ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > אימונים

אימונים תוכניות אימונים, ביצוע תרגילים, שיטות אימונים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 23-10-07, 11:47   #1
EyalHa
חבר פעיל

ברירת מחדל מתלבט אם להמשיך לאמן כתפיים/צריך תרגילים סולידים לכתפיים..

אהלן, אני מתאמן Ab 4 פעמים בשבוע.
אחרי אימון כתפיים ממש כואבות לי הכתפיים, לא Doms או משהו, כאב ממש שאני לא יכול להרים את היד מעל גובה מסויים.. זה קרה לי גם פעם שהייתי משחק הרבה טניס.. זה עובר אחרי 3 ימים בד"כ..
אני יודע שהכתפיים הם מקום לדלקות שהרבה נפצעים בו, אני חושב שאני על סף פציעה/דלקת..
מה אתם אומרים? כדאי להמשיך לאמן את הכתפיים? (מה גם שאני חושב שהכתפיים שלי קצת הולכות מאחור יחסית ליד אחורית/קדמית)

כרגע התרגילים שלי הם לחיצת כתפיים חופשית ופרפר, הכאב קורה למרות שאני עובד בלי משקל כלל (כדי שלא יכאב)

אולי יש תרגילים יותר "סולידים" לכתפיים שאני אאמן אותם "על אש קטנה" בנתיים?

אשמח לתגובות, תודה..

בן 16 מתאמן 8 חודשים.
EyalHa מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 23-10-07, 11:52   #2
Lucifer
חבר פעיל

הסמל האישי שלLucifer

פציעה רצינית בכתפיים יכולה לשתק אותך לחודשים.
כשאתה שואל את עצמך "אולי הכאב הזה הוא משהו רציני.." אולי יש שם משהו רציני.. אל תתן לזה להתפתח, גש לרופא ובינתיים אל תאמן את הכתפיים.. זה עדיף מאשר שאחרי זה לא תוכל לאמן אותם תקופה ארוכה.
Lucifer מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 23-10-07, 11:57   #3
Seth Able
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי EyalHa
אהלן, אני מתאמן Ab 4 פעמים בשבוע.
אחרי אימון כתפיים ממש כואבות לי הכתפיים, לא Doms או משהו, כאב ממש שאני לא יכול להרים את היד מעל גובה מסויים.. זה קרה לי גם פעם שהייתי משחק הרבה טניס.. זה עובר אחרי 3 ימים בד"כ..
אני יודע שהכתפיים הם מקום לדלקות שהרבה נפצעים בו, אני חושב שאני על סף פציעה/דלקת..
מה אתם אומרים? כדאי להמשיך לאמן את הכתפיים? (מה גם שאני חושב שהכתפיים שלי קצת הולכות מאחור יחסית ליד אחורית/קדמית)

כרגע התרגילים שלי הם לחיצת כתפיים חופשית ופרפר, הכאב קורה למרות שאני עובד בלי משקל כלל (כדי שלא יכאב)

אולי יש תרגילים יותר "סולידים" לכתפיים שאני אאמן אותם "על אש קטנה" בנתיים?

אשמח לתגובות, תודה..

בן 16 מתאמן 8 חודשים.
אני אתן לך עצה, שלי היה קשה מאוד לעמוד בה, אבל בכל זאת כדאי לך לקחת אותה ברצינות.
קח לך 10 ימים בלי אימונים בכלל ותראה מה קורה. עדיף בהרבה להפסיד 10 ימי אימונים עכשיו, מלהפסיד כמה חודשים טובים בגלל בעיות בכתפיים.
אפשרות שיותר קל לעמוד בה יכולה להיות לנסות תקופה מסוימת בלי שום תרגיל לכתפיים, בלי בנץ', בלי מקבילים ובלי שום תרגיל אחר שגורם לך אפילו לאי נוחות הקטנה ביותר בכתפיים. נסה לראות מה מצב הכתפיים אחרי שבועיים כאלה, ואם הכל מרגיש בסדר, נסה לחזור בעדינות לעבוד על הכתפיים.
Seth Able מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 23-10-07, 12:03   #4
EyalHa
חבר פעיל

תראה, אני בקושי מאמן את הכתפיים גם במתכנות הקבועה.. פעמיים בשבוע לחיצת כתפיים בלי משקל ופרפר אחורי..
הכאב הוא אך ורק בלחיצת כתפיים.. וכמו שאמרתי אחרי האימון הוא מדאיג, אבל אחרי יומיים הוא נעלם לחלוטין..
אני מתלבט מה לעשות.. נראה לי אני אמשיך עם הפרפר אחורי שאותו עשיתי תקופה ארוכה ולא היו כאבים (הלחיצה חדשה בשבילי) וזהו.. אין לי הרבה מה לעשות.. עדיף קצת חוסר פרופורציה מאשר לא לאמן בכלל פלג גוף עליון, לא ככה?
יש עוד תרגילים שיחסית נחשבים פשוטים לכתפיים?
ישן 23-10-07, 12:21   #5
!Demon!
חבר פעיל

הסמל האישי של!Demon!

כללי:: 179\95
עוסק ב:: עובד כמו פיליפיני
חדר כושר: Pride

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Seth Able
אני אתן לך עצה, שלי היה קשה מאוד לעמוד בה, אבל בכל זאת כדאי לך לקחת אותה ברצינות.
קח לך 10 ימים בלי אימונים בכלל ותראה מה קורה. עדיף בהרבה להפסיד 10 ימי אימונים עכשיו, מלהפסיד כמה חודשים טובים בגלל בעיות בכתפיים.
אפשרות שיותר קל לעמוד בה יכולה להיות לנסות תקופה מסוימת בלי שום תרגיל לכתפיים, בלי בנץ', בלי מקבילים ובלי שום תרגיל אחר שגורם לך אפילו לאי נוחות הקטנה ביותר בכתפיים. נסה לראות מה מצב הכתפיים אחרי שבועיים כאלה, ואם הכל מרגיש בסדר, נסה לחזור בעדינות לעבוד על הכתפיים.
זה די בעיה כי כתפיים משתתפות כמעט בכל תרגיל שאתה מחזיק משהו עם היד , אלה שיש בהם תנועה של הכתף.

מה שאתה צריך לעשות זה אולי לעשות צילום רנטגן לראוץ שאצלך ספציפית אין שום בעיה כי יש לי חבר עם בעיה מולדת בכתף.אם הכל סבבה תבדוק שאתה מבצעה תרגילים נכון , ותשקול לא לעשות לחיצות במוט חופשי..אולי מכונה עדיפה
!Demon! מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 23-10-07, 12:54   #6
Seth Able
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי !Demon!
זה די בעיה כי כתפיים משתתפות כמעט בכל תרגיל שאתה מחזיק משהו עם היד , אלה שיש בהם תנועה של הכתף.
נכון, לכן כדאי למאוד לשמור על הכתפיים ולהמנע מפציעות בהן.

ציטוט:
מה שאתה צריך לעשות זה אולי לעשות צילום רנטגן לראוץ שאצלך ספציפית אין שום בעיה כי יש לי חבר עם בעיה מולדת בכתף.אם הכל סבבה תבדוק שאתה מבצעה תרגילים נכון , ותשקול לא לעשות לחיצות במוט חופשי..אולי מכונה עדיפה
איך בדיוק מכונה תהיה עדיפה? איך למישהו שיש לו בעיה בכתף יהיה עדיף להיות תקוע בתוך המסלול שהמכונה מכתיבה מאשר לעבוד איך שמתאים לגוף שלו?
Seth Able מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 23-10-07, 13:32   #7
!Demon!
חבר פעיל

הסמל האישי של!Demon!

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Seth Able
נכון, לכן כדאי למאוד לשמור על הכתפיים ולהמנע מפציעות בהן.

איך בדיוק מכונה תהיה עדיפה? איך למישהו שיש לו בעיה בכתף יהיה עדיף להיות תקוע בתוך המסלול שהמכונה מכתיבה מאשר לעבוד איך שמתאים לגוף שלו?
כשאתה עובד עם מכונה יש לך כיוון תנועה אחד בלי אפשרות לתנודות וכאלה, אז יש פחות סיכוי שיפצע..ככה אני מבין את זה ..
ישן 23-10-07, 13:42   #8
EyalHa
חבר פעיל

אני חושב שאני פשוט אוריד את הלחיצת כתפיים.. ואמשיך עם הפרפר אחורי, בתקווה שהכתפיים לא יפגרו מדי מאחור..

איזה עוד תרגילים כדאי לעשות שהם יחסית לא "מועדים לפציעה".
ישן 23-10-07, 13:53   #9
!Demon!
חבר פעיל

הסמל האישי של!Demon!

ציטוט:
אני חושב שאני פשוט אוריד את הלחיצת כתפיים.. ואמשיך עם הפרפר אחורי, בתקווה שהכתפיים לא יפגרו מדי מאחור..

איזה עוד תרגילים כדאי לעשות שהם יחסית לא "מועדים לפציעה".
יש עוד תרגיל על כתף אחורים שאתה מזיז משכולות אחורה , ויש הנפת מוט לקדימה עם ידיים ישרות-כתף קדמית
ישן 23-10-07, 14:44   #10
EyalHa
חבר פעיל

יש מצב לסרטון?

הם נחשבים יחסית לתרגילים פחות פוצעים? לא בעיתיים?
ישן 23-10-07, 14:50   #11
Danzig
חבר פעיל

הסמל האישי שלDanzig

כללי:: גבר שבגברים

אם כבר המלצה שלי - כתף אמצעית וכתף אחורית לעבוד בקבלים במשקלים נמוכים.
Danzig מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 23-10-07, 15:05   #12
EyalHa
חבר פעיל

אממ זה לא אומר לי יותר מדי איך לעבוד..
אתה יכול להביא לי סרטון שאני אראה את התרגיל?

תודה..!
ישן 23-10-07, 17:45   #13
!Demon!
חבר פעיל

הסמל האישי של!Demon!

http://www.exrx.net/WeightExercises/...rontRaise.html
את השני לא מצאתי אבל אתה יושב על ספסל מתכפל כלפי הרגליים ומזיז משקולות לצדדים כמו בעמידה רק שאתה יושב ומקובל פה

ולדבי אם זה פחות פוצע או לא אני לא יודע..
ישן 23-10-07, 17:54   #14
Danzig
חבר פעיל

הסמל האישי שלDanzig

ציטוט:
http://www.exrx.net/WeightExercises/...rontRaise.html
את השני לא מצאתי אבל אתה יושב על ספסל מתכפל כלפי הרגליים ומזיז משקולות לצדדים כמו בעמידה רק שאתה יושב ומקובל פה

ולדבי אם זה פחות פוצע או לא אני לא יודע..
אה ומזה לא יהיה לו דלקות?
ישן 23-10-07, 18:16   #15
!Demon!
חבר פעיל

הסמל האישי של!Demon!

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Danzig
אה ומזה לא יהיה לו דלקות?
אם תפתח תעיניים ותקרא קצת תראה שהבאתי לו דוגמא של תרגיל והוספתי שאני לא יודע אם זה פחות פוגע או לא
ישן 23-10-07, 18:24   #16
Danzig
חבר פעיל

הסמל האישי שלDanzig

קראתי, ראיתי שהבאת לו את התרגיל הזה, אם כבר אז לעשות אותו עם משקולות וגם זה תרגיל שיכול לפגוע לו בכתפיים.
ישן 23-10-07, 18:37   #17
!Demon!
חבר פעיל

הסמל האישי של!Demon!

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Danzig
קראתי, ראיתי שהבאת לו את התרגיל הזה, אם כבר אז לעשות אותו עם משקולות וגם זה תרגיל שיכול לפגוע לו בכתפיים.
תשמע כל תתרגיל יכול לפגוע..זה כבר שיראה לבד ...
בעניין המשקולות זה כבר העדפה אישית אני עושה עם מוט מכובר לקבל ועובד בן :):):):)
ישן 23-10-07, 18:58   #18
Danzig
חבר פעיל

הסמל האישי שלDanzig

עובד כן אין ספק גם עם מוט בלי קבל, אבל הוא רצה תרגילים כמה שפחות כבדים ומכבידים על הכתפיים.
ישן 23-10-07, 20:09   #19
Lucifer
חבר פעיל

הסמל האישי שלLucifer

ציטוט:
תראה, אני בקושי מאמן את הכתפיים גם במתכנות הקבועה.. פעמיים בשבוע לחיצת כתפיים בלי משקל ופרפר אחורי..
הכאב הוא אך ורק בלחיצת כתפיים.. וכמו שאמרתי אחרי האימון הוא מדאיג, אבל אחרי יומיים הוא נעלם לחלוטין..
אני מתלבט מה לעשות.. נראה לי אני אמשיך עם הפרפר אחורי שאותו עשיתי תקופה ארוכה ולא היו כאבים (הלחיצה חדשה בשבילי) וזהו.. אין לי הרבה מה לעשות.. עדיף קצת חוסר פרופורציה מאשר לא לאמן בכלל פלג גוף עליון, לא ככה?
יש עוד תרגילים שיחסית נחשבים פשוטים לכתפיים?
תראה, אני חושב שאתה שומע מה שאתה רוצה לשמוע (שזה די טבעי..) ובסופו של דבר אתה גם תעשה מה שאתה רוצה..
אבל שאלת אם כדאי להתאמן או לא.. והתשובה היא שאם כאב מדאיג ולא ברור.. חוזר על עצמו שוב ושוב אחרי אימונים זה אומר שמשהו לא תקין. יכול להיות שזה משהו לא רציני שיעבור גם אם תמשיך להתאמן אבל מצד שני זו עלולה להיות דלקת או צרה אחרת, במקרה כזה אם תמשיך לאמן את הכתף ולא תטפל בעצמך אתה תצטער אחרי זה ובעיה שעשויה להיות קטנה עם טיפול עלולה להפוך לכרונית ולהטריד אותך כל החיים.
זה לא כיף, מפריע ומעכב אבל קח הפסקה, תראה רופא, תעשה בדיקות ורק אחרי שכל אלה מאשרים שאתה יכול להתאמן בלי דאגה או שאתה יכול להתאמן וצריך לטפל בבעיה רק אז תתאמן... יחסוך לך הרבה צרות אחר כך.

בהצלחה.
Lucifer מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 23-10-07, 20:18   #20
EyalHa
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Lucifer
תראה, אני חושב שאתה שומע מה שאתה רוצה לשמוע (שזה די טבעי..) ובסופו של דבר אתה גם תעשה מה שאתה רוצה..
אבל שאלת אם כדאי להתאמן או לא.. והתשובה היא שאם כאב מדאיג ולא ברור.. חוזר על עצמו שוב ושוב אחרי אימונים זה אומר שמשהו לא תקין. יכול להיות שזה משהו לא רציני שיעבור גם אם תמשיך להתאמן אבל מצד שני זו עלולה להיות דלקת או צרה אחרת, במקרה כזה אם תמשיך לאמן את הכתף ולא תטפל בעצמך אתה תצטער אחרי זה ובעיה שעשויה להיות קטנה עם טיפול עלולה להפוך לכרונית ולהטריד אותך כל החיים.
זה לא כיף, מפריע ומעכב אבל קח הפסקה, תראה רופא, תעשה בדיקות ורק אחרי שכל אלה מאשרים שאתה יכול להתאמן בלי דאגה או שאתה יכול להתאמן וצריך לטפל בבעיה רק אז תתאמן... יחסוך לך הרבה צרות אחר כך.

בהצלחה.

צודק..
אני אשמח לעצתך.. רק לאיזה בדיקות לפנות? לאורטופד? צילום מסויים?
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא