ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > פיתוח גוף-כללי

פיתוח גוף-כללי בפורום זה יהיו שיחות בנושא פיתוח גוף שאינם נכללים בפורומים האחרים

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 21-01-08, 01:21   #381
הזברה
IsraelBody VIP - חבר יהלום

ציטוט:
פורסם במקור על ידי GEVER
א. בריאת העולם
בריאת העולם נעשתה לעובדה מדעית מוגמרת. העמדה המדעית הנוכחית אודות הבריאה סוכמה על-ידי פרופ' פ. א. מ. דירק, חתן פרס נובל, מאוניברסיטת קמברידג': "התפתחות הרדיו-אסטרונומיה תוך השנים האחרונות הרחיבה מאוד את ידיעתנו על החלקים הרחוקים של היקום. כתוצאה מכך, התחלה פתאומית של היקום מקובלת על הכל. היום, באמצעות מדידות מתאימות, יכול כל מדען לאשר בצורה ברורה ומשכנעת שאכן אירעה הבריאה.

מאלף לצטט כמה מראשי הקוסמולוגים בעולם. פרופ' סטיפן הוקינג מאוניברסיטת קימברידג', כותב: "רגע הבריאה עצמו נמצא מחוץ לתחום חוקי הפיסיקה הידועים כיום". פרופ' אלן גות, ממכון הטכנולוגיה של מסצ'וסטס, ופרופ' פאול שטיינהרדט, מאוניברסיטת פנסילבניה, כותבים: "רגע הבריאה נשאר ללא הסבר". פרופ' פ. א. מ. דירק, חתן פרס נובל, מאוניברסיטת קימברידג', כותב: "נראה ברור שהיה זמן מסוים של בריאה". שני ספרים מדעיים על קוסמולוגיה שיצאו לאור לאחרונה נושאים את הכותרות הבאות: הבריאה מאת פרופ' פיטר אטקינס מאוניברסיטת אוקספורד והיד השמאלית של הבריאה מאת פרופ' יוסף סילק מאוניברסיטת קליפורניה. ולבסוף, מאמר מדעי שנתפרסם לאחרונה באחד מכתבי העת הבינלאומיים החשובים בפיסיקה, נושא את הכותרת: "בריאת העולם מאין".

ברור מציטוטים אלה שהמונח 'בריאה' (creation) יצא מאוצר המלים המיוחד לפרשני התורה ונכנס ללקסיקון המדעי. ואכן, כיום, הבריאה נוטלת חלק מרכזי בכל דיון מדעי בקוסמולוגיה.

נחזור עכשיו לשאלת המפתח - מה גרם להופעתו הפתאומית של כדור-האש הקדום שבישר את בריאת העולם? לפי התבטאות כמה מהקוסמולוגים המובילים, נושא בריאת העולם הוא "מחוץ לתחום חוקי הפיסיקה" ו"נשאר ללא הסבר". בניגוד למדען, ליהודי המאמין אכן יש הסבר לבריאת העולם, הסבר הכתוב בעצם הפסוק הראשון שבתורה: "בראשית ברא אלוקים...".
בראשית ברא אללה, בראשית ברא בודהה, או שבעצם היתה זאת מפלצת ירוקה ומגודלת שהעולם יצא לה בתוך נזלת ירוקה מהאף. זה שמשהו נוצר יש מאין ,לא אומר שהאל שלך, או שבכלל כל אל או כל דבר ,היה אחראי במובן מסויים לבריאה הזאת . תאמין לי שהכנסייה אומרת אותו הדבר כמו היהודים.
.
אגב, לפי מכניקת הקוואנטים, חלקיקים נוצרים מכלום ונעלמים בכל רגע בזמן, בלי צורך בהתערבות אלוהית וזאת גם תאוריה לא דטרמיניסטית , כלומר, זוהי תורה שדברים קורים בה בלי סיבה קודמת, כל הזמן ואי אפשר לחזות בה במדויק, מה הולך לקרות בעתיד לחלקיק מסויים או לצבר אטומים ובכל זאת ,היא עדיין מצייתת לחוקים מתימטיים סטטיסטיים בצורה מושלמת. כלומר, למרות שדברים מתרחשים בה בלי סיבה נראית לעין ולמרות שדברים כביכול נוצרים בה מהלא כלום, בכל זאת ,אפשר לכמת את התופעות הללו ולהסביר אותן דרך חוקים מתימטיים פיסיקליים. זה לא כאילו בריאה של משהו מהלא כלום, היא דבר שהפיסיקה לא מסוגלת בדיוק להתמודד איתו ומחייבת תמיד התערבות בורא.

ציטוט:
ב. האור
הקוסמולוגיה הוכיחה כי הופעתו הפתאומית הבלתי-מוסברת של כדור-האש הקדום היא היא בריאת העולם. לכן, אפשר לזהות את הביטוי המקראי "יהי אור" עם בריאת כדור-האש הקדום - המפץ הגדול - ראשית בריאת העולם. החומר והאנרגיה הקיימים כיום בכל היקום כולו נוצרו ישירות מ"אור" זה. יש להדגיש שלא היו שתי בריאות נפרדות ללא קשר שתוארו ביום הראשון - היקום והאור - אלא אחת בלבד.
חבל שהיום פחות או יותר כולם מתחילים לחשוב ,שבשביל להסביר את איך שהיקום נראה, המפץ הגדול היה צריך להתחיל בכמה מקומות שונים ביקום (ועל כן מקומות שונים בזמן) ולא רק באחד.
אה ולא היה רק אור בהתחלה היה גם חומר .

ציטוט:
ג. הבדלת האור מהחושך
תיאוריית המפץ הגדול מסבירה שמתחילה היה היקום מורכב מ'תערובת' של פלאסמה והאור של כדור-האש הקדום. באותו זמן, נראה היקום חשוך בגלל הפלאסמה. הטרנספורמציה הפתאומית של הפלאסמה לאטומים זמן קצר אחרי הבריאה גרמה לקרינה האלקטרומגנטית ('אור') של כדור-האש הקדום 'להיבדל' מן היקום החשוך ולזרוח בחופשיות ולמלא את כל היקום.

אפשר להבין את הפסוק "ויבדל אלוקים בין האור ובין החושך" כמציין את היבדלות האור מהתערובת החשוכה של כדור-האש והפלאסמה. האור המיוחד הזה הוא האור אשר נתגלה כעבור 15 מיליארדי שנים על-ידי פנזיאס ווילסון וזיכה אותם בפרס נובל.
הקרינה הקוסמית? היא נמצאת בכל מקום . בהתחלה היה גוש חומר צפוף ואטום שבשלב מסויים התרחב מספיק כדי שפוטונים יוכלו לעבור בו, לפי הפרוש הזה אף פעם לא היה חושך עדיין וגם קרינה שבני האדם לא מסוגלים לראות צריכה להקרא אור.

ציטוט:
ד. תוהו ובוהו
מאז שנת 1980, אירעו בתיאוריית המפץ הגדול מספר התפתחויות חשובות שאפשר לתארן תחת הכותרת הכללית 'היקום המתנפח' שהוצעה ע"י גות ושטיינהרדט. מאמר שנתפרסם לאחרונה (1984)" המסכם ממצאים חדשים אלה, אומר בין היתר: "היקום החל במצב של תוהו ובוהו chaos)). ספר על קוסמולוגיה שיצא לאור לאחרונה (1983) דן באריכות בתופעה של "התוהו-ובוהו הקדום". (chaos primordial) ובהשלכותיה הקוסמולוגיות החשובות. דיון זה מופיע בסעיף שכותרתו Chaos Primeval, שהוא חלק מהפרק הנושא את השם to Chaos From Cosmos. הסברת טבעו וחשיבותו של תוהו זה חורגת מן התחום שנקבע למאמר זה, אך יש להדגיש כי תפקידו של התוהו בהתפתחות היקום הקדום נעשה לנושא מחקר חשוב בקוסמולוגיה. הדבר נוגע במישרין לדיוננו, בגלל קביעתה של התורה שהיקום התחיל במצב של "תוהו ובוהו".
ורוח אלוהים מרחפת על פני המיים? למה להתעלם במופגן מהחצי השני של הפסוק? בראשית האל ברא את השמיים והארץ? איך זה מוסבר? הוא התרכז בחלק קטן מאוד מהפסוק.
לא כלכך מכיר את התאוריה הזאת ,לא עסקתי בזה בקורס שעשיתי על הפילוסופיה של הפיסיקה, אבל אם בכאוס (לא קוונטי, כמו שמתייחסים אליו בימנו) מדובר, אז זה התקיים גם אחרי שהיקום ניהיה שקוף לקרינה וזה לא מתיישר עם הסעיף הקודם ועם התנ"ך.

ציטוט:
ה. בריאה תוך יום יחיד
האמונה הנפוצה - שמשום שהתפתחויות קוסמולוגיות קורות באיטיות קיצונית בזמן הנוכחי, היה הדבר תמיד כך - היא חסרת כל בסיס מדעי. זו היתה בדיוק הפילוסופיה שביסוד התיאוריות הקוסמולוגיות הקודמות, שאי-נכונותן הוכחה עתה. בניגוד להשקפה זו, גורסת תיאוריית המפץ הגדול כי סדרה ארוכה של התפתחויות קוסמולוגיות דרמטיות אירעה בתוך פרק זמן קצר ביותר בתחילת קיומו של היקום. נקודה זו הודגשה ביתר שאת בכותרת שבחר פרופ' ויינברג לספרו על קוסמולוגיה מודרנית:

Minutes The First ("שלוש הדקות הראשונות"). לפרופ' ויינברג נדרשו 151 עמודים כדי לתאר את הסדרה הארוכה של התפתחויות קוסמולוגיות נכבדות שהתרחשו ביקומנו במשך שלוש דקות בלבד.
דמגוגיה במיטבה, אין לי כוח לבדוק ,אבל עד שהכוכב הראשון הופיע, עברו מליוני אם לא מיליארדי שנים. הזמן היה אותו זמן, אולי התהליכים שבנו את הפרוטונים והניוטרונים הראשונים, לקחו 3 דקות , אבל כוכבים לא גדלו הרבה יותר מהר מהיום וגם אם כן,בגלל שהכוכבים היו גדולים יותר, מדובר עדיין על סדרי גודל של מליוני שנים, בהשוואה למיליארדים .
, בין זה לבין יצירה של אטומים, של כוכבים ,של יסודות כבדים במיזוג גרעיני ובסופרנובות, של כוכבי לכת וכוכבים נוספים, מהשאריות של הסופרנובות, של בע"ח ומין אנושי על אחד מכוכבי הלכת, וכל זה בפרק זמן של שבוע, אין ולו מאום.
ישן 21-01-08, 09:20   #382
GEVER
חבר פעיל

באותה תקופה משמעות הזמן לא הייתה בדיוק כמו עכשיו, יום באותה תקופה יכל לקחת מליוני שנים מכיוון שהגדרת הזמן באותה תקופה הייתה שונה מאשר בימיינו אנו.
GEVER מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 21-01-08, 19:39   #383
GEVER
חבר פעיל

בעצם לא בטוח חחח
ישן 21-01-08, 19:43   #384
jonathan
מנהל מקצועי

נגיד שאתה צודק..למה שמישהו ישנה את הגדרת הזמן?
וגם אם ככה,אז זה אומר שלא בטוח שבריאת העולם הייתה לפני 5500+ שנה
jonathan מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 21-01-08, 20:34   #385
GEVER
חבר פעיל

למה שמישהו ישנה את הגדרת הזמן? כי ככה בני אדם קבעו שיום זה 24 שעות, אבל לך תידע לפני בריאת העולם כמה היה נמשך יום או שנה למשל.
ישן 21-01-08, 21:13   #386
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Kachok
משה אני עדיין מתפלא על הסבלנות שאתה מצליח להפגין לאורך כל הפוסט
1+
סינטרקס
סיינטרקס
Bullet מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 21-01-08, 21:21   #387
ROTEM_KARES
חבר פעיל

ברירת מחדל תשובה ...

כאדם דתי שגם עבר תמסבר הזה שלחפש אחר אלוקים...

א' כל השאלה שלך בעצם זה דבר שהוא בסיס האמונה אין דבר שיכול לומר חד משמעי הדת היהדית וה' חיים קיים לכן קוראים לזה אמונה.... ולא דבר אחר.. דבר נוסף אם הכל היה ברור וידוע אז זה לא היה מבחן ונסיון בעולם הזה זה היה ברור שכולם היו חוזרים בתשובה וצדיקים גמורים ולכן זה לא דבר מובן כל כך ככה שיהיה תספק ותמבחן הזה...

ב' דבר נוסף אני ישמחעם תראה לי תדברים שאתה קורא להם פיקשושים בתנ"ך

ג' כמו שאמרתי ב א' אין דבר שבאמת יכול להוכיח את זה אבל יש דבר שהם רק מחזקות תאמונה כמו שלאחר 2000 שנה עם שהיה מפוזר חזר לארצו וכל זה אדם לפני 2500 שנה חזה את הגלות ואת החזרה זה דבר ששום פלוסוף לא הצליח להסביר וכל הניסיים שקרו במלחמות איך 200 מליון ערבים נגד 6 מליון ועדיין אנחנו חיים פה..
ואם תילמד יותר לעומק תיראה שהמון המון נבאות מתגשמות כמו שעם ישראל ישלוט בארץ ישראל אבל שילטון לא דתית ושצעירים ילבינו פני זקנים מה שלפני 50 שנה היה קורה הילד היה מקבל מכות...
בכל מיקרה יש עוד הרבה הסברים באתר הזה

http://www.hidabroot.org/Site/index.asp

יום טוב
ROTEM_KARES מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 21-01-08, 21:58   #388
jonathan
מנהל מקצועי

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ROTEM_KARES
כאדם דתי שגם עבר תמסבר הזה שלחפש אחר אלוקים...

א' כל השאלה שלך בעצם זה דבר שהוא בסיס האמונה אין דבר שיכול לומר חד משמעי הדת היהדית וה' חיים קיים לכן קוראים לזה אמונה.... ולא דבר אחר.. דבר נוסף אם הכל היה ברור וידוע אז זה לא היה מבחן ונסיון בעולם הזה זה היה ברור שכולם היו חוזרים בתשובה וצדיקים גמורים ולכן זה לא דבר מובן כל כך ככה שיהיה תספק ותמבחן הזה...

ב' דבר נוסף אני ישמחעם תראה לי תדברים שאתה קורא להם פיקשושים בתנ"ך

ג' כמו שאמרתי ב א' אין דבר שבאמת יכול להוכיח את זה אבל יש דבר שהם רק מחזקות תאמונה כמו שלאחר 2000 שנה עם שהיה מפוזר חזר לארצו וכל זה אדם לפני 2500 שנה חזה את הגלות ואת החזרה זה דבר ששום פלוסוף לא הצליח להסביר וכל הניסיים שקרו במלחמות איך 200 מליון ערבים נגד 6 מליון ועדיין אנחנו חיים פה..
ואם תילמד יותר לעומק תיראה שהמון המון נבאות מתגשמות כמו שעם ישראל ישלוט בארץ ישראל אבל שילטון לא דתית ושצעירים ילבינו פני זקנים מה שלפני 50 שנה היה קורה הילד היה מקבל מכות...
בכל מיקרה יש עוד הרבה הסברים באתר הזה

http://www.hidabroot.org/Site/index.asp

יום טוב
ישנם הרבה פקשושים של חכמים,למשל שהעולם הוא שטוח,יש את כיפת השמיים והשמש עולה למעלה ויורדת(מה שאנחנו יודעים שכדור הארץ מסתובב והשמש נשארת)(מסכת פסחים דף צד')

בתורה יש טעות
"ואת השפן כי מעלה גרה הוא ופרסה לא יפריס טמא הוא לכם. ואת הארנבת כי מעלת גרה היא ופרסה לא הפריסה טמאה היא לכם" (ויקרא יא ה)
השפן והארנבת לא מעלים גרה
דנו בזה פה באשכול תראה,תבין שגם הטיעונים שמכחישים את זה הם מפגרים ולא נכונים.

הנה טעות של חז"ל על המחזור החודשי של האישה
http://www.daatemet.org.il/articles/...m?article_id=7

תגלוש שם באתר יש שם עוד דברים.
ישן 22-01-08, 20:31   #389
ROTEM_KARES
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי taus
ישנם הרבה פקשושים של חכמים,למשל שהעולם הוא שטוח,יש את כיפת השמיים והשמש עולה למעלה ויורדת(מה שאנחנו יודעים שכדור הארץ מסתובב והשמש נשארת)(מסכת פסחים דף צד')

בתורה יש טעות
"ואת השפן כי מעלה גרה הוא ופרסה לא יפריס טמא הוא לכם. ואת הארנבת כי מעלת גרה היא ופרסה לא הפריסה טמאה היא לכם" (ויקרא יא ה)
השפן והארנבת לא מעלים גרה
דנו בזה פה באשכול תראה,תבין שגם הטיעונים שמכחישים את זה הם מפגרים ולא נכונים.

הנה טעות של חז"ל על המחזור החודשי של האישה
http://www.daatemet.org.il/articles/...m?article_id=7

תגלוש שם באתר יש שם עוד דברים.

אמממ סליחה שאני אומר את זה אבל האתר ממש דביל שם..
וכדרך אגב לגבי מה שאמרת שהעולם עגול וכל זה בזוהר הקדוש כתוב בפרוש ! שהעולם בצורה אליפסית... (כמעט עגול) והזוהר נכתב עוד בזמן שכל העולם חשב שהעולם שטוח... אני לא ידוע מאיפה הגעת לזה שבתרוה כתוב שהעולם שטוח... ולגבי הארנבת אני לא יודע בדיוק תסימנים שלה לא זוכר מה כתוב ולא ידוע מה בדיוק אבל אני למדתי את זה פעם באחד השעורים אני זוכר שעברנו חייה חייה עם מורה למדעים ובעצם היא הראתה לנו כמה שיש שם דיוק והכל נכון מה שאני אומר זה שתבדוק שוב את הטענה שלך ותבדוק כודם אם מה שאתה אומר נכון ... אמממ דבר נוסף לגבי דיוק התורה ודברי חכמים לפעמים התורה נותנת איסור כמו שאתה הבאתה לי לראות לי סתכל חכמים טעו א' חכמים לא טעו לגבי מחזור של אישה כל הרעיוןן לא מחייב שהוא בא בגלל שזה עכשיו האישה במחזור אלה בגלל שיהיה זמנים לקיום יחסים שככה הקשר באמת ישמר בצורה אמיתי ולא בנויה רק על היחסים כמו שלמה התורה אסרה לאכול חזיר?! ככה יש חוקים... שמע אני לא הכי בקי בהכל נתתי לך אתר מעולה לדעתי כנס אילו שלח לשם שו"ת תאמין יל אתה תקבל תשובה 10!
ROTEM_KARES מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 22-01-08, 21:58   #390
jonathan
מנהל מקצועי

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ROTEM_KARES
אמממ סליחה שאני אומר את זה אבל האתר ממש דביל שם..
וכדרך אגב לגבי מה שאמרת שהעולם עגול וכל זה בזוהר הקדוש כתוב בפרוש ! שהעולם בצורה אליפסית... (כמעט עגול) והזוהר נכתב עוד בזמן שכל העולם חשב שהעולם שטוח... אני לא ידוע מאיפה הגעת לזה שבתרוה כתוב שהעולם שטוח... ולגבי הארנבת אני לא יודע בדיוק תסימנים שלה לא זוכר מה כתוב ולא ידוע מה בדיוק אבל אני למדתי את זה פעם באחד השעורים אני זוכר שעברנו חייה חייה עם מורה למדעים ובעצם היא הראתה לנו כמה שיש שם דיוק והכל נכון מה שאני אומר זה שתבדוק שוב את הטענה שלך ותבדוק כודם אם מה שאתה אומר נכון ... אמממ דבר נוסף לגבי דיוק התורה ודברי חכמים לפעמים התורה נותנת איסור כמו שאתה הבאתה לי לראות לי סתכל חכמים טעו א' חכמים לא טעו לגבי מחזור של אישה כל הרעיוןן לא מחייב שהוא בא בגלל שזה עכשיו האישה במחזור אלה בגלל שיהיה זמנים לקיום יחסים שככה הקשר באמת ישמר בצורה אמיתי ולא בנויה רק על היחסים כמו שלמה התורה אסרה לאכול חזיר?! ככה יש חוקים... שמע אני לא הכי בקי בהכל נתתי לך אתר מעולה לדעתי כנס אילו שלח לשם שו"ת תאמין יל אתה תקבל תשובה 10!
1.הבנת הנקרא..תעבו על החומר
2.גמרא דף צד מסכת פחים,תסתכל שם..מי אמר תורה?!
3.המורה למדעים? המדענית הזאת יכולה לשחק לי בביצים,שתלך תתווכח עם זיאולוגים אם הארנבת מעלה גירה או לא..
4.אני בדקתי כבר את ה"שו"תים" האלה,אותם חרטא
5אם הגעת לסעיף הזה,עברת כנראה איסור!
ישן 23-01-08, 23:53   #391
GEVER
חבר פעיל

חחחחחחחח
ישן 24-01-08, 00:36   #392
Meir787
חבר פעיל

הסמל האישי שלMeir787