ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 10-10-07, 12:48   #1
guyzys
חבר פעיל

ברירת מחדל שובר את המיתוסים? על הספר - Heavy Duty Nutrition

היי לכולם.

כרגע סיימתי לקרוא ספר קצרצר של Mike Mentzer הנקרא Heavy Duty Nutrition.

שני דברים מהספר נראו לי תמוהים, ואשמח אם המבינים בעניין יביעו דעה:
1. הוא טוען שכדי להעלות 10 פאונד(כ-5 קילו) שריר יש לצרוך תוספת של 16 קלוריות ביום מעל התחזוקה. יותר מזה כבר יתורגם לשומן. מבחינת נוסחאות הוא מגבה את עצמו בכך שכל פאונד שריר מורכב מ-600 קלוריות. 10 פאונד הם למעשה 6000 קלוריות ואם נחלק את הצריכה הקלורית הזאת ב365 ימים נקבל 16 קלוריות ליום.

בעוד שהכל נשמע הגיוני על הנייר, נראה לי בלתי אפשרי לדייק בספירת הקלוריות עד לרמה שכזאת. בנוסף לכך, מדובר בהנחה הסותרת המון הנחות בסיסיות ומקובלות אחרות. מה דעתכם?

2. בסוף הספר הוא מדבר על בניית שריר תוך כדי הורדת שומן. לדבריו כל פאונד שומן בנוי מ3500 קלוריות, ולכן אם נקזז 500 קלוריות מתחת לתחזוקה היומית נוריד פאונד שומן נקי בשבוע. אם נקזז 1000 אז נוריד 2 פאונד שומן בשבוע. הוא טוען גם שהתזונה צריכה להשאר בפורמט הרגיל(60% פחמימות, 15% שומן ו25% חלבון).

לא ברור לי כיצד הוא יכול לומר שהשומן ירד ביחס ישר לקלוריות שנקזז. למיטב ידיעתי קיזוז גבוה מדי בקלוריות יגרום גם לאיבוד מסיבי של שריר. האם זה לא המצב?

אשמח להבהרות.
guyzys מנותק   הגב עם ציטוט