ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > אימונים

אימונים תוכניות אימונים, ביצוע תרגילים, שיטות אימונים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 21-11-07, 12:09   #1
ice13
Guest
2 אימונים בשבוע יגרמו להיפרטרופיה?

אני כנראה יתחיל ללמוד איגרוף תאילנדי, באיגרוף יש שני אימונים בשבוע ואימון הכוח ממש קטן, עם טווח חזרות גדול מאוד!
עד עכשיו התאמנתי שלוש פעמים בשבוע למטרת היפרטרופיה והתקדמות במשקלים (גיוונתי בטווחי חזרות כדי להשיג את שניהם).
אם אני ילך לאיגרוף תאילנדי אני יוכל להתאמן רק פעמיים בשבוע!
עד כמה שידוע לי אימון של פעמיים בשבוע יגרום בעיקר לשימור השריר הקיים ולהתקדמות ממש קטנה, האם יש סיוכי להתקדמות משמעותית באימון כזה?
ואם כן איך אני דוחף את כל השרירים לשני אימונים, בעצימות שמספיקה להתקדמות?

אני יודע שהעניין מאוד אינדיבידואלי ומשתנה מאדם לאדם, אבל האם באוםפן כללי זה אפשרי?

לא רוצה להיות מעצבן אבל אני מבקש שרק אנשים עם הרבה ידע בתחום יענו, אני לא רוצה להפוך את זה לפוסט ספאם!
תודה מראש
ישן 21-11-07, 12:33   #2
Danzig
חבר פעיל

הסמל האישי שלDanzig

כללי:: גבר שבגברים

כל אימון בעצם בסופו של דבר יגרום להיפרטרופיה, תעלה ווליומים תעשה Fbw עם ווליום טיפה גדול מהרגיל, ותראה איך ילך לך

קרדיט ליוסי פינגווין התותח
Danzig מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 21-11-07, 12:39   #3
ice13
Guest

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Danzig
כל אימון בעצם בסופו של דבר יגרום להיפרטרופיה, תעלה ווליומים תעשה Fbw עם ווליום טיפה גדול מהרגיל, ותראה איך ילך לך
זה לא ממש נכון! אם תעשה אימון אחד בשבוע לא תתקדם!
וזה לא כזה פשוט לעלות ווליום, אני עקרונית יכול לעשות 60 סטים באימון, אבל זה לא יעזור בכלל! השאלה היא איך אני מאמן את כל קבוצות השרירים בווליום גבוה, ומשתדל לא לחרוג מזמן האיון הרצוי (שגם לגביו יש מחלוקות גדולות)!
ישן 21-11-07, 12:45   #4
ice13
Guest

כשמדובר עליי היתרון היחיד בעניין הוא שמספיק לי עצימות די נמוכה ברגליים בשביל להתקדם וזה עוזר לי כדי להוסיף סטים לשאר קבוצות השרירים.

אגב אני ישמח גם אם ותיקי הפורום יעזרו- גולן, gal.T, m0she, Idan, Arbel, גלעד,shikoLM,Yoggie,ran_z,Bullet, וכל מי ששכחתי.....
ישן 21-11-07, 13:47   #5
ice13
Guest

אחרי שקראתי כמה מהפוסטים "המובחרים" של הפורום, זה נתן לי קצת גישה שונה.
אפילו גל היחיד שהיה מוכן לשמוע על פחות מ5 פעמים בשבע, ומשקיע בעיקר בעצימות האימון, לא יורד מ4 אימונים בשבוע! (תקן אותי אם אני טועה)

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gal.T
מתן (אם אני זוכר נכון).
רוב האנשים לוקחים משקל, מרימים אותו מהר ומפילים אותו בחזרה האקסנטרית. סוג אימון שכזה, אכן יביא למצב שאותו המתאמן יצתרך להתאמן ל"כשל" (מצב שהוא לא מצליח לבצע עוד חזרה) ולבצע מספר מורחב של סטים. תנועה איטית ומרוכזת הנמשכת כ5-6 שניות עם דגש אקסנטרי (על התנועה השלילית, התארכות השריר), תביא למספר רב יותר של סיבים הנפגעים כתוצאה ממנה וזה מוכח מחקרית.
לכן, ביצוע שכזה, בעצימות ותדירות גבוהה ובווליום (מספר סטים) המתאים ליכולתו של המתאמן (הזמנית והכללית) אכן יביא למצב האופטימלי ביותר, כאשר אנו מנסים לגרום להיפרטרופיה מקסימלית של השריר ללא פגיעה במערכות הגוף, תוך כדי התאוששות.

אתה צריך לראות אותי עושה 7 סטים לגב ו6 לחזה, אני כמעט מתפוצץ בזמן האימון, כל הגוף עובד מאוד חזק ואינטנסיבי, מהשרירים הגדולים עד לקטנים. האמות לוחצות לי את השעון על היד כאילו אני בבדיקת לחץ דם, רק מלהחזיק את הדאמבלים, ממש ללא צורך בעבודה ישירה!.

אז תבין, עליך להמנע ממושגים ולנסות להיות קשוב לעצמך. עליך להבין שעבודה עקיפה (או לא) של שריר היד אחורית בBench Press תהיה מספקת במקרים מסויימים, או תדרוש תחזוק מינימלי של השריר.
עליך להבין שעבודה על כוח, היפרטרופיה סרקופלזמית ומיופריבילרית אכן תביא לתוצאות טובות יותר מאחד מהנ"ל לבדו.
הכל תלוי בבחירה נכונה של תרגילים, ביצוע נכון שלהם, ווליום מספק, עצימות מספקת ותדירות עבודה גבוהה. כמובן כל זה מותנה אך ורק בך ובקשב שלך לעצמך.
ישנן שיטות לינאריות, משולבות, ולא לינאריות של תכניות אימונים היוצרות גיוון מסויים. בחר לך את מה שטוב לך ואף פעם אל תתקע בטווח חזרות מסויים, תרגיל מסויים ועצימות.
אימון יתר אפשר למנוע ואף לשפר את הרף המכניס אותנו למצב זה, לטובתינו (על ידי העלאה\הורדה הדרגתית של ווליום).

בקיצור; התחל לקרוא בנושא ואני מבטיח שעוד חומר מעניין יבוא בקרוב.
בהצלחה,
גל.
אני מסכים שזו השיטה הטובה ביותר להיפרטרופיה אבל מן הסתם קשה מאוד להתקדם במשקלים,
כשמדובר בי לפחות כשאני לי מתקדם במשקלים המוטיבציה בריצפה וגם האימון נראה ככה!
אז גם מה שאחי טוב קשה לבצע.....
ישן 21-11-07, 15:12   #6
tomerA
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

הסמל האישי שלtomerA

כמו שנאמר כול אימון גורם להיפרטרופיה זה לא שלא תגדל 24\7 זה כבר משהו אחר.
דבר שני אתה לא יכול לאכול את העוגה להשאיר אותה שלמה. אתה לא יכול גם להתאמן באגרוף עצים וגם בחדר כושר עצים ולהתקדם בחדר כושר כאילו אין לך אגרוף.
ישן 21-11-07, 15:39   #7
Dubano
חבר פעיל

משני אימונים בשבוע אתה יכול לגדול בהחלט

וליום גבוה מאוד ותעשה רק 4 תרגילים משיכה ודחיפה לגוף תחתון ומשיכה ודחיפה לגוף תחתון

לדעתי תעשה ככה
דדליפט
מקבילים / בנץ' פרס
סקוואט
מתח / בנט אובר ראוז

6 סטים של 8 חזרות

ותאכל מספיק בשביל לא לאבד שריר באימוני איגרוף תאילנדי

(דרך אגב יש גם איזה שיטה שעושים פעמיים בשבוע 15-20 סטים של 5 חזרות של דדליפט וסייד פרס בלי כשל והבנתי שגודלים מזה בטירוף..)

"With a gun barrel between your teeth, you speak only in vowels. "
(Fight Club)
Dubano מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 21-11-07, 15:42   #8
ice13
Guest

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Dubano
משני אימונים בשבוע אתה יכול לגדול בהחלט

וליום גבוה מאוד ותעשה רק 4 תרגילים משיכה ודחיפה לגוף תחתון ומשיכה ודחיפה לגוף תחתון

לדעתי תעשה ככה
דדליפט
מקבילים / בנץ' פרס
סקוואט
מתח / בנט אובר ראוז

6 סטים של 8 חזרות

ותאכל מספיק בשביל לא לאבד שריר באימוני איגרוף תאילנדי

(דרך אגב יש גם איזה שיטה שעושים פעמיים בשבוע 15-20 סטים של 5 חזרות של דדליפט וסייד פרס בלי כשל והבנתי שגודלים מזה בטירוף..)
התוכנית הזאת לא נראית לי משהו!
6 סטים לכל תרגיל ובכולם 8 חזרות?

ומזה השיטה הזאת שכתבת עליה? יש לך משהו קצת יותר מורחב?
(למרות שזה נשמע לי הזוי לגמרי)
ישן 21-11-07, 15:44   #9
ice13
Guest

ציטוט:
פורסם במקור על ידי tomerA
כמו שנאמר כול אימון גורם להיפרטרופיה זה לא שלא תגדל 24\7 זה כבר משהו אחר.
דבר שני אתה לא יכול לאכול את העוגה להשאיר אותה שלמה. אתה לא יכול גם להתאמן באגרוף עצים וגם בחדר כושר עצים ולהתקדם בחדר כושר כאילו אין לך אגרוף.
אתה כאילו אומר שהאיגרוף פוגע בהיפרטרופיה? עקרונית זה היה נכון, אבל במקרה הזה מדובר סה"כ בשני אימונם בשבוע שברוב האימון שי עבודה על טכניקה אז זה לא יפגע!
ישן 21-11-07, 15:45   #10
almoni
חבר פעיל

2 אימונים בשבוע לפי דעתי גירוי מאוד חלש לכול קבוצת שריר ....תנסה המינימום לפחות 3 אימונים שהיה גירוי אופטימלי לכול קבוצת שרירים עיקרית ...אימון כמו כול הגוף באימון אחד אוו אימון abc אוו אימון אחד על כול קבוצת השרירים
almoni מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 21-11-07, 15:55   #11
- Idan -

הסמל האישי של- Idan -

שלח הודעה דרך Yahoo אל - Idan -

אפשר בהחלט לגדול משני אימונים בשבוע, אבל כמובן שקצב ההתקדמות יהיה איטי יותר מהאימונים הקונבנציונלים. אם אתה חובב Fbw, אז אתה יכול לעשות Fbw פעמיים בשבוע במקום 3. אותו אימון כמו שהיית רגיל לעשות רק במקום 3 פעמים - יהיו 2 אימונים, אפשר להוסיף עוד קצת ווליום אם אתה מרגיש שיש צורך. אם אתה חובב Abcd וכאלה, אז תעשה חלוקת Ab (חלוקת הגוף לשניים) וכל אימון יצא פעם בשבוע, גם פה אפשר להוסיף יותר ווליום מאימון Ab רגיל, כמובן שתקח בחשבון שכל אימון פשוט יהיה יותר ארוך ויותר מתיש.
ישן 21-11-07, 16:13   #12
tomerA

הסמל האישי שלtomerA

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ice13
אתה כאילו אומר שהאיגרוף פוגע בהיפרטרופיה? עקרונית זה היה נכון, אבל במקרה הזה מדובר סה"כ בשני אימונם בשבוע שברוב האימון שי עבודה על טכניקה אז זה לא יפגע!
מה שהתכוונתי זה שאתה לא יכול לשמור על אותה אינטנסביות של אימונים מלפני האימוני אגרוף.
ואם זה שתי אימונים בשבוע אז זה שטויות זה לא יפגע ולא כלום חוץ מי זה למה לא לעשות 3 פעמים בשבוע אם זה רק שתי אימונים בשבוע?
לי יש 4 אימוני כדורסל בשבוע ואני מכניס גם 3 אימוני חדר כושר.
ביינתים הולך לי טוב ואין שום בעיה.
ישן 21-11-07, 16:13   #13
tomerA

הסמל האישי שלtomerA

ציטוט:
פורסם במקור על ידי - Idan -
אפשר בהחלט לגדול משני אימונים בשבוע, אבל כמובן שקצב ההתקדמות יהיה איטי יותר מהאימונים הקונבנציונלים. אם אתה חובב Fbw, אז אתה יכול לעשות Fbw פעמיים בשבוע במקום 3. אותו אימון כמו שהיית רגיל לעשות רק במקום 3 פעמים - יהיו 2 אימונים, אפשר להוסיף עוד קצת ווליום אם אתה מרגיש שיש צורך. אם אתה חובב Abcd וכאלה, אז תעשה חלוקת Ab (חלוקת הגוף לשניים) וכל אימון יצא פעם בשבוע, גם פה אפשר להוסיף יותר ווליום מאימון Ab רגיל, כמובן שתקח בחשבון שכל אימון פשוט יהיה יותר ארוך ויותר מתיש.
תגיד למדת power clean לבד?
ישן 21-11-07, 16:29   #14
Dubano
חבר פעיל

תחפש ספר power to the people של פאבל...

יש שם שיטה שנקראת the bear

"With a gun barrel between your teeth, you speak only in vowels. "
(Fight Club)
Dubano מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 21-11-07, 16:30   #15
- Idan -

הסמל האישי של- Idan -

ציטוט:
תגיד למדת power clean לבד?
בערך, למדתי מהאינטרנט.
ישן 21-11-07, 16:32   #16
tomerA

הסמל האישי שלtomerA

ציטוט:
בערך, למדתי מהאינטרנט.
אבל זו לא תנועה שעדיף שמישהו יראה איך אתה עושה ויתקן אותך?
כי זה קצת יותר מסובך ממדליפט...
ישן 21-11-07, 16:38   #17
- Idan -

הסמל האישי של- Idan -

כמובן שעדיף, בהנחה שהוא מכיר בכלל את התרגיל ויודע איך ללמד אותו. אבל כשאין אחד כזה ומישהו כמוני מאוד רוצה ללמוד, אז מנסים לבד. קודם עושים עם מוט ריק ועושים Hang Clean, אח"כ מוסיפים 5 ק"ג כל צד, באיזה שהוא שלב שמים פלטה של 15 ומבצעים את התנועה המלאה מהרצפה, לאט לאט מתקדמים.
ישן 21-11-07, 16:41   #18
///Efi///
חבר פעיל

הסמל האישי של///Efi///

שלח הודעה דרך ICQ אל ///Efi/// שלח הודעה דרך MSN אל ///Efi///

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ice13
זה לא ממש נכון! אם תעשה אימון אחד בשבוע לא תתקדם!
וזה לא כזה פשוט לעלות ווליום, אני עקרונית יכול לעשות 60 סטים באימון, אבל זה לא יעזור בכלל! השאלה היא איך אני מאמן את כל קבוצות השרירים בווליום גבוה, ומשתדל לא לחרוג מזמן האיון הרצוי (שגם לגביו יש מחלוקות גדולות)!
דווקה כן זה די תלוי בתזונה, גם אם יהיה גירוי מינימאלי ואחריו תבוא תזונה מזינה וטובה עדיין תיהיה היתקדמות!
(תקנו אותי אם אני טועה כמובן)

///Efi/// מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 21-11-07, 20:32   #19
ice13
Guest

ציטוט:
מה שהתכוונתי זה שאתה לא יכול לשמור על אותה אינטנסביות של אימונים מלפני האימוני אגרוף.
ואם זה שתי אימונים בשבוע אז זה שטויות זה לא יפגע ולא כלום חוץ מי זה למה לא לעשות 3 פעמים בשבוע אם זה רק שתי אימונים בשבוע?
לי יש 4 אימוני כדורסל בשבוע ואני מכניס גם 3 אימוני חדר כושר.
ביינתים הולך לי טוב ואין שום בעיה.
צריך גם לעבוד ערב אחד בשבוע כדי לממן את כל זה!
ישן 21-11-07, 20:35   #20
ice13
Guest

ציטוט:
האמת שאני לא "חובב" שום שיטה בינתיים אני תמיד מנסה לעשות דברים חדשים ועדיין לא הסקתי מסקנות חותכות!
חשבתי על תוכנית כזאת לדוגמא פעמיים בשבוע:
4 סקוואט, 2 כפיפות ברכיים
4 בנצ' שטוח, 4 בנצ' עליון
4 לחיצת כתפיים
4 חתירה, 4 מתח רחב
3 כפיפת מרפק

מה דעתך?
והאם לדעתך ההתקדמות תיהיה ממש איטית או במצס לא הרבה יותר גרוע מהיום?
תגובה