ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > פיתוח גוף-כללי

פיתוח גוף-כללי בפורום זה יהיו שיחות בנושא פיתוח גוף שאינם נכללים בפורומים האחרים

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 30-05-07, 22:30   #381
Jones
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

הסמל האישי שלJones

עוסק ב:: ברמן

ציטוט:
פורסם במקור על ידי SuzukiR
קראתי כי גם אני לא האמנתי בהתחלה (הייתי שמאלני מאוד פעם )

וחוץ מזה יש עוד הוכחה אפילו שלא כתובה בקוראן

שהמקביל לרב מאוד מקובל אצלהם אישר את זה

בתור פסק הלכה שמותר לשאת לאישה ולקיים יחסים מלאים אם בנות 9
עשיתי טעות גדולה,אין רב אצל המוסלמים יש שיח'.
Jones מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 30-05-07, 22:30   #382
SuzukiR
חבר פעיל

הוכחה בשבילכם

סתכלו עוד כמה דברים מוחמד אמר

http://www.prophetofdoom.net/Islamic_Quotes.Islam
SuzukiR מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 30-05-07, 22:31   #383
SuzukiR
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ג'ונס
עשיתי טעות גדולה,אין רב אצל המוסלמים יש שיח'.

אמרתי המקביל לרב אצלנו אצלהם תבין את מה שאני כותב אפילו שיכולת הניסוח שלי לא בשמיים אל תכני סלי מילים לפה סתם
ישן 30-05-07, 22:32   #384
OMRI-TURBO
מנהל ראשי

ציטוט:
פורסם במקור על ידי shahaflol
עומרי, שמעת פעם על המשפט "כל הפוסל במומו פוסל"?
אל תתנפל עליי כי אני לא מסכים איתך, אני לא חייב לחשוב שזה שאתה לומד לתואר, שזה באמת יפה, הופך אותך לאחד הפרופסורים הגדולים ביותר במדעי המדינה ובהיסטוריה.

סליחה שאני לא מסכים איתך על כל דבר. אני מצטער, מעכשיו אני אצדיק אותך גם כשאני חושב שאתה טועה.

ד"א, אם אתה מסביר למישהו עובדות כמו המאפיינים לשמאלני, נסה להיות יותר אובייקטיבי ולא להכניס את הפרשנות שלך כעובדה:
אני לא אמרתי שאני בפרופסור, פשוט רואים לפי ההודעות שלך, לא בהכרח בנושא הזה אלא גם בכל האחרים שהיו שקשורים לנושא, שאתה מקובע בתוך החומר שלמדת בשיעורי אזרחות וזה מה שמגביל את הדיון(מבחינים בזה מהר מאוד). בקשר למה שציטטת נכון זאת היתה פרשנות שלי, למה זאת היתה פרשנות שלי? כי ג'ונס שאל את דעתי האישית לגבי שמאלני, אז מה שעשיתי זה הכנסתי לתוך 10 מאפיינים הגדרות כלליות שמאפיינות כל זרם ליברלי/שמאלני בעולם בקווים כלליים+ הגדרות של הבניה חברתית מסויימת,זאת אומרת מציאות ספציפית(שמאל בארץ) + כמה הגדרות שקשורות לפרשנות שלי לעניין כיון שהוא שאל את דעתי.
אחרי זה בהודעה שלך, צדקת בזה שאמרת שבארץ שמאל וימין זה לרוב פולטיקה/מאפיינים מדיניים/דילמת הביטחון, ובחו"ל יש יותר דגש על כלכלה,זאת אומרת עדיפות למערכת סוציאליסטית ע"י השמאל, למרות שלא רק,ולמרות שגם בארץ השמאל הקיצוני יהיה תנועות עם אופי קומוניסטי והיו כמה כאלה מאז קום המדינה,בעיקר מפלגות שכוללות גם יהודים וגם ערבים.אחרי זה מההודעה היה ניראה שאתה לא באמת מבין את המפה הפוליטית בארץ,אחרת היית מבין שהרוב המוחלט של הכוח הפוליטי במחנה הימין בנוי על מאפיינים דתיים/מסורתייים ושמרנים, וכל כוחו של השמאל נובע אך ורק מחילונות ועמדה ליברלית לגבי התנהלות המדינה.
הזלזול שלי נבע מההודעה שאמרת שקומוניסט יכול להיות ימני, אתה מבין בכלל מה האידיאולוגיה והמטרות שהקומוניזם מנסה להשיג?(לא רק מבחינה כלכלית,למרות שהוא מבוסס על מרקסיזם שהיא תיאוריה חברתית/כלכלית).
אם תיקח למשל פאשיזם וקומוניזם, 2 אידיאולוגיות שנמצאות כל אחת בקצה השני של המערכת הפוליטית(פאשיזם ימנין קיצוני,קומוניזם בשמאל הקיצוני) אתה תבין שההגדרות והאידיאולוגיה של כל אחת מהשיטות יכולות להיות מובנות לכל מדינה עם המציאות שלה. זאת אומרת פאשיזם יהיה תמיד בעל אותם מאפיינים לא משנה איפה בעולם וגם כן קומוניזם. הקומוניזם קיבל ביטוי מאוד חזק בארץ דווקא(פרוייקט הקיבוצים) ככה שלא ציפיתי שאתה תחשוב שקומוניסט יכול להיות ימני. הם כל כך רחוקים אחד מהשני שיש בינהם תהום ענקית.
ישן 30-05-07, 22:32   #385
SuzukiR
חבר פעיל

האייטולה רוהלה חומייני יש"ו, קבע פסק הלכה שמבוסס על הקור'אן ועל קורות חייו של מוחמד יש"ו שלפיו לא רק מותר אלא גם רצוי להתחתן עם בנות 9.

הינה הוא אישר שהוא דמות מאוד מקובלת באיסלם (לא יודע אם הוא עדיין חי)
ישן 30-05-07, 22:42   #386
shahaflol
חבר פעיל

עומרי, שתהיה בריא!
shahaflol מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 30-05-07, 23:28   #387
OMRI-TURBO
מנהל ראשי

שחף מצטערת שחירבשתי לך את ההודעה קצת, פשוט במקום ללחוץ על ציטוט להודעה שלך לחצתי על עריכה :emb3: :emb3: :emb3:
תיקנתי את זה בערך.. כמה שיכולתי.
ישן 30-05-07, 23:28   #388
OMRI-TURBO
מנהל ראשי

ציטוט:
אתה באמת חושב שזה מה שהמורה שלי לימד אותי בשיעורי אזרחות? ממש לא. זו למידה עצמית.
אתה נשמע פשוט קצת כמו "תוכי" של משרד החינוך בכל הדיונים שלנו.

ציטוט:
אני יודע מהו קומוניזם, והוא נחשב בדר"כ כשמאל, אבל בארץ המצב קצת שונה מבמדינות אחרות.
לא, קומוניזם תמיד נמצא בשמאל, ולא בשמאל המתון, במשאל הקיצוני, הוא נמצא הכי שמאלה שיכול להיות בסרגל הפוליטי.

ציטוט:
הדיעות הפוליטיות בארץ מתבססות ברובן המכריע על הסכסוך בין הערבים ליהודים.
נכון, וקומוניזם מאמין בשוויון מוחלט בין בני אדם ללא אפליה של דת,גזע,לאום ולכן הקומוניסטים בארץ נמצאים בשמאל הקיצוני.

ציטוט:
נכון שאדם עם דיעות ימניות בארץ יהיה גם בעל דיעות פשיסטיות, ונכון שלרוב אדם קומוניסט יהיה גם שמאלני בארץ.
אדם קומוניסט חייב להיות שמאלני גם מבחינת התיאוריות הכלכליות של הקומוניזם וגם התיאוריות החברתיות של הקומוניזם.

ציטוט:
אבל בקומוניזם אין התעסות בסכסוך בין עמים, ולא מדובר על שוויון בין שני עמים כמו כאן. השוויון החברתי בקומוניזם שונה ממה שהשמאל רוצה עבור הערבים.
לא, זה אותו שוויון בדיוק, אנחנו מדברים כאן על שוויון בתוך המערכת הישראלית אנחנו לא מדברים כאן על הבעיה של ישראל עם מדינות אחרות, אלא על ערבי ישראל. הקומוניזם בישראל ובכל העולם מאמין בשוויון מוחלט בין בני אדם, הוא אפילו שולל לגמרי את הדת כיוון שהוא רוצה ליצור מציאות שוויונית לגמרי, ללא לאום מסורת ודת, כיוון שרק אז כל אותם פרמטרים שמפרידים אוכלוסיות לא יהיו קיימות.

ציטוט:
ד"א, אתה רואה למה אתה "מאשים" אותי בזה שאני מקובע בחומר של שיעורי אזרחות? כי אני לא מסכים איתך! אז מה לעשות שאני לא חושב כמוך על דמוקרטיה? מה לעשות שאתה לוקח את הדמוקרטיה ומחפש להראות בה את כל הפגמים שלה, גם כאשר אתה לא מבין לגמרי את המהות של הדמוקרטיה
מה שאני עושה זה משתמש בשכל שלי ובידע שיש לי ושרכשתי מקורסים מקצועיים שעוסקים בסוגי המשטרים וספציפית בפוליטקה והמשטר בארץ, ומטיל ספק בכל השטיפת מוח שמערכת החינוך עושה לכם. המטרה של מערכת החינוך זה לשמור על הלגיטימציה שיש לשלטון ולחנך אנשים למערכת מסויימת, אין כאן אובייקטיביות כמו שיש במערכת ההשכלה הגבוהה, ששם מה לעשות "חותכים את החרא" (אם מתרגמים את הביטוי מאנגלית לעברית).
אני לא מבין את המהות של הדמוקרטיה? כן אוקיי, סתם קיבלתי 96 בקורס הבסיס שעשיתי במדע המדינה - דמוקרטיות ודיקטטורות,רעיונות הקשרים ומשטרים.

ציטוט:
.אין כזה דבר דמוקרטיה מוחלטת,
יש, הדמוקרטיה האתונאית וגם הדמוקרטיה הרדיקלית של "רוסו" (המהפכה הצרפתית).

ציטוט:
אתה אומר לי שפלורליזם וחופש הביטוי חשובים בדמוקרטיה? נכון, אבל יש ערכים חשובים יותר כמו ביטחון הציבור, ואם כמה זכויות צריכות להיפגע, אז יפגעו בהן. זה לא שולל את הדמוקרטיה ולא סותר אותה.
כאן מגיע הקטע שההבנה שלך לקוייה. פלורליזם וחופש הביטוי, מבחינת הערכים של הדמוקרטיה הליברלית הם החשובים ביותר, לא ניתן בשום אופן לפגוע בערכים אלו. המציאות שלנו היא אינה דמוקרטיה ליברלית נטו, היא שילוב של מדינה יהודית עם מאפיינים צבאיים(חברה המקדשת צבא) ומדינה דמוקרטית, לכן לא ניתן לטעון שישראל הינה דמוקרטיה ליברלית מערבית כמו מדינות אחרות.
ישן 30-05-07, 23:40   #389
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ג'ונס
בולט רציתי להסב את תשומת ליבך לגבי משהו,בשירשור הנ"ל דיברת על ההעדפה מתקנת שמקבלים הערבים בתנאי קבלה שונים כגון"רפואה".
רק שתדע לך הבחינה הפסיכומטרית אינה הוגנת למי ששפת אימו אינה עברית,ישנה הוכחה מדעית שבילדות הבן אדם קולט מהר יותר,ועל ידי כך נוצר יותר קשרים חשמליים במוח,מה שזה אומר שהמוח כבר מתרגל במהירות למילים באותה שפה.
עכשיו לדוגמא ,ערבים רוסים ובני דודם,הבחינה הפסיכומטרית אינה הוגנת כלפם,מישהו שהוא ערבי יודע רק את העברית הסלנגית,תתן לו לשנן איזה 2400 מילים בעברית????האם זה הוגן????מה עם אנלוגיות??? והאנגלית שבשבילהם היא שפה שלישית ולנו היא שנייה.
אז האוניברסיטאות התחשבו בכך,ויצרו את ה"ההעדפה המתקנת ".
זה הוגן ביותר.
יש פסיכומטרי בערבית אם אני לא טועה... חוץ מזה, מי ששפת אמו לא עברית יכול לעשות פסיכומטרי מעורב-אנגלית. אין שם מילים, אין שם פטל ויש שם אנלוגיות עם מילים של גנון, אבל יש קצת יותר בעיות הגיון וקצת יותר בעיות השלמת משפטים.

אתה יודע שיש גם מלא עולים מבריה"מ ומארצות אחרות ששפת אמם לא עברית, או שפשוט הם לא שולטים בעברית כ"כ טוב.

אתה אמרת שהמוח קולט טוב יותר בילדות בלה בלה בלה, יש גם עולים מבריה"מ למשל שעלו ארצה. למה להם לא עושים העדפה מתקנת?

זה לא הוגן תפנים. לאוניברסיטאות לא צריך להיות אכפת מהסיבה שהבן אדם לא שולט בעברית. יש פסיכומטרי, וזהו... בעיה שלו. חוץ מזה הערבים לומדים בבתי ספר שבהם מלמדים בעברית. הם לא לומדים בערבית (אני חושב). זה שהם מדברים ביניהם ערבית לא אמורה להיות הבעיה שלי, או הבעיה של המדינה.

אה, ולאוניברסיטאות לא אכפת מהפליה מתקנת וכו'. למדינה השמאלנית הזאת אכפת. המדיניות של ההעדפה מתקנת היא בלחץ המדינה, לא מיוזמת האוניברסיטאות.

למה אני צריך ללמוד חזק לבגרויות (טוב אני לא לומד כ"כ חזק, אבל בתאוריה אני צריך!!!)
ובעוד שבשביל ערבים בגרות זה קלי קלות? חברה של אמא שלי הייתה מורה לאנגלית בתיכון ערבי, היא סיפרה שבזמן הבגרות הבוחנים הערבים נכנסו, וההנהלה ביקשה ממנה אישית(!!!) לכתוב את התשובות לבגרות על הלוח, והבוחנים הערביים ידעו מזה ולא היה להם אכפת! בגלל זה לערבים יש ציוני בגרות ממש גבוהים (למי שעושה בגרות).
סינטרקס
סיינטרקס
Bullet מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 30-05-07, 23:45   #390
OMRI-TURBO
מנהל ראשי

לימודים בארץ ישראל צריכים להיות אך ורק בשפה אחת! עברית. זאת השפה הרשמית של המדינה, כל מי שלא עומד בקריטריונים האלה שיחזור מאיפה שבא. בן אדם רציני ילמד את השפה ולא יחפש הקלות. כל המדינה שלנו היתה מורכבת מעולים, עובדה שהם למדו טוב מאוד את השפה. אין שום הצדקה להקלות לאף אחד. מי שרוצה ללמוד בשפה אחרת שיעשה את זה בארץ אחרת.
ישן 30-05-07, 23:49   #391
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

ציטוט:
פורסם במקור על ידי OMRI-TURBO
כל המדינה שלנו היתה מורכבת מעולים, עובדה שהם למדו טוב מאוד את השפה. אין שום הצדקה להקלות לאף אחד. מי שרוצה ללמוד בשפה אחרת שיעשה את זה בארץ אחרת.
לא אבל אתה לא מבין... הערבים מסכנים!!
אנחנו עושקים אותם ואנחנו לא דמוקרטים!
אם היינו מדינה מתוקנת היינו מקימים אוניברסיטה או שתיים לערבים!
סינטרקס
סיינטרקס
ישן 30-05-07, 23:50   #392
P-a-n-1-c
Banned

עוסק ב:: חייל בסדיר, מילואימניק בטיב טעם.

בולט יש ערבים שמוציאים 780 גם אם הם לא יודעים מילה בעברית

כן אה
P-a-n-1-c מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 30-05-07, 23:51   #393
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

:laugh: והם גם מטיילים במסדרונות, ועושים עיניים לבוחנות בכל אחד מהחלקים של הבחינה!
סינטרקס
סיינטרקס
ישן 30-05-07, 23:53   #394
shahaflol
חבר פעיל

ציטוט:
שחף מצטערת שחירבשתי לך את ההודעה קצת, פשוט במקום ללחוץ על ציטוט להודעה שלך לחצתי על עריכה :emb3: :emb3: :emb3:
תיקנתי את זה בערך.. כמה שיכולתי.
תערוך ומהר את ההודעה שלך!
חחחחחחחחח אני בוכה פה איך ששינית לי את התוכן, ממש לגמרי. רק דוגמא: אמרתי שהדמוקרטיה נחשבת למרכז, אני יודע שקומוניזם זה שמאל קיצוני!

ערכתי לי את ההודעה ואז הוצאת אותי דביל מהעריכה שלך! אני בוכה פה מצחוק
ישן 30-05-07, 23:59   #395
BiG_BuG
חבר קדוש

הסמל האישי שלBiG_BuG

כללי:: מדמ"חניק..
חדר כושר: מרכז עלית- ת"א

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Bullet
למה אני צריך ללמוד חזק לבגרויות (טוב אני לא לומד כ"כ חזק, אבל בתאוריה אני צריך!!!)
ובעוד שבשביל ערבים בגרות זה קלי קלות? חברה של אמא שלי הייתה מורה לאנגלית בתיכון ערבי, היא סיפרה שבזמן הבגרות הבוחנים הערבים נכנסו, וההנהלה ביקשה ממנה אישית(!!!) לכתוב את התשובות לבגרות על הלוח, והבוחנים הערביים ידעו מזה ולא היה להם אכפת! בגלל זה לערבים יש ציוני בגרות ממש גבוהים (למי שעושה בגרות).
ואתה פשוט שמעת דוגמה פרטית אחת, והכללת אז זה ל-"כל הערבים". פששש
אני יכול להגיד לך, ובוודאות, שזה לא המצב.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי omri-turbo
לימודים בארץ ישראל צריכים להיות אך ורק בשפה אחת! עברית. זאת השפה הרשמית של המדינה, כל מי שלא עומד בקריטריונים האלה שיחזור מאיפה שבא. בן אדם רציני ילמד את השפה ולא יחפש הקלות. כל המדינה שלנו היתה מורכבת מעולים, עובדה שהם למדו טוב מאוד את השפה. אין שום הצדקה להקלות לאף אחד. מי שרוצה ללמוד בשפה אחרת שיעשה את זה בארץ אחרת.
אתה יודע שהיא לא השפה הרשמית היחידה בישראל..
בכל מקרה, זה נושא זניח והרבה משתמשים בטענה הזאת ( השפה) כדי לברר את כשלונותם.
ישן 30-05-07, 23:59   #396
OMRI-TURBO
מנהל ראשי

ציטוט:
פורסם במקור על ידי shahaflol
תערוך ומהר את ההודעה שלך!
חחחחחחחחח אני בוכה פה איך ששינית לי את התוכן, ממש לגמרי. רק דוגמא: אמרתי שהדמוקרטיה נחשבת למרכז, אני יודע שקומוניזם זה שמאל קיצוני!

ערכתי לי את ההודעה ואז הוצאת אותי דביל מהעריכה שלך! אני בוכה פה מצחוק
שחף, מה זה משנה,עניתי לך לפי ציטוטים מההודעה שלך, כל מה שרשום עכשיו בהודעה שלך זה מה שציטטתי, אלה הדברים שהגבתי עליהם.
ישן 31-05-07, 00:01   #397
OMRI-TURBO
מנהל ראשי

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Bullet
לא אבל אתה לא מבין... הערבים מסכנים!!
אנחנו עושקים אותם ואנחנו לא דמוקרטים!
אם היינו מדינה מתוקנת היינו מקימים אוניברסיטה או שתיים לערבים!
למה הם לא עושים תואר בסוריה?מצרים? לבנון ? ירדן? ברשות הפלסטינאית? (אה אופס אין ברשות אוניברסיטה) אם הם רוצים לעשות תואר בארץ שילמדו את השפה.
ישן 31-05-07, 00:06   #398
shahaflol
חבר פעיל

ציטוט:
אתה נשמע פשוט קצת כמו "תוכי" של משרד החינוך בכל הדיונים שלנו.

לא, קומוניזם תמיד נמצא בשמאל, ולא בשמאל המתון, במשאל הקיצוני, הוא נמצא הכי שמאלה שיכול להיות בסרגל הפוליטי.
לא אמרתי את זה, ערכת את ההודעה שלי בטעות ויצא ככה.

נכון, וקומוניזם מאמין בשוויון מוחלט בין בני אדם ללא אפליה של דת,גזע,לאום ולכן הקומוניסטים בארץ נמצאים בשמאל הקיצוני.
שוב, לא אמרתי את זה. אני רק אגיד שהקומוניזם לא נמנע ממלחמות. אם אתה לא שייך ללאום של המדינה, אז אין לך מקום בה כאזרח ואתה לא "תזכה" לקבל את השוויון הזה.

אדם קומוניסט חייב להיות שמאלני גם מבחינת התיאוריות הכלכליות של הקומוניזם וגם התיאוריות החברתיות של הקומוניזם.
שוב, אמרתי שדמוקרטיה נחשבת למרכז ולא קומוניזם

לא, זה אותו שוויון בדיוק, אנחנו מדברים כאן על שוויון בתוך המערכת הישראלית אנחנו לא מדברים כאן על הבעיה של ישראל עם מדינות אחרות, אלא על ערבי ישראל. הקומוניזם בישראל ובכל העולם מאמין בשוויון מוחלט בין בני אדם, הוא אפילו שולל לגמרי את הדת כיוון שהוא רוצה ליצור מציאות שוויונית לגמרי, ללא לאום מסורת ודת, כיוון שרק אז כל אותם פרמטרים שמפרידים אוכלוסיות לא יהיו קיימות.
בקומוניזם אותם ערבים עם אזרחות ישראלית לא היו מקבלים אזרחות מלכתחילה, ולכן אין טעם להיתקע על זה. קומוניזם לא מעודד הגירה של אלפי מהגרים למדינה שלו כדי שהם יוכלו להינות מהשוויון.

מה שאני עושה זה משתמש בשכל שלי ובידע שיש לי ושרכשתי מקורסים מקצועיים שעוסקים בסוגי המשטרים וספציפית בפוליטקה והמשטר בארץ, ומטיל ספק בכל השטיפת מוח שמערכת החינוך עושה לכם. המטרה של מערכת החינוך זה לשמור על הלגיטימציה שיש לשלטון ולחנך אנשים למערכת מסויימת, אין כאן אובייקטיביות כמו שיש במערכת ההשכלה הגבוהה, ששם מה לעשות "חותכים את החרא" (אם מתרגמים את הביטוי מאנגלית לעברית).
אני לא מבין את המהות של הדמוקרטיה? כן אוקיי, סתם קיבלתי 96 בקורס הבסיס שעשיתי במדע המדינה - דמוקרטיות ודיקטטורות,רעיונות הקשרים ומשטרים.
נכון, קיימת שטיפת מוח במשרד החינוך, אבל אתה יודע מה? אני לא בטוח שלאוניברסיטאות אין שום אינטרס לבצע שטיפת מוח, כך שגם צריך לדעת להפריד בין עובדות לבין פרשנויות של המרצה כדי לגבש דעה בעצמך שלא מושפעת מדעתם.

יש, הדמוקרטיה האתונאית וגם הדמוקרטיה הרדיקלית של "רוסו" (המהפכה הצרפתית).
גם אלה אינן יכולות לתת זכויות מוחלטות לאזרחים שלהן. אין כזה דבר דמוקרטיה מוחלטת כי תמיד מתנגשות זכויות, ותמיד חייבים לאזן ביניהן, כך שהזכות יחסית ולא מוחלטת.
כאן מגיע הקטע שההבנה שלך לקוייה. פלורליזם וחופש הביטוי, מבחינת הערכים של הדמוקרטיה הליברלית הם החשובים ביותר, לא ניתן בשום אופן לפגוע בערכים אלו. המציאות שלנו היא אינה דמוקרטיה ליברלית נטו, היא שילוב של מדינה יהודית עם מאפיינים צבאיים(חברה המקדשת צבא) ומדינה דמוקרטית, לכן לא ניתן לטעון שישראל הינה דמוקרטיה ליברלית מערבית כמו מדינות אחרות.
פלורליזם וחופש הביטוי אמנם חשובים, אבל לא יותר מביטחון הציבור וסכנה על קיום המדינה והמשטר שבה. ברגע שאלה בסכנה, אפשר לפגוע במידה מסויימת בזכויות האלה.
אני ע
ישן 31-05-07, 00:09   #399
shahaflol
חבר פעיל

ציטוט:
שחף, מה זה משנה,עניתי לך לפי ציטוטים מההודעה שלך, כל מה שרשום עכשיו בהודעה שלך זה מה שציטטתי, אלה הדברים שהגבתי עליהם.
אני לא עברתי על כל ההודעה שנערכה אצלי, אבל רק קראתי את ההתחלה שרשמתי שדמוקרטיה נחשבת כמרכז במדינות העולם, בשונה מבארץ - וזה שונה איכשהו שדיברתי על קומוניזם.
אני יודע שקומוניזם הוא שמאל קיצוני.
לילה טוב.
ישן 31-05-07, 00:43   #400
OMRI-TURBO
מנהל ראשי

שחף, כל התגובות שלך הן פשוט "back fire" אתה עונה ומושך את הדיון לכיוונים סתמיים , כל הערכה שלך לגבי הקומוניזם מוטעת ואתה לא מבין אפילו את הזרם הקומוניסטי ישראלי שמטרתו העיקרית היא שוויון חברתי עם ערבי ישראל ופחות שוויון כלכלי.
ושוב אתה לא יודע את המאפייני עמוד השידרה של הדמוקרטיה הליברלית אתה מתווכח עם מחסנית ריקה. לכל שיטת שלטון/משטר יש מטרות יעד ראשיות ומשניות, הדומקרטיה הליברלית, מטרתה הראשית היא להעניק שוויון ופלורליזם, טיפול בבעיות ביטחוניות אינן נעשות בהתאם להנחות יסוד של הדמוקרטיה הליברלית. הדמוקרטיה הליברלית לא באה לעולם לשם נתינת מענה לבעיות ביטחוניות.
בוא אני אתן לך את ההגדרה של דמוקרטיה ליברלית ומכאן ניראה אם יש לך בעיה להבין את התוכן המרכזי של הרעיון(אם אתה טוען שהבטחון קודם לשוויון אתה לא ליברל או לחלופין לא מבין מזה ליברל).

הנה הגדרה מאינציקלופידה:
"הדמוקרטיה הליברלית היא צורת ממשל, המבוססת על דמוקרטיה ייצוגית בה היכולת של הנבחרים להפעיל את כוחם הפוליטי כפופה לשלטון החוק במטרה להגן על זכויות האזרח. עקרונות השיטה מעוגנים לרוב בחוקה המדגישה את ההגנה על זכויות הפרט."

זכויות האדם והזכויות הטבעיות המוגנות על ידי החוקות בדמוקרטיות הליברליות הן מגוונות, אך לרוב הן כוללות את הזכות להליך הוגן, לפרטיות, לקניין, את השוויון בפני החוק, את חופש הדיבור,חופש האספה וחופש הדת. בדמוקרטיות ליברליות זכויות אלו מובטחות לרוב באופן חוקתי."

הדמוקרטיות הליברליות מאופיינות בסובלנות ופלורליזם. לעתים ניתנת הגנה למגוון של דעות, ואף דעות קיצוניות או חריגות, וניתן להן להתחרות בזירה בה נשקלים הרעיונות, ומוענק הכוח הפוליטי על בסיס דמוקרטי.

המאפיין הבולט ביותר של הדמוקרטיה הליברלית הינו הגנתה על זכויות האזרח וחירויות האזרח. עיסוק זה בהגנה על זכויות האזרח ובשמירת חירויותיו הוא מאפיין כה בולט של הדמוקרטיה הליברלית, עד שהפך למעשה להיות מזוהה עמה, ועם המושג דמוקרטיה בכללותו. החירויות והזכויות עליהן מגנה הדמוקרטיה הליברלית לרוב עוסקות בהגנה על האזרח מפני פעילותה של המדינה בשטח הנתפס כ"פרטי", אם זו הגנה מפני פעולה שרירותית של המדינה, או מפני פעולת המדינה המסיגה את גבולו של האזרח כאדם אוטונומי.

עכשיו אחרי שקראת את הקטע הזה, האם אתה מבין ממנו שהערך העליון של הדמוקרטיה היא מיליטנטיות,חברה צבאית-אזרחית והדילמה הביטחונית? או שמה זה הגנה על זכויות וחירויות האזרח,הדגשת הפרט האוטונומי כתוצאה מהאמנה החברתית,חוקת ייסוד האוסרת אפליה על כל רקע וריסון המדינה לפולשנות באוכלוסיה(מה
שקורה שנוצרת דילמת הביטחון).
LETS CUT THE CRAP, על איזה טיעון שלי אתה חולק? האשכול הזה נמשך כמו מסטיק למיליון נושאים שלא קשורים אחד לשני ואני בן אדם מאוד עסוק. אז פשוט תגיד לי במה אתה לא מסכים איתי ונגמור עם זה. ואל תיתן לי פרשנות שלך לגבי מזה דמוקרטיה ליברלית אני הבאתי לך את ההגדרה המדוייקת,כל דבר שסוטה מהמאפיינים הראשים האלו אינו דמוקרטיה ליברלית. אני לא מבין מה אתה מנסה להוכיח? תהיה ברור.
תגובה