ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 04-01-10, 20:45   #1
Deadlift
חבר פעיל

ברירת מחדל אני אוכל כמו משוגע ואני מפחד שזה יותר מדיי (תקופת מאסה)

תקשיבו בהתחלה בניתי תפריט שהוא כמו שצריך במאסה-500 קלוריות יותר מהbmr כפול 1.2.
עכשיו ידעתי שתקופת מאסה דורשת יותר קלוריות אז גם התחלתי לאכול מהצד. הגעתי למצב שאני אוכל 1000 קלוריות יותר מהbmr כפול 1.2 ויש לי 20 גרם חלבון יותר ממה שאני צריך בתפריט שלי. הבעיה היא שאם לא הייתי מרסן את עצמי הייתי מסוגל בקלות להגיע ל1500 יותר מהbmr כפול 1.2.

עכשיו הבעיה היא: אני מודאג שאני אשמין יחסית מהר ואז אני אצטרך לעשות חיטוב (ואנלא אעמוד בזה נאי מכיר את עצמי). יש מצב שאני הרבה הרבה הרבה יותר רעב בגלל שאולי אני בן 13 ואני גדל פיזית אז זה דורש עוד קלוריות? כי אני פשוט עוצר את עצמי בלא להגיע ל1500 קלוריות יותר ואני עומד על ה1000 קלוריות יותר ואני עוד שנייה מת מרעב. אז יש אופציה שזה בגלל הגדילה שלי?

אני פשוט שואל כי אנלא רוצה שאני עוד מעט אצטרך להתחיל חיטוב כי אני משמין מהר מדיי. אני שונא חיטוב בכל נפשי.

סורי אם לא ניסחתי את זה ברור או שחזרתי על דברים פעמיים.
אשמח לתשובה כמה שיותר מהר,תודה רבה ויום טוב.

נערך לאחרונה על ידי Deadlift, 04-01-10 בשעה 20:49.
Deadlift מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 04-01-10, 21:22   #2
ShaperXYZ
חבר פעיל

שמע אני מאמין שיש קשר לגיל ולתאבון.. למרות שאני בן 16 וכמה שהייתי אוכל בגיל 13 היום אני אוכל נראה לי פי 3.
בעיקרון יכל להיות שאתה אוכל מזון עם הרבה קלוריות ולא מזין מה שגורם לך לאי שבע למשל פופקורן (דוגמא מושלמת (: )
תנסה להוסיף הרבה ירקות ופחממות מורכבות לתפריט תוסיף גם בשר אדום תשתה הרבה לפני ואחרי ארוחות ובכלל במהלך היום.
בכל מקרה אתה במסה אתה צריך לאכול כמות גדולה של קלוריות ביום תשקל כל תקופה מסוימת ותראה אם הקצב מהיר מדי בשבילך..
ShaperXYZ מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 04-01-10, 21:26   #3
Deadlift
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי shaperxyz צפה בהודעה
שמע אני מאמין שיש קשר לגיל ולתאבון.. למרות שאני בן 16 וכמה שהייתי אוכל בגיל 13 היום אני אוכל נראה לי פי 3.
בעיקרון יכל להיות שאתה אוכל מזון עם הרבה קלוריות ולא מזין מה שגורם לך לאי שבע למשל פופקורן (דוגמא מושלמת (: )
תנסה להוסיף הרבה ירקות ופחממות מורכבות לתפריט תוסיף גם בשר אדום תשתה הרבה לפני ואחרי ארוחות ובכלל במהלך היום.
בכל מקרה אתה במסה אתה צריך לאכול כמות גדולה של קלוריות ביום תשקל כל תקופה מסוימת ותראה אם הקצב מהיר מדי בשבילך..
אמממ טוב תודה. אז להמשיך ככה של 1000 קלוריות יותר ממה שצריך? ולא אחי אני אוכל אוכל מזין. אני לא נוגע בחטיפים וממתקים נתחיל מזה. רוב הארוחות שלי בנויות פשוט ככה שאני מפוצץ סוף הארוחה ואחרי 5 דקות אני שוב רעב... זה מוזר רצח. טוב תודה אחשלי.

אני אשמח לשמוע עוד תגובות בנושא.
ישן 04-01-10, 21:42   #4
ShaperXYZ
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי deadlift צפה בהודעה
אמממ טוב תודה. אז להמשיך ככה של 1000 קלוריות יותר ממה שצריך? ולא אחי אני אוכל אוכל מזין. אני לא נוגע בחטיפים וממתקים נתחיל מזה. רוב הארוחות שלי בנויות פשוט ככה שאני מפוצץ סוף הארוחה ואחרי 5 דקות אני שוב רעב... זה מוזר רצח. טוב תודה אחשלי.

אני אשמח לשמוע עוד תגובות בנושא.
מכיר אתה לא היחידי אני גם סובל מהבעיה.. אצלי אבל זה נובע מחילוף חומרים ממש מהיר יכל להיות שגם אצלך למרות שזה עדיין לא אמור להשפיע בצורה כזאת..
לשאלתך תשקל כל שבוע ותבדוק את מצב העליה יכל להיות שגם אם תאכל 2000 קלוריות יותר אתה לא תעלה בחצי קילו.. אם אתה רואה שקצב העלייה שלך נורמאלי תמשיך על +1000 אם יותר מדי תוריד.. שוב שחק עם זה.
בכל מקרה תתחיל להפנים שברוב המקרים לאחר מסה צריך חיטוב אם אתה רוצה לראות תוצאות מירביות ותאמין לי אדם יכל להתרגל להכל ואתה תראה שחיטוב זה לא כזה נורא (מדבר אחד שעבר אחד כזה שנה שלמה ואהב מאוד מאוד מאוד לאכול).
כך הכל בפרופורציה ידידי!
ישן 04-01-10, 22:37   #5
Deadlift
חבר פעיל

ציטוט:
מכיר אתה לא היחידי אני גם סובל מהבעיה.. אצלי אבל זה נובע מחילוף חומרים ממש מהיר יכל להיות שגם אצלך למרות שזה עדיין לא אמור להשפיע בצורה כזאת..
לשאלתך תשקל כל שבוע ותבדוק את מצב העליה יכל להיות שגם אם תאכל 2000 קלוריות יותר אתה לא תעלה בחצי קילו.. אם אתה רואה שקצב העלייה שלך נורמאלי תמשיך על +1000 אם יותר מדי תוריד.. שוב שחק עם זה.
בכל מקרה תתחיל להפנים שברוב המקרים לאחר מסה צריך חיטוב אם אתה רוצה לראות תוצאות מירביות ותאמין לי אדם יכל להתרגל להכל ואתה תראה שחיטוב זה לא כזה נורא (מדבר אחד שעבר אחד כזה שנה שלמה ואהב מאוד מאוד מאוד לאכול).
כך הכל בפרופורציה ידידי!
חחח תודה גבר העלת לי את המצב רוח ואת המוטיבציה xd
חחח אני מת על אוכל ואני כל כך שונא לרוץ ולעשות כל האירובי שמפתח לב ריאה זה עושה לי רע.
ותודה רבה רבה רבה. אני באמת אמדוד משקלים. ותקשיב. אם אני התחלתי להתאמן ואני בן 13 וכבר חודשיים ההיקף יד שלי לא גדל... יש סיבה לזה או שפשוט בגלל שנאי מתחיל?
ישן 04-01-10, 22:38   #6
haim15
סמל מין

כללי:: HERO
עוסק ב:: אוכל ויושן

שמע במאסה אין כזה דבר לאכול יותר מדי, זה או שאוכלים או שלא אוכלים... מבחינתי זאת מאסה
בסופו של דבר זה משתלם והכל רואים בחיטוב נכון אז בהצלחה לך בחור צעיר
ישן 05-01-10, 13:38   #7
yamanyak01
חבר פעיל

אתה בסך הכל בן 13 ואתה מחשב קלוריות ומסבך את העולם..תאכל מסודר ורגיל ולא יותר מדי מאסה או לא מאסה..
תתאמן נורמלי לא מוגזם מדי ולאט לאט תתפתח אל תגזים ואל תכביד על הגוף שלך כי אתה פאקינגגג ילד תוריד הילוך אני יודע שזה מלהיב ורוצים תוצאות מהר אבל קח את הזמן כי יש לך ותבנה את עצמך בריא שזה הכי חשוב.בהצלחה.
yamanyak01 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 06-01-10, 21:25   #8
Deadlift
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי yamanyak01 צפה בהודעה
אתה בסך הכל בן 13 ואתה מחשב קלוריות ומסבך את העולם..תאכל מסודר ורגיל ולא יותר מדי מאסה או לא מאסה..
תתאמן נורמלי לא מוגזם מדי ולאט לאט תתפתח אל תגזים ואל תכביד על הגוף שלך כי אתה פאקינגגג ילד תוריד הילוך אני יודע שזה מלהיב ורוצים תוצאות מהר אבל קח את הזמן כי יש לך ותבנה את עצמך בריא שזה הכי חשוב.בהצלחה.
פסדר אבל זה לא נעים שאני היחידי בחדר כושר שלא עובר ת'משקלים הגבוהים...
אני שבדקתי את התפריט ההתחלתי שלי שאיתו אכלתי לפני החדר כושר היה לי בדיוק מתאים (500 קלוריות מעבר למה שאני צריך) והיה לי את התפריט הזה כמה זמן ולא השמנתי... מוזר.

אני משתדל לא להגזים... חוץ מזה שהיה מקרה שכמעט קרעתי שריר ועוד מקרה שעשיתי תוכנית של 8 חזרות 4 סטים ובסט האחרון אני גומר ת'כוח ואמרו לי שאם הייתי ממשיך עוד חודש הייתי גומר בבית חולים...

ותגיד... מתי אני אמור לדעת שאני צריך חיטוב? מאיזה אחוז שומן? 20 בערך?

נ.ב: כדאי להפוך תוכנית שרובה 3x10 (חוץ מתרגילים על הבטן שהם 3x15 ו2 תרגילים שהם 2x10) לתוכנית של 8x4 ובסט האחרון לגמור את הכוח?
ישן 06-01-10, 21:27   #9
ShaperXYZ
חבר פעיל

בעיקרון אין אחוז מסוים זה לפי ההרגשה שלך..
ברגע שאתה מרגיש שעלית במסת שרירים מכובדת וגם בכמות שומן לא קטנה אתה מתחיל..
רוב המתאמנים פה מתחילים בין 16-22%~ (אחרי מסה)
ישן 06-01-10, 21:33   #10
Deadlift
חבר פעיל

ציטוט:
בעיקרון אין אחוז מסוים זה לפי ההרגשה שלך..
ברגע שאתה מרגיש שעלית במסת שרירים מכובדת וגם בכמות שומן לא קטנה אתה מתחיל..
רוב המתאמנים פה מתחילים בין 16-22%~ (אחרי מסה)
הבעיה היא שאני בן 13 ואני מתאמן 3 חודשים... כמה אני כבר יכול לגדול...
ואתה יכול לענות לי בבקשה על השאלה השנייה? אם אני מתאמן 3 וחצי חודשים ואני בן 13 וחצי כדאי לי לעשות 8x4 ולא 10x3, ובסט האחרון של כל תרגיל לגמור ת'כוח?
ישן 06-01-10, 21:45   #11
ShaperXYZ
חבר פעיל

בקשר למספר הסטים והחזרות זה תלוי על איזה שריר אתה עובד ובאיזה תרגיל.. אני לא האיש הנכון לשאול אותו את זה.
בקשר לגמור תכח בסט האחרון אף פעם אל תוביל את עצמך למצב שאתה עוד חזרה מתעלף תתאמן כמו שצריך תתאמן בריא אל תגזים במיוחד בגיל שלך אתה לא צריך להיסחף אם קשה לך תוותר אל תיתן לאגו שלך לפצוע אותך.
ישן 06-01-10, 21:51   #12
Deadlift
חבר פעיל

ציטוט:
בקשר למספר הסטים והחזרות זה תלוי על איזה שריר אתה עובד ובאיזה תרגיל.. אני לא האיש הנכון לשאול אותו את זה.
בקשר לגמור תכח בסט האחרון אף פעם אל תוביל את עצמך למצב שאתה עוד חזרה מתעלף תתאמן כמו שצריך תתאמן בריא אל תגזים במיוחד בגיל שלך אתה לא צריך להיסחף אם קשה לך תוותר אל תיתן לאגו שלך לפצוע אותך.
סבבה אחי תודה. נפצעתי בטעות כי ניסיתי להרים 20 קילו ללחיצת חזה כדי לנסות את התרגיל בזמן שהייתי עסוק בלאדג'ים ואנלא רגיל ל20 קילו אז נפלה לי היד וכמעט קרעתי שריר...
שמע יש משהו שאני צריך לדעת בקשר לפגיעות בגב? אני לא רוצה לפגוע בגב שלי? איזה תרגילים/תנוחות או מצבים בחדר כושר יכולים לפגוע לי בגב?
ישן 06-01-10, 22:20   #13
ShaperXYZ
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי deadlift צפה בהודעה
סבבה אחי תודה. נפצעתי בטעות כי ניסיתי להרים 20 קילו ללחיצת חזה כדי לנסות את התרגיל בזמן שהייתי עסוק בלאדג'ים ואנלא רגיל ל20 קילו אז נפלה לי היד וכמעט קרעתי שריר...
שמע יש משהו שאני צריך לדעת בקשר לפגיעות בגב? אני לא רוצה לפגוע בגב שלי? איזה תרגילים/תנוחות או מצבים בחדר כושר יכולים לפגוע לי בגב?
יש אלף ואחת דרכים להזיק לך לגב..
תקפיד לעבוד בכל התרגילים עם גב ישר, תרגילים שאתה לא בטוח שאתה מבצע נכון תשאל את המדריך במכון גם אם זאת השאלה הכי מטומטמת שיש, בכל תרגיל נתון ברגע שאתה מרגיש משונה או שאתה מרגיש כאב "חדש" באיזור מסוים תפסיק מיד את התרגיל..
חוץ מזה מכון כושר אמור לחזק לך את הגב ואת הגוף לא לפגוע בו (כל עוד אתה עובד נכון) אל תשכח את זה!
ישן 07-01-10, 12:28   #14
Deadlift
חבר פעיל

ציטוט:
יש אלף ואחת דרכים להזיק לך לגב..
תקפיד לעבוד בכל התרגילים עם גב ישר, תרגילים שאתה לא בטוח שאתה מבצע נכון תשאל את המדריך במכון גם אם זאת השאלה הכי מטומטמת שיש, בכל תרגיל נתון ברגע שאתה מרגיש משונה או שאתה מרגיש כאב "חדש" באיזור מסוים תפסיק מיד את התרגיל..
חוץ מזה מכון כושר אמור לחזק לך את הגב ואת הגוף לא לפגוע בו (כל עוד אתה עובד נכון) אל תשכח את זה!
יש כפיפות בטן במכונה וזה מכאיב לי רצח בגב... אולי בגלל שיש לי גב תחתון חלש...
וסבבה אני אשאל תודה אחי! כדאי לקנות חגורת גב או שזה מיותר?
ישן 07-01-10, 15:27   #15
Recrosit
חבר פעיל

הסמל האישי שלRecrosit

בגיל שלך זה לא בעיה..
חוץ מי זה במאסה אין דבר כזה "יותר מידיי".
במקסימום אם אתה רואה שאתה משמין יותר מידיי, שלב אירובי.
Recrosit מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 07-01-10, 16:32   #16
Deadlift
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי recrosit צפה בהודעה
בגיל שלך זה לא בעיה..
חוץ מי זה במאסה אין דבר כזה "יותר מידיי".
במקסימום אם אתה רואה שאתה משמין יותר מידיי, שלב אירובי.
זה הפחד שלי... שאני אצטרך לעשות חיטוב. אני שונא אירובי.
ומה בגיל שלי זה לא בעיה?
תגובה