ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 06-05-08, 11:05   #41
Sugarzaza
IsraelBody VIP - חבר יהלום

שלח הודעה דרך ICQ אל Sugarzaza שלח הודעה דרך MSN אל Sugarzaza

אחי, קודם כל, תרגע, תשתה משהו, תאכל משהו, תעשה מקלחת קרה ותחזור לפה

תעביר פה חיפוש בפורום, דיברו על זה המון והביאו מחקרים סותרים. קורה שדברים שנחשבים מקובלים יום אחד מוכחים כחסרי ביסוס. אני לא מבין את הדבקות שלך בנושא שמלכתחילה לא היה שמיים וארץ בתחום פיתוח הגוף. אני מפחד לומר לך שלא חייבים לאכול כל 3 שעות, אולי תתחיל לבכות לי פה

Patience + Persistence = Progress. (Bill Starr, The Strongest Shall Survive)

Sugarzaza מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 06-05-08, 12:52   #42
helbon
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי arbel2
נושא מהירות הספיגה הוא נושא בעייתי במקצת מכיוון שיש דעות שגוזרות לכאן ומחקרים שתומכים בהם ,ויש דעות שגוזרות ההפך ומחקרים שתומכים בהן
זה לא אני אמרתי
helbon מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 06-05-08, 12:55   #43
helbon
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Sugarzaza
אני לא מבין את הדבקות שלך בנושא שמלכתחילה לא היה שמיים וארץ בתחום פיתוח הגוף
:):):):) מה אתה אומר!!! כל עולם פיתוח הגוף שהתעניין באבקות חלבון התעסק רק עם השאלה איזה סוג חלבון להשתמש ועובדה שכולם כמעט היום עם חלבון מי גבינה מההתעסקות וההתעניינות הממושכת, אז אתה בא ביציאה שזה לא היה שמיים וארץ? פחחחח

וחמוד, זה שאתה וותיק פה לא אומר כלום, כי בסופו של דבר אתה פחות מכולם פה, להירגע אתה יודע למי תגיד. ועוד קורא לי ילד אה אידיוט. אם אתה לא רוצה הדיון לא נועד לך.

בסופו של דבר יכול לקרות מצב שבו יחליטו פה אחד על הצד שאני מדבר עליו ולא תדע מה לומר, אני לפחות פותח נושא דיון שכדאי לחשוב עליו פעמיים, משהו שאתה לא עושה ומקשיב לעצמך.
ישן 06-05-08, 12:56   #44
helbon
חבר פעיל

הבאתי פה כמה מחקרים אחלה שהיו לא מזמן, עשיתי מה שביקשת, וחלאס לבלבל את הביצים, הנושא לא נמצא 100 אחוז בטוח, יש מחקרים לשני הצדדים בשנים האלו. אתה מצדיק והולך רק לצד אחד משום מה ויש לך בעיה

הבאתי מחקרים מהזמן האחרון בדיוק כמו שאתה הבאת ואני בטוח שיש עוד המון, אז אתה לא יכול להצדיק רק צד אחד חביבי, די להתכחש למציאות.

יש מחקרים שהופכים למיתוס עם השנים, אבל המקרה הזה שכל מה שדובר והפך בשוק לפה אחד לא הפך למיתוס, היום כל המידע על הסוגי החלבונים נמצא בכל מקום בשוק ובכל מאמר ויש אלפי דוגמאות. בכל מקור מידע שתלך אליו, תמצא דווקא את המידע על סוגי החלבונים השונים, בכל מקום בעולם, שהיו ונשארו באותה הדעה.
אלו לא מחקרים שהפכו לישנים, אלו מחקרים שנעשו עם ידיעה רחבה והסברה מדוייקת, הם לא נעשו סתם! אם הם באמת היו נעשים סתם בלי הבנה, זה אומר שזה אמור לקרות גם במחקרים החדשים שעם הזמן יהפכו ל"מיתוס" מחקרים חדשים תמיד מנסים איכשהו לעלות על הישנים, גם בהקצנה וגם בהשמצה וגם כדי לזכות בתואר המחקר המוביל, אז אולי גם זה עניין של פרסום, ויכול להיות שהמצב הזה ישתנה בזמן הקרוב או הרחוק.

אם המחקר הישן הפך לחדש, החדש יהפוך לישן.

אני מוכן להתערב על כך שמי שעשה את המחקרים על הצד שלכל סוג חלבון ספיגה שונה, לא ישנה את גירסתו אפילו במחקר חדש שיעשו. מחקרים לא נעשים בלי ידיעת הנושא. הם הגיעו לתוצאות ונגמר העניין.
ישן 06-05-08, 13:00   #45
helbon
חבר פעיל

פעם היו מחקרים על שהמי גבינה הכי יעילים לאחר האימון או לפני, אני זוכר את זה, זה דובר גם בפורומים, היום כבר ממליצים להשתמש בכמה סוגי חלבון לאחר האימון כדי לאפשר ספיגה מהירה ובמקביל ספיגה ממושכת, ובנוסף לשפר את פרופיל חומצות האמינו.
לחלבון יש ערך ביולוגי בדיוק כמו לפחמימה והוא משפיע על הטמעתו ומהירותו בגוף, אי אפשר להתווכח על זה. מדברים המון גם כיום על חלבון מי הגבינה והיתרונות שלו על לחץ הדם, רמות האינסולין וחילוף החומרים, ויש אמת בכל דבר.

גם אם תגידו שזה נכון והמשמעות היא קטנה ושולית, זה לא מתקבל על פי המחקרים שיש.
יש הבדל משמעותי או שאין בכלל.
כניראה שנצטרך לחכות, מי שרוצה שיקשיב לעצמו זה טוב לפעמים :):):):)
ישן 06-05-08, 13:18   #46
Sugarzaza

איפה קראתי לך ילד? לא משנה, בכל מקרה הבאת מחקר אחד מהאתר של כללית, שנעשה אחרי צום בלי פחמימה, כתבתי את זה באחת מההודעות בעמוד הקודם כבר. אין לזה משמעות פרקטית ביום יום

ישן 06-05-08, 13:27   #47
helbon
חבר פעיל

וואלה חיפשתי מחקר ופתאום הגעתי לאתר ישראל בודי, מעניין מאוד:

נטילת חלבון לאחר אימוני כוח נמצאה כחיונית ביותר, כך עולה ממחקר שפורסם ב-Journal of Physiology, 2001 שבדק את השינויים בכוח ובמסת השריר במשך 3 חודשי אימון כוח בקרב שתי אוכלוסיות קשישים (גיל ממוצע 74) שנטלו תוסף חלבון מיד לאחר האימון או כעבור שעתיים. השינויים נמדדו בעזרת MRI, DEXA, ביופסיות שריר, ורמת הכוח האיזוקינטי.
התוצאות הראו הבדלים מובהקים לטובת הקבוצה שנטלה מידית את התוסף. לכן מסקנת החוקרים הייתה כי לתוספת של חלבון מיד לאחר אימון התנגדות השפעה עילאית על עליה ב –LBM ולכך השפעה על הקצב המטבולי ברקמה.
תוספת של מזון חלבוני כגון בשר לאחר אימון אינם מומלצים משום זמן פרוקם האיטי ובעקבות זאת החמצת "חלון ההזדמנויות" שנפתח מיד מתום האימון.

דגשים בבחירת חלבון מי גבינה:
יעילותו של החלבון נגזרת ממהירות ספיגתו והרכבו. אלה מושפעים מאחוזי השומן והלקטוז אשר מעכבים את ספיגתו. מכיוון שהרציונל במתן חלבון מי גבינה כתוסף מתבסס על מהירות ספיגה, יש לחפש אחר חלבון שעבר שני תהליכי מיצוי עיקריים:

סינון דק וחילופי יונים (Ultra Filtration & Ion Exchange) להפרדת השומן והלקטוז.

הידרוליזה (עיכול אנזימתי חלקי להקטנת זמן העיכול). תהליכים אלה הם הסיבה העיקרית להבדלים במחיר בין המוצרים השונים (בהנחה שמדובר בחומר גלם איכותי).

כניראה ששום גרסא עדיין לא השתנתה, בדיוק כמו שחשבתי.
ישן 06-05-08, 13:43   #48
Duck and Cover
חבר פעיל

שלח הודעה דרך MSN אל Duck and Cover

אתה לא יודע שמהירות הספיגה והכל? זו סתם קונספירציה גדולה של אמריקה?
ואתה יודע שהמוכרים מדווחים כל הזמן לארגון החשאי שמישהו קונה בגלל מהירות הספיגה?
אנשים צוחקים עלייך מאחורי הגב שאתה קונה בגלל זה.

תגיד אתה בסדר?
קונים חלבון X כי הוא איכותי ויש לו פופלאריות גדולה ,אני ממש בטוח שאתה לא תקנה חלבון שאתה לא מכיר והוא לא פופלארי מי יודע מה בגלל שיש לו מהירות ספיגה של מהירות האור Oם
Duck and Cover מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 06-05-08, 13:45   #49
helbon
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Duck and Cover
אתה לא יודע שמהירות הספיגה והכל? זו סתם קונספירציה גדולה של אמריקה?
ואתה יודע שהמוכרים מדווחים כל הזמן לארגון החשאי שמישהו קונה בגלל מהירות הספיגה?
אנשים צוחקים עלייך מאחורי הגב שאתה קונה בגלל זה.

תגיד אתה בסדר?
קונים חלבון X כי הוא איכותי ויש לו פופלאריות גדולה ,אני ממש בטוח שאתה לא תקנה חלבון שאתה לא מכיר והוא לא פופלארי מי יודע מה בגלל שיש לו מהירות ספיגה של מהירות האור Oם
צוחקים עלי?? אתם בעצמכם וכולם פה, צורכים דווקא את המי גבינה ועובדה שמההתחלה כולם הקשיבו לעניין הזה! ומתבססים עליו גם כיום, עכשיו כששינו את הגרסא אתם פתאום חושבים אחרת, ואם גם הפעם עובדים עליכם כדי שתקנו את כל הסוגים? ועוד כמה שנים יבואו בגרסא אחרת, מה אז תגידו?? אתם סומכים על כך? אז בעצם גם עכשיו אתם הולכים אחריהם והם "צוחקים עליכם"
גם אז היו מחקרים שהאמנתם להם, עכשיו אתם מאמינים למחקרים אחרים, אולי הארגון החשאי הזה יעשה לכם גם הפעם תרגיל חחח
ישן 06-05-08, 13:49   #50
Duck and Cover
חבר פעיל

שלח הודעה דרך MSN אל Duck and Cover

ציטוט:
פורסם במקור על ידי helbon
צוחקים עלי?? אתם בעצמכם וכולם פה, צורכים דווקא את המי גבינה ועובדה שמההתחלה כולם הקשיבו לעניין הזה!
החלק הראשון זו בדיחה קלילה..
תשמע אני באמת לא בא לריב ולנסות לשכנע אותך.
אבל עובדה ,אנשים צורכים את החלבון מי הגבינה והוא נורא פופלארי ושום מחקר של ספיגות וכאלה לא ישנה את זה.
ולמה? בגלל שזה לא הבדל ענק זה כיאלו לחפור לתוך תוך של הפרטים של החלבון.
אבל אני מניח שאם יצא איזה מחקר מהפכני שיעשה מהומה על מי הגבינה או על חלבון אחר (לטובה)
אז אנשים יצרכו את החלבון X במקום המי גבינה.
Duck and Cover מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 06-05-08, 13:49   #51
shikoLM

הסמל האישי שלshikoLM

הרצון שלך ללכת שבי אחרי חומר שיווקי שכביכול מסתמך על מחקרים (לעולם ללא רפרנס שמאפשר גישה לטקסט המלא) שבמקרה הטוב הוצאו מהקשרם (דרך נחמדה מאוד של חברות לשווק את המוצרים שלהם וישראלבודי היא ממש לא יוצאת מן הכלל) הוא כבר מגוחך.
אין לך וגם לא לשום בעל מקצוע בתחום אפשרות להבין ולהסיק מהציטוט הקצר הזה בחומר שיווקי על החשיבות או חוסר החשיבות של מהירות הספיגה ועל הנתון הזה רוב המשווקים מסתמכים.
לפי הלוגיקה התמימה שלך ("אז מה העניין שבכל מוצר מציינים כחשיבות עליונה דווקא את עניין הספיגה, אז יענו משקרים על לקוחות תמימים? כשדווקא נושא התזונה קשה ואין מודעות על תוספי המזון...?") השרלטנות מזמן היתה נכחדת מן העולם.
חשוב לציין שחלק נרחב מהמחקרים שהחברות מסתמכות עליהם לא עברו מעולם peer reviwe בשום ז'ורנל (בטח לא אחד שנחשב יוקרתי). מה שאומר שההסתמכות שלך על אותו חומר פירסומי הוא די עצוב.

shikoLM מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 06-05-08, 13:54   #52
helbon
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי shikoLM
הרצון שלך ללכת שבי אחרי חומר שיווקי שכביכול מסתמך על מחקרים (לעולם ללא רפרנס שמאפשר גישה לטקסט המלא) שבמקרה הטוב הוצאו מהקשרם (דרך נחמדה מאוד של חברות לשווק את המוצרים שלהם וישראלבודי היא ממש לא יוצאת מן הכלל) הוא כבר מגוחך.
אין לך וגם לא לשום בעל מקצוע בתחום אפשרות להבין ולהסיק מהציטוט הקצר הזה בחומר שיווקי על החשיבות או חוסר החשיבות של מהירות הספיגה ועל הנתון הזה רוב המשווקים מסתמכים.
לפי הלוגיקה התמימה שלך ("אז מה העניין שבכל מוצר מציינים כחשיבות עליונה דווקא את עניין הספיגה, אז יענו משקרים על לקוחות תמימים? כשדווקא נושא התזונה קשה ואין מודעות על תוספי המזון...?") השרלטנות מזמן היתה נכחדת מן העולם.
חשוב לציין שחלק נרחב מהמחקרים שהחברות מסתמכות עליהם לא עברו מעולם peer reviwe בשום ז'ורנל (בטח לא אחד שנחשב יוקרתי). מה שאומר שההסתמכות שלך על אותו חומר פירסומי הוא די עצוב.

אחלה תשובה..
אין לי שום רצון ללכת שבי אחרי שום חומר שיווקי, היו מחקרים ומלאים שאתם בעצמכם פה בפורום פעם הבאתם על עניין הספיגה וכולם התחילו להתעניין ולרכוש גם. עכשיו כשיש מחקרים אחרים אתם מסתמכים עליהם, עוד כמה שנים יצאו מחקרים אחרים שונים לגמרי בדיוק כמו שקרה פה מלפני כמה שנים וכיום. ואז בעצם עובדים פה עליכם. אני זוכר שהכי האמינו לעניין הספיגה שהוא שונה, כולם הלכו לפי זה, פתאום שיניתם גירסא? יכול להיות שגם פה העניין הוא שיווקי, גם כשלא נעשה בחברה או בשביל חברה.
ישן 06-05-08, 13:55   #53
Sugarzaza

ציטוט:
פורסם במקור על ידי shikoLM
מאבק אבוד חבר

ישן 06-05-08, 13:57   #54
PUA
מושעה

helbon - במילת סיכום נגיד שאתה דיסלקט ומושפע , אני חושב שכולם יסכימו איתי בעניין הזה.
PUA מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 06-05-08, 14:02   #55
helbon
חבר פעיל

וחוץ מזה, אם כבר ישראל בודי היא חברה שהיא גם חנות וגם פורום מקצועי שאין כמותו בארץ, שמכבדת את עצמה, ובפורום הזה האחראים עצמם מביאים את מקורות המחקרים ומדברים עליהם, ובמקביל בחנות האתר רשומים דברים שונים ומטעים, הלא זו בושה? מילא חנות שהיא בלי כל התוספות של פורומים ודברים דומים.
אני לא מקשר את זה לעניין עכשיו, אני סתם חושב שזה לא בסדר. אין פה עניין של שיווק, כי אם כל התוספים דומים, שירשמו ויקנו יותר מוצרים. שישנו כבר את הגרסא, שתהיה שווה לבדיקות שלהם.
כניראה שגם צוות החנות חושב אותו הדבר, אם היו מחקרים נסתמך עליהם, אם יש חדשים עם גרסא שונה לגמרי, אז למה שכבר לא נשאר עם הגרסא הראשונה, הרי עלול לקרות מצב דומה שוב בעוד מספר חודשים או שנים, והכל בגלל עניין שיווקי, הלא זה כך..

Pua, אני מושפע?
אני מצחקק כאן, כי הגיוני שגם אתה כולל על הפורום וכולם ביחד, צורכים את חלבון המי גבינה ולא מחליפים לסוג אחר רק בגלל הדעות הרובצות שהיו עד לא מזמן. כולם נשארים עם אותו הבסיס. כל השוק והמאמרים גם שלא בשביל שיווק, מתבססים דווקא על המי גבינה, רק עליו! כולם צורכים אותו פה, כולם.
לך תחליף לחלבון סויה, נראה אותך. גם אם הוא יעלה חצי מחיר ממי גבינה, אתה תמשיך עם המי גבינה, כי אתה אהבל, חחח.
זה אומר שכולם פה מושפעים על פי המחקרים שעושים.. אם היו מחקר גם זה יהפוך לישן ותאמין למשהו אחר.
ישן 06-05-08, 14:41   #56
PUA
מושעה

מה הקשר למחקרים יא דיסלקט שעה מסבירים לך שאין קשר אתה בחיים שך לא ראית שום מחקר אמיתי אתה אפילו לא יודע לקרוא אנגלית יא מסכן אני בטוח ב100% שעמוד הבית שלך זה כללית או מכבי ומשם אתה קורא את כל השטויות שאתה קורא.
טעמת פעם אבקת קזאין שאתה מדבר בכלל? טעמת פעם אבקת סויה ? אז מה אתה מזיין את השכל ראבק אבקת מי גבינה יש את המבחר טעמים הכי גדול ואת המחיר הכי כדאי מבחינת חלבון - מנות וגם הכי טעימה , אז למה לא לקנות מי גבינה? מה אתה מנסה לשבור פה בדיוק ? לך תאכל דנונה 0% ותקרא מאחורה יש מרכיב מסרטן E520 תרשום מכתב למשרד הבריאות במקום לחפור פה
PUA מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 06-05-08, 14:51   #57
Sugarzaza

אני לוקח סויה, מה הקשר?

ישן 06-05-08, 15:37   #58
THE_JUGGERNAUT
חבר פעיל

1. קודם כל, תלמד בבקשה להשתמש בכפתור עריכה ותפסיק לעשות דאבל, טריפל וקוואדריפל פוסטינג!

2. לא הבנתי בכלל מה הטענה שלך ???? שיש יתרון לחלבון שנספג מהר יותר לאחר אימון ?

3. הסיבה הנראית לעיין שבגללה Whey יותר נפוץ מאחרים הוא מחיר הרבה יותר זול (לא רק לך, ליצרנים)

4. אני לא מבין למה אתה כל כך מתעקש להאמין לפרסומות של חברות תוספי מזון? למה אתה כל כך בטוח שכל פרסום שלהם מבוסס על מחקרים ששווים משהו (אם בכלל)
אתה באמת חושב חושב שמישהו עשה מחקרים על כל הפורמולות קריאטין ה"מתקדמות" שכל חברה מנפיצה איזה כמה סוגים חדשים כל שבוע?

THE_JUGGERNAUT מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 06-05-08, 17:52   #59
helbon
חבר פעיל

אין לי מה להתווכח עם חבורה של מרעישנים חסרי תועלת לאנושות, עד המחקרים האחרונים שעשו כולם היו בדעה אחת והאמינו כולל אתם בדעה אחת והיא שיש השפעה בגופנו למהירויות ספיגה בסוגי החלבונים השונים, אתם הבאתם את המחקרים, אתם האמנתם, אתם קניתם והשתוללתם ועכשיו אתם מאמינים לעוד דברים חדשים שרושמים לכם, ועושים לפי ההוראות חחח אז נו, בסדר, עוד ניראה מה יהיה ההמשך. בסופו של דבר אתם יצאתם הטיפשים.

ארבל בעצמו יודע שיכולה להיות משמעות לעניין ולא הזניח את הנושא:
(אלה אם כן אתם רומזים לי שהוא עושה זאת בשביל לשווק את המוצר טוב יותר )

ציטוט:
פורסם במקור על ידי arbel2
נושא מהירות הספיגה הוא נושא בעייתי במקצת מכיוון שיש דעות שגוזרות לכאן ומחקרים שתומכים בהם ,ויש דעות שגוזרות ההפך ומחקרים שתומכים בהן
יום טוב חברה.
ישן 06-05-08, 18:00   #60
helbon
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי PUA
אני חסר שכל, שחכתי
כל הכבוד.
תגובה