לא לסגור ברכיים, התרומה המובנת מאליה של סגירת ברכיים היא היא בהקשר של טווח תנועה מלא, כמעט ולא קיימת העברה ביכולת פיתוח כוח בין טווח תנועה אחד לשני, הימנעות מעבודה בטווח תנועה מלא בכל המפרקים מעלה את הסיכון לפציעה באותו טווח לא מאומן.

מעבר לזה ב 20 מעלות האחרונות מכפיפה ועד לסגירה מלאה של הברכיים יש פעילות גדולה יותר של הוסטוס מידיאליס בהשוואה לשאר טווח התנועה בעקבות מנגנון הרוטציה של הברך באותו טווח תנועה (screw home mechanism) שמושפעת מהמבנה של משטח העצם המפרקי של הטיביה (משטח העצם של ה medial condyle ארוך יותר משל שכנו הלטרלי), החשיבות של אותה פעילות גדולה יותר היא דווקא בהקשר של הסיבים האלכסוניים של הוסטוס מידיאליס (VMO) שתפקידים הוא "למשוך" את הפטלה לכיוון המידאלי ולהתנגד לכוח הלטרלי שמפעיל הוסטוס לטראליס (בעל החתך רוחב הגדול ביותר מבין הראשים של הקוואדס) על הפטלה וכן למבנה המולד של מערכת השלד שיוצרת כיוון משיכה לטרלי מלכתחילה של הפטלה (q angle), חיזוק של אותם סיבים באותו טווח תנועה מוריד את הסיכוי להיווצרות תנועה לטרלית של הפטלה על גבי הפמור (patellar tracking).

אני יכול להמשיך גם בנוגע למפרק המרפק ולהוסיף סימוכין לגבי הדברים אבל חוששני שבמקרה שלך אני פשוט מבזבז את זמני.
המונחים וההגדרות אני מכיר,הניסוח עשה אותי דיסלקט
alfi מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 04-06-08, 00:18   #18
shikoLM

הסמל האישי שלshikoLM

ציטוט:
פורסם במקור על ידי alfi
המונחים וההגדרות אני מכיר,הניסוח עשה אותי דיסלקט
ההודעה נכתבה קצת במהירות אם יש פסקה או משפט ספציפי שאתה רוצה שאני יבהיר רק תבקש.

ישן 04-06-08, 00:41   #19
- Idan -
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

הסמל האישי של- Idan -

שלח הודעה דרך Yahoo אל - Idan -

ציטוט:
למה הכוונה במשפט המודגש? לואסטוס מדיאליס יש כמה כיווני סיבים?

חידשת לי בעניין הזה, תודה. מזל שאני עושה את הקורס עכשיו, אחרת לא הייתי מבין הרבה.

אגב בקשר לעניין הראשון שהתייחסת אליו, אני לא נוגד את מה שאמרת, אבל נראה לי שהעניין הזה של כוחות הדחיסה במפרק הטיביו-פמורלי בפשיטה מלאה לעומת פשיטה לא מלאה, גם ככה לא רלוונטי מאחר ובכל מקרה אתה עובר את הנקודה בה קיימת פשיטה לא מלאה. זה כמו העניין עם הסקוואט המלא לעומת סקוואט מקביל, עם הטענה שבסקוואט מקביל מומנט ההתנגדות על הברך הוא הגדול ביותר ולכן הוא דווקא הפוטנציאלי יותר לפציעה (כביכול), אבל בסקוואט מלא גם ככה עוברים את הנקודה הזאת אז זה לא משנה.
- Idan - מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 04-06-08, 01:07   #20
shikoLM

הסמל האישי שלshikoLM

בקשר לוסטוס מידיאליס בחלק גדול מהספרות קיימת לגבי כיוון הסיבים שלו חלוקה לשניים, כיוון סיבים אחד שרץ בצורה יותר אנכית לפמור (vastus medialis longus) וכיוון סיבים שני (vastus medialis obliquus) שמתחבר לפטלה בכיוון אלכסוני יותר ומפעיל בעת כיווץ כוח שמושך את הפטלה לחלק המידיאלי של הברך.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי - Idan -
אגב בקשר לעניין הראשון שהתייחסת אליו, אני לא נוגד את מה שאמרת, אבל נראה לי שהעניין הזה של כוחות הדחיסה במפרק הטיביו-פמורלי בפשיטה מלאה לעומת פשיטה לא מלאה, גם ככה לא רלוונטי מאחר ובכל מקרה אתה עובר את הנקודה בה קיימת פשיטה לא מלאה. זה כמו העניין עם הסקוואט המלא לעומת סקוואט מקביל, עם הטענה שבסקוואט מקביל מומנט ההתנגדות על הברך הוא הגדול ביותר ולכן הוא דווקא הפוטנציאלי יותר לפציעה (כביכול), אבל בסקוואט מלא גם ככה עוברים את הנקודה הזאת אז זה לא משנה.
ההשוואה בין טווחי התנועה והעומסים שקיימים בהם כנגד הטענה שאין בכלל להגיע לטווח תנועה אחד נועדה להבהיר עד כמה שהמצב הוא כמעט והפוך.

תגובה