ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 09-07-07, 01:53   #1
h-e-n
חבר מתחיל

שאלות בנוגע לתזונה נכונה ושמירה על הקיים

שלום לכם
אני חייתי תקופה של שנתיים שכל ארוחה היא היתה מתוזמנת ונשקלה במשקל מטבח
מתוך השנתיים האלה הייתי תקופה של חצי שנה אצל גיל והגעתי לתוצאה שאני קיוויתי לה פחות או יותר
עכשיו יש לי הרבה שאלות בקשר לנושאי התזונה בהמשך החיים ואיך לשמור על התוצאה שהגעתי אלייה.ובלי למדוד כל מרכיב בארוחה על משקל
כי זה נמאס לי
אני פשוט רוצה לשמור על הגוף שלי כמו שהוא עכשיו, לא להשמין יותר ולא לרדת יותר וגם להינות מהאוכל שאני אוכל.
ד"א גיל תכנן לי תפריט יומי ותוכנית אימונים, 2 אימונים בשבוע בחדר כושר +1 אימון בבית עם משקולות כי אני מתכוון להתחיל ללמוד אז אין לי זמן ליותר

אני לא נגעתי כבר יותר משנה בשוקולד/עוגות/גלידות ומתוקים ואפילו לא פירות חוץ מתפוח עד שהלכתי לפני כשבוע שסיימתי את הפגישות עם גיל, לאכול חצי וופל בלגי וזה רק עשה לי טוב על הנשמה אבל היה לי אחרי זה קצת נקיפות מצפון.

1.רציתי לדעת למה כולם מפחדים מהסוכר, הבנתי שזה מקפיץ את האינסולין אבל מה רע בזה חוץ מזה שאחרי איזה חצי שעה אתה רעב ? זה מפרק שריר ? זה גורם להשמנה ?

אם אני מוסיף כפית סוכר או למשל רוטב שמכיל קצת סוכר לתבשיל שאני מכין זה גורם להשמנה ? מפרק שריר ? או שזה פשוט קלוריות מיותרות

ומה רע בלהקפיץ ת'אינסולין ככה באמצע היום למשל עם איזה פרי טוב או עוגיה קטנה עם קצת סוכר ?

2.אם אני אוכל צ'יט כלשהו כמו גלידה/עודה ואני מגיע לעודף קלורי חיובי ביום הזה
ביום למחרת אני יכול לאכול פחות ולהיות במאזן קלורי שלילי ובכך לא להשמין ?

3. אם אני אוכל צ'יט כלשהו כמו גלידה/עוגה ואני נמצא במאזן קלורי ניטרלי/קצת שלילי בסופו של יום זה, אני ישמין כתוצאה מהארוחת צ'יט ?

4.אם אני יאכל צ'יט כמו עוגה/גלידה ויוריד את השומן האיכותי ביום הזה כלומר השומן התזונתי ביום הזה יהיה שומן רווי/מוקשה/אולי טראנס שבא מהצ'יט אז אני עדיין ישמין כתוצאה מהעוגה שאכלתי ?
אפילו עם אני באותו יום במאזן ניטרלי /שלילי ?

5.אם אני ביום כל שהוא הולך למשל לחתונה דופק ארוחה טובה אבל בריאה בלי קינוח לצורך העניין לדוגמא דג/ עוף/ בקר/ ותוספת טעימה ובריאה כל שהיא פסטה/אורז וכו'. בסופו של יום אני יהיה כתוצאה מהארוחה הזאת בעודף קלורי חיובי אז יום למחרת או 2 ימים למחרת אני יכול לאכול פחות ובכך להיות בגרעון קלורי שלילי בערך כסך הקלוריות שאכלתי יותר ביום ההוא, וכתוצאה מכך אני לא ישמין עקב זה שאכלתי ביום אחד קצת יותר והייתי בעודף קלורי (אבל ממקורות בריאים) ?

6. ומה אתם אומרים למשל על אלכוהול ? אני התנזרתי מזה בערך שנתיים למרות שאני מאוד אוהב את זה. אם אני למשל מחשיב את הקלוריות שבאות מהאלכוהול בתוך סך הקלוריות היומי ואני נמצא באותו יום במאזן קלורי ניטרלי/שלילי . אני ישמין מהאלכוהול ?
גיל למשל בכלל לא תומך בזה וחושב שצריך בכלל להתנזר מאלכוהול. הוא אומר שהגוף לא מאכל את האלכוהול עצמו שנמצא במשקה והוא אוגר אותם ישר כשומן.
מה אתם חושבים על זה ?

7.מה אתם חושבים על מרקים ? אבקות מרק ? גיל למשל שולל את זה מכל וכל ואומר שבכלל לא לאכול מרק כי זה תערובת נטו של עמילן וזה לא רצוי.
אז מה כל החיים שלי אני לא יאכל מרק ???

8.האם גם אתם תומכים בלאכול כל 4 שעות מקסימום אחרת הגוף שלכם יתחיל לפרק שריר ויתחיל תהליכים קטאבולים ? גיל למשל ממש מצדד בשיטה הזאת. אבל מה כל היום אני צריך להיות במטבח ולחשוב מתי אכלתי פעם אחרונה, לבשל, ולא לצאת מהבית .זה יכול לשגע בן אדם ולגרום לעדיפות של להישאר בבית ולאכול במקום לצאת לבלות עם חברים/חברה או לעבוד (כי בעבודה אתה לא שולט מתי תצא להפסקה)

9. 2-3 כפית רוטב סויה שכנראה יבוא בארוחת צ'יט שלי יכולים להזיק ולגרום לשינו הורמונלי כלשהו בגוף ? או שזה יהיה סתם תוספת לא נחוצה של קלוריות ?
ופה שאני אומר צ'יט אני מתכוון לאיזה סלט טוב בבית קפה/מסעדה. שהרוטב שלו יכיל סויה או רוטב צ'ילי/טריאקי וכאלו.

אני מבקש שתעמיקו כמה שיותר בתשובות שלכם כי אני די מבולבל בנוגע לתשובות לשאלות הללו
אני דיי פאנאט ופדאנט בקטע של אוכל. אם שמתם לב לזה :dry:
ומוכן לוותר על הרבה מהנאות החיים בגלל הקטע המאוס הזה של האוכל

אני מקווה שהבנתם את כל השאלות
תודה מראש על התשובות
h-e-n מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 09-07-07, 02:07   #2
m0she
מנהל מחלקת התזונה

כללי:: משה גלעדי
עוסק ב:: סטודנט לרפואה

1. אין עם זה שום בעיה חוץ מזו שציינת.
2. כן.
3. לא.
4. אתה לא תשמין, מה שחשוב זה הקלוריות בנושא הזה.
5. נכון, אתה לא תשמין נטו.
6. הגוף מפיק מאלכוהול אנרגיה, הוא לא הופך אותו מיד לשומן.
7. גם בלחם יש עמילן, אז?
8. אין חובה לאכול כל 3-4 שעות. הגודל של הארוחה הוא גם פקטור חשוב שצריכים להתחשב בו - פחות ארוחות משמע ארוחות יותר גדולות.
9. זניח לחלוטין.

סה"כ, הבנת יפה את העקרון - מה שחשוב זה כמה קלוריות אכלת ולא משנה אם זה "איכותי" או "מלוכלך". כמובן שלא מומלץ לבסס את כל התזונה שלך על שומנים רוויים ושומני טרנס וכו', אבל אחת לזמן מה לאכול עוגה,גלידה וכו' זה ממש לא בעייתי. ברוך הבא ובהצלחה.

MosheG@israelbody.org
m0she מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 09-07-07, 02:36   #3
h-e-n
חבר מתחיל

משה
תודה רבה על התגובה המהירה

אבל איך אתה מסביר את זה שלגיל גרנות היו תשובות לגמרי שונות משלך לחלק מהשאלות הללו ?

ועוד שאלה אם ביום אחד אני אוכל את הצ'יט אבל בדרך כלל צ'יט זה פחמימה אבל אני מוריד ארוחה אחת שלמה הכוללת חלבון איכותי כמו חזה עוף ופחמימה כל שהיא כמו אורז וירקות
הגוף יפרק שריר בגלל שבאותו יום אכלתי פחות חלבון ? בהנחה שאני במאזן קלורי ניטרלי ביום זה ?

וגם אני לא הבנתי את גיל מה הקטע שלו עם אבקות מרק ואלכוהול
יש לו תשובות משונות בקשר לאלו

גיל מתכוון שאם לוודקה יש 40 אחוז אלכוהול
אז הקלוריות שיבואו מהאלכוהול הזה יהפכו ישר לשומן בגוף

וד"א אני הרבה זמן בפורום פשוט פתחתי משתמש חדש
ישן 09-07-07, 08:04   #4
gozal
חבר פעיל

הסמל האישי שלgozal

אני לא יודע מה איתך אחי אבל אני לא מתכוון לחיות כל החיים בשקילת האוכל שלי ולחשב כל גרם קטן...אני יצא משוגע בסוף ויתאבד
אני מאמין שבאיזשהו שלב בחיים אני יתחיל לאכול רגיל ויעבור אולי רק לאימונים רגילים לשמור על הבריאות ולא יותר...אני מאמין שזה יקרה עוד 3-5 שנים...יש עוד תוכניות בחיים,אתה יודע...

think like a pro , grow like a pro
gozal מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 09-07-07, 23:17   #5
h-e-n
חבר מתחיל

עוד שאלה
במיוחד אני מצפה לתגובה של משה

אם אני אוכל צ'יט נגיד ביום מסוים ובסופו של יום זה אני יהיה על מאזן קלורי חיובי
הגוף ישר אוגר את הקלוריות הללו כשומן ? או שהגוף חושב יום יומיים מה לעשות עם הקלוריות הללו ?
האם כתוצאה מהצ'יט שאולי יכיל שומן טראנס/שומן רווי/שומן מוקשה/שומן צמחי אני יצבור יותר שומן מאשר אם הקלוריות הללו היו יותר נקיות וממקוורת אחרים כמו חזה עוף ופחמימה מורכבת כלשהי ?
האם שומן טראנס/שומן רווי/שומן מוקשה/שומן צמחי נאגר בגוף אחרת ונהפך ישר לשומן עקשן שקשה להיפטר ממנו בתקופת החיוטב (שאתה על אחוז נמוך ונשאר קצת שומן עקשן מציק כזה)??

תודה מראש
ישן 09-07-07, 23:54   #6
shahaflol
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי h-e-n
עוד שאלה
במיוחד אני מצפה לתגובה של משה

אם אני אוכל צ'יט נגיד ביום מסוים ובסופו של יום זה אני יהיה על מאזן קלורי חיובי
הגוף ישר אוגר את הקלוריות הללו כשומן ? או שהגוף חושב יום יומיים מה לעשות עם הקלוריות הללו ?
האם כתוצאה מהצ'יט שאולי יכיל שומן טראנס/שומן רווי/שומן מוקשה/שומן צמחי אני יצבור יותר שומן מאשר אם הקלוריות הללו היו יותר נקיות וממקוורת אחרים כמו חזה עוף ופחמימה מורכבת כלשהי ?
האם שומן טראנס/שומן רווי/שומן מוקשה/שומן צמחי נאגר בגוף אחרת ונהפך ישר לשומן עקשן שקשה להיפטר ממנו בתקופת החיוטב (שאתה על אחוז נמוך ונשאר קצת שומן עקשן מציק כזה)??

תודה מראש
זה תלוי בסדר גודל של המאזן הקלורי החיובי. אין ממש קשר לצ'יט. בין אם אתה עם צ'יט ואוכל 500 קלוריות מעל התחזוקה ובין אם אתה בלי צ'יט באותו מאזן, אתה תעלה בשומן באותה מידה. כמובן עם כמות חלבון מספיקה לעליה במסת שריר.

בהנחה שאתה כבר התחשבת בתפריט באפקט התרמוגני של המזון, שהוא כשלעצמו לא ממש קריטי, זה לא משנה אם הקלוריה הגיעה מפחמימה, מחלבון או משומן.

לאחר שהגוף מפיק קלוריות (אנרגיה) ממזון מסויים, הוא לא מבדיל מאיפה מגיעה הקלוריה. קלוריה זו יחידת מידה של אנרגיה. זה בדיוק כמו לחשוב שקילו ברזל שוקל יותר מקילו נוצות.
shahaflol מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 10-07-07, 00:27   #7
h-e-n
חבר מתחיל

מה זה אפקט תרמוגני ?
ואיך נגרם השומן העקשן שנשאר לנו בסוף החיטוב ? לא מכל השומן הרווי /טראנס מהמאכלים הלא בריאים שאכלנו עד היום ?
תגובה