ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > פיתוח גוף-כללי

פיתוח גוף-כללי בפורום זה יהיו שיחות בנושא פיתוח גוף שאינם נכללים בפורומים האחרים

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 11-01-08, 13:23   #1
SiX PACK
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

הסמל האישי שלSiX PACK

ברירת מחדל מדריך: כך נשמור על רמת טסטוסטרון גבוהה

רמת ההורמון הגברי בגופך מושפעת מהגיל, אך גם מאורח חייך. מה מומלץ, ומה לא מומלץ כדי לשמור על האון והחיוניות. ויש גם תחליפים

אגדה המתהלכת בין גברים, מספרת על יורד ים ששהה במשך שבועיים על ספינה, הרחק מביתו ומאהובתו. כשהתקרבה הספינה אל החוף ונותר לספן עוד לילה אחד לפני שיפגוש את האהובה, מצא את עצמו עסוק במחשבות בלתי פוסקות עליה, כשהוא מדמיין כיצד יעשו אהבה למחרת. בבוקר, כשקם ממיטתו, לא הצליח לזהות את עצמו במראה: בן לילה גדל לו זקן עבות שכיסה את פניו.

"אני לא בטוח שמדובר באגדה", אומר ד"ר משה מוק, גינקולוג ומנהל המרפאה לטיפול מיני בבית החולים מאיר. "מחקרים רבים כבר הוכיחו שכשגברים מצפים לקיים יחסי מין ומתמלאים תשוקה וריגוש מיני, גוברת אצלם הפרשת הטסטוסטרון, ההורמון הגברי, האחראי ליצר המין וגם לצמיחת השיער על הגוף והפנים".

ואכן, הטסטוסטרון שנוצר ברובו באשכים, הוא זה שאחראי למראה הגברי, להופעת סימני המין המשניים כמו שיער על הגוף, זקן ושפם ולפעמים קרחת, והקול הגברי. הוא גם אחראי לחוסן הגברי, להתפתחות מסת השרירים והעצם. לטסטוסטרון תפקיד חשוב גם בפוריות, הוא מסייע בתהליך יצירת הזרע באשכים, הוא זה שמעורר אנרגיות ודחפים בכלל, ואת הדחף המיני בפרט.

אבל היתרונות החשובים כל כך של ההורמון הזה אינם עומדים לרשות הגברים ללא הגבלה. החל מגיל 30 ואילך מתחילה הפרשתו לרדת, באחוז אחד בשנה. אצל חלק מהגברים נשארות רמות טסטוסטרון גבוהות, גם אחרי גיל 50. אצל אחרים נרשמת ירידה משמעותית. כתוצאה מכך עלולים אותם גברים לסבול מתופעות כמו עייפות, דיכאון, עצבנות, קשיים בשינה, ירידה בריכוז ובדחף המיני, חולשת שרירים ואף השמנה.

מדוע אצל חלק מהגברים חלה ירידה גדולה, עד כדי פגיעה בתפקודם היומיומי והמיני, בעוד שאצל אחרים הירידה אינה גורמת לשינויים גדולים? התשובה לכך, אומרים המומחים, אינה ברורה. מה שכן ידוע הוא, שכמה הרגלים רעים, שגברים מאמצים לעצמם במהלך חייהם, עלולים לגרום לדיכוי של הפרשת ההורמון, בעוד שייתכן שהרגלים אחרים מגבירים את הפרשתו.

מה לא: אלכוהול, סמים ושומן

אחד הגורמים העיקריים שמפניו מזהירים המומחים שוב ושוב, הוא שתיית אלכוהול. נכון, התרבות המערבית מקשרת בין הצלחה בתחום הסקס לבין שתיית אלכוהול, ושניהם נחשבים סמלים מובהקים לבגרות וגבריות. אבל האמת שונה בתכלית. שתיית אלכוהול בכמויות גדולות לא רק שאינה מיטיבה עם הטסטוסטרון ועם החשק המיני, היא אף פוגעת בו.

"אלכוהול בכמויות גדולות הוא ממש רעל לאשכים", אומר פרופ' נפתלי שטרן, מנהל המכון האנדוקריני במרכז הרפואי תל אביב. "הוא פוגע בתאים שמייצרים את הטסטוסטרון וגורם להפחתה בייצור ובהפרשת ההורמון. כאשר מדובר בשתייה מרובה במיוחד, נגרמת פגיעה גם לתפקודי הכבד, עובדה שמדכאה עוד יותר את הטסטוסטרון וגורמת לעלייה ברמת ההורמון הנשי, האסטרוגן. אצל שתיינים כבדים חלה גם פגיעה במערכת העצבים, כך שבנוסף לפגיעה בחשק המיני כתוצאה מטסטוסטרון נמוך, הם סובלים גם מפגיעה בתפקוד המיני, מהפרעות בזקפה ובשפיכה".

- אז כמה כוסות יין אפשר לשתות ביום?

"אני לא ממליץ לשתות יותר משתי כוסות ביום. צריך לזכור שהנזק לאשכים ולייצור הטסטוסטרון יכול להיווצר גם אם שותים ארבע כוסות ביום לאורך זמן".

למי שחושב שסמים אינם פוגעים בפעילות הטסוטסוטרון, צפויה הפתעה לא נעימה, מוסיף פרופ' שטרן. "סמים מדכאים את הפרשת הטסטוסטרון. אפילו שימוש ממושך בסמים קלים כמו מריחואנה עלול לגרום לכך. ודאי וודאי ששימוש בסמים קשים".

גורם נוסף שעלול לפגוע בייצור הטסטוסטרון הוא השמנה. "מחקרים רבים מצביעים על כך שאצל גברים שמנים במיוחד יש עלייה ברמת האסטרוגן וירידה ברמת הטסטוסטרון", אומר פרופ' שטרן. "הסיבה היא, שהטסטוסטרון הופך לאסטרוגן ברקמת השומן. כתוצאה מכך עולה ייצור האסטרוגן, עובדה שגורמת לדיכוי המערכת ההורמונלית במוח, ולכן לדיכוי הפרשת הטסטוסטרון".

ההשלכות של מצב כזה, מוסיפה פרופ' אילנה בלום, מנהלת המכון האנדוקריני במרכז הרפואי רבין, יכולות להיות שחלק מהגברים השמנים יתחילו להיראות יותר נשיים. "האסטרוגן גורם לכך שהשדיים שלהם גדלים, ואילו בגלל דיכוי הטסטוסטרון, האשכים שלהם קטנים. אני לא יודעת אם בגלל ההשמנה הם הופכים להיות נשיים יותר גם באופיים, אבל מה שבטוח הוא שבריאותם נפגעת, הם מתקשים לישון בלילה, סובלים מקשיי נשימה, ומירידה כללית בתפקוד".

- האם עלייה ברמות האסטרוגן קשורה רק בהשמנה?

פרופ' שטרן: "לאו דווקא. רמות גבוהות של אסטרוגן עלולות להגיע גם באמצעות מזונות עתירי אסטרוגן. דוגמה לכך הם בשרים מעובדים או טחונים, שמקורם לא ידוע. בשרים אלה עלולים להכיל רמות גבוהות של הורמונים, כולל אסטרוגן, שניתנים לצורך פיטום בעלי חיים".

"גם סויה נחשב למאכל עתיר אסטרוגן", מוסיפה פרופ' בלום. "לכן, למרות שהוא נחשב למזון בריא, לא כדאי לגברים להפריז באכילתו. נכון שמדובר באסטרוגן צמחי שעדיין לא הוכח שהוא פוגע בהפרשת הטסטוסטרון כפי שעושה האסטרוגן, אבל רוב המומחים סבורים שמוטב לגברים להימנע מאכילה מופרזת של סויה".

למרבה הפלא, גם ספורט הישגי, שבדרך כלל נחשב לביטוי האולטימטיבי של גבריות, עלול לפגוע בייצור הטסטוסטרון. "ספורט הישגי מוגזם מדכא את הפרשת הטסטוסטרון", אומר מולי אפשטיין, פיזיולוג ממכון וינגייט. "כאשר עושים ספורט באופן מוגזם מופרשים בגוף כמויות גדולות של הורמוני סטרס, כמו קורטיזול, אנדורפינים ואדרנלין, שגורמים לדיכוי הפרשת ההורמונים מהמוח, שמגרים את הפרשת הטסטוסטרון. כך נפגעת הפרשתו ורמתו בדם יורדת".

ד"ר משה זלוצובר, אנדוקרינולוג וגינקולוג מבית החולים רמב"ם: "גם תרופות מסוימות עלולות להוריד את רמת הטסטוסטרון. הקבוצה הבולטת היא של תרופות מודעה

לטיפול בסרטן הערמונית. חלק מהתרופות הללו מדכאות את הפרשת הטסטוסטרון, וחלקן חוסמות את הקולטנים לטסטוסטרון. זאת, במטרה למנוע ממנו להזין את הגידול ולגרום להתפתחותו. גם תרופה נגד התקרחות, פרופסיה, עלולה להוריד את רמת הטסטוסטרון בדם. עוד תרופות שעלולות להוריד את רמתו בדם הן תרופות נגד אולקוס כמו סימטדין, וכן מיקונזול, תרופה נגד פטריות. עוד נמצא, שתרופות נגד דיכאון כמו פרוזאק, מורידות את החשק המיני, וכמה תרופות נגד לחץ דם גבוה, כמו אלדקטון, פרולול ודרלין".

סיבות נוספות, נדירות יותר, להיעדר טסטוסטרון, הן מחלות גנטיות, שבהן נפגע תפקוד האשך, כמו מחלת קליינפלטר ותסמונת קלמן, שמי שסובל מהן זקוק לטיפול הורמונלי חליפי כל חייו. גם פרולקטינומה, גידול ביותרת המוח, שגורם להפרשת יתר של הורמון הפרולקטין, עלול לגרום לדיכוי של הפרשת הטסטוסטרון.

פרופ' בלום: "עוד סיבה לירידה בטסטוסטרון הם גידולים בבלוטת יותרת הכליה, שגורמים להפרשת יתר של הורמון הקורטיזול, המדכא את הפרשת הטסטוסטרון, וכך גם מצבים נפשיים קשים, כמו מתח נפשי ודיכאון עמוק".

מה כן: סקס ופעילות גופנית מתונה

אם אלכוהול, השמנה, מזונות עתירי אסטרוגן וספורט הישגי עלולים לפגוע בייצור הטסטוסטרון, יחסי מין תכופים ומחשבות עליהם, יכולים דווקא לעודד ולהגביר את ייצורו.

שי (שם בדוי), רווק בן 30, מעיד כי כאשר יש בחייו אהבה חדשה והוא חש בתשוקה מינית גוברת, הוא צריך להתגלח מדי יום, בעוד שבתקופות פחות סוערות הוא מתגלח פעם ביומיים.

"עד היום נערכו כבר כמה מחקרים, שהוכיחו שפעילות מינית מגבירה את הפרשת הטסטוסטרון", אומר ד"ר צחי בן ציון, פסיכיאטר ומטפל מיני בבית החולים סורוקה. "באחד המחקרים גילו שאצל מבוגרים יש רמות גבוהות יותר של טסטוסטרון כאשר הם פעילים מינית, ואילו אצל גברים שהתאלמנו חלה ירידה בהפרשת ההורמון".

ד"ר זלוצובר: "עד היום לא יודעים מה בא קודם - טסטוסטרון גבוה, שגורם לפעילות מינית ענפה, או שיחסי מין תכופים מגבירים את ההפרשה. מה שכן ברור הוא, שיש קשר ברור בין שני הדברים".

התעוררות מינית איננה הגורם היחיד שמביא לעלייה ברמת הטסטוסטרון. כמה מחקרים שנערכו לאחרונה, מעלים את האפשרות שגם פעילות ספורטיבית מתונה, שאינה מאומצת מדי, מעלה את רמת הטסטוסטרון. זאת לאחר שנמצא כי אצל ספורטאים חובבנים יש רמות גבוהות יחסית של ההורמון. עם זאת, עוד לא הוכח שהספורט הוא זה שמעלה את רמת הטסטוסטרון.

אהוד (שם בדוי) בן 37, טוען שהניסיון האישי שלו מלמד שזה נכון. "אחרי כל פעילות גופנית, כמו ריצה או יוגה, אני מרגיש שהחשק המיני של גובר", הוא טוען. "אני מרגיש חיוניות, מצב רוחי מרומם ואני גם מרגיש מיני יותר. כשאני מקיים יחסי מין לאחר מכן, יש לי הרבה יותר חשק, בת זוגי מושכת אותי יותר ואני הרבה יותר מגורה".

"אני לא מכיר מחקר שמצביע על כך שפעילות גופנית מתונה מעלה את רמת הטסטוסטרון", מסתייג מולי אפשטיין. "עם זאת, אני יודע שפעילות גופנית מסייעת בניטרול לחצים נפשיים ובכך היא יכולה לשפר תפקודים רבים, כולל תפקודים מיניים וחשק מיני".

ויש גם תחליפים

ומה עושים כאשר הגיל עושה את שלו והפרשת הורמון הטסטוסטרון יורדת פלאים? מומחים לגיל המעבר ממליצים, כאשר מדובר בגבר שסובל מתופעות כמו עייפות, דיכאון, עצבנות, ירידה בריכוז ובדחף המיני, לתת תחליפי טסטוסטרון.

ד"ר גיל רביב, אורולוג מבית חולים תל השומר: "מתן טסטוסטרון הופך אנשים למאושרים. זה משפר מאוד את מצב רוחם, מחזיר להם את התפקוד מיני, משפר את יכולת הריכוז ואת איכות השינה. הטסטוסטרון גם מעלה את מסת השריר ומסייע בהורדת שומן, בעיקר באזור הבטן, מגביר את צפיפות העצם, מעלה את הכולסטרול הטוב ומוריד את הרע, ובכלל, מאט את תהליכי ההזדקנות".

את הטיפול ההורמונלי ניתן לקבל בזריקות, כדורים, מדבקות, ולאחרונה, גם בצורת ג'ל. רוב המומחים אינם ממליצים על הכדורים, שאינם נחשבים ליעילים ועלולים לפגוע בכבד. מי שיבחר בזריקות, יקבל אותן אחת לחודש. מיד לאחר ההזרקה נוצרת רמת שיא של ההורמון בדם, ויש מטופלים שאף מתלוננים על תיאבון מיני בלתי נשלט, ותוקפנות עד כדי נטייה לאלימות. לקראת סוף המחזור הטיפולי יש שמתלוננים על עייפות ודיכאון. מדבקות הטסטוסטרון והג'ל שומרים על רמה שווה ואחידה של הטסוסטרון על פני כל החודש, ולכן המשתמשים בהם אינם מתלוננים על תופעות הנובעות מעודף או מחוסר בהורמון.

בימים אלה נמצאים הג'ל והמדבקות בתהליכי אישור, ובקרוב ניתן יהיה לרכוש אותם בבתי מרקחת. בינתיים ניתן להשיגם אותם בייבוא אישי, או עם מרשם רופא שאושר על ידי הרוקח המחוזי.

בכל מקרה, כדאי לדעת שמתן טסטוסטרון עלול לגרום להגדלה שפירה של הערמונית ולסרטן הערמונית. לכן, מי שמקבל אותו חייב להימצא במעקב ובביקורת כל שלושה עד שישה חודשים.

פתרון נוסף אך פחות מקובל הוא להשתמש בהורמון הנקרא AEHD (דהידרואפיאנדרוסטרון), המשמש חומר גלם ליצירת אסטרוגן וטסטוסטרון. מדובר בהורמון שייצורו יורד בהדרגה החל מגיל 30, ובגיל מבוגר פוחתת הפרשתו בכ-70 אחוז.

ד"ר מאיר וינקלר, רופא פנימי ומטפל בעזרת צמחי מרפא: "אני ממליץ על נטילת ההורמון הזה למי שרמת הטסטוסטרון בדמו נמוכה והוא סובל מתסמיני גיל המעבר, כמו עייפות, דיכאון וחוסר חשק מיני. מתוך מחקרים ומניסיוני, ההורמון הזה תורם לבניית העצם ומחזק את מסת השריר, משפר את פרופיל השומנים בדם, מחזק את המערכת החיסונית ומשפר את ההרגשה הכללית, והוא עדיף על פני תחליפי טסטוסטרון, משום שיש לו פחות תופעות לוואי".

הורמון ה-DHEA נחשב לתוסף מזון בארצות הברית ובארץ ניתן להשיגו בייבוא אישי עם מרשם רופא מיוחד שאושר על ידי הרוקח המחוזי.

פתרון נוסף שעליו ממליץ ד"ר וינקלר הוא הג'ינסנג, צמח מרפא שמייחסים לו יכולת לרפא מצבי סטרס. במחקר שנערך ב-1996 מצאו שהוא מעלה את רמות הטסטוסטרון בדם ואף משפר את איכות הזרע. הג'ינסנג, סבורים מומחים, מגביר את הפרשת ההורמונים מהמוח שמגבירים את הפרשת הטסטוסטרון. עוד טוענים המומחים כי ג'ינסנג משפיע לטובה במצבים כמו דיכאון, ירידה באנרגיה ועייפות.

ד"ר וינקלר: "בגלל כל התכונות הללו אני לא ממליץ לצעירים להשתמש בו, כי הוא יכול להעלות את רמות הטסטוסטרון הגבוהות ממילא, ולגרום להם להתנהגות תוקפנית. הג'ינסנג גם לא מתאים לאנשים שסובלים מלחץ דם גבוה".

עוד תחליף טבעי להורמון הטסטוסטרון הוא הקוברה, תכשיר שמופק מארס של נחש הקוברה ומעלה את רמת הטסטוסטרון בדם. עדיין לא ידוע כיצד פועלת התרופה הזאת, אך ידוע שגברים שמתו מהכשת קוברה נמצאו עם זקפה ועם רמות גבוהות של טסטוסטרון בדמם. כן ידוע, שגברים שמשתמשים בתכשיר מעידים על שיפור משמעותי בחשק המיני. את הקוברה ניתן להשיג בחנויות טבע ובבתי מרקחת, ללא מרשם רופא.

על אלימות וטסטוסטרון

מחקרים רבים מצביעים על קשר בין רמות גבוהות של הורמון המין הגברי לבין פשיעה ותוקפנות. כמה וכמה מחקרים, שנעשו על הטסטוסטרון, קובעים כי בין היתר, הוא זה שאחראי על תכונות הנחשבות לגבריות, כמו תוקפנות ותחרותיות, וכי נוכחותו, בעיקר ברמות גבוהות מדי, יכולה להסביר את העובדה שאצל גברים יש יותר גילויי תוקפנות. "עודף טסטוסטרון יכול להגביר את התוקפנות ולהביא אפילו לידי פשיעה", טוענת פרופ' אילנה בלום. "הראיה לכך היא, שכאשר מורידים לאנסים את רמות הטסטוסטרון, התוקפנות שלהם פוחתת".

"אנחנו יודעים שבעלי חיים שיש להם רמות גבוהות של טסטוסטרון מתנהגים בצורה תוקפנית יותר", אומר ד"ר צחי בן ציון. "כאשר בעל חיים תוקף בעל חיים אחר, או כאשר זכר מחזר אחרי נקבה, רמות הטסטוסטרון בדמו עולות. עם זאת אצל בני אדם זה לא תמיד כך. יש אנשים עם עודף בהורמון שהתנהגותם תקינה והם אינם אלימים במיוחד, ולהיפך - אנשים אלימים שיש להם רמות הורמון נמוכות ובינוניות".

עם זאת, מחקרים רבים כן מצביעים על קשר בין רמות טסטוסטרון גבוהות לבין גילויי אלימות. כך למשל, נמצא שאצל גברים שנמצאים בבתי כלא בגלל פשעי אלימות, רמות הטסטוסטרון גבוהות מעל הממוצע. במחקר נוסף, שבדק את רמת ההורמון אצל גברים שהיכו את נשותיהם, נמצא שככל שהגברים היו אלימים יותר, כך רמות הטסטוסטרון שלהם היו גבוהות יותר. גם אצל עברייני מין נמצאו רמות גבוהות של ההורמון.

"כאשר רמות הטסטוסטרון גבוהות במיוחד, ייתכנו השפעות נפשיות שליליות נוספות", אומר ד"ר טל ויצמן, פסיכיאטר מהמרכז הרפואי תל אביב. "במחקר שבדק את השפעותיו של הטסטוסטרון נמצא שגברים שקיבלו את ההורמון בכמות העולה על 600 מ"ג לשבוע, פיתחו הפרעה נפשית שמתאפיינת במצב רוח מרומם ואימפולסיביות, מעשים חסרי שיפוט, בזבוז כספים, פעילות מינית מופרזת, פטפטת בלתי נשלטת, אגרסיביות ותוקפנות".

מחקר שפורסם באחרונה אף מצביע על קשר אפשרי בין רמת הטסטוסטרון לבין כושר ההתמצאות במרחב. במהלך המחקר הכניסו למבוך גברים שרמות הטסוטסטרון שלהם נמוכות, ומצאו שהם מתקשים למצוא את דרכם. כאשר הוסיפו להם טסטוסטרון, השתפר מאוד כושר ההתמצאות שלהם והם הצליחו להיחלץ מהמבוך בקלות. מאת ynet

Facebook
SiX PACK מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 11-01-08, 13:26   #2
NEATEYE
חבר פעיל

הסמל האישי שלNEATEYE

קראתי חלק, אני אמשיך לקרוא.
מעניין דווקא.
NEATEYE מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 11-01-08, 13:42   #3
SiX PACK

הסמל האישי שלSiX PACK

יש לי שאלה חשובה, מדברים שם על סקס שזה גורם לעלייה ברמות הטסטוסטרון, ואפילו החשיבה עליו.

עד עכשיו חשבתי שלהייות חרמן זה לא טוב, וצריך למתן את ההרגשה הזאת, האם כדאי לחשוב ולפנטז על סקס ככול שאני רוצה, ואפילו לצפות באתרי פורנו לדוגמא, מבלי לעשות ביד.

עוד שאלה, כתוב שם שלבחורים שפעילים מינית יש רמות טסט' גבוההות מהרגיל, האם זה תקף גם כלפי אוננות..?

ציטוט:
פתרון נוסף שעליו ממליץ ד"ר וינקלר הוא הג'ינסנג, צמח מרפא שמייחסים לו יכולת לרפא מצבי סטרס. במחקר שנערך ב-1996 מצאו שהוא מעלה את רמות הטסטוסטרון בדם ואף משפר את איכות הזרע. הג'ינסנג, סבורים מומחים, מגביר את הפרשת ההורמונים מהמוח שמגבירים את הפרשת הטסטוסטרון. עוד טוענים המומחים כי ג'ינסנג משפיע לטובה במצבים כמו דיכאון, ירידה באנרגיה ועייפות.
אני היום עוד הולך לבדוק את העניין עם אמא שלי, זכור לי שהיא העלת את הנושא פעם, עוד כשהיית קטן, והיה לנו את הצמח הזה בבית, אבא שלי היה משתמש בו, הצמח הזה ידוע בסגולותיו הרבות.

ציטוט:
עוד תחליף טבעי להורמון הטסטוסטרון הוא הקוברה, תכשיר שמופק מארס של נחש הקוברה ומעלה את רמת הטסטוסטרון בדם. עדיין לא ידוע כיצד פועלת התרופה הזאת, אך ידוע שגברים שמתו מהכשת קוברה נמצאו עם זקפה ועם רמות גבוהות של טסטוסטרון בדמם. כן ידוע, שגברים שמשתמשים בתכשיר מעידים על שיפור משמעותי בחשק המיני. את הקוברה ניתן להשיג בחנויות טבע ובבתי מרקחת, ללא מרשם רופא.
Wtf! אדם שמת מהקורבה נמצא בעל זיקפה, ורמות גבוההות של טסט' בדם!!

ועוד אפשר לקנות את זה בבתי מרקחת בלי מרשם רופא...? לא שמעתי על זה מעולם...................

Facebook
ישן 11-01-08, 13:46   #4
Avi
חבר פעיל

יום ראשון אני מתחיל בחיפושים אחרי ג'ינסנג וקוברה. מעניין איך זה ישפיע עליי.

Six Pack : אתה יודע אולי איפה אפשר להשיג את הצמח הזה? ואם אני הולך לרוקח ומבקש קוברה אז הוא יודע מה אני רוצה ממנו?
Avi מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 11-01-08, 13:47   #5
SiX PACK

הסמל האישי שלSiX PACK

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Avi
יום ראשון אני מתחיל בחיפושים אחרי ג'ינסנג וקוברה. מעניין איך זה ישפיע עליי.
:):):):) גם אני............ אבל מה אני נכנס לבית מרקחת אומר לה תביאי לי קוברה..?

Facebook
ישן 11-01-08, 14:17   #6
Avi
חבר פעיל

זה גם מה שאני שואל את עצמי. ועדיין לא אמרת אם אתה יודע מאיפה משיגים את הגינסג הזה.
Avi מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 11-01-08, 14:21   #7
ג'פרי
חבר פעיל

הסמל האישי שלג'פרי

איזה מאמר קטלני !
תודה זה מאמר ראשון שקראתי מהסוף להתחלה המאמר מאוד מעניין ..
ג'פרי מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 11-01-08, 14:24   #8
SiX PACK

הסמל האישי שלSiX PACK

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Avi
זה גם מה שאני שואל את עצמי. ועדיין לא אמרת אם אתה יודע מאיפה משיגים את הגינסג הזה.
הגינסג הזה זה מוכר, אפשר להזמן אותו מהאינטרנט ויש עוד הרבה מקומות אחרים.

אל תדאג אם אתה רוצה אותו את תשיג אותו השאלה אם הוא במאת יכול לעזור.

Facebook
ישן 11-01-08, 14:46   #9
The Iron Man
חבר פעיל

סיקס פאק, אם אתה משתמש באחד מהם תעדכן איך זה משפיע עליך סבבה?
ישן 11-01-08, 14:47   #10
nico
חבר פעיל

מעניין. סיקס פאק , תודה על הכתבה.

מה שמשך את תשומת ליבי זהו דווקא "ג'ינסג" הזה:
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%92'%D7%99%D7%A0%D7%A1%D7%A0%D7%92
במיוחד הקוריאני,אני בטוח שזה לא יעיל כמו "מיץ" או משהו בסגנון,אבל יש מצב לחובבנים ליומ-יום יש לו השפעות חיוביות? יהיה נחמד אם מישהו יביא מחקר/מאמר על רמה.

בקשר לצמח, אז מה הוא בכדורים? יש אפשרות לתה? ניתן להשיג בארץ? מתאים לגידול במזג האוויר הישראלי?
nico מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 11-01-08, 14:56   #11
SiX PACK

הסמל האישי שלSiX PACK

ציטוט:
פורסם במקור על ידי The Iron Man

סיקס פאק, אם אתה משתמש באחד מהם תעדכן איך זה משפיע עליך סבבה?
ברור שאני יעדכן........

Facebook
ישן 11-01-08, 14:58   #12
SiX PACK

הסמל האישי שלSiX PACK

ציטוט:
פורסם במקור על ידי SiX PACK
יש לי שאלה חשובה, מדברים שם על סקס שזה גורם לעלייה ברמות הטסטוסטרון, ואפילו החשיבה עליו.

עד עכשיו חשבתי שלהייות חרמן זה לא טוב, וצריך למתן את ההרגשה הזאת, האם כדאי לחשוב ולפנטז על סקס ככול שאני רוצה, ואפילו לצפות באתרי פורנו לדוגמא, מבלי לעשות ביד.

עוד שאלה, כתוב שם שלבחורים שפעילים מינית יש רמות טסט' גבוההות מהרגיל, האם זה תקף גם כלפי אוננות..?

אני היום עוד הולך לבדוק את העניין עם אמא שלי, זכור לי שהיא העלת את הנושא פעם, עוד כשהיית קטן, והיה לנו את הצמח הזה בבית, אבא שלי היה משתמש בו, הצמח הזה ידוע בסגולותיו הרבות.

ועוד אפשר לקנות את זה בבתי מרקחת בלי מרשם רופא...? לא שמעתי על זה מעולם...................
מישהו מוכן לענות לי על זה..? m0she אולי..?

Facebook
ישן 11-01-08, 15:00   #13
Playa
חבר פעיל

ד"ר וינקלר: "בגלל כל התכונות הללו אני לא ממליץ לצעירים להשתמש בו, כי הוא יכול להעלות את רמות הטסטוסטרון הגבוהות ממילא, ולגרום להם להתנהגות תוקפנית
ישן 11-01-08, 15:02   #14
SiX PACK

הסמל האישי שלSiX PACK

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Playa
ד"ר וינקלר: "בגלל כל התכונות הללו אני לא ממליץ לצעירים להשתמש בו, כי הוא יכול להעלות את רמות הטסטוסטרון הגבוהות ממילא, ולגרום להם להתנהגות תוקפנית

Facebook
ישן 11-01-08, 15:19   #15
Nicolas
חבר פעיל

הסמל האישי שלNicolas

שלח הודעה דרך MSN אל Nicolas

ברוס לי שתה כל יום תא ג'ינסנג

דרך הגב שיתיתי כמה פעמים ת'תא הזה וזה הדבר הכי מגעיל שטעמתי בחיים שלי
ישן 11-01-08, 15:29   #16
DarkGulis
חבר פעיל

הסמל האישי שלDarkGulis

מעניין מאוד תודה רבה!!
ישן 11-01-08, 15:34   #17
AB6Killer
חבר פעיל

הסמל האישי שלAB6Killer

עוסק ב:: באזרחות

אני זוכר שקראתי את זה עוד לפני כצה שנים ,וגם פרסמו את זה כאן מזמן .
אבל סחתן על זה ,כי הרבה אנשים לא מכירים את זה!
ויש עוד הרבה צמחים חוץ מי הגינסינג...גם שמנים למינהם תורמים לעלית הטסט',חלבון ,ויטמינים מינירלים...וכו'......בקיצור אורך חיים מלאה מהכל!
ישן 11-01-08, 15:41   #18
Nicolas
חבר פעיל

הסמל האישי שלNicolas

שלח הודעה דרך MSN אל Nicolas

ציטוט:
פורסם במקור על ידי AB6Killer
.......

ואי אחי אני אוהב תמשפט שלך בחתימה

".אף פעם אין לשפוט אדם עד שאתה לא נימצא במצב שלו"
ישן 11-01-08, 15:46   #19
Avi
חבר פעיל

אם מישהו מצליח להשיג קוברה אז שיעדכן
Avi מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 11-01-08, 15:52   #20
goldBEN
אזהרה חמורה - שפה בוטה ושאינה הולמת

הסמל האישי שלgoldBEN

שלח הודעה דרך ICQ אל goldBEN שלח הודעה דרך MSN אל goldBEN

ציטוט:
פורסם במקור על ידי SiX PACK

להתחרמן לפי מה שרשום בטקסט מעלה את הטסטוסטרון...

כמובן שזה תקף לאוננות!
אוננות זאת פעילות מינית!
אבל גם את האוננות צריך לעשות בטעם טוב ולא באובססיביות.

לך לבית מרקחת ותבקש את הקוברה..(:

ציטוט:
פורסם במקור על ידי goldBEN
בטח שאני יורד לבנות!
goldBEN מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא