ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > פיתוח גוף-כללי

פיתוח גוף-כללי בפורום זה יהיו שיחות בנושא פיתוח גוף שאינם נכללים בפורומים האחרים

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 10-01-08, 02:21   #1
psps
חבר מתחיל

ברירת מחדל יש אלוהים?

גדלתי בבית מסורתי עם רקע דתי ומגיל קטן הייתה לי אמונה מסויימת אך תמיד הטלתי ספק בקיומו של הבורא
בחודש האחרון בגלל הבגרות בתנ"ך אני לומד יחסית הרבה וככל שאני לומד ככה מתגלים יותר פקשושים בתנ"ך- אולי אלה אנשים שרשמו את התורה ולא אלוהים
מעצבן אותי שהדתיים כולל קרובי משפחה שלי מסויימים יחשיבו אותי לכופר ויסתכלו עלי בצורה מאוד שלילית אם אני יטיל צל של ספק בקיום האל- אולי הם פוחדים מהאמת שנמצאת עמוק בליבם שאין אלוהים
עוד דבר שמעצבן שתמיד הדתיים נותנים איזה שיעור תורה ומנסים בכוח להוכיח את קיומו של האל- אם אני השופט לגבי הימצאות האל ואותו רב הוא הסנגור של הדת .. חסר נראה לי קטגור - מישהו שכלל לא מאמין באל ובעל ידע מסויים שאולי יתנגד לדברי הרב וכך יחזק או יחליש את דבריו

אולי בעצם אנחנו המצאנו את אלוהים ולא הוא אותנו - אולי אלוהים זה רק המצאה של בני אדם לגבי הפחד מן המוות
psps מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 10-01-08, 02:33   #2
SiX PACK
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

הסמל האישי שלSiX PACK

טוב אחי

Facebook
SiX PACK מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 10-01-08, 02:38   #3
psps
חבר מתחיל

ברירת מחדל six pac

יחתיכת בן זונה מה אתה חש לי כלי לא מתאים לך הפוסט אז אתה יכול לצאת ועל הדרך דפוק את עמצך
psps מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 10-01-08, 02:57   #4
SmaMMiT
חבר פעיל

אחי שבוע שעבר הייתי בהרצאה של אמנון יצחק מה אני יגיד לך
אחרי שאתה שומע במשך שעתיים וחצי כזה רב מצחיק וחכם כל הספקות שלך יעלמו
SmaMMiT מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 10-01-08, 03:32   #5
asaf900
חבר פעיל

אני באופן אישי מאמין שיש אלוהים אבל בוא נודה באמת שבאמת יש הרבה דברים שהוכנסו לתורה שלא אלוהים אמר אותם אלא הרבנים
asaf900 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 10-01-08, 08:01   #6
Meir787
חבר פעיל

הסמל האישי שלMeir787

כביכול "חז"ל" כתבו את התורה, ולא אלוהים. אני לא יודע למה מייחסים אותם לחז"ל ומאיפה הידע הזה בכלל, יכול להיות שאיזה שיכור כתב את התורה באיזה מערה נטושה, לך תדע...
אגב, יש משפט מאוד נחמד שאומר "כוחה של הדת הוא בדיכוי הידע", למרות שהוא מתייחס יותר לכנסיה, הוא תקף גם כאן.
ישן 10-01-08, 08:23   #7
פינגווין
אזהרה אחרונה-קללות ושפה לא נאותה

הסמל האישי שלפינגווין

אני מציע לך ללכת לרב ולשוחח איתו, ותסיק מזה מסקנות בעצמך.
אין מה לפתוח פוסט כזה בפורום שחצי ממנו לא מאמינים

משוחרר!

Manchester United
Manchester United
ManchesterUnited
Manchester United
Manchester United

פינגווין מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 10-01-08, 08:34   #8
Meir787
חבר פעיל

הסמל האישי שלMeir787

אה כן, יופי שאתה נותן לו מקור אובייקטיבי...
ישן 10-01-08, 08:38   #9
Dino Psaras
Banned

כללי:: יו הפנר מה זה מי אני
עוסק ב:: חייל בקרוב

ציטוט:
פורסם במקור על ידי פינגווין
אני מציע לך ללכת לרב ולשוחח איתו, ותסיק מזה מסקנות בעצמך.
אין מה לפתוח פוסט כזה בפורום שחצי ממנו לא מאמינים
אין יותר מדי מה להתערבב בנושא הזה. מדובר באמונה, משמע אנשים שמאמינים. כשיש אמונה, אין הוכחה לאמונה (הגיון בריא ופשוט). מפני שברגע שיש הוכחה, כבר לא מדובר באמונה יותר. והוכחה לקיומו של אלוהים- אין.
Dino Psaras מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 10-01-08, 08:53   #10
פינגווין

הסמל האישי שלפינגווין

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Dino Psaras
אין יותר מדי מה להתערבב בנושא הזה. מדובר באמונה, משמע אנשים שמאמינים. כשיש אמונה, אין הוכחה לאמונה (הגיון בריא ופשוט). מפני שברגע שיש הוכחה, כבר לא מדובר באמונה יותר. והוכחה לקיומו של אלוהים- אין.
אין גם הוכחה שאין ה', כל עוד אין הוכחה שאין אז...?
אני גם מאמין לא דתי לא הולך לבית כנסת כל בוקר ,ואני מצטער על זה שאני לא מצליח ללכת לבית כנסת
בכל מקרה אם הוא ידבר עם רב ישוחח איתו קצת ישאל שאלות שמעניינות אותו אני חושב שהוא יוכל לעשות תבחירה
להאמין או לא

משוחרר!

Manchester United
Manchester United
ManchesterUnited
Manchester United
Manchester United

ישן 10-01-08, 08:55   #11
פינגווין

הסמל האישי שלפינגווין

וחוץ מזה אני רוצה לראות איזה מדען בן זונה יקח חלקים של אדם ויגרום לו לחיות אתזה אני רוצה לראות
ולא שיבוט שמכניסית לכוס של בחורה אחרת, זה לא נקרא להחיות אדם

אני רוצה לראות שמדען לוקח חלקים של אדם אחר מחבר אותם וגורם לו לחשוב בעצמו לחיות והכל.

משוחרר!

Manchester United
Manchester United
ManchesterUnited
Manchester United
Manchester United

ישן 10-01-08, 09:00   #12
P-a-n-1-c
Banned

עוסק ב:: חייל בסדיר, מילואימניק בטיב טעם.

ציטוט:
וחוץ מזה אני רוצה לראות איזה מדען בן :):):):) יקח חלקים של אדם ויגרום לו לחיות אתזה אני רוצה לראות

אני רוצה לראות שמדען לוקח חלקים של אדם אחר מחבר אותם וגורם לו לחשוב בעצמו לחיות והכל.
אוקיי ונגיד שזה לא אפשרי..
אתה מכיר דרך שזה אפשרי?
P-a-n-1-c מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 10-01-08, 09:04   #13
Dino Psaras
Banned

כללי:: יו הפנר מה זה מי אני
עוסק ב:: חייל בקרוב

ציטוט:
אני גם מאמין לא דתי לא הולך לבית כנסת כל בוקר ,ואני מצטער על זה שאני לא מצליח ללכת לבית כנסת
בכל מקרה אם הוא ידבר עם רב ישוחח איתו קצת ישאל שאלות שמעניינות אותו אני חושב שהוא יוכל לעשות תבחירה
להאמין או לא
שאדם בא וטוען משהו מסויים, חובת ההוכחה חלה עליו. ברגע שאין בידיו של אדם הוכחה לדבריו, יצחקו עליו ויגידו לו שילך לחפש את החברים שלו. ככה זה בכל דבר שתרצה. מדע, משפטים וכו'.

ברגע שמדען מגלה משהו חדש, חובת ההוכחה חלה עליו. כשאין לו הוכחה, הגילוי שלו שווה לתחת. כששופטים אדם, הכל נקבע על ידי ראיות. חובת ההוכחה חלה על הטוען.
Dino Psaras מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 10-01-08, 09:15   #14
Mad_dog
חבר פעיל

הסמל האישי שלMad_dog

עוסק ב:: Yovel Gym
שלח הודעה דרך MSN אל Mad_dog

יש אלוהים אין אלוהים מה זה משנה .. הזמן שלך מוגבל בחיים אל תבזבז אותו על לימודים של תורה לחפש אם יש אלוהים

Running is for Girls
New Status
Hight: 1.76
10/10/08--->21/2/09
Wight :67Kg->73Kg
Arm :37-->39.5
Mad_dog מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 10-01-08, 09:30   #15
Night_Wolf
Banned

שלח הודעה דרך ICQ אל Night_Wolf

כל המאמינים ביחד....

הקדוש ברוך הוא אנחנו אוהבים אותך!!!

אחי אתה רוצה תאמין אתה לא מרגיש מחובר לדת אל תאמין..אני אישית חילוני אבל סבא שלי דתי ואמא שלי שומרת מסורת חזק אז אני מכבד ומתחבר לדת
לא משנה במה אתה מאמין אין בושה בלהתחבר למסורת שלך ולמי שאתה ליהדות.
Night_Wolf מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 10-01-08, 09:47   #16
Arsan
חבר פעיל

יש הבדל בין מסורת משפחתית ומנהגים לבין אמונה בדת , רוב עם ישראל גם כזה שמשחק אותה הולך עם כיפה עושה את זה כמסורת ולא כחיבור עם הדת (כנ"ל מעשה של חגים , צומות , הליכה לבית הכנסת וכו' וכו').
אולי יש ואולי אין אלוהים , השאלה הנשאלת ביותר היא איך העולם והאדם בעצם נוצר , טענה של אבלוציה לא יכולה כל כך להיות הגיונית כי בעצם ממה האבלוציה התחילה ואיפה סוף העולם המדובר אם בכלל? , חוקרים רבים טוענים שהמוח האנושי לא מסוגל להבין דברים כאלה , אבל גם את האמירה הזו קשה להבין, הסוגייה הזו לדעתי לא תיפתר בחיים האנושיים אלא רק בעולם הבא (אם בכלל יש כזה).
מה שכן יש המון עדויות של אנשים שהיו כבר מעבר לחיים וחזרו איכשהוא לתחייה וסיפרו סיפורים כאלה ואחרים שלחלקם יש עדויות תואמות ויש כמה מאות כאלה בעולם , סה"כ זה לא משנה תאמין או לא מה שכן כפייה דתית לא פחות גרועה משילטון הנאצים בזמנו ואני ממש לא מתבייש להשוות את זה.
Arsan מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 10-01-08, 09:55   #17
jonathan
מנהל מקצועי

ציטוט:
להאמין או לא
למה להוכיח שאין אלוהים?
אם מישהו בא אליך ואמר לך שיש לו כוחות שהוא יכול לחזור אחורה בזמן אז למה שאתה תוכיח שאין לו? שהוא יוכיח שיש לו!
jonathan מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 10-01-08, 10:08   #18
m0she
מנהל מחלקת התזונה

כללי:: משה גלעדי
עוסק ב:: סטודנט לרפואה

ציטוט:
וחוץ מזה אני רוצה לראות איזה מדען בן :):):):) יקח חלקים של אדם ויגרום לו לחיות אתזה אני רוצה לראות

אם היית מבין משהו בביולוגיה היית מבין מהי הבעיה.. הביטוי הממשי והאמיתי לקיומם של החיים הוא לא "רוח החיים" אלא תכונות אחרות כמו הפרדת מטענים על ממברנות של תאים למשל, שזה משהו שאי אפשר לעשות כשמחברים איברים. חוץ מזה, אם מדען לא יכול לעשות משהו זה לא אומר כלום בנוגע לאלוהים - זה רק אומר שזה בלתי אפשרי או שזה עדיין בלתי אפשרי כי לא מצאו את הטכנולוגיה.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Arsan
אולי יש ואולי אין אלוהים , השאלה הנשאלת ביותר היא איך העולם והאדם בעצם נוצר , טענה של אבלוציה לא יכולה כל כך להיות הגיונית כי בעצם ממה האבלוציה התחילה ואיפה סוף העולם המדובר אם בכלל? , חוקרים רבים טוענים שהמוח האנושי לא מסוגל להבין דברים כאלה , אבל גם את האמירה הזו קשה להבין, הסוגייה הזו לדעתי לא תיפתר בחיים האנושיים אלא רק בעולם הבא (אם בכלל יש כזה).
מה שכן יש המון עדויות של אנשים שהיו כבר מעבר לחיים וחזרו איכשהוא לתחייה וסיפרו סיפורים כאלה ואחרים שלחלקם יש עדויות תואמות ויש כמה מאות כאלה בעולם , סה"כ זה לא משנה תאמין או לא מה שכן כפייה דתית לא פחות גרועה משילטון הנאצים בזמנו ואני ממש לא מתבייש להשוות את זה.
ארסן, קודם כל - לך תלמד מה זה אבולוציה. זאת אחת התאוריות שהכי הרבה אנשים חושבים שהם מבינים אותה. אם אתה רוצה לדעת ממה האבולוציה התחילה, תחפש חומר על הביצה הקדמונית למשל. אני רק רוצה להבהיר שהשאלה הזו היא לא שאלה באבולוציה אלא באביוגנזה. לפי האבולוציה אין נקודת סוף. אף חוקר לא אמר שאי אפשר להבין את זה.

ברור שהעדויות של האנשים האלה תואמות, לכולם יש מח דומה. החוויות האלה נגרמות מנזק נוירולוגי ובין היתר גם מקונספטים תרבותיים שמושרשים בנו בחיינו [ההליכה אל האור שכולנו שמענו עליה]. זאת לא הוכחה לשום דבר חוץ מזה שאנחנו מדברים על מוחות פגועים במיוחד.

אני לא אביע את דעתי באופן כללי בפוסט, אבל תשתדלו לדייק במה שאתם אומרים.

MosheG@israelbody.org
m0she מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 10-01-08, 10:22   #19
Bodybuilder
Banned

שלח הודעה דרך ICQ אל Bodybuilder

יש אלוהים ואני מאמין
דרך אגב עוד פוסט חפירות,אבל לא נורא.

ומי שלא מאמין הוא בן אדם שלא רוצה לקבל עובדות,איך אתם עוד לא הבנתם את העובדה שכדור הארץ לא יכל סתם לצוץ,כדי ליצור Y צריך לקחת X להוסיף לו A ואז תקבלו Y (זה סתם דוגמא),התוצאה הסופית !
אבל כשאין חומרים,כשאין ממה לצור,אז חוק האבולוציה בכלל לא קשור !
Bodybuilder מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 10-01-08, 10:33   #20
m0she
מנהל מחלקת התזונה

כללי:: משה גלעדי
עוסק ב:: סטודנט לרפואה

אבולוציה היא עובדה והיא מתייחסת לשינויים שחלים במה שקיים. האבולוציה מעולם לא עסקה בשאלה האם נוצר יש מאין או במוצא החיים - השאלות האלה שייכות לפיזיקאים ולאנשים שעוסקים באביוגנזה.

MosheG@israelbody.org
m0she מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה